freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ماهنامه دنیای تغذیه، یک فنجان کامل آب هویج حاوی مقادير زيادي ویتامین A میباشدکه بسیار شگفت انگیز است.یکعدد هویج هرچند مقدار کمتری ویتامین دارد اما باز هم مقدار زیادی ویتامین A را تامین می‌‌کند.بتاکاروتنی که از هویج حاصل می‌‌شودطبیعی است و رسوبات سمی ندارد وتبدیل به ویتامین A می‌‌شود. شیرینی خاص هویج باعث شده است که ازآن در انواع کیک‌ها ودسرها استفاده شود.

یکی از بزرگترین تولید کنندگان هویج در جهان چین می‌‌باشد که در سال 2011، 45درصد نیاز جهان را برآورده کرده بود. چین سرآمد تولید هویج در جهان می‌‌باشد. در حالی که روسیه و آمریکا بترتیب مقام دوم وسوم را داراهستند. هویج جزو 10محصول اقتصادی در جهان نیز می‌‌باشد.

چنانچه می‌‌خواهید دچار آب مروارید نشده یا وقوع آن را به تاخیر بیندازید از سبزیجات برگدار و میوه‌‌ها بیشتر استفاده نمایید بخصوص افرادی که در شب دچار کم بینی می‌‌شوند. اما در کنار خوردن میوه‌‌ها و سبزیجات باید بدانید یکی از عواملی که براي چشم شما زیان آور است مطالعه با نور کم است.

فواید روغن بذر هویج

رومی‌‌ها و یونانی‌‌ها از روغن بذر هویج و ترکیب ان با روغن لیمو دارویی ساخته بودندکه جهت بهبود بیماریهای پوستی و مشکلات گوارشی استفاده می‌‌کردند. روغن بذر هویج جهت رایحه درمانی تاثیر بسیار قوی دارد که جهت بیماریهای مختلف استفاده می‌‌شود. رایحه درمانی برای آرامش، تجدید قوا مفید می‌‌باشد و جزو درمانهای مکمل می‌‌باشد. هرچند استفاده از روغن بذر هویج بسیار سودمند است اما مانند بسیاری از روغن‌‌ها برای خانم‌های شیرده و باردار مضر می‌‌باشد.

مصرف هویج وتاثیر آن برپوست بدن

هویج بدلیل داشتن مقدارزیادی ویتامین آ وآنتی اکسیدانت برای پوست بدن و استحکام آن بسیار مفید است.

هویج وپوستی براق

خوردن هویج بعلت محتوای ویتامین C آن برای پوست بسیار مفید است. شما می‌توانید از آن به عنوان ماسک صورت استفاده کنید. به این صورت که مقداری هویج رنده شده را باعسل مخلوط کرده و بر روی پوست صورت خود گذاشته تا تاثیر آن در شفافیت پوست را تجربه کنید.

درمان لک پوست با هویج

با خوردن آب هویج می‌توانید جای لک وخراش پوست خود را از بین ببرید. پوره هویج هم برای این کار مناسب است (باقیمانده پس از آبگیری هویج)

هویج ضد پیری

بعلت دارا بودن کولاژن باعث سفت شدن پوست شده و از افتادگی آن جلوگیری می‌‌کند.

رفع خشکی پوست

کمبود پتاسیم دربدن موجب خشکی پوست می‌‌شود. از آن جایی که هویج پتاسیم زیادی دارد مانع خشکی پوست خواهد شد.

هویج وبیماریهای پوستی

هویج مانع بروز بیماریهای پوستی نظیر آکنه،حساسیت، کورک می‌شود اما نباید در خوردن آن افراط نمود چون باعث زرد شدن پوست می‌‌شود. جوشانده برگ هویج به صورت شستشو در درمان سرمازدگی و ترک خراش‌های پوست موثر است. لوسیون حاصل ازشیره هویج برای تامین طراوت پوست صورت و گردن می‌تواند شبیه اثر خیار و کاهو و توت فرنگی مورد استفاده قرار گرفته که موجب تامین طراوت و سلامت پوست می‌گردد.

ضدآفتابی قوی

نوشیدن آب هویج در تابستان بعلت دارابودن ویتامین A همانند ضدآفتاب عمل کرده و برای پوست مفیداست.هویج موثرترین ماده غذایی برای جلوگیری از آفتاب سوختگی است. اشعه‌‌های ماورای بنفش آسیب زده و گاهی التهاب ایجاد می‌‌کنند. بتاکاروتن موجود در هویج از پوست محافظت کرده و باعث تقویت آن می‌‌شود. در واقع این آنتی اکسیدان از پوست در برابر اشعه‌‌های ماورای بنفش محافظت می‌‌کند.

مصرف آب هویج باعث آماده سازی پوست برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌‌شود.برای اینکه پوستتان را برای قرار گرفتن در معرض آفتاب آماده کنید از چند هفته قبل به طور مرتب آب هویج میل کنید. البته کرم ضدآفتابتان را هیچ وقت فراموش نکنید چون هیچ ماده غذایی به تنهایی نمی تواند جای کرم را بگیرد.

اثرات شفابخشی هویج ثابت شده است.شما می‌‌توانید از هویج خام ورنده شده برای ضماد کردن استفاده کنید. مواقع پیچ خوردگی یا بریدگی یا التهاب قابل استفاده است.

رزش غذایی آب هویج

همانطور که می‌دانید هویج براق و شیرین بسیار خوشمزه می‌باشد چه به صورت پخته و چه به صورت خام، اما اگر هیچکدام از اینگونه هویج‌ها شما را وسوسه خوردن نمی‌کند بهتر است از آب هویج استفاده کنید تا اثرات مفید و تغذیه‌ای آن را دریابید، هر چند که فیبر موجود در هویج توسط ماشین آب میوه‌گیری به داخل آب هویج نمی‌رود اما بهتر است از آن استفاده شود سه فنجان هویج خرد شده معادل یک فنجان آب هویج می‌باشد که از ویتامین‌ها و مواد معدنی غنی می‌باشد.

آیا خوردن هویج بهتر است یا آب‌هویج؟

جواب به این سوال بستگی به نیاز بدن شما دارد تقریبا 6 - 5 هویج می‌تواند یک فنجان آب هویج به شما بدهد که البته خاصیت آن تفاوتی با هویج کامل ندارد، اما خالی از فیبر می‌باشد، اما اگر بتوانید 6 - 5 هویج کامل بخورید می‌توانید، فیبر مورد نیاز را تامین می‌نمائید. کافی است بدانید یک فنجان آب هویج 94 کالری و 2 گرم پروتئین دارد ولی یک هویج بزرگ 30 کالری و یک گرم پروتئین دارا می‌باشد.

مقدار فیبر موجود در یک فنجان آب هویج معادل است با یک هویج نسبتا بزرگ اما مسئله این است که نیاز روزانه شما به فیبر تا چه اندازه است هر چه فیبر بیشتر باشد شما کمتر به یبوست دچار شده و از دیابت نیز جلوگیری می‌کنید.

کالری

آب هویج یک نوشیدنی بسیار کم کالری است. یک لیوان آب هویج کمتر از 100 کالری دارد. لذا برای کسانی که رژیم لاغری دارند، مفید است.آب هویج با دارا بودن کالری کم و مقادیر زیادی ویتامین و املاح ضروری، در مقایسه با یک نوشیدنی مغذی پرکالری، نوشیدنی مطلوبی برای شما خواهد بود.برای ورزشکاران و وزنه برداران، مقدار کالری آب هویج را می‌توان با مخلوط کردن آن با ماست، شیر، بستنی یا پودرهای پروتئینی افزایش داد.

هویج واثرات شفابخش

اثرات شفابخشی هویج ثابت شده است.شما می‌‌توانید از هویج خام ورنده شده برای ضماد کردن استفاده کنید. مواقع پیچ خوردگی یا بریدگی یا التهاب قابل استفاده است. خاصیت ضد التهابی که در هویج وجود داردمی تواند پوست را به حالت اولیه برگرداند.

اسپری آرام کننده

زمانی که پوست شما در معرض نور آفتاب قرارگیرداحساس نامناسبی دارید در این مواقع بهتراست از اسپری هویج استفاده کنید.عصاره هویج را با دوبرابر آن گلاب مخلوط کنید. مایع بدست آمده را در ظرف مخصوص اسپری در جای خنک نگهداری کنید. شما از این اسپری در مواقع مختلف می‌‌توانید استفاده کنید مثلا هنگام آفتاب سوختگی یا گرما زدگی

تقویت موی سر

خوردن آب هویج یکی از بهترین راههای تقویت موی سر می‌‌باشد زیرا ویتامین و املاح زیادی در آن موجود است که همگی برای تقویت موی سر مفید هستند. ویتامین C و E موجود در آن به بهبود جریان خون در کف سر کمک نموده و مانع ضعیف شدن موها وسفید شدن آنها می‌‌شود.

ماسک مرطوب کننده صورت

هویج دوقاشق چایخوری

عسل یک قاشق چایخوری

خامه یک قاشق چایخوری

روغن زیتون چند قطره

هویج رنده شده را آسیاب کنید و بقیه مواد را بتدریج به آن اضافه کنید تا مخلوط نرم و کرم مانندی بدست آید. پوست خود را تمیز نموده و ماسک را روی پوست خود قرار دهید. بعد از 15-10 دقیقه صورت خودرا بشویید. بعد از خشک شدن تاثیر متفاوت آن را مشاهده کنید.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰:۳۵:۶ دیده شده : ۱۵۸بار نویسنده : admin

خوردن هویج در بارداری خوردن هويج در بارداري خوردن هویج در دوران بارداری خوردن آب هویج در بارداری خوردن هویج در اوایل بارداری خوردن هویج در زمان بارداری ایا خوردن هویج در بارداری مضر است خوردن هویج در دیابت بارداری خوردن هویج بارداری خوردن هویج در ماه اول بارداری خوردن آب هویج در دوران بارداری خواص خوردن هویج در دوران بارداری مصرف هويج در دوران بارداري مصرف آب هویج در دوران بارداری خوردن اب هويج در دوران بارداري خوردن هویج در دوران حاملگی مصرف هویج در دوران حاملگی میزان مصرف آب هویج در دوران بارداری خوردن هویج خوردن هویج ناشتا خوردن هویج برای لاغری خوردن هویج برای زن باردار خوردن هویج در صبح خوردن هویج برای دیابتی ها خوردن هویج خام خوردن هویج برای زنان باردار خوردن آب هویج ناشتا خواص خوردن آب هویج ناشتا خوردن هویج در لاغری خوردن هویج و لاغری خوردن هویج باعث لاغری میشود مصرف هویج برای زنان باردار خوردن هویج برای زن حامله خوردن آب هویج برای زنان باردار مصرف هویج برای زن باردار خوردن هویج برای خانم باردار خوردن آب هویج برای زن باردار مصرف آب هویج برای زنان باردار مصرف هویج در زنان باردار خوردن آب هویج در صبح مصرف هویج در دیابتی ها خوردن هویج خام در بارداری خواص خوردن هویج خام فواید خوردن هویج خام بهتر است بهتر است دهانت را ببندی بهتر است بدانیم بهتر است منفور باشی بهتر استفاده از آب علم بهتر است یا ثروت تبلت بهتر است یا گوشی سونی بهتر است یا سامسونگ اپل بهتر است یا سامسونگ اندروید بهتر است یا Ios بهتر است بدانیم که اطلاعاتی که بهتر است بدانیم راههای بهتر استفاده از آب راهکارهای استفاده بهتر از آب بهتر نگهداری و استفاده از آب راه های نگهداری و استفاده بهتر از آب استفاده بهتر از آبهای ایران استفاده بهتر از آبها استفاده بهتر از آب ایران استفاده بهتر از منابع آب نحوه استفاده بهتر از آب علم بهتر است یا ثروت به زبان انگلیسی علم بهتر است یا ثروت انشا علم بهتر است یا ثروت امام علی علم بهتر است یا ثروت چرا علم بهتر است یا ثروت؟ انشای طنز علم بهتر است یا ثروت طنز علم بهتر است یا ثروت از دیدگاه نهج البلاغه علم بهتر است یا ثروت گوشه پرت نیمکت علم بهتر است يا ثروت مقاله تبلت بهتر است یا گوشی موبایل تبلت بهتر است یا گوشی هوشمند تبلت بهتر است یا گوشی های هوشمند تبلت بهتر است یا گوشی لمسی؟ تبلت بهتر است یا گوشی اندروید تبلت بهتر است یا گوشی تلفن همراه تبلت بهتر است يا گوشي ایا تبلت بهتر است یا گوشی خرید تبلت بهتر است یا گوشی تلویزیون سونی بهتر است یا سامسونگ موبایل سونی بهتر است یا سامسونگ تبلت سونی بهتر است یا سامسونگ گوشي سوني بهتر است يا سامسونگ تلويزيون سوني بهتر است يا سامسونگ گوشیهای سونی بهتر است یا سامسونگ سونی Z2 بهتر است یا سامسونگ S5 برند سونی بهتر است یا سامسونگ Led سونی بهتر است یا سامسونگ اپل بهتر است يا سامسونگ گوشی اپل بهتر است یا سامسونگ تبلت اپل بهتر است یا سامسونگ ایا اپل بهتر است یا سامسونگ موبایل اپل بهتر است یا سامسونگ ایا گوشی اپل بهتر است یا سامسونگ تبلت های اپل بهتر است یا سامسونگ اپل 6 بهتر است یا سامسونگ S6 شرکت اپل بهتر است یا سامسونگ Android بهتر است یا Ios آیا اندروید بهتر است یا Ios ایا سیستم عامل اندروید بهتر است یا Ios کدام بهتر است اندروید یا Ios خوردن هویج بهتر است یا آب‌هویج؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۵۷
  • تعداد حاضران : ۲۱۴
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها