freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیداحمد خاتمی در سخنان خطبه اول این هفته نماز جمعه تهران، اظهار کرد: سالار شهیدان در ساعات پایانی عمر شریف‌شان این خطبه را «برای خدا خواندند که برای خدا حریم نگهدارید و از فریب دنیا در حذر باشید»

وی با بیان اینکه دنیا برای هیچ کس حتی خوبان خوبان هم ماندگار نیست، گفت: اگر دنیا قرار بود بماند شایسته‌ترین کسانی که جا داشت بمانند، انبیاء بودند. قرآن کریم به پیامبر اکرم خطاب می کند: «شما می‌میری و آنان نیز می‌میرند» حتی فرشتگان و جناب عذرائیل هم می‌میرند. حالا که فرصت باز داریم و می‌توانیم توشه این راه طولانی را بر گیریم، با تقوا این توشه را تحصیل کنیم.

خاتمی افزود: در خطبه‌های نماز نبایدها را در سبک زندگی دینی در عرصه اجتماعی می‌گویم. چه چیزهایی با سبک زندگی دینی سازگار نیست؟ امروز بلاغت در سخن به بنده می‌گوید سوژه‌ای جز سوژه اباعبدالله را نداشته باشم. کشور عطر سالار شهیدان را دارد. حضرت یک سخن در صبح و یک سخن در عصر عاشورا در عرصه نبایدهای زندگی اجتماعی دارد. سخن صبح عاشورا این است «حق ندارد کسی که دیون حق‌الناس بر عهده‌اش هست اینجا بماند. کسی که مدیون بماند و تدبیری هم برای دینش نداشته باشد، جهنمی است» معنایش این است که عزادار سیدالشهدا و دیندار باید به حق‌الناس در عرصه‌های فردی، مادی و سیاسی توجه داشته باشد. آبروی مردم هم حق الناس است.

امام جمعه موقت تهران گفت: فردی که در فضای مجازی فعال است و هر حرفی را بدون تحقیق در این فضا مطرح می‌کند و آبروی افراد را می‌برد، باید پاسخگو باشد. در عرصه اجتماعی به ویژه در زندگی آپارتمان‌نشینی و رعایت حق همسایه، حق‌الناس است.

وی ادامه داد: در عرصه سیاسی، رای مردم حق‌الناس است و یک رای نباید جابه جا شود اما خروجی رای مردم هم حق‌الناس است. اینکه رای مردم را ببینیم و خروجی 40 میلیونی رای مردم را به آتش بکشیم، زیر پا گذاشتن رای مردم است. حضور 85 درصدی مردم را ندیدن، زیر پا گذاشتن حق‌الناس است. حق‌الناس، نباید باندی و جناحی تفسیر شود.

خاتمی خاطرنشان کرد: عصر عاشورا و لحظات پایانی خداحافظی، حضرت به امام سجاد(ع) فرمودند «ظلم بد است.» امام حسین(ع) و یارانش را کشتند و زنان و کودکان را به اسارت بردند اما چرا اسب بر آن پیکرهای مطهر تاختند، کودکان و زنان را تازیانه و سیلی زدند و خیمه ها را آتش زدند؟

ادامه دارد...

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰:۴۴ دیده شده : ۶۹بار نویسنده : admin

آبروی مردم واسه آبروی مردم بجنگ واسه آبروی مردمت بجنگ حفظ آبروی مردم ریختن آبروی مردم برای آبروی مردمت بجنگ واسه آبروي مردمت بجنگ واسه ابروی مردمت آهنگ واسه آبروی مردمت بجنگ دانلود واسه آبروی مردم بجنگ واسه آبروی مردمت بجنگ 320 واسه آبروی مردمت بجنگ ویدئو واسه آبروی مردمت بجنگ دانلود واسه آبروی مردمت بجنگ متن واسه آبروی مردمت بجنگ چاوشی برای ابروی مردمت بجنگ دانلود واسه آبروی مردمت بجنگ چاوشی دانلود برای آبروی مردمت بجنگ کلیپ واسه آبروی مردمت بجنگ واسه آبروی مردمت بجنگ محسن چاوشی آهنگ واسه آبروی مردمت بجنگ از محسن چاوشی آهنگ واسه آبروی مردمت بجنگ محسن چاوشی و فرزاد فرزین آهنگ واسه آبروی مردمت بجنگ محسن چاوشی دانلود آهنگ بی کلام واسه آبروی مردمت بجنگ دانلود آهنگ واسه آبروی مردمت بجنگ متن آهنگ واسه آبروی مردمت بجنگ دانلود آهنگ واسه آبروي مردمت بجنگ دانلود آهنگ واسه آبروی مردمت بجنگ با کیفیت 320 دانلود اهنگ واسه ابروی مردمت بجنگ چاوشی دانلود واسه آبروی مردمت بجنگ دانلود واسه آبروی مردمت بجنگ 320 دانلود آهنگ واسه آبروی مردم بجنگ دانلود اهنگ واسه ابروي مردم بجنگ دانلود کلیپ واسه آبروی مردمت بجنگ حق الناس حق الناس چیست حق الناس شکستن دل حق الناس در نهج البلاغه حق الناس یعنی چه؟ حق الناس همیشه پول نیست حق الناس وحق الله حق الناس در احادیث حق الناس در اسلام حق الناس حدیث حق الناس شامل چیست حق الناس چيست حکم حق الناس چیست؟ گناهان حق الناس چیست منظور از حق الناس چیست؟ حق الناس و دل شکستن حق الناس دل شکسته دل شکستن حق الناس است؟ حق الناس يعني چه حق الناس هميشه پول نيست یادمان باشد حق الناس همیشه پول نیست یادمان باشد که حق الناس همیشه پول نیست حق الناس همیشه پول نیست گاهی دل است حق الله وحق الناس وحق النفس حق الله على الناس وحق الناس على الله حق الناس احادیث رعایت حق الناس در اسلام جایگاه حق الناس در اسلام است یا هست است اثيكا مستشفى است اثيكا است و هست تفاوت است و هست کاربرد است و هست فرق بین است و هست فرق بين است و هست تفاوت فعل است و هست فرق بين است و هست چيست است هستم است المراة است المراة يوتيوب است المراة فيديو معنى است المراة ماهو است المراة شكل است المراة است يمنيه است يمنيه تويتر اجمل است يمنيه احلى است يمنيه است مره اكبر است مره اجمل است مره است معنى معنى است في اللغه العربيه معنى است باللغه العربيه ما معنى است معنى است بالجنوبي معنى است بالانجليزي معنى است بالفارسية معنى است كبش معنى است في المعجم آبروی مردم حق الناس است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۱۴
  • تعداد حاضران : ۲۴۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها