freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


پورشه پانامرا به صورت استاندارد مجهز به مکانیزم هیدرولیکی برای درهای خود است. با وجود این مکانیزم در صورتی که درب خودرو را در هر جایی رها کنید، در همان جا ثابت باقی خواهد ماند. این سیستم جایگزین مکانیزم سنتی لولا و ضامن است، چون مکانیزم سنتی در صورت وجود باد و یا قرار داشتن خودرو در شیب نمی‌تواند درها را در جای خود ثابت نگه دارد. این سیستم غیر فعال عملکرد بسیار خوب و مناسبی دارد، با این حال هنگام بستن درب‌ها به کمی نیروی بیشتر برای حرکت دادن آنها نیاز است. حال برای حل این مورد چه کار می‌توان کرد؟ قرار دادن تعدیل کننده‌ی مغناطیسی (Magnetic damper) در داخل هر کدام از درب‌ها، راهکاری است که پورشه در نظر گرفته است.

وجود این مورد در هنگام تست و آزمایش پورشه پانامرا مدل ۲۰۱۷ مشخص شد. در هنگامی که با مدیر پروژه‌ی پانامرا گرنوت دولنر صحبت می‌کردیم به شوخی این ایده را با وی در میان گذاشتیم اما و صادقانه اشاره کرد که پورشه به دنبال قرار دادن سیستم مشابهی در خودرو است. شاید به نظر شما وجود چنین مکانیزمی چندان ضروری نباشد اما باید آن را به حساب اضافه کاری مهندسی آلمانی‌ها گذاشت که طرفداران زیادی نیز دارد. روش آن‌ها این است که با دیدن مشکل، دانش خود را استفاده کرده و آن را حل می‌کنند.

این تعدیل کننده‌ها یا اصطلاحا ضربه گیرها می‌توانند از نوع الکترومغناطیسی باشند. البته نمی‌توان عملکرد آن‌ها را با ضربهگیرهای الکترومغناطیسی که در کمک فنرهای جدید خودروها استفاده می‌شوند و نام‌هایی مانند MagneRide و Magnetic Ride Control دارند یکسان دانست. آن کمک فنرها از مایع مکنتیکی و الکترومغناطیس برای تنظیم میزان مقاومت فنر استفاده می‌کنند. با تغییر دادن میزان جریان ورودی شما می‌توانید میزان بازی و مقاومت این نوع کمک فنرها را نیز تغییر دهید. اما برای مکانیزم موجود در درب خودرو شما می توانید استفاده از مایع مگنتیک را کنار بگذارید چون نیازی به تنظیم کردن میزان مقاومت در وجود ندارد. این سامانه به راحتی می تواند خاموش و روشن شود تا تعیین کنیم که آیا در را در جای خود نگه دارد یا نه. در کنار این مکانیزم می‌توان از تعدیل کننده‌های هیدورلیکی نیز استفاده کرد تا حرکت در نیز به نرمی صورت گیرد. این مکانیزم هیچ تاثیری بر روی بهبود عملکرد خودرو بر روی جاده ندارد.

البته همچنان سختی‌هایی در خصوص قرار دادن این سامانه در درب‌های خودرو وجود دارد، برای مثال در این سامانه به یک منطق کنترلی نیز نیاز است تا سیستم بتواند متوجه شود سرنشینان چه زمانی قصد باز یا بسته کردن در را دارند تا در را برای حرکت آزاد بگذارد. این مورد می تواند با استفاده از فشردن یا رها کردن یک کلید حل شود یا برای مثال در خودرو می تواند به حسگری مجهز شود که اعمال فشار روی در را تشخیص داده و به در اجازه‌ی حرکت بدهد. تصور می‌شود که جاسازی این مکانیزم در داخل در نیز کمی مساله ساز باشد. همچنین وزن اضافه ای که چنین مکانیزمی به همراه دارد باعث می‌شود که استفاده از آن تنها در مدل‌های کاین و پانامرا توجیه داشته باشد و در خودروهای اسپرتی چون ۹۱۱ و ۷۱۸ شاهد استفاده از آن نباشیم، البته به نظر می‌رسد که پورشه به دنبال یافتن راهی برای استفاده از این سیستم در تمامی محصولات خود است که باعث خوشحالی خریداران خواهد شد. 

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰:۴۵:۳ دیده شده : ۵۸بار نویسنده : admin

پورشه از چه کشوری است پورشه ساخت چه کشوری است پورشه مال چه کشوری است پورشه برای چه کشوری است تشکر پورشه از ایران تشکر شرکت پورشه از ایران خرید پورشه از نمایندگی عکس از پورشه عکس از پورشه پانامرا عکس از پورشه کاین عکس از ماشین پورشه عکس از داخل پورشه پانامرا عکس هایی از پورشه پانامرا عکس از تصادف پورشه در تهران عکس هایی از پورشه کاین عکس پورشه پانامرا عکس پورشه کاین تصاویری از پورشه تصاویری از پورشه پانامرا تصاویری از پورشه کاین تصاویری از پورشه علی دایی تصاویری از پورشه در ایران تصاویری از ماشین پورشه تصاویری از اتومبیل پورشه تصاویری از خودرو پورشه تصاویر از پورشه تصاویری از خودروی پورشه عکس پورشه پانامرا 4s عکس پورشه پانامرا توربو عکس پورشه پانامرا در ایران عکس پورشه پانامرا Panamera عکسهای پورشه پانامرا عکس ماشین پورشه پانامرا عکس ازماشین پورشه عکسهای ازماشین پورشه عکس هایی ازماشین پورشه تصاویر پورشه پانامرا تصاویر پورشه پانامرا توربو تصاویر پورشه پانامرا در تهران تصاویر پورشه پانامرا 2014 عکس از ماشین پورشه پانامرا عکس پورشه کاین در ایران عکس پورشه کاین 2015 عکس پورشه کاین 2013 عکس داخل پورشه کاین عکس های پورشه کاین عکس خودرو پورشه کاین عکس از داخل پورشه کاین تصاویر پورشه کاین تصاویر پورشه کاین توربو تصاویر پورشه کاین 2010 تصاویر پورشه کاین 2014 تعدیل کننده یعنی چه مغناطیسی درمانی مغناطیس درمانی مغناطیس درمانی چیست مغناطیس درمانی افسردگی مغناطیس درمانی دیسک مغناطیس درمانی آب مغناطیس درمانی Pdf مغناطیس درمانی زانو مغناطیس در جوشکاری مقاله مغناطیس درمانی آموزش مغناطیس درمانی درمان مغناطیسی درمان مغناطیسی افسردگی درمان مغناطیسی دیسک کمر درمان با میدان مغناطیسی درمان با امواج مغناطیسی مغناطیس در پزشکی کاربرد مغناطیس در پزشکی کاربرد مغناطیس در علم پزشکی کاربرد مغناطیس در صنعت پزشکی موارد استفاده از مغناطیس در پزشکی مغناطیس در علم پزشکی کاربردهای مغناطیس در پزشکی کاربرد مغناطیس در تجهیزات پزشکی مغناطیس در قران مغناطیس در بدن مغناطیس در بدن انسان مغناطیس بدن مغناطیس بدن انسان کاربرد الکتریسیته و مغناطیس در بدن مغناطیس در طبیعت مغناطیس در ماده چگال پورشه از تعدیل کننده‌ی مغناطیسی در درب خودروها استفاده می‌کند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۹۵
  • تعداد حاضران : ۲۰۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها