freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محققان توانستند تنها با استفاده از امواج صوتی با بسامد بالا توپ پلی استر جامد ۵۰ میلی متری را به صورت شناور بسازند.

اگر چه دانشمندان برای چندین سال توانسته بودند اجسام کوچکی مانند قطرات آب را به واسطه صوت به طور شناور بسازند، اما این یکی از بزرگترین گوی هایی بود که با استفاده از نیروی صوت در هوا شناور بود.

به گزارش کلیک، شناوری (تعلیق) صوتی با استفاده از اشعه های مخالف امواج صوتی برای ساخت امواج ایستاده کار می کند. این امواج ایستاده راسی دارند که میان حداکثر و حداقل فشار نوسان می کنند و می توان از آن ها برای پرتاب و ضربه به یک شی در خلاف جهت جاذبه استفاده کرد. این کار معمولا با دو موج صدای مخالف انجام می شود و قطرات آب یا توپ پلی استر کوچک از طول موج صوتی کوچکتر هستند.

در روش قدیمی شی را در گره فشار نقطه مطبوعی که فشار موج ایستاده در آن هرگز تغییر نمی کند، به دام می انداختند در نتیجه موج ایستاده زیر شی همانند راکت پینگ پنگ عمل می کرد و به طور مداوم شی را به سمت بالا پرتاب می کرد. اما این اولین باری بود که تعلیق صوتی کره ای را به وجود آورد که ۳٫۶ بار بزرگتر از طول موج صوتی است و حجمی حدود ۱٫۵ گرم دارد. در استفاده از روش قدیمی، به نظر می رسید حداکثر اندازه شی شناور با استفاده از امواج فراصوت، که بسامدی حدود ۲۰ کیلوهرتز و طول موج ۱۴ میلی متری دارد، می تواند حدود ۴ میلی متر باشد.

۴

یکی از محققین به نام مارکو اندرید از دانشگاه سائوپائولو برزیل به لیزا زیگا در Phys.org گفت: “ما در مقاله مان تشریح کردیم که می توانیم چندین مبدل فراصوتی را برای شناور کردن یک شی که به طور ویژه بزرگ تر از طول موج صوتی باشد ترکیب کنیم. ما می توانیم حداکثر اندازه شی را از یک چهارم طول موج به ۵۰ میلی متر افزایش دهیم، که تقریبا ۳٫۶ برابر طول موج صوتی است.” گروه به منظور ادامه کار از مبدل فراصوتی سه پایه استفاده کرد.

تیم به جای به دام انداختن شی در گره فشار، موج ایستاده ای را میان مبدل ها و شی ایجاد کردند، چون روش ضربه پینگ پنگ آن قدر قوی نیست که بتواند چیزی به این اندازه را شناور نگه دارد. یعنی برای قرارگیری کره در محل از سه جهت توسط امواج صوتی به آن ضربه وارد می شود. با استفاده از این روش آن ها توانستند کره را تا ارتفاع حدود ۷ میلی متر شناور کنند که تقریبا نصف طول موج امواج صوتی است. اما محققان امیدوارند که با اعمال تغییراتی در روششان بتوانند شی را بالاتر ببرند و هم چنین اجسام بزرگتری را در زوایای مختلف شناور کنند.

اندرید به Phys.org گفت: “در حال حاضر فقط می توانیم شی را در یک حالت ثابت در هوا شناور نگه داریم. در کارهای آتی می خواهیم دستگاه های جدیدی که قادر به شناور کردن و کنترل اجسام بزرگ در هوا هستند را توسعه دهیم.” تعلیق صوتی می تواند در آینده نقش مهمی را برای تحلیل و کنترل مواد در فضا و کمک به محققان برای کنترل و استعمال مواد بسیار گرم یا داغ در زمین ایفا کند. هم چنین می تواند به محققان کمک کند تا روزی تراکتور پرتوی مشابه استار ترک را تولید کنند که بتواند اشیا را به سمت آن ها پرتاب نماید.

حالا مسئله مهم این است که این موضوع بسیار بسیار جالب و مهیج نیاز به کمک و پشتوانه مالی زیادی دارد و باید شرکت ها و کمپانی های بزرگ برای حمایت از آن وارد صحنه شوند. امیدواریم این اتفاق هم هر چه زودتر بیافتد و ما شاهد آن باشیم. گفتنی است که این مقاله در آثار فیزیک کاربردی منتشر شده است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۳:۵۱:۲۵ دیده شده : ۹۲بار نویسنده : admin

توپ گلف تولید برق توسط امواج دریا چگونگی تولید برق توسط امواج دریا جذب امواج توسط کاکتوس جذب امواج موبایل توسط کاکتوس جذب امواج الکترومغناطیسی توسط کاکتوس انتقال برق توسط امواج درمان توسط امواج آلودگی هوا توسط امواج دریا صوتی احمد ظاهر آهنگهای صوتی احمد ظاهر آهنگ صوتی احمد ظاهر خواندن صوتی احمد ظاهر خواندن های صوتی احمد ظاهر دانلود آهنگهای صوتی احمد ظاهر دانلود آهنگ صوتی احمد ظاهر دانلود صوتی احمد ظاهر صوتی ایرانی صوتی ایرانی جدید صوتي ايراني صوت ایرانیان آهنگ صوتی ایرانی آهنگهای صوتی ایرانی رمان صوتی ایرانی سوتی های ایرانی موسیقی صوتی ایرانی سیستم صوتی ایرانی صوتی صدا و سیما صوتي صدا و سيما سوتی های صدا و سیما آرشیو صوتی صدا و سیما فیلم سوتی صدا و سیما دانلود سوتی صدا و سیما سوتی در صدا و سیما کلیپ صوتی صدا و سیما صوتی جدید صدا و سیما صوتی های صدا و سیما اپارات صوتی خنده دار صوتی خنده دار ترکی صوتی خنده دار صدا و سیما صوتی خنده دار مازندرانی صوتی خنده دار مادر شهید صوتی خنده دار جدید صوتی خنده دار 118 صوتی خنده دار افغانی صوتی خنده دار شمالی صوتی خنده دار عکس صوتی زیارت عاشورا صوتي زيارت عاشورا صوتی زیارت عاشورا برای موبایل صوتی زیارت عاشورا میرداماد صوتی زیارت عاشورا فرهمند صوتی زیارت عاشورا عربی صوتی زیارت عاشورا محمود کریمی صوت زيارت عاشورا صوت زیارت عاشورا فرهمند صوت زیارت عاشورا عربی صوتی قرآن صوتی قرآن کریم صوتی قرآن مجید صوتي قرآن صوتی قرآن عبدالباسط صوتی قرآن با ترجمه صوتی قرآن فارسی صوتی قرآن برای موبایل صوتی قرآن موبایل صوتی قرآن دانلود صوتی جوشن کبیر صوتی جوشن کبیر هایده صوت جوشن کبیر صوتي جوشن كبير دانلود صوتی جوشن کبیر دعای صوتی جوشن کبیر دانلود صوتی جوشن کبیر با صدای فرهمند دانلود صوتی جوشن کبیر سماواتی دانلود صوتی جوشن کبیر هایده دعا صوتی جوشن کبیر صوتی افغانی صوتی افغانی خنده دار صوتي افغاني آهنگ صوتی افغانی آهنگهای صوتی افغانی کلیپ صوتی افغانی کلیپ صوتی افغانی کنده کاری نوحه صوتی افغانی موسیقی صوتی افغانی آهنگ صوتی افغانی جدید بلند کردن توپ گلف توسط امواج صوتی

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۵۷
  • تعداد حاضران : ۲۱۴
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها