freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری،یک تیم تحقیقات بین المللی به رهبری دیویس لوئیس از دانشگاه منچستر موفق به ساخت نانوحسگر الکتریکی شده که می تواند نرخ زنده ماندن بیماران را افزایش دهد. این حسگر اطلاعات ارزشمندی درباره حمله قلبی بیمار به پزشک ارائه می کند.

بیماری های قلبی 30درصد از مرگ و میر در گروه سنی 30 تا 70 سال را به خود اختصاص داده اند. این رقم بیشتر از همه سرطان هاست. امکان تشخیص مشکلات عروقی به عنوان یکی از دغدغه های پزشکان مطرح بوده است. زمانی که یک فرد دچار حمله قلبی می شود، یک ماده شیمیایی ویژه در بدن او تولید شده که در خون جریان پیدا می کند.بنابراین، آزمایش خون ابزار مناسبی برای تشخیص است.

این گروه تحقیقاتی با همکاری محققانی از هند از سال 2014 روی توسعه نانوحسگری کار می کنند که از چند لایه فسفر تشکیل شده و روی آن با DNA پوشیده شده است. این رشته ها به نوعی ماده شیمیایی موسوم به میوگلوبین متصل هستند که با بروز حمله قلبی در پلاسمای خون افزایش می یابد. این ماده با یک آزمون الکتریکی ساده قابل شناسایی است.

این فناوری تأثیر بسیاری روی تشخیص سریع، دقیق و حساس حمله قلبی خواهد داشت. در حال حاضر افراد مشکوک به حمله قلبی در بیمارستان مورد آزمایش میوگلوبین قرار می گیرند که این نانوحسگر می تواند به سرعت به پزشکان در این باره اطلاعات ارائه کند.

این فناوری اولین مثال از فسفر چندلایه است که به عنوان پلتفورم حسگری زیستی مورد استفاده قرار می گیرد. این فناوری می تواند به سرعت وارد بیمارستان ها شده و دیگر نیازی به گرفتن آزمایش خون نباشد؛ آزمایشی که فرآیند بسیار کندی است. این فناوری به گونه ای است که می توان روی DNA را با دیگر مواد شیمیایی پوشش داد و از آن به عنوان حسگر برای تشخیص ترکیبات مختلف استفاده کرد. در واقع این فناوری محدود به حسگری در بخش حمله قلبی نیست.

نتایج این پروژه در قالب مقاله ای با عنوان'Nanostructured Aptamer-Functionalized Black Phosphorus Sensing Platform for Label-Free Detection of Myoglobin, a Cardiovascular Disease Biomarker' در نشریه ACS Applied Materials & Interfaces منتشر شده است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۳:۵۱:۲۶ دیده شده : ۵۱بار نویسنده : admin

كه مال قادرى که مال قادری كه مال قادري كه مال قادری که علی دست قادر ازلیست قادر كه ره م كه مالى قادرى ایرج قادری که بود قابل تشخیص به انگلیسی تشخیص به موقع سرطان تشخیص به موقع سرطان معده راه های تشخیص به موقع سرطان تشخیص به انگلیسی تشخیص دادن به انگلیسی تشخیص بیماری به انگلیسی معنی تشخیص به انگلیسی تشخیص هویت به انگلیسی تشخیص افتراقی به انگلیسی تشخیص پزشکی به انگلیسی کلمه تشخیص به انگلیسی تشخیص مصلحت نظام به انگلیسی تشخيص به عصب رسيدن دندان اعتراض به تشخیص منابع طبیعی اعتراض به برگ تشخیص منابع طبیعی اعتراض به آگهی تشخیص منابع طبیعی نحوه اعتراض به برگ تشخیص منابع طبیعی آزمایش مربوط به تشخیص سرطان آزمایش های مربوط به تشخیص سرطان آزمایشات مربوط به تشخیص سرطان تشخیص به موقع ام اس تشخیص به موقع ایدز تشخیص به کمک کامپیوتر تشخیص کلاهبرداری به کمک کامپیوتر تشخیص اشارات به کمک کامپیوتر حمله قلبی حمله قلبی چیست حمله قلبی علامت حمله قلبی چیست همشهری حمله قلبی درخواب حمله قلبی در جوانان حمله قلبی شهاب حسینی حمله قلبی خفیف حمله قلبی و سرفه حمله قلبی در زنان علائم حمله قلبی چیست علت حمله قلبی چیست حمله ی قلبی چیست نشانه های حمله قلبی چیست حملات قلبی چیست نشانه حمله قلبی چیست درمان حمله قلبی چیست علت حمله قلبی در جوانان حمله ی قلبی در جوانان حمله قلبی جوانان علت سکته قلبی شهاب حسینی دلیل سکته قلبی شهاب حسینی ماجرای سکته قلبی شهاب حسینی درباره سکته قلبی شهاب حسینی علائم حمله قلبی خفیف علایم حمله قلبی خفیف علایم حمله قلبی در زنان است یا هست است اثيكا مستشفى است اثيكا است و هست تفاوت است و هست کاربرد است و هست فرق بین است و هست فرق بين است و هست تفاوت فعل است و هست فرق بين است و هست چيست است هستم است المراة است المراة يوتيوب است المراة فيديو معنى است المراة ماهو است المراة شكل است المراة است يمنيه است يمنيه تويتر اجمل است يمنيه احلى است يمنيه است مره اكبر است مره اجمل است مره است معنى معنى است في اللغه العربيه معنى است باللغه العربيه ما معنى است معنى است بالجنوبي معنى است بالانجليزي معنى است بالفارسية معنى است كبش معنى است في المعجم تشخیص به عصب رسیدن دندان ساخت نانوحسگری که قادر به تشخیص حمله قلبی است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۲
  • تعداد حاضران : ۱۳۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها