freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


صدور «ویزای اربعین» در مرزها محال است
سرویس ایران- مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با اشاره به افزایش صددرصدی اعزام زائران به عتبات عالیات در تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: برخی تصور می‌کنند که ویزای سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین در مبادی خروجی و ورودی توزیع می‌شود در صورتی که چنین برنامه‌ای محال است.
به گزارش کردپرس به نقل از تسنیم؛ مجید آقابابایی درباره امنیت مرزهای زمینی مهران، شلمچه و چزابه در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: با وجود اینکه امسال شاهد افزایش صد در صدی اعزام زائران در مرزها بودیم و مشتاقان زیارت حضرت امام حسین(ع) در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی استقبال پر‌شوری داشتند؛ خوشبختانه هیچگونه مشکل امنیتی و خللی برای زائران ایجاد نشد.
وی ادامه داد: زائران کشورمان در دهه اول محرم‌الحرام در سلامت کامل به عتبات عالیات عزیمت کرده و اکثریت آنها در حال بازگشت به کشور هستند که البته حجم این سفرها  نیز بیشتر از مرز مهران انجام گرفته است.
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور به همه کسانی که در ایام خاص و به‌ویژه  اربعین حسینی قصد عزیمت به عتبات عالیات را دارند توصیه کرد تا روادید(ویزا) را از طریق دفاتر مجاز و قانونی و بر اساس تمهیدات اندیشیده شده دریافت کنند.
آقابابایی افزود: متاسفانه برخی افراد تصور می‌کنند که ویزای سفر به عتبات عالیات در مبادی خروجی و ورودی مرزهای سه‌گانه نیز توزیع می‌شود در صورتی که چنین برنامه‌ای محال است و صدور ویزای عتبات عالیات فقط از طریق قانونی انجام می‌گیرد.
وی تصریح کرد: کسانی که قصد سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی را دارند نیز باید ویزای خود را از طریق نام‌نویسی در سامانه سماح و بر اساس تدابیر در نظر گرفته شده دریافت کنند و موضوع لغو ویزا یا ارائه آن در مرزها به هیچ‌ عنوان صحت ندارد.
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور درباره برنامه‌ریزی صدور ویزای اربعین حسینی عنوان کرد: امسال تعداد مراکز صدور ویزای اربعین نسبت به سالهای قبل زودتر کار خود را آغاز کرده‌اند و تعداد دفاتر صدور ویزا نیز افزایش یافته است.
آقابابایی ادامه داد: چهار مرکز سفارتخانه و کنسولگری عراق در شهرهای تهران، مشهد، کرمانشاه و اهواز صدور ویزا را از چندی قبل آغاز کرده‌اند و 12 مرکز دیگر از روز یکشنبه هفته جاری صدور ویزا را برای متقاضیان سفر اربعین حسینی آغاز می‌کنند.
به گفته وی، زائران عتبات عالیات باید هر‌چه زودتر مراحل نام‌نویسی و صدور روادید را انجام دهند و کارهای خود را به روزهای آخر نزدیک به اربعین حسینی موکول نکنند.
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور همچنین نسبت به فعالیت دفاتر غیر مجاز صدور ویزای اربعین حسینی هشدار داد و گفت:‌ برخورد با دفاتر غیر‌مجاز به طور جد انجام می‌گیرد و تاکنون برخی از آنها پلمب شده‌اند اما مردم نیز باید نسبت به وعده‌های فریبنده این دفاتر هوشیار باشند.
منبع: تسنیم

کد مطلب: 116039  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۷/۲۴  |  ساعت: ۳ : ۱۷

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۵۵:۳۶ دیده شده : ۶۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۱
  • تعداد حاضران : ۲۱۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها