freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، یک عضو هیأت دولت نیز پس از انتشار این خبر در مصاحبه‌ای اعلام کرد که ایران با توجه به اختلاف مواضعی که با کشورهای شرکت کننده در این اجلاس در ارتباط با بحران سوریه دارد در حال حاضر قصدی برای شرکت در این اجلاس در هیچ سطحی ندارد.

در حالی که ایران بر تصمیم خود جهت شرکت نکردن در این اجلاس تأکید داشت رایزنی‌هایی از سوی مقامات برخی از کشورها و سازمان‌های موثر در حل بحران سوریه با ایران آغاز شد. چنانکه در همین راستا در هفته گذشته سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه دو بار به صورت تلفنی با محمدجواد ظریف در ارتباط با آخرین تحولات سوریه رایزنی کرد و رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان نیز در این گفت‌وگوهای تلفنی بر مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با حل بحران سوریه تأکید کرد.

از دیگر کسانی که در هفته گذشته با محمدجواد ظریف در ارتباط با بحران سوریه رایزنی و گفت‌وگوی تلفنی انجام داد فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بود. در پی انتشار اخبار این رایزنی‌ها و تأکید ایران بر دیدگاه‌های خود در ارتباط با حل بحران سوریه برخی این گمانه را مطرح کردند که این تماس‌ها در راستای قانع‌ کردن ایران برای حضور در این نشست و یک سری اقدامات در این چارچوب انجام شده است.

روز پنچ شنبه نیز سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره احتمال حضور ایران در نشست لوزان  اعلام کرد: ایران یکی از اعضای گروه بین‌المللی حمایت از سوریه است اما ما نمی‌توانیم درباره حضور این کشور در نشست لوزان اظهارنظر کنیم.

مارک تونر، در پاسخ به سوالی درباره حضور برخی کشورها از جمله ایران در مذاکرات برای حل بحران سوریه ، گفت: ما نمی‌توانیم به جای دولت دیگری سخن بگوییم. من نیز قصد ندارم درباره اینکه چه کشوری در این رویداد حضور خواهد یافت، صحبت کنم. این به عهده خودشان است که درباره تصمیم‌شان حرف بزنند.

وی ادامه داد : واضح است که ایران یکی از اعضای گروه بین‌المللی حمایت از سوریه است و در ماجرای این کشور، سهم و نظر دارد ولی من نمی‌توانم درخصوص شرکت کردن آنها در نشست لوزان اظهارنظر کنم.

در حالی که تحلیل‌ها و اخبار در مورد حضور یا عدم حضور ایران در این اجلاس ادامه داشت در ساعات پایانی شب گذشته حسین جابری انصاری، معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه اعلام کرد که ایران در نشست لوزان شرکت می‌کند.

او این خبر را نیز اضافه کرد که عراق و مصر نیز به ترکیب کشورهای شرکت کننده در این اجلاس افزوده شده‌اند.

برخی از منابع دیپلماتیک معتقدند با توجه به نقش مهم، حساس و استراتژیک ایران در حل بحران سوریه اگر این اجلاس بدون حضور ایران برگزار می‌شد به مانند اجلاس‌های پیشین از قبل شکست خورده بود. به همین خاطر دست‌اندرکاران برگزار کننده این اجلاس با پذیرش برخی از دیدگاه‌های ایران و همچنین افزایش تعداد کشورهای تأثیرگذار منطقه در حل بحران سوریه در این اجلاس، تلاش کردند زمینه را برای جلب رضایت ایران فراهم کنند تا تهران با رغبت بیشتری در این اجلاس یک‌روزه که بعدازظهر امروز برگزار خواهد شد شرکت کند.

ایران همواره و در تمام نشست هایی که تاکنون برای حل بحران سوریه برگزار شده است، بر این نکته تاکید داشته است که سرنوشت سوریه تنها باید به دست مردم این کشور رقم بخورد.

جمهوری اسلامی ایران همواره بر این موضع تاکید داشته است که بحران سوریه راه حل نظامی نداشته و برای حل این بحران باید به دنبال راه حل سیاسی بود و دخالت برخی از کشورهای منطقه و غربی در اوضاع این کشور تنها منجر به تنش بیشتر و پیچیده تر شدن این بحران می شود.

  برخی از تحلیل گران  و رسانه های منطقه ای از جمله روزنامه الاخبار  در تحلیل های خود در این ارتباط نوشت : حضور ایران در اجلاس لوزان اهمیت بسیار زیادی دارد به ویژه اینکه مشارکت آن در ملاقات ها برای دستیابی به راه حل های سیاسی ضروری است.

تحلیل گر این روزنامه ادامه داده است : شاید به طور قاطع بتوان گفت که اجلاس لوزان به یک راه حل سیاسی برای حل بحران سوریه ختم نمی شود اما مشارکت وسیع طرف ها مانند ایران ، روسیه ، آمریکا ، مصر و عراق تاکیدی است بر اینکه آنها یافتن راه حل هایی سیاسی برای پایان بحران سوریه را با وجود تنش بین روسیه و آمریکا ضروری می دانند.
الاخبار در پایان نوشت: بعید نیست در پایان اجلاس لوزان از توصیه ها، تفاهم ها و یا حتی یک طرح اولیه برای برقراری آتش بس در سوریه به شرط اینکه نیرنگ زدن ها تکرار نشود و همچنین رسیدن کمک های انسان دوستانه به مردم ، سخن گفته شود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶:۱۱ دیده شده : ۵۵بار نویسنده : admin

چرا ایرانیان از اعراب متنفرند چرا ایرانیها از اعراب متنفرند چرا ایران در سوریه میجنگد چرا ایرانیان زیبا هستند چرا زنان ایرانی زیبا هستند چرا ایرانی ها زیبا هستند چرا زنان ايراني زيبا هستند چرا زنهای ایرانی زیبا هستند چرا زنان ایران زیبا هستند چرا ایرانیان شیعه شدند چرا ايرانيان شيعه شدند؟ چرا ایران شیعه شد چرا ایرانی ها شیعه شدند؟ چرا مردم ایران شیعه شدند چرا و چگونه ایرانیان شیعه شدند چرا ایران عقب ماند چرا ايران عقب ماند و غرب پيش رفت؟ چرا ایران عقب مانده است چرا ايران عقب ماند چرا ایران عقب ماند و غرب پیشرفت؟ چرا ایران عقب مانده چرا ایران عقب ماند کاظم علمداری كتاب چرا ايران عقب ماند کتاب چرا ایران عقب ماند دانلود کتاب چرا ایران عقب ماند چرا ایران امن است چرا ایران جهان سوم است؟ چرا ایران جهان سومی است چرا ایران کشور جهان سوم است چرا ایران ارتشبد ندارد در نشست 5+1 چه گذشت نشستن در سرکه سیب نشستن در سرکه در بارداری نشستن در سرکه سفید در بارداری نشستن در سرکه برای درمان عفونت نشستن در سرکه برای رفع عفونت نشستن در سرکه برای دختر دار شدن نشستن در سرکه سیب برای عفونت نشستن در سرکه برای عفونت واژن نشستن در سرکه سیب در بارداری نشستن در سرکه و نمک نشستن در محلول جوش شیرین نشستن در محلول آب و جوش شیرین نشستن در محلول جوش شیرین در بارداری نشستن در محلول جوش شیرین در دوران بارداری نشستن در بارداری نشستن در بارداري نحوه نشستن در بارداری نشستن زیاد در بارداری طرز نشستن در بارداری طریقه نشستن در بارداری نشستن طولانی در بارداری نشستن در دوران بارداری نشستن صحیح در بارداری روش نشستن در بارداری نشستن در بتادین نشستن در بتادین برای رفع عفونت نشستن در بتادين نشستن در تشت بتادین نشستن در آب بتادین نشستن در لگن بتادین نشستن در اب و بتادین نشستن در محلول آب و بتادین نشستن در تشت آب و بتادین نشستن در وان بتادین نشستن در آب نمک نشستن در آب نمک در بارداری نشستن در آب نمک و سرکه نشستن در آب نمک برای عفونت نشستن در اب نمك فواید نشستن در آب نمک نشستن در اب نمک در دوران بارداری نشستن در محلول آب و نمک نشستن در اب و نمک خواص نشستن در اب نمک نشستن در آب انار نشستن زن در اب انار نشستن در تشت آب انار فواید نشستن در آب و بتادین نشستن در آب گرم و بتادین نشستن در آب و بتادین در بارداری نشستن در آب و جوش شیرین نشستن در آب و جوش شیرین در بارداری نشستن در آب جوش شیرین نشستن در تشت بتادين شرکت لوزان شرکت لوزان املش شركت لوزان املش شرکت نیکو لوزان شرکت ساختمانی لوزان نشستن در سرکه چرا ایران در نشست لوزان شرکت کرد؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۹۱
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها