freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


واشینگتن پست نوشت اعتماد مردم آمریکا به دموکراسی کشورشان و حتی به یکدیگر کاهش یافته است.

بی‌اعتمادی مردم آمریکا نسبت به اجرای دموکراسی در کشورشان
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزنامه آمریکایی واشینگتن پست در پایگاه اینترنتی خود در تحلیلی به قلم ناتانیل پرسیلی و جان کوهن نوشت: اگر تردیدی وجود داشت اکنون روشن شده است که مبارزات انتخاباتی اخیر در آمریکا چیزی بیش از انتخاب یک رئیس جمهور است: ارزش هایی که از دموکراسی آمریکایی حمایت می کند رو به کاهش است. تعداد کثیری از آمریکایی ها اعتماد خود را به دموکراسی کشورشان از دست داده‌اند و بسیاری مشروعیت این انتخابات را نخواهند پذیرفت.

این سخنان حاصل نتیجه نظرسنجی موسسه SurveyMonkey Election Tracking است که در فاصله زمانی ششم تا هشتم اکتبر از بیش از سه هزار رای دهنده ثبت نام کرده، انجام شده است. در این نظرسنجی چهل درصد از شرکت کنندگان گفتند: «اعتمادم را به دموکراسی آمریکا از دست داده ام.» شش درصد گفتند هرگز به این سیستم اعتمادی نداشته اند. به طور کلی، کمی بیش از نیمی از آنها یعنی فقط 52 درصد گفتند به دموکراسی آمریکا اعتماد دارند. (بسیاری از شرکت کنندگان در این نظرسنجی پیش از انتشار ویدئویی که دونالد ترامپ درباره زنان صحبت های ناشایستی بیان کرده بود، نظر خود را اعلام کرده بودند اما پاسخ های کسانی که پس از آن در این نظرسنجی شرکت کردند، نسبت به کسانی که روز قبل نظر خود را گفته بودند تفاوت بارزی ندارد.»

از هر ده نفر حامی هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیش از شش نفر گفتند به دموکراسی آمریکا اعتماد دارند. در حالی که از هر ده نفر حامی ترامپ، رقیب جمهوری خواه وی فقط چهار نفر چنین نظری داشتند. بسیاری از حامیان ترامپ می گویند اعتماد خود را به ساز و کار اصلی حکومت آمریکا از دست داده اند.

به طور کلی، یکی از مشخصه های اعتماد به دموکراسی، تمایل نامزد شکست خورده در انتخابات به پذیرفتن نتایج آن است. اما در این انتخابات، ما متوجه این مسئله عجیب شدیم که رای دهنگان تمایلی ندارند مشروعیت پیروزی نامزد طرف مقابل را بپذیرند.

در این نظرسنجی فقط 31 درصد از پاسخ دهندگان در جواب این سوال که آیا نتیجه انتخابات ماه نوامبر را در صورت شکست نامزدشان خواهند پذیرفت یا خیر، گفتند قطعا نتیجه انتخابات از نظر آنها مشروع است. تقریبا به همان تعداد (28 درصد) گفتند «بعید است» نتیجه را بپذیرند یا گفتند قطعا نخواهند پذیرفت. در همین چارچوب مشخص شد، احتمال این که حامیان ترامپ مشروعیت انتخابات را زیر سوال ببرند بیش از حامیان کلینتون است اما تعداد قابل توجهی از هر دو حزب که نماینده دهها میلیون آمریکایی هستند گفتند مشروعیت رئیس جمهور بعدی آمریکا را نخواهند پذیرفت. 

به راحتی می توان کاهش ارزش‌های دموکراتیک را به گردن مبارزات انتخاباتی مایوس کننده‌ای که شاهد آن هستیم بیاندازیم. اما مشکلات بسیار عمیق تری وجود دارد. پیوندهای اعتماد اجتماعی که ساختار حمایت کننده دموکراسی آمریکا است در حال تضعیف هستند. نداشتن اعتماد به دولت در آمریکا حاکی از کاهش اعتماد به نهادهای مختلف این کشور است. 

در ادامه این تحلیل آمده است، اما مشکل بدتری نیز وجود دارد و آن این است که آمریکایی ها به یکدیگر نیز اعتماد ندارند.

در این نظرسنجی فقط 31 درصد گفتند می توان به بسیاری از مردم اعتماد کرد در حالی که 67 درصد گفتند باید در تعامل با مردم بسیار محتاط بود. مسئله نگران کننده تر این است که جوان ترین رای دهندگان بسیار محتاط تر هستند به طوری که 79 درصد از رای دهندگان 18 تا 24 ساله گفتند باید در ارتباط با دیگران مراقب بود این در حالی است که 52 درصد از افراد 65 ساله یا مسن تر چنین نظری داشتند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲:۵۵ دیده شده : ۵۶بار نویسنده : admin

بی اعتمادی مردم به حکومت واکنش امریکا نسبت به داعش ساعت امریکا نسبت به ایران رویکرد آمریکا نسبت به ایران جنایات امریکا نسبت به ایران مساحت آمریکا نسبت به ایران نظر آمریکا نسبت به ایران نظر مردم آمریکا نسبت به ایران الزام به اجرای تعهد الزام به انجام تعهد الزام به انجام تعهدات قراردادی الزام به انجام تعهدات دادخواست الزام به اجرای تعهد دادخواست الزام به انجام تعهد دادخواست الزام به انجام تعهدات قراردادی اظهارنامه الزام به انجام تعهد دادخواست الزام به انجام تعهدات دعوای الزام به انجام تعهد اعتراض به اجراییه اعتراض به اجراییه تامین اجتماعی اعتراض به اجراییه ثبتی اعتراض به اجراییه دادگاه اعتراض به اجراییه ثبت اعتراض به صدور اجراییه اعتراض ثالث به اجراییه ثبتی اعتراض نسبت به اجرائیه صادره از مراجع ثبتی مدیریت اجرایی به انگلیسی ترجمه مدیریت اجرایی به انگلیسی مدیریت اجرایی به زبان انگلیسی رشته مدیریت اجرایی به انگلیسی کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی به انگلیسی مهندسی مدیریت اجرایی به انگلیسی ترجمه رشته مدیریت اجرایی به انگلیسی مدیر اجرایی به انگلیسی معاونت اجرایی به انگلیسی معاون اجرایی به انگلیسی ابلاغ اجراییه به محکوم علیه کمکهای حسی به اجرای ماهرانه نقشه اجرایی به انگلیسی نقشه های اجرایی به انگلیسی دموکراسی در ایران دموکراسی در ایران چگونه است دموکراسی در ایران باستان تراژدی دموکراسی در ایران Pdf تراژدی دموکراسی در ایران جلد دوم کتاب دموکراسی در ایران رامین جهانبگلو اتحاد برای دموکراسی در ایران دانلود رایگان تراژدی دموکراسی در ایران دموكراسي در ايران تراژدی دموکراسی در ایران دموکراسی در روز روشن دموكراسي در روز روشن دموکراسی در روز روشن دانلود دموکراسی در روز روشن Download دموكراسي در روز روشن دانلود دموکراسی در روز روشن دانلود فیلم فیلم سینمایی دموکراسی در روز روشن دموکراسی تو روز روشن Iranproud دموکراسی تو روز روشن آنلاین دموکراسی تو روز روشن Watch دموکراسی در افغانستان دموکراسی در قانون اساسی افغانستان دهه دموکراسی در افغانستان تاریخچه دموکراسی در افغانستان موانع دموکراسی در افغانستان روند دموکراسی در افغانستان تاریخ دموکراسی در افغانستان دهه دموكراسي در افغانستان معمای دموکراسی در افغانستان ظهور دموکراسی در افغانستان دموکراسی در نروژ دموکراسی نروژ دموکراسی در اسلام دموكراسي در اسلام دموکراسی در اسلام یعنی دموکراسی در جهان اسلام جایگاه دموکراسی در اسلام تفاوت دموکراسی در اسلام و غرب دموکراسی اسلامی دموکراسی اسلامی چیست؟ دموکراسی اسلام دموکراسی در غرب و اسلام دموکراسی در آمریکا تحلیل دموکراسی در آمریکا کتاب دموکراسی در آمریکا دانلود کتاب دموکراسی در آمریکا کتاب تحلیل دموکراسی در آمریکا دموکراسی آمریکایی دموکراسی در یونان باستان دموکراسی در غرب دموکراسی غربی دموکراسی غربی چیست دموکراسی غرب دموکراسی غربی و مردم سالاری دینی دموکراسی در کشورهای غربی دموکراسی در خاورمیانه چالشهای دموکراسی در خاورمیانه اسلام و دموکراسی در خاورمیانه جامعه مدنی و دموکراسی در خاورمیانه موانع دموکراسی در خاورمیانه چشم انداز دموکراسی در خاورمیانه نفت و دموکراسی در خاورمیانه گذار به دموکراسی در خاورمیانه موانع دموكراسي در ايران تراژدی دموکراسی در ايران اتحاد برای دموکراسی در ايران تراژدي دموكراسي در ايران دموكراسي ايراني كتاب تراژدي دموكراسي در ايران دانلود تراژدي دموكراسي در ايران بی‌اعتمادی مردم آمریکا نسبت به اجرای دموکراسی در کشورشان

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۸
  • تعداد حاضران : ۲۲۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها