freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


در این بررسی آمده است افرادی که به طور مرتب از مکمل‌های کلسیم بدون نسخه مصرف می‌کند حدود ۲۲ درصد بیشتر احتمال دارد دچار "کلسیفیکاسیون عروق کرونر" شوند که فاکتور خطرزایی در سفت شدن رگ‌ها به حساب می‌آید و نشانه‌ ابتلا به بیماری‌های قلبی است.

"ارین میچو" محقق ارشد این مطالعه از دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز گفت: وقتی از مکمل‌های معدنی و ویتامین‌ها بخصوص مکمل‌های کلسیم صحبت می‌شود بسیاری از مردم آمریکا تصور می‌کنند مصرف آن همیشه خوب است. اما نتایج این مطالعه حاکی از آن است که مصرف بیش از حد کلسیم به شکل مکمل‌ها ممکن است به قلب و سیستم عروقی آسیب جدی وارد کند.

در این مطالعه محققان به بررسی ۲۷۴۲ نفر پرداختند. همچنین میزان مصرف روزانه کلسیم آنان را اندازه گیری کردند. علاوه بر این با استفاده از اسکن قلبی مقدار کلسیم عروق کرونر این افراد مورد بررسی قرار گرفت.

محققان با در نظر گرفتن فاکتورهایی همچون سن، جنسیت، نژاد، میزان فعالیت بدنی، استعمال مواد دخانی، درآمد، تحصیلات و وزن دریافتند افرادی که در روز بیش از ۱۴۰۰ میلی‌گرم کلسیم مصرف می‌کنند تقریبا ۲۷ درصد کمتر احتمال دارد به کلسیفیکاسیون عروق کرونر مبتلا شوند.

اما در مرحله بعد این محققان، افراد شرکت کننده در مطالعه را بر اساس منبع تامین کلسیم تقسیم بندی کرده و دریافتند افرادی که از مکمل‌های کلسیم مصرف می‌کنند ۲۰ درصد بیشتر احتمال دارد مقدار کلسیم عروق کرونر در آنان طی یک دهه از صفر بیشتر شود.

به گزارش نیچر ورلد نیوز، محققان تاکید کردند: بدن نسبت به مصرف مکمل‌های کلسیم و غذاهای حاوی کلسیم واکنش متفاوتی نشان می‌دهد و به همین دلیل توصیه می‌شود بیشتر از رژیم‌های غذایی حاوی کلسیم بالا استفاده کنید.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۶:۱۸ دیده شده : ۹۳بار نویسنده : admin

مکمل های کلسیم مکمل های کلسیم سیترات مکمل های کلسیم و ویتامین D مکمل های کلسیم و منیزیم مکمل های کلسیم برای کودکان مكمل هاي كلسيم انواع مکمل های کلسیم عوارض مکمل های کلسیم بهترین مکمل های کلسیم مکمل های غذایی کلسیم انواع مکملهای کلسیم مصرف مکملهای کلسیم مکملهای حاوی کلسیم عوارض مکملهای کلسیم به قلب من دست نزنید دانلود آهنگ به قلب من دست نزنید دانلود اهنگ به قلب من دست نزنید از سامان جلیلی سامان جلیلی به قلب من دست نزنید دانلود آهنگ به قلب من دست نزنید مهدی احمدوند دانلود اهنگ به قلب من دست نزنید سامان جلیلی اهنگ به قلب من دست نزنید مهدی احمدوند به قلب من دست نزنید دانلوداهنگ سامان جلیلی به قلب من دست نزنید به قلب من نگاه کن رمان به قلب من نگاه کن دانلودرمان به قلب من نگاه کن دانلودرمان به قلب من نگاه کن برای اندروید دانلود به قلب من نگاه کن رمان به قلب من نگاه کن پریسا حیدری دانلود رمان به قلب من نگاه کن برای موبایل خواندن رمان به قلب من نگاه کن دانلود رمان به قلب من نگاه کنpdf دانلود رمان به قلب من نگاه کن جار به قلبم نشستی نگفتم چرا به قلب من دست نزن به قلب من دست نزنی به قلب من دست نزن بیماری صرع دارد دانلود آهنگ به قلب من دست نزنی سامان جلیلی به قلب خستم دست نزن دانلود آهنگ به قلب خستم دست نزن به قلبم خوش اومدی به قلب من خوش اومدی قلب به میم قلب به میم چیست؟ قلب به میم درقران قلب به ميم قاعده قلب به میم قاعده قلب به میم در قرآن حروف قلب به میم قانون قلب به میم قاعده ی قلب به میم مثال قلب به میم قلب به انگلیسی قلب به انگلیسی چی میشه؟ تپش قلب به انگلیسی تپیدن قلب به انگلیسی معنی نوار قلب به انگلیسی قلب به انگليسي نوار قلب به انگلیسی ضربان قلب به انگلیسی ترجمه قلب به انگلیسی متخصص قلب به انگلیسی قلبي به في شغل قلبي به شغل نوار قلب به انگلیسی چی میشه مکمل‌های کلسیم به قلب آسیب می‌زنند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۲۶
  • تعداد حاضران : ۲۰۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها