freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کاستن حواس‌‌پرتی‌های ناشی از شرایط بدنی

خواب نامنظم و فعالیت‌ها و عادات غذایی نادرست می‌توانند از علائم و مشکلات مربوط به تمرکز باشند. به عنوان مثال سنگینی معده و سیری بیش از حد یکی از زمینه‌های عدم تمرکز هنگام مطالعه است. شما باید از خوردن غذاهای پرحجم خودداری کنید؛ زیرا با سرازیر شدن خون به سمت دستگاه گوارش، از بنیه‌ی حسی و ذهنی شما کاسته می‌شود. هم‌چنین باید بدانید که صبحانه‌ی کافی و مقوی، نقش مهمی در ایجاد و برقراری تمرکز حواس در طی روز خواهد داشت. در اولین وعده‌ی غذای، همراه با کربوهیدرات، پروتئین نیز میل کنید؛ مثل تخم‌مرغ، ماهی، پنیر یا خشکبار. سعی کنید به این ضرب‌المثل عمل کنید: «صبحانه را مانند پادشاهان، ناهار را مانند شاهزاده‌ها و شام را مانند فقرا صرف کنید.»

یادداشت‌برداری هنگام مطالعه

یادداشت‌برداری، نوعی تکرار درست است که هم سبب تمرکز حواس و هم موجب به‌خاطرسپاری بیش‌تر می‌شود. یادداشت‌برداری خوب، کاری جدی و فعال است که موجب اندیشیدن می‌شود. برای برقراری تمرکز حواس جهت نوشتن، هماهنگی چشم و مغز (به منزله‌ی نوعی یادگیری تجسمی چندبعدی) عاملی بی‌نظیر است که تمرکز حواس را تقویت کرده، فهم مطالب و سرعت یادگیری را افزایش می‌دهد.

برای تمرکز حواس به دنبال سکوت مطلق نباشید

یکی از باورهای بسیار نادرست برخی این است که برای تمرکز حواس باید در سکوت مطلق باشند. هر چه محیط ساکت‌تر باشد، برای تمرکز حواس بهتر است و ما محیطی را برای مطالعه انتخاب می‌کنیم که سروصدای کم‌تری داشته باشد، اما به هیچ عنوان نباید در جست‌وجوی محیطی باشیم که سکوت مطلق بر آن حکمفرماست. بهترین مکان برای مطالعه، جایی است که سروصدا در آن از بقیه‌ی جاهای موجود کم‌تر باشد. مثلاً اکنون می‌خواهید مطالعه کنید و تنها مکانی که در اختیار دارید، اتاقی است که در آن تلویزیون روشن است. مسلماً این محیط، ایده‌آل نیست؛ اما شما در دورترین نقطه‌ی اتاق از تلویزیون و پشت به آن بنشینید و مطالعه کنید. در این حالت شما از بهترین شرایط ممکن برای مطالعه استفاده کرده‌اید. مطالعه در جای کاملاً ساکت، غلط است؛ زیرا اگر شما این گونه به محیط بسیار ساکت عادت کنید، شرطی می‌شوید و فقط در چنین مکان‌هایی می‌توانید مطالعه کنید و در محیط‌های دیگر، با کوچک‌ترین سروصدایی، تمرکز شما به هم می‌ریزد و ایجاد تمرکز دوباره، برای‌تان بسیار مشکل است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۰:۱۸ دیده شده : ۱۳۰بار نویسنده : admin

تمرکز حواس تمرکز حواس ویکی پدیا تمرکز حواس در مطالعه تمرکز حواس در قرآن و احادیث تمركز حواس تمرکز حواس چیست تمرکز حواس در کودکان تمرکز حواس در هنگام مطالعه تمرکز حواس و حافظه تمرکز حواس در نماز روش تمرکز حواس در مطالعه روش های تمرکز حواس در مطالعه تمرکز حواس هنگام مطالعه تمرکز حواس هنگام مطالعه و روشهای تقویت آن تمرکز حواس هنگام مطالعه و روشها تقویت آن راههای تمرکز حواس در مطالعه عدم تمرکز حواس در مطالعه تمرکز حواس مطالعه تمركز حواس چيست تمرکز حواس در کودکان ابتدایی تمركز حواس در كودكان عدم تمرکز حواس در کودکان تقویت تمرکز حواس در کودکان تمرکز حواس کودکان راههای افزایش تمرکز حواس در کودکان بالا بردن تمرکز حواس در کودکان عدم تمركز حواس در كودكان راه های تمرکز حواس در کودکان راههای تمرکز حواس هنگام مطالعه عوامل موثر در تمرکز حواس هنگام مطالعه تمرکز حواس و تقویت حافظه تمرکز حواس حافظه راه های تمرکز حواس در نماز (5) Database Is Locked (5 Database Is Locked) Eu Sqlite 5 Database Is Locked Sqlitelog (5) Database Is Locked Attix 5 Database Is Locked Fmdb 5 Database Is Locked Failure 5 (database Is Locked) General Error 5 Database Is Locked Sqlite Error (5) Database Is Locked Sqlite_busy 5 Database Is Locked (5) Drizzling Land Ghaziabad (5) Archetypes Found In Literature 5 Archetypes In Literature (5) Train 5 Train Stops 5 Train Schedule 5 Train Time Schedule 5 Train Schedule Mta 5 Train Delays 5 Train Timetable 5 Training Principles 5 Train Status 5 Training Methods (5) Embed Element Attributes (5) Facebook 5 Facebook Settings To Change Now 5 Facebook Login 5 Facebook Likes 5 Facebook Facts 5 Facebook Founders Facebook 5 Apk Facebook 5 Seconds Of Summer Facebook 5 Photo Challenge Facebook 5 Ipa تمرکز حواس (5)

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۹۵
  • تعداد حاضران : ۲۰۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها