freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امروز -دوشنبه- میزبان بهزاد سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر انوشیروان محسنی بندپی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی، دکتر احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر و جمعی از روسای مراکز کاشت حلزون شنوایی و جراحان و متخصصان گوش، حلق و بینی برای رونمایی از محصولی جدید در حوزه کاشت حلزون شنوایی بود.

دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین رونمایی در مقام رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی و به عنوان پزشک و متخصص گوش و حلق و بینی و استاد راهنما و مشاور این پروژه حاضر شده بود.

شرکت طنین پرداز پاسارگاد(شناسا) با تکیه بر سابقه تحقیق و توسعه 18 ساله تیم مهندسی و پزشکی خود در حوزه به کارگیری دانش مهندسی در حوزه تشخیص و توان بخشی، موفق به طراحی وسیله ای تحت عنوان+ TAPPS (تپ پلاس) شده است.

براساس طراحی انجام شده از سوی متخصصان این شرکت، این دستگاه می تواند روند کاشت بخش بیرونی سیستم حلزون شنوایی را در بیمارانی که از اعصاب شنوایی سالم برخودار هستند، سرعت ببخشد.

متخصصان این شرکت دستگاه + TAPPS (تپ پلاس) را روی تعدادی از بیماران کاشت حلزونی از جمله دو تن از حاضران در مراسم امروز که دارای اختلال ناشنوایی بودند و از دستگاه OPUS2 استفاده می کردند، با موفقیت آزمایش کردند و نتیجه این بود که آنها توانستند به سوالات مختلف کارشناس پاسخ دهند.

بیماران همچنین توانستند در فواصل نزدیک و دور و با تحریک های مختلف صوتی (سیگنال های تولید شده توسط رایانه) واکنش های مناسب و مورد انتظار را از خود نشان دهند.

**ارزیابی+ TAPPS موفقیت آمیز بوده است

دکتر فرهادی به عنوان جراح و متخصص گوش، حلق و بینی و دارای تخصص در کاشت حلزون شنوایی، جراحی با لیزر و اندوسکوپی سینوس که در حال حاضر ریاست مرکز کاشت حلزون شنوایی کشور را نیز عهده دار است، در این مراسم گفت: در افرادی که به صورت مادرزادی یا اکتسابی ناشنوا هستند، سن 15 ماهگی تا 2 سالگی بهترین زمان برای کاشت حلزون شنوایی است.

وی افزود: البته با انجام کاشت حلزون شنوایی که حدود 25 سال پیش شروع شد، بیش از 90 درصد نعمت شنوایی خود را به دست می آورند.

دکتر فرهادی اظهارکرد: در حال حاضر نقص شنوایی نوزادان با شیوه غربال گری نیمه اجباری، در همان شش ماهه اول تولد مشخص می شود و این امر سبب می شود تا زمان طلایی درمان از دست نرود.

رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی افزود: کاشت حلزون شنوایی یک سیستم فناورانه پیشرفته و هایتک می باشد و قیمت اصلی آن بسیار بالاست اما با کمک دولت این سیستم با قیمت بسیار نازلی به اشخاص نیازمند ارائه می شود.

وی با بیان این که حدود 15 سال پیش به فکر بومی سازی دستگاه نمونه خارجی افتادیم که از تکنولوژی بالایی برخوردار است، گفت: به همت اساتید، پزشکان و مهندسان این وسیله برای اولین بار ساخته شد و البته نمونه اولیه آن بزرگ و حمل آن برای بیمار ناشنوا مقداری سخت بود.

رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی ادامه داد: در چهار سال اخیر همان اساتید و مهندسان با ساخت قطعات خارجی سیستم شنوایی در یک شرکت دانش بنیان تحت عنوان 'شناسا' کار را به نتیجه مطلوب رساندند و هزینه کاشت حلزون شنوایی را با طراحی+ TAPPS به مقدار بسیار زیادی کاهش داده اند.

رئیس مرکز کاشت حلزون شنوایی همچنین با اشاره به این که ناشنوایی و کم شنوایی از معلولیت های خاموش است و به روشنی سایر معلولیت های از بعد ظاهری برخوردار نیست، افزود: البته این بیماران با استفاده از این دستگاه از معلولیت رهایی یافته و رشد طبیعی خودرا در اجتماع ادامه می دهد.

دکتر فرهادی اظهارکرد: حدود 380 میلیون ناشنوا و کم شنوا در دنیا وجود دارد و ناشنوایی مشکل شایعی است که در کشور ما نیز متاسفانه سالانه بیش از دو هزار نوزاد ناشنوا و کم شنوا به دنیا می آیند و نیمی از آنها در صورت تشخیص، می توانند از کاشت حلزون شنوایی بهره مند شوند.

**قیمت فعلی+ TAPPS تنها 40 درصد نمونه خارجی آن است

حامد ساجدی رئیس هیات مدیره شرکت طنین پرداز پاسارگاد(شناسا) در این آئین در سخنانی اظهارکرد: این پروژه 18 سال پیش از دانشگاه امیرکبیر کلید خورد و دکتر فرهادی و دکتر معتمدی ریاست فعلی دانشگاه امیرکبیر به عنوان مشاور نقش بسیار تاثیرگذاری در به ثمرنشستن آن داشته اند.

رئیس هیات مدیره شرکت شرکت طنین پرداز پاسارگاد هزینه تحقیقاتی انجام شده برای این پروژه در طول سال های گذشته را جدا از ارزش زمانی صرف شده بالغ بر 10 میلیارد ریال (یک میلیارد تومان) عنوان کرد.

وی با بیان این که قیمت نمونه خارجی + TAPPS هم اکنون 8900 دلار معادل حدود 12 میلیون تومان است، گفت: ما توانسته ایم با طراحی داخلی این محصول را با 40 درصد قیمت خارجی آن روانه بازار کنیم که البته این قیمت هنوز هم بالاست و به طور حتم با تولید انبوه و سرشکن شدن هزینه ها کاهش خواهد یافت.

وی اظهار کرد: سعی ما این بوده است که برای کاهش خطرپذیری کار را با مشارکت یک نهاد مالی که در سود و زیان آن شریک باشد، جلو ببریم.

طراحی و ساخت پردازشگر سیگنال کاشت حلزونی (Speech Processor)، سیستم ارتباط RF با بخش ایمپلنت، طراحی و پیاده سازی سیستم شبیه سازکامپیوتری برای تست عملی الگوریتم ها، طراحی و ساخت ایمپلنت تحریک الکتریکی، طراحی و پیاده سازی نرم افزار واسط کاربری مطابق با استانداردهای روز شرکت های مادر و بهینه سازی الگوریتم ها و پیاده سازی الگوریتم های fine structure بخشی از حوزه محصولات و خدمات شناسا محسوب می شود.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۴:۳:۳۹ دیده شده : ۵۸بار نویسنده : admin

تسریع در پریود تسریع در پریودی تسريع در پريود تسریع در زمان پریود تسریع پریود تسریع پریودی عوامل تسریع در پریود تسریع پریود شدن تسریع در پریود شدن تسریع در ازدواج دعای تسریع در ازدواج تسریع ازدواج دعا برای تسریع در ازدواج دعایی برای تسریع در ازدواج تسریع در امر ازدواج براي تسريع در ازدواج دعاهای تسریع در ازدواج دعا جهت تسریع در ازدواج ذکری برای تسریع در ازدواج تسریع در بارداری روشهای تسریع در بارداری راههای تسریع در بارداری عوامل تسریع در بارداری روش تسریع در بارداری تسریع بارداری تسریع در بارداری در طب سنتی عوامل موثر در تسریع بارداری تسریع در زایمان طبیعی تسریع زایمان طبیعی تسريع زايمان طبيعي راههای تسریع در زایمان طبیعی تسریع روند زایمان طبیعی عوامل موثر در تسریع زایمان طبیعی تسریع در بهبود زخم تسریع بهبود زخم تسریع در ارسال پاسخ تسریع در زایمان تسریع زایمان روغن کرچک در تسریع زایمان عوامل موثر در تسریع زایمان دعای تسریع در زایمان راههای تسریع در زایمان تسریع در کلش تسریع در رسیدگی تسریع در رشد موی سر تسريع رشد موي سر تسریع رشد موی سر روشهای تسریع رشد موی سر راههای تسریع رشد موی سر روش تسریع رشد موی سر تسریع رشد موهای سر تسریع رشد مو سر روند کاشت مو روند کاشت ایمپلنت روند رشد موهای کاشته شده مراحل رشد موهای کاشته شده مراحل رشد موی کاشته شده حلزون شنوایی حلزون شنوایی چیست کاشت حلزون شنوایی در ایران پروتز حلزون شنوایی کاشت حلزون شنوایی قیمت مرکز کاشت حلزون شنوایی ایران هزینه کاشت حلزون شنوایی کاندیداتوری کاشت حلزون شنوایی دستگاه ایمپلنت حلزون شنوایی قیمت حلزون شنوایی تلفن مرکز کاشت حلزون شنوایی ایران قیمت کاشت حلزون شنوایی آشنایی با دستاوردهای انقلاب اسلامی محققان ایرانی محققان ایرانی ناسا محققان ایرانی در ناسا تعداد محققان ایرانی در ناسا جامعه مجازی محققان ایرانی سایت محققان ایرانی جامعه مجازی محققان ایران تسریع در روند کاشت حلزون شنوایی با دستاورد محققان ایرانی

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۲۶۸
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها