freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی زی نیوز، چشم ارزشمندترین و حساس ترین اندام بدن است که امکان دیدن جهان و رنگ های پیرامون را به ما می دهد. در عین حال، اغلب تا زمانی که گرفتار بیماری نشویم، از سلامت چشمان خود غافل هستیم.

سلامتی چشم را می توان با رعایت چند نکته ساده تا حد زیادی حفظ کرد:

** رژیم غذایی سالم

رعایت رژیم سالم غذایی سالم و متنوع شامل مقدار زیادی میوه و سبزیجات تیره، جوانه ها، آجیل، پرتقال و مرکبات یک راهکار مهم برای سلامت چشم است.

**ترک سیگار

مصرف سیگار می تواند خطر ابتلا به دیژنراسیون ماکولا، آب مروارید و آسیب عصب بینایی را افزایش دهد؛ بنا بر این، اگر می خواهید چشم های سالم داشته باشید سیگار را ترک کنید.

تباهی لکه زرد یا دژنراسیون ماکولا Macular degeneration شایعترین علت کوری در افراد مسن است. در این بیماری ماکولا یا لکه زرد تخریب می شود. ماکولا قسمت حساس به نور شبکیه و مسئول دید مستقیم و واضح است که برای کارهای دقیق مثل خواندن و رانندگی لازم است.

**خواب مناسب

کمبود خواب می تواند سبب کوفتگی چشم شود که شامل خستگی، خارش و سوزش چشم ها است. بنابر این هر فرد برای ذخیره مجدد مواد مغذی ضروری و نیز عملکرد مناسب چشم های خود باید خواب کافی داشته باشد.

**معاینه چشم به طور منظم

برای حفظ و تقویت قدرت بینایی خود به صورت مرتب به چشم پزشک مراجعه کنید تا چشم های شما بررسی شود این کار همچنین سبب تشخیص زودهنگام بیماری هایی مانند آب مروارید، گلوکوم و دیژنراسیون ماکولا می شود که می تواند به از دست دادن بینایی منجر شود.

**محافظت در برابر اشعه فرابنفش

استفاده همیشگی از عینک آفتابی مجهز به UV ضروری است زیرا در فضای باز و نگاه کردن مستقیم به نور آفتاب می تواند به چشم آسیب برساند و خطر ابتلا به آب مروارید و دیژنراسیون ماکولا را افزایش دهد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۵:۳:۲۶ دیده شده : ۱۱۸بار نویسنده : admin

چگونه چشمهای خود را آرایش کنیم چگونه چشم خود را ارایش کنیم چگونه چشمان خود را ارایش کنیم چگونه چشمان خود را زیبا ارایش کنیم چگونه ارایش چشم خود را پاک کنیم چگونه چشمهای خود را درشت کنیم چگونه چشم خود را درشت کنیم چگونه چشمان خود را درشت کنیم چگونه چشم خود را بزرگ کنیم چگونه با آرایش چشم خود را درشت کنیم چگونه چشمان خود را بزرگ کنیم چگونه چشمهای خود را بزرگ کنیم اختران چشمهای خود بستند من به چشمهای خودم شک کردم من با چشمهای خودم دیدم چگونه چشمهای خود را قوی کنیم چگونه چشم خود را قوی کنیم چگونه چشمان خود را قوی کنیم چگونه چشم خود را تقویت کنیم چگونه چشمان خود را تقویت کنیم چگونه چشمهای خود را تقویت کنیم چگونه چشم ضعیف خود را قوی کنیم چگونه چشمان ضعیف خود را قوی کنیم چگونه چشم های خود را قوی کنیم چگونه چشمهای خود را رنگی کنیم چگونه چشمان خود را رنگی کنیم چگونه چشم خود را رنگی کنیم به چشمهای خودت قسم به چشمهای خودت قسم دیگه بهت نمیرسم به چشمای خودت قسم دیگه بهت نمیرسم به چشمای خودت قسم به چشماي خودت قسم به چشمای خودت قسم مریم حیدرزاده اهنگ به چشمای خودت قسم دانلوداهنگ به چشمای خودت قسم دانلود به چشمای خودت قسم دانلود آهنگ به چشمای خودت قسم چگونه چشمهای خود را درشت جلوه دهیم چگونه چشمان خود را درشت جلوه دهیم سالمندان را دریابیم نیازهای سالمندان را بشناسیم چگونه سالمندان را سرگرم کنیم چگونه سالمندان را شاد کنیم ماهی سالمون را چگونه بپزیم قدر سالمندان را بدانیم چگونه موز را سالم نگهداریم چگونه کبد را سالم کنیم چگونه کبد خود را سالم کنیم چگونه ژله را سالم برگردانیم چگونه سالمندان را خوشحال کنیم نگه دارید چشم‌های خود را سالم نگه دارید

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۱۳
  • تعداد حاضران : ۱۲۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها