freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


موشك بولاوا قادر است 6 تا 10 كلاهك هسته‌‌ای را در خود جای دهد كه اثر تخريبی آن 100 برابر بيشتر از انفجاری است.

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حدود 10 ماه پیش بود که فدراسیون روسیه موشکی قاره‌پیما با کلاهک تقسیم‌شونده آزمایش کرد که توانمندی‌های بسیاری را در نبردهای موشکی دارد و این امر موجب بهت و حیرت داعش و اربابانش شد. 

با توجه به اینکه فدراسیون روسیه تا کنون اراده‌ای جدی در مبارزه با تروریست‌های تکفیری را به نمایش گذاشته؛ بعید نیست که همچون موشک کلاب و کالیپر که علیه اهداف تروریست‌های داعش شلیک شد، این موشک نیز به اهداف تعیین شده در شرق سوریه شلیک شود و کمکی برای سوخو و میل در یاری رساندن به بشار اسد باشد. 

موشک بولاوا

موشک‌های گذشته روسی از جمله کلاب در ماه‌های اخیر اهداف تروریست‌ها را در سوریه منهدم کردند و خسارات سنگینی به داعش و دیگر تروریست‌ها وارد آوردند و لذا این سوال مطرح می‌شود که آیا پس از موشک  کلاب  نوبت شلیک موشک  بولاوا  است؟ کشور روسیه یکی از دارندگان تکنولوژی سامانه موشک‌های زیرسطح به سطح بالستیک (SLBM) که منحصرا برای حمل کلاهک‌های هسته‌ای ساخته شده است می‌باشد.

هم‌اکنون مرحله جدیدی در ساخت و استفاده سلاح هسته‌ای استراتژیک ویژه پرتاب از دریا فرا رسیده است. روسیه نیز اعلام کرده است که تولید انبوه موشک استراتژیک دریایی "بولاوا-ام" آغاز شده است. این موشک پیشرفته روسی از خانواده موشک‌های بالستیک قاره پیماست که منحصرا از زیردریایی شلیک می‌شود و جدیدترین و مدرن‌ترین موشک قاره‌پیمایی است که تابه حال برای شلیک از زیردریایی طراحی و ساخته شده است.

موشک بولاوا

به گفته کارشناسان موشکی روسیه این موشک سوخت جامد، از نظر طراحی و تکنولوژی بر اوج قله رده بندی موشک‌های بالستیک قرار دارد

به گفته مقامات ارشد موشکی روسیه این موشک از نظر تکنولوژی ساخت، کاملا در برابر طرح سپر ضدموشکی آمریکا که در حال اجرای آن می‌باشد مصونیت دارد و این طرح نمی‌تواند در برابر این موشک و موشک‌های سری TOPOL-M واکنش خاصی نشان دهد. توانایی موشک در انجام مانور تا رسیدن به هدف یکی از راه‌های گریز موشک از هواپیماهای رهگیر ضد موشک تا رسیدن به فاز پایانی شلیک می‌باشد. اما فاز پایانی مهم‌ترین مرحله یک موشک بالستیک است و برای افزایش شانس رسیدن موشک به هدف در این فاز اقدامات و تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. 

بولاوا که به تعبیری یکی از گران قیمت‌ترین پروژه های تسلیحاتی روسی می‌باشد، به عنوان سنگ بنای سه گانه  تهاجم هسته‌ای روسیه در آینده نام برده می‌شود. این موشک نام خود را از بولاوا که یک کلمه روسی و به معنای " گرز" می باشد‌، به ارث گرفته است. 

موشک بولاوا

ویژگی‌های بولاوا

مهم‌ترین اقدام روس‌ها در ساخت بولاوا؛ پوشاندن کلاهک موشک با پوشش خاصی است که آن را در برابر مواد شیمیایی، اشعه رادیو اکتیو، تداخلات الکترومگنتیک ( EMP ) و پارازیت‌های رادیویی و مزاحمت‌های فیزیکی مصون نگه می‌دارد. تا قبل از این موشک‌هایی که ساخته می‌شدند با یک انفجار اتمی در فاصله حتی 10 کیلومتری و رسیدن تشعشعات به کلاهکشان از کار می‌افتادند.

یکی از راه‌های از بین بردن موشک‌های بالستیک یک انفجار اتمی در ارتفاع بالا و از کار انداختن ان توسط تشعشعات است. این روش از روش‌های اولیه برای از بین بردن موشک قبل از رسیدن به محدوده هدف است. 

گفتنی است این موشک طوری طراحی شده است که قابلیت ایستادگی و مقاومت در برابر چنین انفجارهای اتمی را حتی تا فاصله 500 متری خود نیز دارد و رهگیری آن تا هنگامی که فاز پایانی عملیات آن به اتمام نرسیده است به خاطر قابلیت مانور زیاد بسیار مشکل است  و تا زمانی که این حرکت ادامه دارد رهگیری و انهدام بولاوا مشکل است. تکنولوژی موشک SS-NX-30 از لحاظ ساخت همانند موشک SS-27 است و تنها فرق این دو، کاهش اندک برد نهایی موشک SS-NX-30 است که برد آن را به 10 هزار کیلومتر رسانده است و دلیل این کاهش، انطباق موشک با شلیک از زیردریایی می‌باشد.

موشک بولاوا

طبق گزارشات تفاوت دیگر در کلاهک آنهاست که موشک Bulava می‌تواند کلاهک‌های اتمی 550 کیلو تنی حمل کند. تعداد دقیق کلاهک‌هایی که این موشک حمل می‌کند مشخص نیست، اما گفته می‌شود کلاهک‌ها هر یک دارای سیستمی هستند که می‌توانند با ایجاد چند کلاهک مجازی در دید رادارهای دشمن، آنها در رهگیری به اشتباه بیاندازند. سیستم هدایت کلاهک‌ها توسط کامپیوتر است که با استفاده از ماهواره GLOSNASS هدایت را انجام می‌دهد . این سیستم ناوبری میزان دقت این کلاهک‌ها را به حدود 350 متر رسانده است . البته به گفته برخی منابع این دقت از این مقدار هم بیشتر است.

 Bulava روی رزم‌ناوهای استراتژیک زیر دریایی از نوع 955 "بوری" کار گذاشته می‌شود. سه فروند از این نوع زیردریایی با نام های "یوری دلگاروکی"، "ولادیمیر مونوماخ" و "الکساندر نفسکی" استفاده خواهند شد.

در ابتدا از 6 پرتاب آزمایشی بولاوا، 4 پرتاب با شکست کامل مواجه شدند. به اجبار آزمایشات دیگری انجام شد که طبق گفته فرمانده کل نیروی دریایی روسیه موفقیت‌آمیز بود، اما طبق نظرات کارشناسان مستقل، این آزمایشات بدون درخشش خاصی انجام شده بود. کارشناسان می‌گویند، یکی از سه کلاهک روی موشک، به میدان تیر نرسیده است. اما این مسئله سازندگان بولاوا و مدیران آنها را نا امید نکرد. "آناتولی پرمینوف" رئیس آژانس فدرال فضایی روسیه تاکید کرده بود که قبل از عرضه موشک به نیروهای مسلح، حداقل به 12- 14 پرتاب نیاز است. در عین حال وی به تجربه آمریکا اشاره داشت که ضمن ساخت موشک مشابه "Trident II" نیاز به 19 پرتاب از زمین و 9 پرتاب از زیردریایی داشتند.

موشک بولاوا

مشخصات بولاوا

کلاس: SLBM

وزن پرتاب: 36 تن

سیستم هدایت: اینرسی

طول: 11.5

قطر: 2 متر

وزن هر کلاهک: 100 الی 150 کیلوگرم

سال عملیاتی شدن: 2010 با ادامه آزمایشات و در حال تکمیل شدن

برد: 10 هزار کیلومتر

مراحل شلیک: 3 مرحله ، هر 3 با سوخت جامد

شعاع خطا: 350 متر

تعداد کلاهک: 10 

موتور: سه مرحله ای ، سوخت جامد ، سوخت مایع

هدایت: اینرسائی (احتمالا آسترو-اینرسیائی ) / قابلیت بروز رسانی برای هدایت بوسیله گلوناس

دقت: 350 متر

سکوی پرتاب: زیردریائی های کلاس بوری / زیردریائی های کلاس تایفون

موشک بولاوا

طبق اطلاعات منتشره در مطبوعات غربی، موشک سه پله‌ای بولاوا که با سوخت جامد کار می‌کند، یکی از سبک‌ترین موشک‌ها در نوع خود است. وزن آن 30 تن و برد عمل آن 8 هزار کیلومتر است. این موشک می‌تواند به 4 تا 10 کلاهک هسته ای مجهز شود.

احتمالاً بولاوا با 10 کلاهک در نیروهای مسلح روسیه به کار گرفته خواهد شد، در غیر این صورت ارزش نظامی آن چندان زیاد نخواهد بود. مسئله در این است که زیردریایی‌های اتمی نوع "بوری" با 12 سکوی پرتاب موشک طراحی شده‌اند. ساختمان رزم ناو "یوری دلگاروکی" دقیقاً چنین خواهد بود. اما زیردریایی بعدی از همین پروژه، یعنی "ولادیمیر مونوماخ" و "الکساندر نفسکی"، اکنون با قابلیت پرتاب 16 موشک ساخته می‌شوند؛ اگر طرح‌های موجود اجرا شوند، روی سه زیردریایی اتمی 44 بولاوا و 440 کلاهک هسته‌ای جای می‌گیرند. این سهمی چشمگیر در بالا بردن توان بازدارندگی استراتژیک هسته‌ای خواهد داشت که از دکترین نظامی روسیه سر چشمه می‌گیرد.

موشک بولاوا

آزمایش‌های "بولاوا" و ویژگی‌های آن از اسرار دولتی روسیه هستند؛ یکی از علل سری بودن اوضاع پیرامون "بولاوا" و "یوری دلگاروکی" و سایر رزم‌ناوهای مشابه آن در این است که آنها اسیر جاه‌طلبی‌های سیاسی برخی از مقامات بلندپایه روسیه شده‌اند که این خود سبب می‌شود که تولید انبوه "بولاوا" که هنوز تکمیل نشده آغاز شده و باری دیگر وعده داده شود که رزم‌ناو جدید مجهز به موشک جدید استراتژیک به نیروی دریایی روسیه عرضه خواهد شد.

موشک بالستیک بولاوا که قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای را دارد قرار است جایگزین موشک‌های قدیمی روسیه که مربوط به دوره شوروی است شود 

آخرین زیردریایی اتمی روس‌ها، رزم ناو موشکی - استراتژیک نوع سنگین پروژه 941 به نام "آکولا" نیز پس از پایان یافتن آزمایش‌ها قرار است به "بولاوا-ام" مجهز شود. در "آکولا" بر خلاف پروژه 955، نه 12 و 16 و بلکه 20 سکوی پرتاب موشک وجود دارد که این موضوع می‌تواند بلافاصله پتانسیل بازدارنگی هسته‌ای دریایی روسیه را به میزان 200 کلاهک افزایش دهد. همانطور که گفته شد يك موشك بولاوا قادر است شش تا 10 كلاهك هسته‌‌ای را در خود جای دهد كه اين تعداد می‌تواند اثر تخريبی 100 برابر بيشتر از انفجاری كه در سال 1945 هيروشيما را تخريب كرد به بار آورد.

موشک بولاوا

یکی از معاونان نخست وزیر فدراسیون روسیه اعلام داشته که مسئولین "روس کاسموس" باید موضع فعال‌تری در رابطه با آزمون و آماده‌سازی تولید انبوه مجموعه‌های موشکی استراتژیک "بولاوا" داشته باشند. "توجه کافی به کارهای مربوط به قطعات و سازه‌های مجموعه‌های موشکی استراتژیک "بولاوا" که باید روی زمین انجام شوند، مبذول نمی‌شود. کم نیستند مواردی که آزمون‌‌های عملی به محاسبات ریاضی تبدیل می‌شوند". گفتنی است در 23 دسامبر 2008 پس از پرتاب موشک "بولاوا" از زیردریایی اتمی "دمیتری دانسکوی"، این موشک خودبخود نابود شده و در هوا منفجر شد. 

بولاوا می‌تواند شش یا ده بلوک هسته‌ای هیپرسونیک با قابلیت مانور و رهنمون‌سازی جداگانه داشته باشد که می‌توان ارتفاع و جهت مسیر پرواز آنها را تغییر داد. در حال حاضر این موشک در زیردریایی‌های کلاس تایفون روسیه استفاده می‌شوند؛ ولی به زودی با تحویل اولین زیردریایی ‘ Borey’ class در این زیردریایی نیز استفاده خواهند شد، زیرا این زیردریایی پیشرفته انطباق کامل با این موشک دارد و جایگاه‌های موشک آن مخصوص پرتاب همین سری موشک هستند.

موشک بولاوا

دلیل شلیک موشک‌های قاره‌پیما روسی چیست

شلیک موشک‌های قاره پیمای روسی به طور کلی دو دلیل دارد؛ مبارزه با تروریست‌های داعش و مقابله با طرح‌های سپرموشکی ایالات متحده آمریکا در قاره سبز و خصوصا شرق اروپا. 

مسئله تامین امنیت موشکی قاره اروپا بزرگ‌ترین مسئله مورد اختلاف میان روسیه و غرب به سرکردگی آمریکاست. رئیس جمهور روسیه درباره پیامدهای استقرار سامانه موشکی آمریکا  در اروپا به واشنگتن هشدار داده و به عنوان یکی از تدابیر برای پاسخ به این سامانه، از امکان استقرار موشک‌های تاکتیکی در مرزهای شرقی روسیه خبر داده است. استقرار سامانه‌های دفاع موشکی آمریکا و ناتو در اروپا، اکنون از مسائل اصلی مورد اختلاف بین روسیه و غرب محسوب می‌شود و اقداماتی که در این زمینه از طرف آمریکا یا ناتو صورت می‌گیرد ، همواره اعتراض روس‌ها را برانگیخته است.

موشک بولاوا

تلاش آمریکا و ناتو برای استقرار هر چه سریع‌تر سامانه‌های دفاع موشکی در مناطق مختلف اروپا که از دیدگاه روسیه‌، فقط با هدف کاهش توانمندی نیروی موشکی راهبردی این کشور انجام می‌شود، از مهم‌ترین و نزدیک‌ترین تهدیدها به شمار رفته و لذا روسیه نیز هم در واکنش به این اقدام و نیز تقویت نیروهای راهبردی خود اقدام به تشکیل نیروی هوا فضا کرده و آزمایش‌های موشکی انجام می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۱۲:۵۲ دیده شده : ۸۷بار نویسنده : admin

موشک بولاوا موشک بولاوا روسیه موشك بولاوا موشک بالستیک بولاوا مشخصات موشک بولاوا موشکهای بولاوا برد موشک بولاوا موشک های بولاوا سایه مرگ سایه مرگ رمان سایه مرگ دارن شان مرگ سایه مقدسی مرگ سايه مقدسي مرگ سایه ها مرگ سایه ها محسن مرعشی رمان سايه مرگ شعر سایه مرگ سایه ی مرگ رمان سایه مرگ برای موبایل رمان سایه مرگ نودهشتیا دانلود کتاب سایه ی مرگ دارن شان علت مرگ سایه مقدسی دلیل مرگ سایه مقدسی خبر مرگ سایه مقدسی علت مرگ سايه مقدسي سایه های مرگ دانلود رمان سایه مرگ رمان سایه ی مرگ رمان سایه های مرگ دانلود رمان سایه مرگ Pdf رمان سايه ي مرگ دانلود رمان سایه ی مرگ دانلود رمان سایه مرگ برای موبایل دانلود کتاب سایه ی مرگ دانلود رمان سایه ی مرگ Pdf خلاصه رمان سایه ی مرگ خواندن رمان سایه ی مرگ دانلود فیلم سایه ی مرگ روسی برنا برنامج روسي لاختراق الفيس بوك برنامج روسي برنامج روسي عن الخيانة الزوجية برنامج روسي للتعارف برنامج روسي الخيانه الزوجيه برنامج روسي عربي زبان روسی برنا برنامج روسي عن الخيانه برنامج روسي لاستعادة الملفات المحذوفة روسي بروكسي بروكسي روسي 2014 بروكسي روسي سريع بروكسي روسي 2013 بروكسي روسي للاندرويد بروكسي روسي 2015 برنامج بروكسي روسي كسر بروكسي روسي رقم بروكسي روسي بريت روسي بريت روسي ويكيبيديا بريت روسي يوتيوب بريت روسي تشارلي شين الممثلة بريت روسي برات روسي الممثله بريت روسي الفنَانة الإباحية بريت روسي بريد روسي رقم بريد روسيا انشاء بريد روسي بريد الكتروني روسي تسجيل بريد روسي رمز بريد روسيا حساب بريد روسي صندوق بريد روسيا كيف اعمل بريد روسي كيفية انشاء بريد روسي روس بروت روس بروت ويكيبيديا مقولات روس بروت اقوال روس بروت من هو روس بروت حكم روس بروت من اقوال روس بروت تحميل البرنامج الروسي لاختراق الفيس بوك تحميل اقوى برنامج روسى لاختراق حسابات الفيس بوك Facebook Attack روسیه برزیل روسیه برزیل والیبال روسیه برزیل والیبال المپیک برزیل روسیه فوتبال ساحلی روسيه برزيل روسيه برزيل واليبال بازی روسیه برزیل نتیجه روسیه برزیل روسیه و برزیل والیبال روسیه برزیل 2014 برنامج روسي لاختراق الواتس اب برنامج روسي لاختراق الواي فاي برنامج روسي لاختراق واتس اب برنامج روسيا اليوم برنامج روسي لاختراق الواتس و دستهایت بوی نور میدهند کتاب و دستهایت بوی نور می دهند دستهایت بوی نور می دهند دسته و گروهی هم عقیده دستها و سطرهای مهربان نمایشگاه دستها و سطرهای مهربان دار و دسته های نیویورکی دانلود دارودسته های نیویورکی دانلود فیلم دارودسته های نیویورکی نقد فیلم دار و دسته های نیویورکی دانلود رایگان فیلم دارودسته های نیویورکی تاج و دسته گل عروس مدل تاج و دسته گل عروس آموزش تاج و دسته گل عروس تاج سر عروس دسته گل عروس استقلال و دسته 3 استقلال دسته 3 استقلال لیگ دسته 3 استقلال به دسته 3 رفت استقلال به دسته 3 سقوط کرد دارو دسته سیسیلی ها استقلال و دسته سه استقلال دسته سه استقلال لیگ دسته سه استقلال به دسته سه رفت استقلال دسته سه فوتبال استقلال تهران دسته سه استقلال در دسته سه کشور دسته گل عروس وماشین عروس عکس دسته گل عروس وماشین عروس مدل دسته گل وماشین عروس دسته گل عروس ماشین عروس مدل دسته گل عروس وماشین عروس دسته گل عروس وتزیین ماشین عروس دارودسته نیویورکیها فیلم دارو دسته نیویورکیها دانلود فیلم دارو دسته نیویورکیها البغدادی کیست البغدادی داعش کیست ابو بكر البغدادي کیست البغدادي كيست ابوبکر البغدادی کیست عمر البغدادی کیست ابوعمر البغدادی کیست همسر البغدادی کیست جانشین ابوبکر البغدادی کیست البغدادیه الحبیبه الشبکه البغدادیه الحبیبه اغانی البغدادیه الحبیبه قناه البغدادیه الحبیبه البغدادی کشته شد البغدادی کشته شده البغدادی کشته شده است بغدادی کشته شد آیا البغدادی کشته شده ابوبکر البغدادی کشته شدن البغدادية نيوز البغدادية نيوز بث المباشر البغدادية نيوز مباشر البغدادية نيوز ستوديو التاسعة البغدادية نيوز فيس بوك البغدادية نيوز بث المباشر ستوديو التاسعة الاخبار البغدادية نيوز اليوم البغدادية نيوز يوتيوب البغدادية نيوز عاجل البغدادية نيوز تردد البغدادی ابوبکر ابوبکر البغدادی عکس ابوبکر البغدادی ویکی پدیا ابوبکر البغدادی داعش ابوبکر البغدادی یهودی ابوبکر البغدادی و قاسم سلیمانی ابوبکر البغدادی و سردار سلیمانی ابوبکر البغدادی رهبر داعش ابوبکر البغدادی اپارات البغدادی شهر شهر البغدادی عراق شهر البغدادی ویکی سقوط شهر البغدادی شهرک البغدادی شهرک البغدادی عراق شهر البغدادی داعش نقشه شهر البغدادی تصرف شهر البغدادی تصرف شهر البغدادی توسط داعش تصاویر زیبا تصاویر زیبا از طبیعت تصاویر زیبای جهان تصاویر زیبا برای پروفایل تصاویر زیبا عاشقانه تصاویر زیبای گل تصاویر زیبای پروفایل تصاویر زیبا از تهران تصاویر زیبا از گل تصاویر زیبای متحرک تصاویر عاشقانه تصاویر عاشقانه و رمانتیک تصاویر عاشقانه بوسه تصاویر عاشقانه متن دار تصاویر عاشقانه شب بخیر تصاویر عاشقانه متحرک تصاویر عاشقانه دختر و پسر تصاویر عاشقانه زیبا تصاویر عاشقانه غمگین تصاویر عاشقانه جدید تصاویر خنده دار تصاویر خنده دار+18 تصاویر خنده دار جدید تصاویر خنده دار و جالب تصاویر خنده دار خفن تصاویر خنده دار ایرانی تصاویر خنده دار متحرک تصاویر خنده دار فیسبوکی تصاوير خنده دار جديد تصاویر خنده دار 93 تصاویر سه بعدی تصاویر سه بعدی متحرک تصاویر سه بعدی جادویی تصاویر سه بعدی عاشقانه تصاویر سه بعدی زیبا تصاویر سه بعدی طبیعت تصاویر سه بعدی جدید تصاویر سه بعدی مکه تصاویر سه بعدی با عینک تصاویر سه بعدی کربلا تصاویر خفن تصاویر خفن و باحال تصاویر خفن بازیگران تصاویر خفن فیس بوک تصاویر خفن دختر تصاویر خفن عاشقانه تصاویر خفن خنده دار تصاویر خفن بازیگران ایرانی تصاویر خفن جام جهانی تصاویر خفن ایرانی تصاویر جالب تصاویر جالب فیسبوکی تصاویر جالب المپیک ریو تصاویر جالب از المپیک ریو تصاویر جالب و دیدنی تصاویر جالب برای پروفایل تصاویر جالب برای تلگرام تصاویر جالب برای فیس بوک تصاویر جالب روز تصاوير جالب و خنده دار تصاویر المپیک ریو تصاویر المپیک ریو 2016 تصاویر المپیک ریو بدون سانسور تصاویر المپیک ریو زنان تصاویر جشن حافظ تصاویر جشن حافظ 95 تصاویر جشن حافظ بازیگران تصاویر جشن حافظ 94 تصاوير جشن حافظ تصاویر جشن حافظ چهاردهم تصاویر جشن حافظ 93 تصاویر جشن حافظ ۹۴ تصاویر جشن حافظ سال 94 تصاویر جشن حافظ بازیگران 94 تصاویر عاشقانه و رمانتیک همراه با متن تصاویر عاشقانه و رمانتیک جدید تصاویر عاشقانه و رمانتیک دو نفره تصاویر عاشقانه و رمانتیک متحرک تصاویر عاشقانه و رمانتیک Hd تصاویر عاشقانه و رمانتیک با متن تصاویر عاشقانه و رمانتیک زیبا عکس عاشقانه و رمانتیک جدید عکس عاشقانه و رمانتیک 2013 تصاویر متحرک تصاویر متحرک عاشقانه تصاویر متحرک زیبا تصاویر متحرک خنده دار تصاویر متحرک طبیعت تصاویر متحرک گل تصاویر متحرک باران تصاویر متحرک گلها تصاویر متحرک عید قربان تصاویر متحرک بوسه البغدادیه نیوز موشک بولاوا؛ سایه مرگ روسی بر سرِ دار و دسته البغدادی + تصاویر

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۶
  • تعداد حاضران : ۲۱۷
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها