freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


دانشمندان نوعی گل بومی آفریقای جنوبی را شناسایی کرده‌اند که مگس‌ها را با عسل یا بوی زنبور عسل به دام می‌اندازد.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از sciencenews، در حیاط‌ وحش شگفتی‌های فراوانی را می‌توان مشاهده کرد. یکی از آنها نحوه شکار گیاهان است. گونه‌های مختلفی از گیاهان برخی مگس‌های گرده‌افشان را با دام‌هایی چون شهد شیرین، رابطه جنسی یا حتی بوی گوشت فاسد به سمت خود می‌کشانند.

اما گل «Ceropegia sandersonii» تنها گرده‌افشان خود را که مگسی موسوم به Desmometopa است، با بوی زنبور عسل به دام می‌اندازد. این گل سیگنال‌های شیمیایی یا فرومون‌هایی را تقلید و ترشح می‌کنند که زنبورهای عسل غربی طی حمله یک شکارچی به آنها به عنوان هشدار از خود ساطع می‌کنند.

فِرومون (Pheromone) پیام دهنده‌ای است که اعضای یک گروه خاص از گیاهان یا جانوران را تحریک می کند. فرومون‌ها مواد شیمیایی هستند که قادرند گیرندگان پیام را خارج از بدنِ تولید کننده پیام، تحریک کنند و بر رفتار آنها تاثیر بگذارند. فرومون‌های گوناگونی از جمله فرومون‌های هشدار دهنده، فرومون‌های جنسی و فرومون‌های دنباله‌دار غذا وجود دارند.

به اعتقاد دانشمندان و بوم‌شماسان دانشگاه «سالزبورگ» اتریش، برای مگس‌هایی که از معده زنبورها تغذیه می‌کنند، این طعمه خوبی است.
محققان ترکیبات ایجاد شده از بویی را که این گل منتشر می‌کند با فرومون‌هایی که زنبورهای هنگام حملات شبیه‌سازی شده ساطع می‌کنند، مقایسه کردند. این دو بو نه تنها ترکیبات مشابهی با یکدیگر داشتند، بلکه مگس‌ها با ترکیبی از این ترکیبات مشترک جذب می‌شدند.
این نوع تولید بوی مخصوص تنها در زنبورها و C. sandersonii مشاهده می‌شود. پیش از این مگس‌های گرده‌افشان متوجه شوند که چه فریبی خورده‌اند، در داخل گل به دام می‌افتند. مگس‌ها در نهایت روز بعد و زمانی که گل پلاسیده می‌شود، فرار می‌کنند و گل‌ با این کار تنها عمل لقاح را به اتمام می‌رساند.

کشف گیاهی که مگس‌ها را با بوی زنبور گول می‌زند

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۶:۱۴ دیده شده : ۷۱بار نویسنده : admin

کشف داروی گیاهی ام اس کشف داروهای گیاهی بازوانت رابه مستی حلقه کن بازوانت را به مستی حلقه کن بر گردنم بازوانت را به مستی حلقه کن معین بازوانت را به مستی حلقه کن در گردنم بازوانت را به مستی حلقه کن دانلود دانلود بازوانت را به مستی حلقه کن برگردنم معین آهنگ بازوانت را به مستی حلقه کن دانلود بازوانت را به مستی حلقه کن بر گردنم شعر بازوانت را به مستی حلقه کن بر گردنم دانلود آهنگ بازوانت را به مستی حلقه کن بر گردنم باران را دوست دارم باران را دوست دارم چون باران را دوست دارم زیرا باران را دوست دارم چون رفتن بلد نیست باران را دوست دارم چون فقط می آید میگویی باران را دوست دارم من باران را دوست دارم باران شبانه را دوست دارم صدای باران را دوست دارم باران دوست دارم بازار را دریافت کنید بازار را دریافت کنید Bazaar's Basket Logo بازار را دریافت کنید Cafebazaar.ir/install بازار دریافت کنید برنامه های پولی بازار را رایگان دریافت کنید بازی رایگان بازی رایگان اندروید بازی رایگان دخترانه بازی رایگان Ps4 بازی رایگان باربی بازی رایگان ماشین بازی رایگان فوتبال بازی رایگان پسرانه بازی رایگان قطار بازی رایگان کامپیوتر بالهایت را کجا جا گذاشتی کتاب بالهایت را کجا جا گذاشتی داستان بالهایت را کجا جا گذاشتی دانلود کتاب بالهایت را کجا جا گذاشتی دانلود بالهایت را کجا جا گذاشتی متن کتاب بالهایت را کجا جا گذاشتی بازوانت را به مستی بازوانت را به مستی Mp3 بازوانت را به مستی دانلود شعر بازوانت را به مستی بازی رایانه بازی رامی بازی رایانه ای بازی راز جنگل بازی رالی بازی رانندگی در تهران بادمجان را چگونه سرخ کنیم چگونه بادمجان را بدون روغن سرخ کنیم چگونه بادمجان را با روغن کم سرخ کنیم چگونه بادمجان را با روغن کمتر سرخ کنیم چگونه بادمجان را سرخ کنیم که روغن کم مصرف کند چگونه بادمجان را با روغن کمتری سرخ کنیم بادمجان را چگونه سرخ کنیم که روغن کمتری ببرد بازار را چگونه نصب کنیم چگونه برنامه بازار را نصب کنیم چگونه کافه بازار را نصب کنیم چگونه نرم افزار بازار را نصب کنیم چگونه بازار را در گوشی نصب کنیم چگونه برنامه بازار را روی گوشی نصب کنیم چگونه بازار را روی کامپیوتر نصب کنیم چگونه بازار را روی گوشی نصب کنیم چگونه برنامه بازار را روی کامپیوتر نصب کنیم چگونه برنامه بازار را در گوشی نصب کنیم بازی را چگونه دانلود کنیم چگونه یک بازی را دانلود کنیم چگونه بازی آنلاین را دانلود کنیم چگونه بازی پو را دانلود کنیم چگونه بازی فلش را دانلود کنیم چگونه بازی سیمز را دانلود کنیم چگونه بازیها را دانلود کنیم چگونه بازی اندروید را دانلود کنیم چگونه بازی کامپیوتری را دانلود کنیم بازی دانلود شده را چگونه نصب کنیم بازوانت را به مستی حلقه کن بازی را کشف گیاهی که مگس‌ها را با بوی زنبور گول می‌زند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۹۳
  • تعداد حاضران : ۲۴۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها