freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


دانشمندان دانشگاه لندن یک دستگاه جدید ارائه کرده‌اند که غذاهای کم‌شیرین را شیرین‌تر نشان می‌دهد و رژیم‌های غذایی را برای دارندگان‌ آن‌ها آسانتر می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از تلگراف، این ابداع موسوم به "Taste Buddy" یک جریان الکتریکی سطح پائین را به غدد بزاقی وارد می‌کند تا دهان طعم‌های شیرین یا شور را حتی در صورت عدم شکر و نمک دریافت کند.

این دستگاه در نهایت می‌تواند برای استفاده در ابزارهای روزمره مانند قاشق و چنگال، فنجان و قوطی مهندسی شود و محققان در حال حاضر نمونه اولیه‌ای از یک قاشق را طراحی کرده‌اند.

آن‌ها مدعی هستند که با بهبود بیشتر این ابداع، در آینده می‌توان از آن برای تغییر طعم غذا به مزه دلخواه استفاده کرد و برای مثال سبزیجات را با طعم شکلات به خورد کودکان داد.

در این ابداع از واکنش‌های شیمیایی دهان در زمان خوردن سوءاستفاده شده است. طعم‌های شور و شیرین زمانی که گیرنده‌های طعم روی زبان، واکنش بین بزاق و اسیدیته هیدروژن یا سدیم را درک می‌کند، تشخیص داده می‌شوند.

محققان با استفاده از تحریک برقی توانستند فرکانسی را پیدا کنند که بطور مصنوعی این واکنش را تقلید می‌کرد.

برای طعم‌های شیرین یک کانال به نام TRPM5 وجود دارد که به دما حساس است، از این رو زمانی که غذا داغ‌تر است، طعم شیرینی آن بیشتر حس می‌شود. دستگاه جدید برای تقلید از طعم‌های شیرین‌تر، دمای زبان را به سرعت از 25 درجه سانتیگراد به 40 درجه سانتیگراد می‌رساند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۷:۶ دیده شده : ۱۰۵بار نویسنده : admin

سبزی راکت خواص سبزی راکت سبزی رازیانه سبزي رازيانه خواص سبزی رازیانه سبزی را چگونه نگهداری کنیم سبزی خوردن را چگونه نگهداری کنیم سبزی را چگونه خشک کنیم چگونه سبزیجات را خشک کنیم سبزی رایی سبزی آرایی سبزی را چگونه بشوییم سبزی خوردن را چگونه بشوییم سبزی رامهرمز سبزی رامشه سبزی خشک رامشه کارخانه سبزی رامشه خواص سبزي راكت با طعم پرتقال کیک با طعم پرتقال مرغ با طعم پرتقال تعمیرات موبایل با طعم پرتقال کیک کاکائویی با طعم پرتقال تعمیر موبایل با طعم پرتقال کیک ساده با طعم پرتقال آموزش موبایل با طعم پرتقال دانلود کتاب با طعم پرتقال آموزش تعمیرات موبایل با طعم پرتقال علم با طعم لذت علم با طعم لذت اپارات علم با طعم لذت شبکه دو علم با طعم لذت محسن زاده علم با طعم لذت چیستا برنامه علم با طعم لذت سایت علم با طعم لذت دانلود علم با طعم لذت مسابقه علم با طعم لذت پیامک علم با طعم لذت گرافیک با طعم تربچه گرافيک با طعم تربچه گرافيك با طعم تربچه سایت گرافیک با طعم تربچه دانلود گرافیک با طعم تربچه چای با طعم خدا چای با طعم خدا عرفان نظر آهاری چاي با طعم خدا کتاب چای با طعم خدا شعر چای با طعم خدا دانلود چای با طعم خدا دانلود کتاب چای با طعم خدا یک فنجان چای با طعم خدا عرفان نظر آهاری چای با طعم خدا خرید کتاب چای با طعم خدا پاناكوتا با طعم قهوه دسر پاناکوتا با طعم قهوه طرز تهیه پاناکوتا با طعم قهوه طرز تهیه ی پاناکوتا با طعم قهوه یادگیری با طعم لذت يادگيري با طعم لذت سایت یادگیری با طعم لذت آموزش با طعم لذت دانلود یادگیری با طعم لذت دانلود برنامه یادگیری با طعم لذت سایت برنامه یادگیری با طعم لذت لیموناد با طعم نعنا لیموناد با طعم نعناع چایی با طعم خدا چايي با طعم خدا چایی با طعم خدا - متن زیبا شعر چایی با طعم خدا وبلاگ چایی با طعم خدا کاندوم با طعم های مختلف انواع کاندوم با طعم های مختلف سیگار با طعم شکلات سیگار با طعم شکلاتی انواع سیگار با طعم شکلات سیگار برگ با طعم شکلات سیگار کاپیتان بلک با طعم شکلات مارک سیگار با طعم شکلات شکلات بخورید و لاغر بمانید سبزی را با طعم شکلات بخورید!

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۱
  • تعداد حاضران : ۱۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها