freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش سلامت نیوز به نقل از انصاف نیوز، در ادامه با تعدادی از این مواد غذایی آرامش بخش آشنا می شویم.

مواد غذایی غنی از اسید فولیک

فولات یا اسید فولیک موجود در این دسته از مواد غذایی، موجب افزایش سطوح در گردش دوپامین (واسطه ی شیمیایی حال خوب) در مغز می شود. سبزی های برگ سبز (اسفناج، انواع کلم، برگ چغندر و شلغم)، بروکلی، لوبیا، عدس و نخود از جمله منابع مطلوب اسید فولیک هستند.

شکلات

شکلات دارای مقدار قابل توجهی آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها از دیگر واسطه های شیمیایی حال خوب محسوب می شوند. در میان شکلات ها، انواع تیره حاوی مقادیر بسیار بیشتری آنتی اکسیدان هستند که موجب کاهش کورتیزول و فشار خون می شود.

آووکادو

آووکادو حاوی ماده ای به نام گلوتاتیون است که از جذب چربی هایی که اکسیدان های مضر تولید می کنند، جلوگیری می کند. این میوه همچنین غنی از اسید فولیک است.

سیر، پیاز و تره فرنگی

این دسته از مواد غذایی حاوی مقادیر زیادی آلیسین است. آلیسین، آنتی اکسیدانی است که می تواند رادیکال های آزاد را خنثی کند. این روزها به لطف هوای آلوده، رادیکال های آزاد را تنفس می کنیم و همانطور که می دانیم رادیکال های آزاد سلول ها را تخریب و به سیستم ایمنی آسیب می رسانند. بنابراین افزایش حجم مصرف سیر، پیاز، تره فرنگی، موسیر و پیازچه علاوه بر شکست استرس، از ابتلا به سرماخوردگی پیشگیری می کند.

توت ها

صرف نظر از اینکه توت ها خوش طعم و کم کالری هستند، حاوی آنتی اکسیدان های تقویت کننده ی سیستم ایمنی نیز هستند. از آن جایی که ابتلا به بیماری ها از عوامل مهم ایجاد استرس است، خانواده توت را می توان از مواد غذایی ضد استرس به شمار آورد.

مغز ها

مغزها سرشار از منیزیوم هستند. جالب است بدانید که طبق نتایج مطالعات منیزیوم، زودرنجی، رخوت و افسردگی را کاهش می دهد. اما برای جلوگیری از افزایش وزن، در استفاده از مغزها نباید زیاده روی کنیم. همچنین مغز ها و به ویژه گردو، حاوی ALA (نوعی اسید چرب امگا ۳ ) است. نتایج مطالعات نشان داده است که ALA و سایر پلی فنول های مغز ها، حافظه را تقویت می کند.

موز

مصرف یک موز متوسط، ۳۰ درصد نیاز روزانه ی ویتامین B6 را تامین می کند. ویتامین B6، تولید سروتونین (هورمون حال خوب) توسط مغز را افزایش می دهد. یک موز متوسط، همچنین دارای مقادیر کافی کربوهیدرات برای تعدیل سطوح گلوکز (قند) و جلوگیری از افت قند خون و بی حالی است.

ماهی ها

ماهی های چرب، شامل سالمون، ماهی تن، قزل آلا و ساردین غنی از اسید های چرب امگا ۳ هستند. همانطور که می دانیم، اسید های چرب امگا۳ هورمون های اضطراب و استرس را مهار می کنند.

چای سبز

پژوهشگران دانشگاه ایلینویز نشان داده اند که این نوشیدنی آرامش بخش دارای اسید آمینه ای است که به عملکرد بهتر مغز کمک می کند.

بابونه

با توجه به نتایج مطالعات بالینی، بابونه به صورت قابل توجهی نشانه های اضطراب را کاهش می دهد. به علاوه، طبق نتایج برخی مطالعات، بابونه خواب آور محسوب می شود و با خواب کافی، می توانیم تا حدود زیادی از استرس در امان باشیم.

جوی دو سر

با توجه به اینکه جوی دو سر دربردارنده ی کربوهیدرات های پیچیده است، گنجاندن آن در برنامه غذایی، تولید سروتونین را افزایش می دهد.

گوشت ها

مصرف مواد غذایی حاوی پروتئین که دارای اسید آمینه ی تریپتوفان هستند، به ساخت سروتونین (هورمون حال خوب) کمک می کنند. بنابراین، توصیه می شود مقادیر کافی از گوشت سفید بدون چربی، ماهی، تخم مرغ، انواع لوبیا و مغز ها در برنامه ی غذایی خود بگنجانید. همچنین پیشنهاد می شود از مصرف بیش از حد گوشت های قرمز بپرهیزید.

مواد غذایی سرشار از روی

پژوهشگران باور دارند که روی می تواند به کاهش اضطراب کمک کند؛ در نتیجه پیشنهاد می شود مواد غذایی غنی از روی شامل بادام زمینی، گوشت قرمز و سفید بدون چربی را به مقدار مناسب و به صورت منظم مصرف کنیم.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۱:۱۷ دیده شده : ۶۰بار نویسنده : admin

مواد با ضریب شکست منفی فیزیک مواد با ضریب شکست منفی کاربرد مواد با ضریب شکست منفی ساخت مواد با ضریب شکست منفی مواد با کالری منفی مواد با كالري منفي مواد غذایی با کالری منفی مواد خوراکی با کالری منفی لیست مواد غذایی با کالری منفی جدول مواد غذایی با کالری منفی مواد غدایی با کالری منفی مواد با طبع گرم مواد با طبیعت گرم مواد غذایی با طبع گرم مواد غذایی با طبع گرم وتر مواد غذايي با طبع گرم مواد غذایی با طبع گرم و سرد مواد غذایی با طبیعت گرم مواد غذایی با طبیعت گرم و خشک مواد غذايي با طبيعت گرم لیست مواد غذایی با طبع گرم مواد با طبع سرد مواد غذایی با طبع سرد مواد غذایی با طبع سرد و گرم مواد غدایی با طبع سرد مواد غذایی با مزاج سرد لیست مواد غذایی با طبع سرد مواد غذایی با طبع سرد و خشک مواد غذایی با طبع سرد وتر مواد غذایی با طبع سرد و خنک مواد غذایی با طبع سرد کدامند مواد با ضریب پواسون منفی کاردستی با مواد دور ریختنی کاردستی با مواد دور ریختنی برای کودکان کاردستی با مواد دور ریختنی جدید کاردستی با مواد دور ریختنی کودکان کاردستی+با+مواد+دور+ریختنی+آموزش کاردستی با مواد دور ریختنی کودکانه کاردستی با وسایل دور ریختنی برای نوجوانان کاردستی با وسایل دور ریختنی برای کودکان کاردستی با وسایل دور ریختنی برای کودک کاردستی با وسایل دور ریختنی ساده کاردستی با مواد بازیافتی کاردستی با مواد بازیافتی بطری کاردستی با مواد بازیافتی برای کودکان کاردستی با مواد بازیافتی ساده کاردستی با وسایل بازیافتی كاردستي با مواد بازيافتي کاردستی با وسایل بازیافتی برای کودکان کاردستی با وسایل بازیافتی برای بچه ها کاردستی با وسایل بازیافتی کودکانه کاردستی با مواد بازیافت مبارزه با مواد مخدر مبارزه با مواد مخدر در افغانستان مبارزه با مواد مخدر گیلان مبارزه با مواد مخدر در چین مبارزه با مواد مخدر کردستان مبارزه با مواد مخدر ناجا مبارزه با مواد مخدر لرستان مبارزه با مواد مخدر افغانستان مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری مبارزه با مواد مخدر كرمان کاردستی با مواد بازیافته کاردستی با وسایل بازیافت كاردستي با مواد بازيافت مسمومیت با مواد شوینده مسموميت با مواد شوينده درمان مسمومیت با مواد شوینده علائم مسمومیت با مواد شوینده مسمومیت تنفسی با مواد شوینده مسمومیت با گاز مواد شوینده مسمومیت کودکان با مواد شوینده رفع مسمومیت با مواد شوینده مسمومیت با بوی مواد شوینده مسمومیت کودک با مواد شوینده غذاهای آرامش دهنده مواد غذایی آرامش دهنده مواد غذایی آرامش دهنده اعصاب غذاهای آرامشبخش مواد غذایی آرامش اعصاب مواد غذایی برای آرامش اعصاب مواد غذایی مفید برای آرامش اعصاب مواد غذایی مناسب برای آرامش اعصاب صنایع غذایی آرامش صنايع غذايي آرامش صنایع غذایی ارام شرکت صنایع غذایی آرامش محصولات غذایی آرامش مواد غذایی آرامش محصولات غذایی آرام مواد غذایی آرامش زا مواد غذایی آرام شرکت مواد غذایی آرامش غذاهای آرامش اعصاب غذای ارامش اعصاب غذاهایی برای آرامش اعصاب غذاهای ارام کننده اعصاب غذاهای مفیدبرای آرامش اعصاب غذاهای ارامش اعصاب غذا برای آرامش اعصاب غذای آرامش اعصاب با مواد غذایی آرامش بخش آشنا شویم

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۳۲۸
  • تعداد حاضران : ۱۷۸
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها