freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۰۲۵۲۱

۳۰۲  بازدید

ماهنامه بازاریاب بازارساز: برای افرادی که در حوزه بازاریابی و فروش فعالیت می کنند 4P بازاریابی مفهوم شناخته شده ای است. محصول (Product)، قیمت (Price)، مکان (Place) و ترویج (Promotion) چهار P معروف آمیخته بازاریابی هستند که توجه به هر یک از آنها در موفقیت اقدامات بازاریابی ضروری است. در اینجا می خواهیم شما را با 4P فروش آشنا کنیم. این 4P در قسمت ارائه فروش قرار می گیرند، یعنی زمانی که شما موفق شده اید با مشتری قرار ملاقات بگذارید و حالا روبروی او نشسته اید و می خواهید محصول یا خدمت خود را ارائه دهید.

تام هاپکینز، یکی از برجسته ترین مدرسان فروش در جهان معتقد است که در این مرحله، فروشنده به 4P نیاز دارد. این 4P عبارتند از:

1. نقشه قبلی (Pre-plan)

هر فروشنده ای این 4P را نیاز دارد

فروشنده ای که می خواهد ارائه موفقی داشته باشد و دست پر از جلسه با مشتری بیرون بیاید، باید با طرح و برنامه کارش را پیش ببرد. اگر می خواهید فروش تضمین شده ای داشته باشید نباید هیچ چیز را به دست شانس و اقبال بسپارید. باید برای تمام لحظات جلسه خود برنامه داشته باشید.

برخی از فروشندگان فکر می کنند که اگر قبل از جلسه یادداشت برداری کنند و یادداشت های شان را به جلسه ببرند، عدم تسلط خود را نشان داده اند؛ در صورتی که این کار نشان می دهد که فروشنده برای جلسه و مشتری خود اهمیت قائل است. علاوه بر این، یادداشت های فروشنده مانند نقشه ای جلوی او هستند که در هر لحظه به او می گویند از کدام نقطه به کدام نقطه برود.

بنابراین همه چیز به سبک فروشنده بستگی دارد. بعضی از فروشنده ها می توانند این نقشه را در ذهن شان تصویرسازی کنند و نیازی به یادداشت برداری ندارند اما این دلیل نمی شود که فروشندگانی که این توانایی را ندارند، دست خالی به جلسه بروند.

2. تمرین کردن (Practice)

هر فروشنده ای این 4P را نیاز دارد

فروش شباهت های بسیار زیادی با ورزش دارد و از این رو فروشندگان می توانند از ورزشکاران موفق الگوبرداری کنند. متاسفانه اتفاقی که برای فروشندگان موفق می افتد این است که پس از مدتی که کار فروش را انجام می دهند و در این کار به موفقیت هایی می رسند، فکر می کنند همه چیز را می دانند و دیگر نیازی به یادگیری ندارند. این تفکر مثل این است که ورزشکاران بزرگ مثل لیونل مسی، لبرون جیمز، تایگر وودز و راجر فدرر بگویند که چون همه چیز را درباره رشته خود می دانند و از تکنیک فردی بالایی هم برخوردارند دیگر نیازی به تمرین کردن ندارند. در صورتی که بیشترین ساعت های تمرین متعلق به ورزشکارانی است که از سایرین بهتر هستند.

تمرین این فرصت را به ورزشکار می دهد که اشتباه کند و با برطرف کردن اشتباهات خود، زمانی که وارد مسابقه شد بهترین عملکرد را داشته باشد. به همین ترتیب اگر فروشنده نیز اشتباهات خود را قبل از جلسه شناسایی و برطرف کند، بهترین عملکردش را در جلسه فروش خواهد داشت. تمرین کردن یک فروشنده همان مطالعه کردن، تحلیل فروش های گذشته و استفاده از تجربیات قدیمی ترها است.

3. به کمال رساندن (Perfect)

هر فروشنده ای این 4P را نیاز دارد

داشتن نقشه قبلی و تمرین کردن باعث می شوند که فروشنده به P سوم یعنی به کمال رساندن ارائه خود دست یابد. به کمال رساندن یعنی تحلیل کردن اشتباهات گذشته و درس گرفتن از آنها به منظور اصلاح و بهبود نواقص و رساندن آنها به حداقل تعداد ممکن. توجه داشته باشید که فروشنده نباید این تفکر را داشته باشد که به کمال رسیده است زیرا آنگونه که اسکار وایلد، نمایشنامه نویس انگلیسی می گوید، کسی که به کمال رسید، دیگر جایی را برای پیشرفت کردن ندارد. فروشنده باید همیشه خود را در مسیر پیشرفت ببیند.

4. اجرا کردن (Perform)

هر فروشنده ای این 4P را نیاز دارد

اجرا کردن به معنای مثبت آن (نه به معنی بازی دادن مشتری) بخشی از کار فروش است. فروشنده باید با اشتیاق و انرژی ارائه خود را انجام دهد. حتی زمانی که ارائه به صورت تلفنی انجام می شود، مشتری باید اشتیاق فروشنده را در صدای او بشنوند.

همه مشاغل به هنر اجرا کردن نیاز دارند ولی در فروش، اجرا کردن بخشی از وظایف اصلی یک فروشنده است. فروشنده باید بتواند با مدیریت درست زمان، اجرایی خاطره انگیز برای مشتری داشته باشد تا تصویر او برندش در ذهن مشتری حک شود.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰:۸ دیده شده : ۶۳بار نویسنده : admin

اینترنت ای دی اس ال اینترنت ای دی اس ال مخابرات اینترنت ای دی اس ال شاتل اینترنت ای دی اس ال مخابرات تهران اینترنت ای دی اس ال پارس آنلاین اینترنت ای دی اس ال چیست اینترنت ای دی اس ال اصفهان اینترنت ای دی اس ال رایگان اینترنت ای دی اس ال مخابرات اصفهان اینترنت ای دی اس ال مخابرات قم اینترنت آی سیم سرعت اینترنت ای سیم سرعت اینترنت آی سیم ایرانسل تنظیمات اینترنت آی سیم خرید اینترنتی ای سیم بازی اینترنتی ای سیم اینترنت سیم کارت ای سیم فعال سازی اینترنت ای سیم اینترنت آی پد با سیم کارت تعرفه اینترنت ای سیم اینترنت آی تک اینترنت آی تک گنبد فروشگاه اینترنتی آی تک فروشگاه اینترنتی آی تک شاپ اینترنت پرسرعت آی تک سایت اینترنت آی تک خرید اینترنتی آی تک آینده ای خواهم ساخت آینده ای خواهم ساخت که گذشته ام آینده ای خواهم ساخت که آينده اي خواهم ساخت آینده ای خواهم ساخت که گذشته شک نکن آینده ای خواهم ساخت که متن آینده ای خواهم ساخت اس ام اس آینده ای خواهم ساخت این آی پی مال کجاست؟ این Ip مال کجاست ایندو ای شرقی غمگین دانلود کلیپ ای شرقی غمگین ایندو متن آهنگ ای شرقی غمگین ایندو گروه ایندو ای شرقی غمگین دانلود اهنگ ایندو ای شرقی غمگین ای شرقی غمگین ایندو دانلود آهنگ ای شرقی غمگین ایندو ایندو و حسین منصوری ای شرقی غمگین آهنگ ای شرقی غمگین گروه ایندو آیدی اینستاگرام چیست آیدی اینستاگرام بازیگران آیدی اینستاگرام افراد مشهور آیدی اینستاگرام ایدی اینستاگرام خواننده ها آیدی اینستاگرام فوتبالیست ها ایدی اینستاگرام بازیکنان ایدی اینستاگرام افراد معروف ایدی اینستاگرام سرین بدیعی آیدی اینستاگرام هنرمندان بسته ای اینترنتی همراه اول بسته ای اینترنت همراه اول خرید بسته ای اینترنتی همراه اول خرید بسته ای اینترنت همراه اول کد بسته ای اینترنت همراه اول رمز بسته ای اینترنت همراه اول بسته هفته ای اینترنت همراه اول کد خرید بسته ای اینترنتی همراه اول بسته یک هفته ای اینترنت همراه اول فعال سازی بسته ای اینترنت همراه اول ای خدا این وصل را هجران مکن ای خدا این وصل را هجران مکن دانلود اي خدا اين وصل را هجران نكن ای خدا این وصل را هجران مکن گلپا اي خدا اين وصل را هجران مکن ای خدا این وصل را هجران مکن گنجور ای خدا این ره وصل را هجران مکن شعر ای خدا این وصل را دانلود آهنگ ای خدا این وصل را هجران مکن دانلود آهنگ ای خدا این وصل را هجران مکن گلپا بسته ای اینترنت ایرانسل بسته ای Gprs ایرانسل بسته اي اينترنت ايرانسل کد بسته ای اینترنت ایرانسل خرید بسته ای اینترنت ایرانسل شارژ بسته ای اینترنت ایرانسل بسته هفته ای اینترنت ایرانسل بسته 1 هفته ای اینترنت ایرانسل بسته ای اینترنت همراه ایرانسل بسته های هفته ای اینترنت ایرانسل نیاز به روت دارد برنامه نیاز به روت دارد برنامه که نیاز به روت دارد برنامه هایی که نیاز به روت دارد دانلود برنامه که نیاز به روت دارد نرم افزاری که نیاز به روت دارد نرم افزار هایی که نیاز به روت دارد این برنامه نیاز به روت دارد نرم افزار نیاز به روت دارد این نرم افزار نیاز به روت دارد انچه مدرسه نیاز دارد یک مرد نیاز دارد اینده ای خواهم ساخت ای خدا این وصل را هر فروشنده ای این 4P را نیاز دارد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۵۵
  • تعداد حاضران : ۲۶۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها