freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری،بیماری آلزایمر یک نوع اختلال عملکرد مغزی است که توانایی های ذهنی بیمار به تدریج تحلیل می رود. بارزترین تظاهر زوال عقل، اختلال حافظه است. اختلال حافظه معمولاً به تدریج ایجاد شده و پیشرفت می کند.

در ابتدا اختلال حافظه به وقایع و آموخته های اخیر محدود می شود ولی به تدریج خاطرات قدیمی هم آسیب می بینند. اگرچه هنوز درمانی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد، اما با استفاده از داروها می توان سیر پیشرفت بیماری را کم کرد و از شدت اختلال حافظه و مشکلات رفتاری بیماری کاست. ورود فناوری نانو به حوزه ی دارو و پزشکی، امیدها را برای درمان و مهار این بیماری زنده نگه داشته است.

دکتر نیلوفر درستی محقق دانشگاه لرستان در رابطه با اهداف طرح گفت: در طی این تحقیق، با استفاده از عصاره گیاه بادرنجبویه، یون فلزی طلا توسط ترکیبات گیاه به نانوذرات فلزی احیا شد. در ادامه پس از بررسی و آزمون های لازم، مشخص شد این نانوذرات می توانند گزینه مناسبی برای درمان بیماری آلزایمر باشند. همچنین این نانوذرات از خاصیت ضدسرطانی نیز برخوردار هستند.

درستی افزود: با توجه به اینکه این نانوذرات توسط عصاره گیاه تهیه شده است، بنابراین آلودگی و مشکلاتی که روش شیمیایی از خود نشان می دهد را ندارد. ازاین رو، این نانوذرات ایمن تر هستند و عوارض جانبی کمتری نسبت به داروهای مشابه دارند.

در طرح حاضر مورفولوژی جدیدی از نانوذرات طلا با کمک عصاره گیاه بادرنجبویه سنتز شده که قدرت مهار آنزیم کولین استرانز را دارد. آنزیم مذکور عامل بیماری آلزایمر است.

به گفته ی درستی، در این پژوهش ابتدا یون فلزی طلا توسط عصاره ی گیاه بادرنجبویه در شرایط بهینه ی دمایی، غلظتی، زمانی و pH به نانوذرات طلا تبدیل شده است. سپس این نانوذرات توسط روش های میکروسکوپی و مشخصه یابی TEM، XRD، DLS و SEM-EDAX شناسایی شده اند. در انتها آزمون های مربوط به مهارکنندگی و ضدسرطانی صورت گرفته است.تصاویر میکروسکوپی نشان داده که اندازه ی نانوذرات طلا 11 نانومتر با مورفولوژی تقریباً کروی است.

این تحقیقات حاصل تلاش های دکتر نیلوفر درستی- عضو هیأت علمی دانشگاه لرستان- و فاطمه جمشیدی- دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه- است. نتایج این کار در مجله Journal of Applied Biomedicine (جلد 14، شماره ی 3، سال 2016، صفحات 235 تا 245) به چاپ رسیده است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۴:۳:۳۸ دیده شده : ۶۲بار نویسنده : admin

درمان آلزایمر درمان آلزایمر با گل سرخ درمان آلزایمر با گیاهان دارویی درمان آلزایمر با داروهای گیاهی درمان آلزایمر در طب سنتی درمان آلزایمر با طب سنتی درمان آلزایمر چیست درمان آلزایمر در افراد مسن درمان آلزایمر با سلول بنیادی درمان آلزایمر و فراموشی درمان آلزایمر با دارو گیاهی درمان الزایمر باداروهای گیاهی درمان آلزايمر در طب سنتي درمان آلزایمر طب سنتی درمان بیماری آلزایمر در طب سنتی درمان آلزایمر به روش طب سنتی درمان الزايمر چيست درمان آلزایمر با سلولهای بنیادی لاغری با بادرنجبویه بادرنجبویه با عسل درمان با بادرنجبویه درمان افسردگی با بادرنجبویه شهري درلرستان دعوا درلرستان شهری درلرستان شهری درلرستان درحل جدول شهری درلرستان حل جدول نام شهری درلرستان عاشورا درلرستان بیکاری درلرستان آگهی استخدام درلرستان استخدام درلرستان استخدام بهورز درلرستان استخدام جدید درلرستان استخدام مهندس عمران درلرستان استخدام راننده درلرستان استخدام نگهبان درلرستان استخدام منشی درلرستان استخدام بازاریاب درلرستان استخدام بانک درلرستان اعدام درلرستان تصاویر اعدام درلرستان عزاداری درلرستان انتصابات درلرستان انتصابات جدید درلرستان کوهی درلرستان درمان آلزایمر با بادرنجبویه درلرستان

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۲۲۴
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها