freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، داود پرهیزکار درخصوص ورود تکنولوژی ساخت رادار برای پایش شرایط جوی در کشور برای نخستین بار اظهار کرد: رادارهای هواشناسی یکی از ادوات دیدبانی و پایش جوی است که در مراکز هواشناسی پیشرفته جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع رادارها از حساسیت بالایی برخوردار بوده و از تکنولوژی‌های روز استفاده می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه رادارهای هواشناسی توانایی شناسایی قطره باران از فاصله ۲۰۰ کیلومتری را دارند، گفت: حسنی که این رادارها نسبت به سایر ادوات دیدبانی و پایش جوی دارا هستند، این است که از پوشش آن‌ها در مکان‌های دور از دسترسی که امکان نصب سایر تجهیزات وجود ندارد، استفاده می‌شود. علاوه بر این در علم هواشناسی از داده‌های راداری می‌توان برای پایش و پیش‌بینی پدیده‌های خردمقیاس (که دارای گستره و طول عمر کوتاه هستند) نیز استفاده کرد.

رییس سازمان هواشناسی کل کشور در این‌باره اضافه کرد: در حال حاضر ۹ رادار در کشور وجود دارد که باید تا ۲۴ مورد افزایش یابد، در این صورت است که شبکه اصلی شکل می‌گیرد و پس از آن برای نقاط فرعی که فاقد پوشش هستند، شبکه‌ تکمیلی تحت عنوان شبکه فرعی راه‌اندازی خواهد شد.

دکتر پرهیزکار در ادامه از انجام اقدامات اولیه برای امضای تفاهم‌نامه با پژوهشگاه فضایی با سازمان هواشناسی برای ساخت رادارهای جدید در داخل کشور خبر داد و گفت: با توجه به مذاکرات انجام شده بین سازمان هواشناسی و پژوهشگاه فضایی قرار است نسخه آزمایشی این رادارها تا تابستان سال ۹۶ آماده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در رادارهای هواشناسی مهمتر از حوزه سخت‌افزاری آن، نرم‌افزاری است که اکوی رادار را به محصولات هواشناسی تبدیل می‌کند. در حقیقت رادارها در شناسایی پدیده خردمقیاس کمک می‌کنند، این توانایی درحال حاضر در کل کشور نیست و به همین دلیل نیاز است تا سطح پوشش رادارها در کل کشور گسترش یابد و آموزش لازم برای پیش‌بینی این پدیده‌ها نیز انجام گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش کمبود اعتبار و نبود نقدینگی را یکی از مشکلات موجود در اجرای طرح توسعه هواشناسی در کشور اعلام کرد و گفت: به طور قطع اگر این طرح در کشور اجرا می‌شد، طی سه تا چهار سال گذشته تحول عظیمی در سطح فعالیت هواشناسی کشور پدید می‌آمد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۰:۶ دیده شده : ۵۳بار نویسنده : admin

رادارهای هواشناسی رادارهای هواشناسی در ایران رادارهای هواشناسی ایران رادارهای هواشناسی تهران انواع رادارهای هواشناسی وظایف رادارهای هواشناسی طرز کار رادارهای هواشناسی مطالعات نخستین برای احداث بیمارستان حزب فاشیسم برای نخستین بار در کدام کشور ایجادشد حزب فاشیسم برای نخستین بار حزب فاشیسم برای نخستین بار در کشور حزب فاشیسم برای اولین بار در کدام کشور ایجاد شد حزب فاشیسم نخستین بار در کدام کشور ایجاد شد بار درخت در جدول بار درخت بار درخت در حل جدول بار درختی بار درخت بنه بار درخت گردو بار درخت عود بار درخت بنه چیست بار درخت پسته میز بار درختی بار در ارمنستان بار ارمنستان دیسکو و بار در ارمنستان بار در خانه بارمشروب در خانه طراحی بار در خانه میز بار در خانه مدل بار در خانه عکس بار مشروب در خانه طرح بار مشروب در خانه عکس بار در خانه بار در اشپز خانه بار در استانبول بار ایرانی در استانبول اضافه بار در استانبول دیسکو و بار در استانبول اضافه بار در فرودگاه استانبول بار در ترکیه دیسکو و بار در ترکیه جریمه اضافه بار در ترکیه عکس میز بار درختی عکس بار درختی فروش بار درختی انواع بار درختی قیمت میز بار درختی بار در تفلیس بار در آشپزخانه طراحی بار در آشپزخانه انواع بار در آشپزخانه بار آشپزخانه عکس میز بار در آشپزخانه میز بار در آشپزخانه مدلهای بار در آشپزخانه میشود به انگلیسی گواهی میشود به انگلیسی تقدیم میکند به انگلیسی میشود بغلم کنی میشود بغلم کنی محکم میشود گاهی گاهی نمیشود که نمیشود گاهی میشود گاهی نمی شود گاهی دیر می شود پیر میشود گاهی دلم تنگ میشود گاهی جوان پیر میشود گاهی فیلم گاهی میشود مارا چه میشود گاهی گاهی میشود که نمی شود میشود یا می شود میشود برگردی میشود تنهایی بچگی کرد میشود آسمان من باشی میشود انقدر تلخ نباشی میشود دیگر کتاب نخوانیم رادارهای هواشناسی برای نخستین بار در کشور ساخته میشود

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۲۷
  • تعداد حاضران : ۲۰۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها