freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


با اجرایی شدن قانون ضد سعودی "جاستا" مقامات آمریکایی از ورود شماری از دانشجویان سعودی به این کشور جلوگیری کردند و این اقدام در محافل مختلف عربستان جنجال به‌ پا کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، همزمان با بحرانی شدن روابط واشینگتن و ریاض به دنبال تصویب قانون ضد سعودی اجرای عدالت در حق حامیان تروریسم"جاستا"، مقامات آمریکایی از ورود 100 دانشجوی سعودی به این کشور جلوگیری کردند.

هفته نامه "وطن" نوشت: محمد العیسی وابسته فرهنگی سعودی در سفارت این کشور در آمریکا، در واکنش فوری به این خبر اعلام کرد که تعداد این دانشجو ها 60 نفر بوده است و این تعداد به علت تمدید نکردن اقامت و مدارک مربوط به دانشگاه خود با مشکل مواجه شده اند.

بر اساس قانون اجرای عدالت در حق حامیان تروریسم که به جاستا (JASTA) معروف است بازماندگان حادثه ۱۱ سپتامبر در آمریکا می‌توانند علیه عربستان سعودی به دلیل نقشی که در این واقعه تروریستی داشته است، شکایت کنند. ۱۵ تن از ۱۹ عامل این حمله تروریستی تبعه عربستان سعودی بودند. باراک اوباما رئیس جمهور امریکا این مصوبه را وتو کرده بود، اما نمایندگان کنگره آمریکا با رأی قاطع وتوی اوباما را رد کردند.

دولت عربستان سعودی هرگونه دخالت در واقعه تروریستی ۱۱ سپتامبر را رد کرده و گفته هیچ حمایتی از عاملان این حادثه از سوی عربستان صورت نگرفته است. عربستان سعودی یکی از مهمترین متحدان آمریکا در خاورمیانه است و نقش مهمی نیز در بحران دو کشور سوریه و یمن ایفا می‌کند.

در عین حال عربستان همواره از سوی غرب به دلیل نقض حقوق بشر و حقوق زنان در قوانین داخلی‌اش مورد انتقاد است. همچنین ایدئولوژی تندروی وهابیت که بسیاری از تروریست‌ها دنباله‌روی آن هستند، باور دینی حاکم در عربستان سعودی است و به همین دلیل بسیاری تروریسم اسلامی را به ایدئولوژی حاکم در عربستان مرتبط می‌دانند.  

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۸:۵۳ دیده شده : ۹۰بار نویسنده : admin

Hv Kingsley London سعودی به چه معنی است ریال سعودی به ریال ایران تبدیل ریال سعودی به ریال ایران قیمت ریال سعودی به ریال ایران تبدیل ریال سعودی به ریال ایرانی حمله سعودی به یمن حمله عربستان سعودی به یمن علت حمله سعودی به یمن حمله سعودی ها به یمن تصاویر حمله سعودی به یمن حملات سعودی به یمن دلیل حمله سعودی به یمن حمله زمینی سعودی به یمن اخبار حمله سعودی به یمن حمله دریایی سعودی به یمن عربستان سعودی به انگلیسی ریال سعودی به تومان تبدیل ریال سعودی به تومان تبدیل ریال سعودی به دلار نرخ ریال سعودی به دلار ریال سعودی به دلار قیمت ریال سعودی به تومان تجاوزماموران سعودی به نوجوان ایرانی پادشاهان سعودی به ترتیب تعرض سعودی به نوجوان تعرض سعودی به نوجوان ایرانی تعرض ماموران سعودی به نوجوانان ایرانی تعرض پلیس سعودی به نوجوان ایرانی تعرض ماموران سعودی به نوجوان ایرانی تعرض سعودی ها به نوجوانان ایرانی تعرض دو پلیس سعودی به نوجوان ایرانی تعرض مامور سعودی به دو نوجوان ایرانی تعرض 2 پلیس سعودی به 2 نوجوان ایرانی تعرض مأموران سعودی به دو زائر نوجوان حملات عربستان سعودی به یمن علت حمله عربستان سعودی به یمن دلیل حمله عربستان سعودی به یمن دلایل حمله عربستان سعودی به یمن آخرین اخبار از حمله عربستان سعودی به یمن این کشوربه سرزمین قهوه مشهوراست خداوند این کشور را از دروغ خداوند این کشور را پایتخت این کشور همنام خودش است پایتخت این کشور همنام خودش پایتخت این کشور همنام خودش میباشد پایتخت این کشور همنام خودشه خدایا این کشور را از دروغ خدایا این کشور را از به سعودیها هشدار می دهم ممانعت آمریکا از ورود 100 دانشجوی سعودی به این کشور

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۹۴
  • تعداد حاضران : ۲۳۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها