freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا روز پنجشنبه در یک نشست با موضوع مدیریت انرژی در دانشگاه کلمبیا از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا در حوزه ایمنی هسته‌ای یاد کرد و گفت: زیربنای این توافق به طور ویژه روی احتمال تهدید تسلیحات هسته‌ای بنا شده است و این ساختار زیربنایی این است که ایران به مدت 15 سال با محدودیتی قابل توجه درخصوص آنچه می‌تواند در یک برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای غیرنظامی انجام دهد، مواجه است. در این میان اقدامات شفاف‌سازی و راستی‌آزمایی تقریباً برای همیشه ادامه خواهند داشت.

مونیز تصریح کرد: بنابراین زیربنای توافق این است که محدودیت‌ها تا 15 سال برقرار هستند تا آنها (ایرانی‌ها) اعتماد بین‌المللی نسبت به ماهیت صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای شان را دوباره ایجاد کنند. همچنین از آغاز زمان توافق تا همیشه اقدامات راستی‌آزمایی نیز انجام می‌شود.

وی ادامه داد: اکنون این توافق به خوبی در حال اجراست. 9 ماه از زمان اجرای آن می‌گذرد و بازرسان بین‌المللی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سه گزارش خود تایید کردند که ایران به تعهدات هسته‌ای‌اش عمل کرده و به آنها پایبند است. توافق هسته‌ای در ماه ژانویه و پس از آنکه آژانس راستی‌آزمایی کرد که ایران تعهداتش را به طور کامل انجام داده است، اجرایی شد.

وزیر انرژی آمریکا افزود: آنچه اکنون از سوی ایرانی‌ها مطرح می‌شود این است که ما تعهداتمان را اجرا نمی‌کنیم اما بگذارید شفاف بگویم که ما به طور کامل به سهم خود در این توافق عمل کرده‌ایم. این حقیقت که آنها احتمالا متوجه سرعت تاثیر اقتصادی مورد انتظارشان از برجام نیستند به موارد پیچیده زیادی وابسته است که شامل مساله اجرای تعهدات از طرف ما یا ممانعت آمریکا از انجام تعاملات مجاز با ایران تحت تحریم‌های باقی‌مانده نمی‌شود.

مونیز همچنین گفت: این توافق به دلیل آنچه که هست مورد انتقاد قرار نمی‌گیرد بلکه هر انتقادی که مطرح می‌شود براساس آن چیزی است که در توافق نیست. این توافق مساله موشک‌ها یا حزب‌الله را حل نکرده چراکه صرفاً روی موضوع هسته‌ای و تحریم‌ها متمرکز است. بنابراین تنها تحریم‌های مرتبط هسته‌ای برداشته شده و هنوز تحریم‌های دیگری شامل تحریم‌های مرتبط با حقوق بشر و برنامه موشکی پابرجا هستند.

وی تاکید کرد: اما توافق در حال اجراست و تولیدات و صادرات نفت ایران در شرایطی کاملا خوب و در حال نزدیک شدن به دوران پیش از تحریم‌هاست. بنابراین اقتصاد در حال رشد است و همانگونه که امیدوار بودیم تمام چیزها رو به جلوست.

مونیز در ادامه با تاکید بر اینکه راستی‌آزمایی اجرای تعهدات ایران کاری پیچیده است، گفت: اما آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به خوبی این کار را انجام داده و پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر سرعت رشد اقتصادی در ایران آنگونه که آنها انتظار دارند نباشد، آیا این موضوع موجب نگرانی سیاست‌گذاران آمریکایی می‌شود، گفت: مطمئناً بله. به همین دلیل است که وزیر امور خارجه کری و جک لو وزیر خزانه‌داری اخیراً در پاریس، لندن و فرانکفورت با بانکداران نشست برگزار کردند تا به روشنی بگویند که آنها می‌توانند با ایران تعامل کنند و قوانین را برای آنها تشریح کردند.

وزیر انرژی آمریکا که نقشی کلیدی در رایزنی‌های فنی ایران و گروه 1+5 در جریان مذاکرات هسته‌ای داشت، افزود: اما زمان می‌برد تا اقتصاد بازسازی شود و بانک‌ها درباره اینکه با چه کسی در حال تعامل هستند، اطمینان پیدا کنند. اکنون بانک‌های متوسط زیادی دادوستد با ایران را آغاز کرده‌اند. اینگونه نیست که هنوز اتفاقی نیفتاده اما بانک‌های بزرگ محتاط‌تر هستند و به همین دلیل هنوز دست به معامله با ایران نزدند.

مونیز در پایان تاکید کرد: از نظر من رشد اقتصادی حاصل از برجام حتی بیشتر از انتظارها بوده و بخش نفتی ایران به زمان پیش از تحریم‌ها بازگشته است. اتفاقات در حال رخ دادن است و آمریکا حتی مجوز فروش صنایع هواپیمایی را داده که موضوعی بسیار مهم در ایران به شمار می‌آید. رفع مشکلات باقیمانده منوط به تلاش بانکداری ایران و شفاف‌سازی آنها در این بخش است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۶:۴۲ دیده شده : ۱۰۷بار نویسنده : admin

بیشتر از یک نفر بیشتر از دو ساعت بیشتر از دو ساعت علی عسگری بیشتر از دو ساعت ساخته علی عسگری فیلم بیشتر از دو ساعت فیلم کوتاه بیشتر از دو ساعت داستان فیلم بیشتر از دو ساعت دانلود فیلم کوتاه بیشتر از دو ساعت دانلود فیلم بیشتر از دو ساعت بیشتر از همیشه دوستت دارم بیشتر از همیشه دوستت دارم گرچه از بیشتر از همیشه دوستت دارم بیژن مرتضوی بیشتر از همیشه دوست دارم بیشتر از سرعت نور بيشتر از سرعت نور سرعتی بیشتر از سرعت نور حرکت با سرعت بیشتر از نور ذره با سرعت بیشتر از نور بیشتر از صدبار بهت گفتم دوست دارم بیشتر از صدبار بهت گفتم دوستت دارم آهنگ بیشتر از صدبار بهت گفتم دوست دارم اهنگ بیشتر از صدبار بهت گفتم دانلود آهنگ بیشتر از صدبار بهت گفتم دوست دارم دانلود آهنگ بیشتر از صدبار بهت گفتم دانلود اهنگ بيشتر از صد بار بهت گفتم دوست دارم شاید من بیشتر از صدبار بهت گفتم دوست دارم علیرضا روزگار بیشتر از صد بار بهت گفتم دوست دارم متن آهنگ بیشتر از صد بار بهت گفتم دوست دارم بیشتر از این حوصله کن اهنگ بیشتر از این حوصله کن بیشتر از این حوصله کن بیا و کمتر گله کن بیشتر از علم بیشتر از سکوت کمی بیشتر از سکوت بیشتر از آنچه تصور کنی بیشتر از آنچه تصور کنی خیانت دیده ام بیشتر از خودم دوستت دارم تو را بیشتر از خودم دوست دارم بیشتر از خودم دوست دارم تورو بیشتر از خودم دوست دارم است یا هست است اثيكا مستشفى است اثيكا است و هست تفاوت است و هست کاربرد است و هست فرق بین است و هست فرق بين است و هست تفاوت فعل است و هست فرق بين است و هست چيست است هستم است المراة است المراة يوتيوب است المراة فيديو معنى است المراة ماهو است المراة شكل است المراة است يمنيه است يمنيه تويتر اجمل است يمنيه احلى است يمنيه است مره اكبر است مره اجمل است مره است معنى معنى است في اللغه العربيه معنى است باللغه العربيه ما معنى است معنى است بالجنوبي معنى است بالانجليزي معنى است بالفارسية معنى است كبش معنى است في المعجم بیشتر از صدبار بهت گفتم مونیز: رشد اقتصادی حاصل از برجام بیشتر از انتظارها بوده است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۸
  • تعداد حاضران : ۲۳۹
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها