freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


گاهی انسان‌ها یا ربات‌هایی که برای ماموریت به فضا پرتاب می‌شوند، در حین سفرشان از زمین هم عکس می‌گیرند. این کار تقریبا به یک رویداد متداول تبدیل شده ‌است. این عکس‌ها‌ی نادر از سیاره‌ی ما‌ از صدها، هزاران، میلیون‌ها و گاهی از میلیاردها کیلومتر دورتر و در بعضی موارد با دوربین‌های منسوخ شده گرفته‌ شده‌اند. به همین دلیل شاید به طراوت و رنگارنگی عکس‌هایی که امروزه با گوشی هوشمندمان می‌گیریم نباشند.

اما کاستی‌های بصری، توسط چشم‌اندازهای بی‌نظیری که این عکس‌ها به ما نشان می‌دهند جبران می‌شوند. عکس‌های فضایی گرفته شده از زمین به دانشمندان کمک می‌کند تا به تصویر بهتری از یک سیاره‌ی قابل سکونت دست پیدا کنند و این نیز به جستجوی سیارات مشابه زمین کمک می‌کند. علاوه بر این موضوع، این عکس‌ها یک حقیقت جالب و البته تحقیرکننده را به ما یادآوری می‌کند: اینکه خانه‌ی ما یک قطعه سنگ کوچک و شکننده است که ناامیدانه در عالم بی‌کران و تهی گم شده ‌است.

در اینجا ۲۴ عکس فضایی بی‌نظیری را که تا کنون بشر از زمین و ماه به دست آورده است، به شما نشان می‌دهیم. توصیه می‌کنیم که برای دیدن بهتر عکس‌ها از رایانه‌ی شخصی خود استفاده کنید.

۱. تصویر گرفته شده توسط فضاپیمای Suomi NPP

تصویر زمین از فضا NPP

تعداد عکس‌های گرفته شده از زمین با چشم‌انداز کامل که توسط ماهواره‌های پرتاب شده توسط انسان که حتی گاهی تا میلیون‌ها کیلومتر نیز دور از زمین هستند، بسیار اندک است.

 تصویر فوق در تاریخ ۹ آوریل سال ۲۰۱۵ ثبت شده است. ناسا (NASA) و اداره‌ی ملی اقیانوسی و جوی امریکا (NOAA) این عکس را از ترکیب چند عکس گرفته‌اند؛ یک عکس گرفته شده توسط Suomi NPP و یک عکس هم از ماهواره‌ای هواشناسی که روزی ۱۴ بار به دور زمین می‌چرخد. شما می‌توانید گردباد حاره‌ای جوآلان (Joalane) در بال سمت راست تصویر را ببینید. منبع این عکس سایت ناسا است.

۲. تصویر گرفته شده توسط Deep Space Climate Observatory) DSCOVR)

تصویر زمین از فضا DSCOVR

رصد‌های بی پایان آنها باعث شد تا بتوانیم سازوکار جهان هستی را پیرامون سیاره‌ی خود مورد بررسی قرار دهیم و قرارگیری کمیابی از موقعیت‌های خورشید، ماه و زمین در فضا به دست آوریم.

تصویر فوق در تاریخ: ۹ مارس سال ۲۰۱۶ گرفته شده است. یکی از ماهواره‌های ناسا به نام (DSCOVR) که در فاصله ۱.۵ میلیون کیلومتری به دور زمین می‌چرخد، همواره در فضای بالای این قسمت از زمین که رو به خورشید است قرار دارد. همین امر باعث شد تا ۱۳ تصویر از سایه‌ی ماه که روی زمین حرکت می‌کند را بگیرد. این اتفاق حین خورشیدگرفتگی کامل ۲۰۱۶ روی داد. ترکیب عکس‌های به دست آمده باهم یکی از کامل‌ترین منظره‌‌‌ها از این رویداد نجومی را تشکیل داد. منبع تصویر فوق هم پایگاه ناسا است.

۳. تصویر گرفته شده توسط فضاپیمای Rosetta

تصویر زمین از فضا روزتا

زمانی که انسان به کاوش در عمق بیشتر فضا می‌پردازد، عکس‌های سحرآمیزی از زمین شکار می‌شود. یکی از این تصویرها در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۰۹ به دست آمده است. فضاپیمای روزتا (Rosetta) برای رسیدن به هدفش در سال ۲۰۰۷ که یک سیاره دنباله‌دار به اسم 67P/Churyumov-Gerasimenko بود، و در نهایت نیز با برخورد به آن منهدم ‌شد، به میدان گرانش زمین برای سرعت‌گیری احتیاج داشت. در همین حین بود که این عکس از قطب جنوب را نیز ثبت کرد که در آن قطب جنوب زیر نور خورشید روشن شده است. تصویر یاد شده از آژانس فضایی اروپا گرفته شده است.

۴. تصویر گرفته شده توسط سرنشین آپولو ۱۷

تصویر زمین توسط سرنشین آپولو ۱۷

در یکی دیگر از تصاویر جالب توجهی که به آن می‌پردازیم، سیاره‌ی ما مانند تیله‌ی آبی شگفت‌انگیزی دیده می‌شود که دارای پوشش تقریبا نامرئی از گاز است. قابل توجه است که تصویر زیر در تاریخ ۷ دسامبر ۱۹۷۲ ثبت شده است.

یکی از مسافران آپولو ۱۷ که به عنوان آخرین ماموریت فضایی سرنشین‌دار به سمت کره‌ی ماه شناخته می‌شود، این عکس را از زمین گرفته است. این عکس به یکی از پرتکرارترین عکس‌های تاریخ بشر تبدیل شده است. البته مشخص نیست که کدام یک از سرنشینان این عکس را گرفته است. گفتنی است که عکس مورد اشاره از فاصله‌ی ۴۵۰۰۰ کیلومتری زمین حین ماموریت سفر به ماه گرفته شده است. قاره‌ی آفریقا در بالا سمت چپ و قطب جنوب نیز در پایین عکس قابل مشاهده هستند. منبع عکس فوق نیز سایت ناسا است.

۵. گرفته شده توسط خدمه‌ی آپولو۱۱

تصویر زمین توسط آپولو ۱۱

عکسی که در آن سیاره‌ی ما به تنهایی در اعماق تاریک فضا غوطه‌ور است و در تاریخ ۲۰ جولای ۱۹۶۹ گرفته شده است. منظره‌ای از آفریقا در فاصله‌ی ۱۵۸۰۰۰ کیلومتری؛ زمانی‌ که نیل آرمسترانگ (Neil Armstrong)، مایکل کولینز (Michael Collins) و باز آلدرین (Buzz Aldrin) در مسیر کره‌ی ماه بودند. منبع تصویر سایت ناسا است.

۶. عکس گرفته شده توسط DSCOVR

تصویر زمین توسط DSCOVR

همان طور که در تصویر فوق بر خلاف تصویر قبلی می‌بینیم، سیاره‌ی ما چندان هم تنها نیست! این تصویر را در تاریخ ۱۶ جولای ۲۰۱۵ ثبت کرده‌اند. تقریبا دو بار در هر سال، کره‌ی ماه از میان DSCOVR و کره‌ی زمین عبور می‌کند و ما به این ترتیب می‌توانیم به سوی دیگر کره‌ی ماه نیز نگاهی داشته باشیم. این سری از عکس‌ها بین ساعت‌های ۳:۵۰ بعد از ظهر تا ۸:۴۵ بعد از ظهر گرفته شده‌اند. باید اشاره کنیم که رنگ زرد در سمت راست محیط ماه به صورت مصنوعی توسط دوربین به وجود آمده‌ است. این تصاویر نیز از سایت ناسا به دست آمده‌اند.

۷. تصویر گرفته شده توسط یکی از خدمه‌ی آپولو ۸ بنام ویلیام آندرس (William Andres)

تصویر زمین توسط سرنشین آپولو

کره‌ی ماه، سنگی سرد و بدون هوا که ۵۰ برابر کوچکتر از زمین است و بزرگ‌ترین و نزدیک‌ترین دوست آسمانی ما به شمار می‌رود. تاریخ ثبت این عکس به ۲۴ دسامبر ۱۹۶۸ بر می‌گردد. عکس مشهور ناسا، با عنوان طلوع زمین (Earthrise)، زمانی گرفته شد که سرنشینان آپولو ۸ فرانک بورمن (Frank Borman)، جیم لاول (Jim Lovell)، و ویلیام آندرس بر روی ماه در حال قدم زدن بودند. لاول در یک تماس با زمین احساسات خود را درباره‌ی مشاهداتش در فضا چنین بیان کرد:

وسعت تنهایی در اینجا ترسناک و الهام‌بخش است و باعث می‌شود به یاد این بیفتید که چه چیزهایی در آنجا روی زمین دارید. منبع تصویر فوق نیز سایت ناسا است.

 ۸. عکس گرفته شده توسط (Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO

عکس زمین توسط LRO

خویشاوندی این کره‌ با سیاره‌ی ما عجیب و پرقدمت است؛ ماه زمانی تشکیل شد که ۴.۵ میلیارد سال قبل سیاره‌ای در ابعاد مریخ به زمین (سیاره‌ی زمین در شرایط آغازین تشکیل خود) برخورد کرد.

LRO در سال ۲۰۰۹ توسط ناسا پرتاب شد و ماموریتش عکس برداری از سطح آتش‌فشانی ماه بود. اما این عکس ترکیبی، امروزه به عنوان نسخه‌ی جدیدی از تصویر طلوع زمین شناخته می‌شود که در مورد قبلی به آن اشاره کردیم. منبع این تصویر هم پایگاه‌های ناسا و بیزینس اینسایدر (Business Insider) هستند.

 ۹. تصویر گرفته شده توسط: Lunar Orbiter 1

تصویر زمین لونار اربیتور

دلیل اینکه ما تا این حد با ماه آشنا شده‌ایم آن است که از دهه‌ی ۱۹۵۰، کشورهایی از سراسر دنیا طی ماموریت‌های فضایی خود، انسان یا ربات‌هایی را به سویش پرتاب کرده‌اند. تصویری که در این بخش بررسی می‌کنیم به حدود نیم قرن پیش باز می‌گردد. تصویر فوق به طور دقیق در تاریخ ۲۳ آگوست ۱۹۶۶ گرفته شده است.

در سال ۲۰۰۸، پروژه‌ی بازیابی تصاویر مدارگرد لونار(LOIRP)، تصویری با رزولوشن بالا از این پدیده را منتشر کرد که تصویر فوق را می‌توانید در صورت تمایل از این لینک مشاهده کنید. همانطور که اشاره کردیم، تصویر برای بار نخست توسط لونار۱ در سال ۱۹۶۶ از روی ماه گرفته شده بود. لونار۱ عکس فوق را زمانی ثبت کرده که در سطح ماه برای پیدا کردن مکان فرود فضانوردان در ماموریت‌های آتی در حال گشت بود.

در دهه ۱۹۶۰ تکنولوژی در حدی نبود که عمق اطلاعات تصویری که ناسا ظبط کرده بود را بازیابی کند، با این حال، پروژه‌ی بازیابی تصاویر لونار، تصویری با درجه‌ای از کیفیت منتشر کرده که حتی می‌توان به عنوان بیلبورد نیز از آن استفاده کرد. منبع این تصویر نیز ناسا و LOIRP هستند.

 ۱۰. گرفته شده توسط: مایکل کولینز (Michael  Collins) از سرنشینان آپولو ۱۱

تصویر زمین مایکل کولینز

اکتشافات ما درباره‌ی ماه، به منزله‌ی یک پیروزی تکنولوژیک در حوزه‌های مختلف است. در این تصویر ماژول Eagle lunar آپولو ۱۱ (Eagle Lunar Module) را هنگام بازگشت از سطح ماه می‌بینیم؛ تصویری که در تاریخ ۲۱ جولای ۱۹۶۹ گرفته شده و منبع آن نیز سایت ناسا است.

 ۱۱. گرفته شده توسط: Change’s 5-T1

تصویر زمین با change

این تصویر را شاید بتوان به عنوان نمونه‌ای از کنجکاوی سیری‌ناپذیر بشر به شمار آورد. تصویری که در این بخش می‌بینیم در ۲۹ اکتبر ۲۰۱۴ ثبت شده است. تصویر فوق یکی از تصاویر نادری که از سمت دیگر ماه گرفته شده ‌است. این عکس توسط دپارتمان اکتشافات قمری سازمان ملی فضایی چین شکار شده‌است. چین همانند ناسا، سازمان فضایی اروپا، روسیه و هند اکنون می‌تواند به انجام تحقیقات مختلف در منظومه شمسی بپردازد.

گفتنی است هدف بعدی آنها نیز آوردن نمونه‌ای از خاک ماه در سال ۲۰۱۷ تعیین شده است و اگر این کار با موفقیت انجام شود، آنگاه باید این ماموریت چینی‌ها را به عنوان اولین ماموریت جمع‌آوری از سطح ماه بعد از آخرین ماموریت‌های آپولو در دهه‌ی ۱۹۷۰به شمار آوریم. منبع عکس NASA APOD, The Planetary Society است.

 ۱۲. گرفته شده توسط: سرنشین آپولو ۱۰

تصویر زمین توسط آپولو ۱۰

تصویر فوق در واقع حد نهایی ماجراجویی را در یک سفر فضایی نشان می‌دهد. تاریخ ثبت این تصویر به ماه مه ۱۹۶۹ باز می‌گردد.

فضانوردان توماس استافورد (Thomas Stafford)، جان یانگ ( John Young) و ایگون کرنان (Eugene Cernan) این ویدیو را در ماموریت آپولو ۱۰ ضبط کردند. ماموریت آپولو ۱۰ به عنوان تمرینی برای آپولو ۱۱ بود (البته بدون مرحله‌ی فرود آمدن). چون همیشه یک طرف ماه به سمت زمین است، تصاویر طلوع زمین باید در حین حرکت فضاپیما گرفته شوند. منبع عکس سایت ناسا است.

۱۳. گرفته شده توسط Clementine 1

تصویر زمین و ماه

هیچگاه به نظر نمی‌رسد که ماه از زمین دور باشد. ماموریت کلمنتین Clementine یک پروژه‌ی مشترک با همکاری ناسا و عملیات دفاع استراتژیک بود که در ۲۵ ژوئن ۱۹۹۴ پرتاب شد. قبل از اینکه این فضاپیما در تاریخ ۷ مه ۱۹۹۴ از کنترل خارج شود، این عکس را که در آن زمین از قطب شمال ماه دیده می‌شود، ثبت کرد. منبع این عکس NASA GSFC است. 

۱۴. گرفته شده توسط: Mariner 10

مارینر ۱۰ تصویر زمین

و همچنان که فضاپیماهایمان را دورتر می‌فرستیم...این عکس در تاریخ ۳ نوامبر ۱۹۷۳ ثبت شده است. این تصویر ترکیبی از دو عکس (یکی از ماه و دیگری از زمین ) است که توسط فضاپیمای مارینر ۱۰ متعلق به ناسا گرفته شده‌است. این فضاپیما بعد از اینکه با یک موشک بالستیک قاره‌پیمای بازنگری شده پرتاب شد، سفر خود را به سوی عطارد، زهره و ماه آغاز کرد. منبع تصویر سایت ناسا است.

۱۵. گرفته شده توسط: گالیله

تصویر زمین توسط گالیله

خانه‌ی ما گاهی اوقات واقعا عجیب و منحصر به فرد به نظر می‌رسد. یکی از این دفعات به تصویری بر می‌گردد که در تاریخ ۱۶ دسامبر ۱۹۹۲ ثبت شده است. فضاپیمای گالیله متعلق به ناسا در مسیر ماموریتش برای مطالعه‌ی مشتری و قمرهایش، دومین افزایش سرعت خود را با گرانش زمین انجام داد. حدود یک هفته پس از انجام مانور، فضاپیما این عکس ترکیبی از زمین و ماه را از فاصله‌ی ۶.۳ میلیون کیلومتری ثبت کرد. ماه در این تصویر در پیش‌زمینه و نزدیک به بیننده قرار دارد و روشنایی آن یک سوم زمین است. منبع تصویر سایت ناسا است.

۱۶. گرفته شده توسط: (Near Earth Asteroid Rendezvous (NEAR

تصویر زمین توسط NEAR

این خانه‌ی عجیب و منحصر به فرد به همان اندازه نیز بی‌همتا به نظر می‌رسد. تصویری که در اینجا می‌بینیم در ۲۳ ژوئن ۱۹۹۸ ثبت شده است. فضاپیمای NEAR که به منظور مطالعه‌ی یک سیارک پرتاب شده بود، این تصویر دو تکه از زمین و ماه را از فاصله ۴۰۲۰۰۰ کیلومتری گرفته است. قطب جنوب زمین در عکس دیده می‌شود. فضاپیما‌ی NEAR نهایتا به مقصدش یعنی سیارک 433 Eros رسید و شروع به گردش در مدار آن کرد و در سال ۲۰۰۱ بخشی از فضاپیما به اسم Shoemaker بر روی سیارک با موفقیت فرود آمد. منبع تصویر NASA APOD است.

۱۷. گرفته شده توسط Voyager 1

تصویر زمین وویجر

بیشتر عکس‌ها نمی‌توانند فاصله‌ی ماه از زمین را به خوبی به تصویر بکشند. اما تصویری که در ۱۸ دسامبر ۱۹۹۷ ثبت شده داستان متفاوتی دارد. بیشتر عکس‌هایی که از ماه و زمین گرفته شده‌اند به صورت ترکیبی ساخته شده‌اند، به این معنی که بخشی از فضای خالی بین ماه و زمین  حذف می‌شود تا داخل یک عکس بگنجند.

با این حال، این اولین عکسی است که در آن، دو جهان در داخل یک فریم قرار گرفته‌اند. وویجر۱ هنگام ثبت این عکس در فاصله ۱۱.۶ میلیون کیلومتری زمین بوده است. ماموریت این فضاپیما، پیمایش به دورست‌ترین نقاط منظومه‌ی شمسی بود. این فضاپیما در سال ۲۰۱۲ و ۳۵ سال بعد از پرتاب از منظومه‌ی شمسی خارج شد و اکنون در فضای بین ستاره‌ای در حال حرکت است. منبع تصویر سایت ناسا است.

۱۸. گرفته شده توسط مارس اکسپرس (Mars Express)

تصویر زمین مارس اکسپرس

تنها بعد از اینکه میلیون‌ها کیلومتر از زمین دورتر شدیم، می‌توانیم برگردیم و عکسی را ثبت کنیم که به طور کامل عظمت فاصله‌ی ۳۸۵,۰۰۰ کیلومتری بین ماه و زمین را نشان دهد. تصویری که در تاریخ ۳ جولای ۲۰۰۳ ثبت شده دارای چنین مشخصه‌ای است.

فضاپیمای مارس اکسپرس در مسیر سفر خود به سیاره‌ی سرخ  و در فاصله ۵ میلیون کیلومتری، دوربین خود را به سوی زمین برگردانده و این عکس را از زمین را گرفت. این فضاپیما اکنون نیز به دور مریخ می‌گردد و به تصویربرداری سه بعدی از سطح آن می‌پردازد. منبع تصویر فوق ناسا و سازمان فضایی اروپا هستند.

۱۹. گرفته شده توسط: ادیسه‌ی مارس (Mars Odyssey)

ادیسه مارس تصویر زمین

فضای دو کره به صورت یک شکاف بزرگ و تهی از این نما دیده می‌شود. تصویر فوق در ۱۹ آپریل ۲۰۰۱ ثبت شده است. این عکس مادون قرمز، از فاصله‌ی ۳.۵ ملیون کیلومتری از زمین گرفته شده ‌است و به خوبی فاصله‌ی بسیار زیاد بین ماه و زمین را به تصویر می‌کشد. این فاصله‌ي ۳۸۵,۰۰۰ کیلومتر است که در واقع برابر است با ۳۰ برابر قطر زمین. فضاپیمای ادیسه تصویر فوق را در طی ماموریتش به سمت سیاره‌ی سرخ گرفته‌است. منبع تصویر هم سایت ناسا است. 

۲۰. گرفته شده توسط جونو (Juno)

تصویر زمین با جونو

سیستم زمین و ماه حتی با بودن در کنار یکدیگر نیز از فاصله‌ی خیلی دور و در فضای بی‌کران بسیار کوچک و بی‌اهمیت به نظر می‌رسند. تصویری که در این بخش می‌بینیم در ۱۱ آگوست ۲۰۱۱ گرفته شده است.

در این عکس که توسط فضاپیمای جونو و از فاصله‌ی ۹.۶ میلیون کیلومتری گرفته شده، زمین و ماه بسیار کوچک به نظر می‌رسند. افزایش سرعت فضاپیماها (شتاب‌گیری) با استفاده از گرانش زمین، فرصتی خوبی ‌است تا از زمین و ماه نیز تصویر‌برداری شود.

فضاپیمای جونو متعلق به ناسا است که در حین سفر ۵ ساله‌ی خود به مشتری این عکس و چندین عکس دیگر از زمین را ثبت کرد. باید در نظر داشته باشیم که این عکس‌ها تبدیل به یک انیمیشن فوق‌العاده شده‌اند. فضاپیمای جونو، دانشمندان را قادر می‌کند که این غول گازی را به شکلی مطالعه کنند که تا پیش از این در موردش رویاپردازی می‌کردند. منبع تصویر فوق نیز پایگاه‌های ناسا و بیزنس اینسایدر هستند.

۲۱. گرفته شده توسط Spirit Mars Exploration Rover

تصویر زمین توسط مریخ نورد

وقتی از سطح مریخ نگاه کنیم، زمین مانند یکی از میلیون‌ها ستاره‌ی در حال حرکتی بنظر می‌رسد که در ابتدا حتی می‌تواند ستاره‌شناسان را گیج کند. تصویر فوق متعلق به تاریخ ۹ مارس ۲۰۰۴ است. دو ماه بعد از فرود تاریخی روی سطح ماه، این مریخ نورد در جستجوی زمین رو به آسمان خیره شد تا بتواند این نقطه‌ی کوچک را پیدا کند. ناسا اعلام کرده که این اولین عکسی است که از زمین و از روی یک جرم سماوی دیگر به جز ماه گرفته شده ‌است. در این عکس، زمین در فاصله‌ی ۲۵۹ میلیون کیلومتری از مریخ قرار دارد. منبع تصویر نیز سایت ناسا است.

۲۲. گرفته شده توسط کاسینی (Cassini)

تصویر زمین با کاسینی

اگر از زحل به زمین نگاه کنیم، سیاره‌ی ما در پرتوی حلقه‌ی یخی این غول گازی بسیار ناچیز به نظر می‌رسد. این تصویر متفاوت در تاریخ ۱۵ سپتامبر ۲۰۰۶ ثبت شده است. فضاپیمای کاسینی که توان مورد نیازش با منبع تغذیه هسته‌ای تامین می‌شود توسط ناسا ساخته و پرتاب شده است. با ترکیب ۱۵۶ عکس گرفته شده توسط کاسینی، در نهایت این تصویر از غول گازی تهیه شده است.

دانشمندان تصادفا متوجه وجود کره‌ی زمین در سمت چپ تصویر شدند. اگرچه زمین مانند یک ذره‌ی درخشان به نظر می‌رسد، ولی در واقع در فاصله‌ی ۱۴۹۳ میلیون کیلومتری از محل ثبت تصویر قرار دارد.

۲۳. گرفته شده توسط وویجر ۱ (Voyager 1)

تصویر زمین از وویجر ۱

میلیاردها کیلومتر دورتر از زمین، همانطور که کارل ساگان (Carl Sagan) می گوید، دنیای ما به شکل این نقطه‌ی کم رنگی است که در تصویر می‌بینید، یک گوی کوچک و تنها که تمام پیروزی‌ها و تراژدی‌های ما در آن رقم می‌خورد.

این تصویر از زمین، تنها یک فریم از سلسله عکس‌هایی است که وویجر۱ (Voyager1) از منظومه‌ی ما و از فاصله ۶۰۴ میلیارد کیلومتری گرفته‌است. سخنرانی کوتاه شده‌ی کارل در مورد این تصویر را در اینجا می‌آوریم:

ما توانستیم این تصویر را بگیریم و اگر به تصویر خیره شوید این نقطه را پیدا می‌کنید؛ درست همینجا. اینجا خانه‌ی ماست. این نقطه ما هستیم. جایی که همه‌ی کسانی‌که در موردشان شنیده‌ایم، همه‌ی کسانیکه عمرشان را در آن سپری کرده‌اند و مرده‌اند و در آنجا زندگی کرده‌اند.

تمام شادی‌ها و غم‌هایمان، هزاران مذهب از خود مطمین، ایدئولوژی‌ها و دکترین‌های اقتصادی، شکارچیان و متجاوزان، تمام قهرمانان و بزدلان تاریخ، تمام خالقان و نابودکنندگان تمدن‌های بشر، تمام پادشاهان و رعیت‌ها، همه‌ی زوج‌های عاشق، تمام کودکان امیدوار، همه‌ی پدرها و مادرهای نگران، تمام مخترعان و کاشفان، تمامی معلمان اخلاق، تمام سیاست‌مداران فاسد، تمام سوپراستارها، تمام رهبران بزرگ، تمامی پرهیزگاران و گناه‌کاران در تاریخ نوع بشر و همه‌ی افراد معمولی که اکنون هیچ کس انها را به یاد نمی‌آورد، همه‌ی آنها اینجا بوده‌اند؛ روی این ذره‌ي غبار، معلق زیر پرتو خورشید.

زمین یک نقطه کوچک در این کیهان پهناور است. به آن جوهای خون فکر کنید که پادشاهان و ژنرال‌ها برای به دست آوردن پیروزی و شکوه به راه انداخته‌اند تا به خیال خود برای لحظه‌ای روی تکه‌ای از این نقطه فرمانروایی کنند.

به این فکر کنید که ساکنان گوشه‌ای از این نقطه بر گوشه‌ی دیگری از آن چه ظلم‌هایی کرده‌اند.  تا چه اندازه این کج اندیشی‌ها در طول تاریخ تکرار شده است. به این فکر کنید که انسان‌ها چقدر برای کشتن هم مشتاقند و و چقدر نفرتشان همیشگی است.

این پز دادن، این تصور مهم بودن خودمان، این خیال خام که ما در کیهان دارای اهمیت هستیم، توسط این عکس از زمین که نقطه‌ای کم رنگ است به چالش کشیده شده است.

به نظر من شاید هیچ چیزی بهتر از این عکس از راه دور، که کوچکی زمین را نشان می‌دهد، نمی‌تواند احمقانه بودن این خود فریبی انسان‌ها را ثابت کند. برای من، نگاه کردن به این عکس، مسئولیت ما در حفاظت از زمین را یادآوری می‌کند و این که با یکدیگر با ملایمت رفتار کنیم و قدر این نقطه‌ی آبی که تنها خانه‌ای است که تا به حال داشته‌ایم را بدانیم و از آن حفاظت کنیم.

۲۴. گرفته شده توسطSELENE/Kaguya

بیان کارل ساگان مشخص و غیرقابل تغییر است: فقط یک زمین داریم، پس هرچه در توان داریم را به کار ببریم و از آن محافظت کنیم و پیش از همه باید از خودمان شروع کنیم. مدار گرد SELENE که به عنوان کایوگا (Kayuga) نیز نامیده می‌شود، ساخت ژاپن است و به دور ماه در گردش است. مدارگرد کایوگا این ویدیو را از زمین گرفته است که سرعتش ۱۰۰۰ درصد بیشتر شده‌است. این عکس در چهلمین سالگرد گرفته شدن عکس طلوع زمین توسط آپولو ۱۱ ثبت شد.

در پایان گفتنی است که این مقاله و تصاویر آن به طور کامل و برای بار نخست در پایگاه بیزنس اینسایدر منتشر شده بودند.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۲:۳۷ دیده شده : ۱۰۶بار نویسنده : admin

بررسی به انگلیسی بررسی مجدد به انگلیسی معنی بررسی به انگلیسی ترجمه بررسی به انگلیسی بررسی به زبان انگلیسی واژه بررسی به انگلیسی ترجمه کلمه بررسی به انگلیسی در حال بررسی به انگلیسی بررسی تطبیقی به انگلیسی بررسی تاثیر به انگلیسی بررسی بهره وری در اقتصاد ایران بررسي بهره وري در اقتصاد ايران بررسی بهره وری نیروی کار بر بهره وری انرژی در اقتصاد ایران بررسی بهترین گوشی های جهان بررسی بهترین گوشی های دنیا بررسی بهره وری نیروی انسانی بررسی عوامل موثر بر بهره وری نیروی انسانی بررسی عوامل موثر بر ارتقاء بهره وری نیروی انسانی بررسی رابطه بین فرهنگ سازمانی و بهره وری نیروی انسانی بررسی تاثیر کیفیت زندگی کاری بر بهره وری نیروی انسانی بررسی رابطه رفتار شهروندی سازمانی و بهره وری نیروی انسانی بررسی رابطه بهره وری نیروی انسانی بررسی میزان بهره وری منابع انسانی و راههای افزایش آن بررسی رابطه بین بهره وری نیروی انسانی بررسی تاثیر خصوصی سازی بر بهره وری نیروی انسانی بررسی ترجمه های قرآن کریم به زبان انگلیسی نقد و بررسی فیلم به زبان انگلیسی بررسی بهترین لپ تاپ ها بررسی بهره وری کارکنان بررسی تاثیر اتوماسیون اداری بر بهره وری کارکنان بررسی عوامل موثر بر بهره وری کارکنان بررسی بهترین گوشی های 2014 بررسی تخصصی بهترین گوشی های 2014 بررسی بهترین بازی های اندروید بررسی بهترین بازی ها نقد و بررسی بهترین بازی ها بررسی بهترین فبلت ها بررسی بهترین تبلت ها بررسی بهترین تبلت های بازار به یاد ماندنی به انگلیسی به یاد ماندنی به یاد ماندنی ترین جملات به یاد ماندنی ترین اهنگهای ایرانی به یاد ماندنی ها به یاد ماندنی ترین آهنگ ها به یاد ماندنی ترین آهنگ های ایرانی به یاد ماندنی ترین ترانه ها به یاد ماندنی ترین دیالوگ ها به یاد ماندنی ترین آهنگهای خارجی به یاد ماندنی ترین جملات عاشقانه بیاد ماندنی ترین جملات زیبا ترین جملات به یاد ماندنی دانلود به یاد ماندنی ترین اهنگهای ایرانی دانلود به یاد ماندنی ترین آهنگ های ایرانی بیاد ماندنی ترین آهنگهای ایرانی فیلمهای به یاد ماندنی هالیوود دانلود اهنگهای به یاد ماندنی هایده به یاد ماندنی ترین فیلم ها جملات به یادماندنی کتاب ها آهنگ های به یاد ماندنی مهر به یاد ماندنی تم 17 مهر به یاد ماندنی مهر به ياد ماندني سایت مهر به یاد ماندنی وبلاگ مهر به یاد ماندنی بزرگی ابراهیمی به یاد ماندنی ترین آهنگ های خارجی به یاد ماندنی ترین آهنگ های قدیمی دانلود به یاد ماندنی ترین آهنگ های خارجی بیاد ماندنی ترین آهنگ های ایرانی بیاد ماندنی ترین آهنگ های خارجی دانلود بیاد ماندنی ترین آهنگ های ایرانی دانلود به یاد ماندنی ترین آهنگ ها بیاد ماندنی ترین دیالوگ ها بیاد ماندنی ترین دیالوگ های سینمای ایران بیاد ماندنی ترین دیالوگ های سینما تصاویر ترین ها تصاویر جذاب ترین ها تصاویر عاشقانه ترین ها تصاویر بزرگ ترین ها تصویر زیبا ترین ها تصاویر زیبا ترین گل ها تصاویر جدیدترین ماشین های روز دنیا تصاویر زیباترین عروس های جهان تصاویر خطرناک ترین جاده های جهان تصاویر زیباترین ماشین های دنیا زیباترین تصاویر زیباترین تصاویر دنیا زیباترین تصاویر برای پروفایل زیباترین تصاویر طبیعت زیباترین تصویر زمینه زیباترین تصاویرعاشقانه زیباترین تصاویر متحرک زیباترین تصاویر از طبیعت زیباترین تصاویر پس زمینه زیباترین تصاویر فیس بوک زننده ترین تصاویر عاشقانه ترین تصاویر عاشقانه ترین تصاویر دو نفره عاشقانه ترین تصاویر جهان عاشقانه ترین تصاویر سال عاشقانه ترین تصاویرپروفایل عاشقانه ترین تصاویر با متن عاشقانه ترین تصاویر زن و مرد جدیدترین تصاویر عاشقانه عاشقانه ترین تصاویر روز عاشقانه ترين تصاوير جالب ترین تصاویر جالب ترین تصاویر جهان جالب ترين تصاوير دنيا جالب ترین تصاویر عاشقانه جالب ترین تصاویر خنده دار جالب ترین تصاویردنیا جالب ترین تصاویر روز جالب ترین تصاویر خطای دید جالب ترین تصاویر روز دنیا جالب ترین تصاویر متحرک زیباترین تصاویر جهان زيباترين تصاوير جهان زیباترین تصاویر جهان طبیعت دانلود زیباترین تصاویر دنیا زیباترین تصاویر طبیعت دنیا زیباترین تصاویر عاشقانه دنیا زیباترین تصاویر روز دنیا زیباترین تصاویر گلهای دنیا زیباترین تصاویر طبیعی دنیا عجیب ترین تصاویر دنیا عجیب ترین تصاویر خطای دید عجیب ترین تصاویر گوگل مپ عجیب ترین تصاویر روز دنیا عجیب ترین تصاویر طبیعت عجیب ترین تصاویر طبیعت جهان عجیب ترین تصاویر واقعی عجیب ترین تصاویر سال عجيب ترين تصاوير دنيا عجيب ترين تصاوير جهان عجیب ترین عکسهای دنیا جالب ترین تصاویر دنیا عجيب ترين تصوير دنيا عجیب ترین تصاویر جهان دانلود عجیب ترین تصاویر دنیا جالب ترين تصوير دنيا ترسناک ترین تصاویر ترسناک ترین تصاویر دنیا ترسناک ترین تصاویر جهان ترسناک ترین تصاویر واقعی ترسناک ترین تصاویر از جن ترسناک ترین تصاویر جن ترسناک ترین تصاویر سال ترسناك ترين تصاوير دنيا ترسناک ترین تصویر دنیا ترسناک ترین عکس ها ثبت شده ثبت شده های گینس ثبت شده های ایران در یونسکو ثبت شده در ستاد ساماندهی ثبت شده ها در گینس شرکتهای ثبت شده شرکتهای ثبت شده در ایران شرکتهای ثبت شده در تهران برندهای ثبت شده در ایران برندهای ثبت شده ثبت شده های کتاب گینس رکورد های ثبت شده گینس رکورد های ثبت شده در گینس ایرانی های ثبت شده در گینس عکس های ثبت شده در گینس مکان های ثبت شده ایران در یونسکو ثبت شده در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی کشور سایت های ثبت شده در ستاد ساماندهی این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده است ثبت شده ها در کتاب گینس شرکتهای ثبت شده در روزنامه رسمی شرکتهای ثبت شده تهران شركتهاي ثبت شده شرکتهای ثبت شده در اصفهان شرکتهای ثبت شده در تبریز شرکتهای ثبت شده در شیراز شرکتهای ثبت شده در رشت شرکتهای ثبت شده در تجهیزات پزشکی شركتهاي ثبت شده در ايران اسامی شرکتهای ثبت شده در ایران اطلاعات شرکتهای ثبت شده در ایران تعداد شرکتهای ثبت شده در ایران فهرست شرکتهای ثبت شده در ایران شرکتهای خارجی ثبت شده در ایران شرکتهای ثبت شده ایرانی نام شركتهاي ثبت شده در ايران اسامی شرکتهای ساختمانی ثبت شده در ایران لیست شرکتهای ثبت شده در تهران آدرس شرکتهای ثبت شده در تهران استعلام شرکتهای ثبت شده در تهران ليست شركتهاي ثبت شده در تهران شرکتهای ساختمانی ثبت شده در تهران شركت هاي ثبت شده در تهران لیست اسامی شرکتهای ثبت شده در تهران شرکت های بازرگانی ثبت شده در تهران لیست برندهای خارجی ثبت شده در ایران لیست برندهای ثبت شده در ایران استعلام برندهای ثبت شده در ایران اسامی برندهای ثبت شده در ایران جستجوی برندهای ثبت شده در ایران برندهای ثبت شده ایرانی لیست برندهای ثبت شده ایران برند های ثبت شده ایران برندهای ثبت شده فروشی برندهای ثبت شده درایران قیمت برندهای ثبت شده جستجوی برندهای ثبت شده لیست برندهای ثبت شده استعلام برندهای ثبت شده سایت برندهای ثبت شده عکس از کره زمین عکس از کره زمین با کیفیت بالا عکس از کره زمین در شب عکس از کره زمین از فضا عکسهای از کره زمین عکس هایی از کره زمین عکس از کره ی زمین دورترین عکس از کره زمین عکس واقعی از کره زمین عکس زیبا از کره زمین تصاویری از کره زمین تصاویری از کره زمین در فضا تصاویری از کره زمین در شب تصاویر از کره زمین تصاويري از كره زمين تصاویری از کره ی زمین تصاویری زنده از کره زمین تصاویری از کره شمالی تصاویر از کره شمالی تصاويري از كره شمالي عکس از کره شمالی تصاویری از کشور کره شمالی تصاویری از مردم کره شمالی تصاویری از شهرهای کره شمالی تصاویری از ارتش کره شمالی تصاویر جدید از کره شمالی تصاویر از کشور کره شمالی عکس از کره ماه عکسهای از کره ماه عکس زمین از کره ماه عکس هایی از کره ماه عکس از سطح کره ماه عکس از کره ی ماه عکس نزدیک از کره ماه عکس از داخل کره ماه عکس واقعی از کره ماه عکس کره ماه عکس های جالب کره ی زمین عکس هایی از کره ی زمین عکس کره ی زمین متحرک عکس کره ی زمین در شب عکس کره ی زمین در فضا عکس کره ی زمین Hd عکسهای زیبا از کره ی زمین عکسهای کره ی زمین عکس از کره جنوبی عکسهای از کره جنوبی عکس هایی از کره جنوبی عکس از کشور کره جنوبی عکس از بازیگران کره جنوبی عکس از طبیعت کره جنوبی عکس از پایتخت کره جنوبی عکس کره جنوبی عکسهای زیبا از کره جنوبی عکسهای کره جنوبی تصاویری از کره ماه تصاویر از کره ماه تصاویری از سطح کره ماه تصاويري از كره ي ماه تصاویر زمین از کره ماه تصاویر واقعی از کره ماه تصاویر زنده از کره ماه تصاویر از سطح کره ماه تصاویر نزدیک از کره ماه عکسهای از کره شمالی عکس هایی از کره شمالی عکس از کشور کره شمالی عکس کره شمالی عکسهای کمیاب از کره شمالی عکسهای جدید از کره شمالی عکسهای دیدنی از کره شمالی عکسهای کره شمالی عکس هایی کمیاب از کره شمالی تصاویری از کره جنوبی تصاویری از کره جنوبی سئول تصاویر از کره جنوبی تصاویری از کشور کره جنوبی تصاویری از طبیعت کره جنوبی تصاویر زیبا از کره جنوبی تصاویر کره جنوبی واردات از کره جنوبی واردات خودرو از کره جنوبی واردات کالا از کره جنوبی واردات ایران از کره جنوبی محصولات وارداتی از کره جنوبی کالاهای وارداتی از کره جنوبی واردات کره جنوبی واردات صادرات کره جنوبی نحوه واردات کالا از کره جنوبی واردات نفت کره جنوبی از ایران زمین در جدول زمین آذری در جدول زمین بایر در جدول زمین آماده کشت در جدول زمین پرسود در جدول کمربند زمین در جدول زمین ناهموار در جدول زمین ترکی در جدول زمین پست در جدول زمین ترکی در حل جدول زمین در کرمان زمین در کرمانشاه قیمت زمین در کرمان زمین فروشی در کرمان قیمت زمین در کرمانشاه زمین لرزه در کرمانشاه فروش زمین در کرمانشاه خرید زمین در کرمانشاه زمین فروشی در کرمانشاه زمین لرزه در کرمان زمین در حل جدول زمین در شمال زمین در شمال با سند زمین در شمال فروشی زمين در شمال زمین در شمال ایران زمین در شمال فروش قیمت زمین در شمال فروش زمين در شمال قيمت زمين در شمال خريد زمين در شمال زمین در فضا زمین در فضای بیکران زمین در فضا+pdf زمین در فضا پیام نور زمین در فضا عباسقلی صادقی زمین در فضا استاد زانیس جایگاه زمین در فضا موقعیت زمین در فضا کره زمین در فضا کتاب زمین در فضا زمین در تنکابن زمین در سلیمان آباد تنکابن قیمت زمین در تنکابن فروش زمین در تنکابن زمین فروشی در تنکابن زمین تجاری در تنکابن زمین ویلایی در تنکابن قیمت زمین در تنکابن شهسوار زمین تنکابن زمین تنکابن تقی آباد زمین در دماوند زمين در دماوند فروش زمین در دماوند فروش زمين در دماوند خريد زمين در دماوند قیمت زمین در دماوند تهران زمین در آبسرد دماوند زمین خواری در دماوند نرخ زمین در دماوند زمین ویلایی در دماوند زمین در شهریار قیمت زمین در شهریار فروش زمین در شهریار زمین فروشی در شهریار خرید زمین در شهریار تهران خریدار زمین در شهریار زمین فروشی در شهریار تهران زمین شهریار زمین شهریار قیمت زمین شهریار فروشی زمین در کلاردشت زمين در كلاردشت قیمت زمین در کلاردشت فروش زمین در کلاردشت زمین فروشی در کلاردشت قیمت زمین در کلاردشت لاهو زمین ارزان در کلاردشت خریدار زمین در کلاردشت فروش زمین در کلاردشت خیابان نصیری نرخ زمین در کلاردشت زمین در رامسر فروش زمین در رامسر چهارصد دستگاه لیست قیمت زمین در رامسر قیمت زمین در رامسر خرید زمین در رامسر رانش زمین در رامسر زمین فروشی در رامسر قيمت زمين در رامسر خريد زمين در رامسر زمين فروشي در رامسر تاریخ نجوم تاریخ نجومی تاریخ نجوم در ایران تاریخ نجومی امروز تاریخ نجومی قمر در عقرب تاریخ نجوم اسلامی تاریخ نجوم در اسلام تاریخ نجوم در تمدن اسلامی تاریخ نجوم ایران تاریخ نجوم اسلامی احمد آرام تاریخ نجومی 93 تاریخ های نجومی تاریخ تقویم نجومی تاریخ رویدادهای نجومی سال 2014 تاریخ عکاسی نجومی تاریخ نجوم در ایران کتاب تاریخچه نجوم در ایران تاریخ علم نجوم در ایران تاریخچه علم نجوم در ایران تاریخچه نجوم در ایران باستان تاریخچه ی نجوم در ایران تاریخچه نجوم ایران تقویم نجومی قمر در عقرب تقویم نجومی قمر در عقرب 93 تقویم نجومی قمر در عقرب 1392 تقویم نجومی قمر در عقرب 92 تقویم نجومی قمر در عقرب سال 94 تقویم نجومی سال 1391 قمر در عقرب تقویم نجومی قمر در عقرب 94 تقویم نجومی قمر در عقرب سال 92 تقویم نجومی قمر در عقرب 1394 تاریخ نجوم اسلامی نالینو تاریخ نجوم اسلامی نلینو تاریخچه نجوم در اسلام تاریخ علم نجوم در اسلام تاریخ نجوم اسلام سیر تاریخی نجوم در اسلام تاریخ علم نجوم در تمدن اسلامی تاریخچه علم نجوم در تمدن اسلامی عجیب ترین تصاویر جدید ترین تصاویر بررسی به یاد ماندنی ترین تصاویر ثبت شده از کره زمین در تاریخ نجوم

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۱۴
  • تعداد حاضران : ۱۹۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها