freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


ریکاردو کامپانا از موسسه ملی نجوم ایتالیا به تازگی داده‌های تابشی دریافتی از ماهواره ناظر بر اشعه ایکس به نام BeppoSAX را تحلیل کرده است. این ماهواره از سال ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۱۳ فعال بود.

مثلث برمودای فضا که یکی از خطرناک‌ترین مناطق تابشی کیهان است، با جزئیات بی‌سابقه آشکارسازی شد.

به گزارش کلیک، هم‌اکنون، محققان اروپایی این ناحیه تابشی را در چند صد کیلومتری بالای ساحل برزیل مشاهده کرده‌اند. چنین منطقه‌ای که «ناهنجاری اقیانوس اطلس جنوبی» (SAA) نام دارد، نقطه‌ای است که در آن کمربندهای تابشی وان آلن (حلقه‌هایی از ذرات باردار که زمین را احاطه کرده‌اند) در نزدیک‌ترین فاصله به سطح زمین هستند.آشکارسازی مثلث برمودای فضایی با جزئیات بی سابقه

در دهه ۱۹۵۰ و زمانی که این کمربندها کشف شدند، دانشمندان بر این باور بودند SAA می‌تواند خطرزا باشد. یکی از شکایتهای فضانوردان حاضر در شاتل فضایی این بود که در زمان عبور از میان این ناهنجاری، لپ‌تاپ‌ها دچار مشکل می‌شدند. فضاپیماهایی مانند تلسکوپ فضایی هابل به نوعی برنامه‌ریزی شده‌اند که ابزار ظریفشان هنگام عبور آن‌ها از خلال این ناحیه برای اجتناب از آسیب‌دیدگی خاموش می‌شوند.

ایستگاه بین‌المللی فضایی نیز از سپر اضافه‌ای برای برخورد با این مشکل استفاده می‌کند. فضانوردان نیز تحت تاثیر این ناحیه قرار می‌گیرند. گفته می‌شود چنین ناحیه‌ای عامل پرتاب ستاره‌های عجیبی است که در میدان بصری فضانوردان دیده می‌شوند. همچنین تصور می‌شود عبور از خلال ناهنجاری اقیانوس اطلس جنوبی دلیل ناکامی‌های آغازین هواپیماهای شبکه Globalstar بوده‌اند.

ریکاردو کامپانا از موسسه ملی نجوم ایتالیا، داده‌های تابشی دریافتی از ماهواره ناظر بر اشعه ایکس به نام BeppoSAX را تحلیل کرده است. این ماهواره از سال ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۱۳ فعال بود. وی و تیمش دریافتند سطوح تابشی موجود در لایه پایین‌تر SAA بسیار کمتر از سطوح فوقانی‌تر است. بر اساس یافته‌های این دانشمندان، این ناهنجاری به آرامی به سمت غرب در حرکت است.

تیم علمی هم‌اکنون در حال طراحی یک تلسکوپ فضایی است که در میان بخش پایین‌تر ناحیه خطر (که به خوبی مطالعه نشده) مدارگردی خواهد کرد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۶:۱۱ دیده شده : ۸۰بار نویسنده : admin

نقشه با جزئیات تهران نقشه تهران با جزئیات نقشه تهران با جزئيات نقشه تهران با جزئیات کوچه ها نقشه تهران با جزئیات 93 نقشه آنلاین تهران با جزئیات نقشه ی تهران با جزئیات نقشه شهر تهران با جزئیات کامل دانلود نقشه تهران با جزئیات کامل برای کامپیوتر دانلود نقشه تهران با جزئیات نقشه با جزئیات ایران نقشه ایران با جزئیات نقشه کامل ایران با جزئیات نقشه ایران با جزئیات شهرها نقشه ایران با جزئیات راهها نقشه ی ایران با جزئیات نقشه راههای ایران با جزئیات کامل نقشه راههای ایران با جزئیات نقشه کامل ایران با جزئیات برای موبایل نقشه ایران با تمام جزئیات پلان با جزئیات کامل دانلود پلان با جزئیات کامل نقشه ایران با جزئیات کامل نقشه تهران با جزئیات کامل نقشه مشهد با جزئیات کامل نقشه شیراز با جزئیات کامل نقشه کیش با جزئیات کامل نقشه جهان با جزئیات کامل نقشه تبریز با جزئیات کامل نقشه مشهد با جزئیات کامل برای کامپیوتر نقشه با جزئیات اصفهان نقشه شهر اصفهان با جزئیات نقشه استان اصفهان با جزئیات دانلود نقشه اصفهان با جزئیات کامل نقشه اصفهان با جزئیات کامل نقشه اصفهان با جزئیات اندروید دانلود نقشه اصفهان با جزئیات نقشه با جزئیات مشهد نقشه آنلاین مشهد با جزئیات نقشه شهر مشهد با جزئیات نقشه مشهد با تمام جزئیات دانلود نقشه مشهد با جزئیات کامل دانلود نقشه مشهد با جزئیات دانلود نقشه مشهد با جزئیات کامل برای کامپیوتر تقویم با جزئیات 93 تقویم سال 93 با جزئیات دانلود تقویم 93 با جزئیات نقشه یزد با جزئیات نقشه یزد با جزئیات برای اندروید نقشه استان یزد با جزئیات نقشه شهر یزد با جزئیات نقشه یزد با تمام جزئیات نقشه یزد با جزییات نقشه ایران با جزئیات کامل شهرها نقشه ايران با جزئيات كامل دانلود نقشه ایران با جزئیات کامل دانلود نقشه ایران با جزئیات کامل برای اندروید دانلود نقشه ایران با جزئیات کامل به صورت Pdf دانلود نقشه ایران با جزئیات کامل در Pdf دانلود نقشه کامل با جزئیات ایران نقشه ساری با جزئیات نقشه شهر ساری با جزئیات دانلود نقشه ساری با جزئیات نقشه مشهد با جزییات کامل بی سابقه بی سابقه به انگلیسی بی سابقه در جدول سابقه بی مه مسابقه بی سابقه مسابقه بی سابقه همراه اول مسابقه بي سابقه گرمای بی سابقه طوفان بی سابقه در تهران گرمای بی سابقه در تهران سوابق بی مه سابقه بیمه مهاجرت کانادا سابقه بیمه برای مهاجرت به استرالیا سابقه بیمه برای مهاجرت مسابقه بي سابقه همراه اول مسابقه بی سابقه 20597 مسابقه بی سابقه پیامکی مسابقه بی سابقه 2050 مسابقه بی سابقه همراه اول 20597 مسابقه بی سابقه پیامکی همراه اول مسابقه بی سابقه همراه اول تویوتا برندگان مسابقه بی سابقه همراه اول قرعه کشی مسابقه بی سابقه همراه اول اسامی برندگان مسابقه بی سابقه همراه اول مسابقه پیامکی بی سابقه همراه اول مسابقه ی بی سابقه همراه اول لغو مسابقه بی سابقه همراه اول برندگان مسابقه بی سابقه سایت مسابقه بی سابقه گرمای بی سابقه تهران گرمای بی سابقه در ایران گرمای بی سابقه هوا گرمای بی سابقه خوزستان گرمای بی سابقه اهواز گرمای بی سابقه ایران گرمای بی سابقه در خوزستان گرمای بی سابقه در تبریز گرمای بی سابقه در اهواز طوفان شن بی سابقه در تاریخ تهران (تصاویر) طوفان بی سابقه در تهران طوفان بی سابقه تهران طوفان بي سابقه تهران تصاویری از طوفان بی سابقه در تهران تصاویر طوفان بی سابقه تهران توفان بی سابقه در تهران فیلم طوفان بی سابقه در تهران طوفان شن بی سابقه در تهران آشکارسازی مثلث برمودای فضایی با جزئیات بی سابقه

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۹۹
  • تعداد حاضران : ۲۰۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها