freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، متن یادداشت شهاب‌الدین چاوشی در این باره به شرح زیر است:

 «سالار شهیدان برای تزکیه و اصلاح امت جدش به پا خاست و با نثار جان خود و فرزندان و یارانش راه اخلاص و بندگی خدا و دلدادگی به حق را از سوء استفاده از آئین پیامبر و زورگوئی خلیفه وقت بنام دین متمایز کرد. حسین بن علی (ع) با نهضت عدالت طلبانه خود سعی در اقناع گمراهان نمود اما جهل مردم و دنیاطلبی خودکامگان جامعه نوپای اسلامی را از حضور و هدایت‌های الهی او محروم ساخت.


از دل فقه پویای اسلام و اجتهاد شیعی، بداخلاقی و تهمت بیرون نمی‌آید. کسانی که با آموزه­‌های فقهی حداقل آشنایی را دارند می‌­‌دانند رعایت «حق ­الناس» سهم عظیمی در تحقق دینداری و پای­بندی به احکام الهی دارد. آنچه امروز داعش بنام اسلام در دنیا علم کرده است قطعاً نقطه مقابل خط مستقیم الهی است که حسین بن علی (ع) ترسیم کرده است.


به اعتقاد بزرگان دینی ما بسیاری از گناهان فردی با توجه و استغفار قابل بخشش خواهد بود یا مورد شفاعت اولیاء کرام قرار خواهد گرفت اما در مورد حق­ الناس هرگز چنین وعده­‌هایی را در قرآن و معارف دینی نمی‌­یابیم. تهییج و تحریض جامعه به ایجاد بی­‌نظمی در ساختارهای قانونی کشور از هرکسی ناپسند است و از سوی پیروان امام صادق (ع) ناپسندتر و تلاش برای صیانت از وحدت و یکپارچگی کشور از هر ایرانی سزاوار است و از شیعیان امام صادق (ع) شایسته‌تر.


امروز روز نصیحت و خیرخواهی است و در آستانه سالروز شهادت سیدالشهداء به ارزش‌­هایی که او به خاطر آن‌ها فداکاری کرد و عزیز شد در عمل پای­بندی نشان دهیم و فریضه امر به معروف و نهی از منکر این قدر مهم بود که اباعبدالله الحسین جان مطهر خویش را در پای آن فریضه نهاد. گریه ما برای امام حسین، اظهار محبت و شوق و دلدادگی به مکتب اوست باید بدانیم کدام­یک از عمل­‌های ما مرضی حضرت سیدالشهدا قرار خواهد گرفت. آیا می‌­توان برای او عزا برپا داشت و در خلاف جهت مسیر اباعبدالله حرکت کرد و در مقابل حق طلبی و رعایت حقوق عمومی جامعه‌ گردنکشی کرد؟


آخرین درس امام حسین (ع) شهادت فی سبیل­ الله بود. باید رسم دینداری، آزادگی، وفاداری، شرافت، شجاعت، عزت نفس، مدارا، تلاش برای اصلاح امت، پرهیز از زورگویی و جلب محبت انسان­‌ها را از آن امام وارسته و همام بیاموزیم. رسم اباعبدالله انسان‌دوستی، صلح­‌طلبی، امر به معروف و نهی از منکر، تولی و تبری بوده است. مشی اباعبدالله الحسین نشان می‌دهد که او چقدر برای اصلاح جامعه و بندگان خدا اشتیاق و تلاش داشته است. امام حسین برای احیای روح عبودیت قیام کرد. نماز می‌­خوانیم ولی روز به روز بیشتر از خدا فاصله می‌­‌گیریم. نمازی که قصد قربت در آن نباشد و توجه به آفریدگار در آن موج نزند به هیچ نحوی ما را به خدا نزدیک‌­‌تر نمی‌­ سازد. قربه الی الله، شرط اصلی قبولی نماز و عبادت است.


محرم ماه شهادت سالار شهیدان فرصت بازاندیشی و بازبینی اعمال و رفتار ماست، نسبت ما با امام حسین‌ همان قدر است که بتوانیم رفتارهای خود را به او شبیه سازیم. درس‌­های بزرگ عاشورا ماندگار است، اگر می‌­خواهیم در تاریخ ماندگار شویم باید با مکتب حسین بن علی خود را پیوند بزنیم و بر کشتی نجات او خود و اهل­مان را سوار کنیم.

ایران اسلامی به برکت خون اباعبدالله و تعلق خاطر ایرانیان به او از چنگال ستمگران و بی‌­رحمان گسسته است باید این آزادی و حریّت را قدر بدانیم و نگذاریم ملت بار دیگر در چنگال بی‌رحمان گرفتار شود. امروز رفتارهای ما در عرصه حکومت مبین نسبت ما با سالار شهیدان خواهد بود.


تاریخ بشریت فداکاری‌های امام حسین و یارانش را در دل خود همواره به عنوان چراغ راه تمام انسان‌های آزاده دنیا به یاد خواهد داشت و خداوند متعال را بر نعمت بزرگ دوستی و محبت و پیروی از سیدالشهداء باید همواره شاکر و سپاسگزار باشیم.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳:۲۱ دیده شده : ۴۸بار نویسنده : admin

بداخلاقی والدین بداخلاقی و کج خلقی بداخلاقی و فشار قبر پریود و بداخلاقی بداخلاقی پدر و مادر بداخلاقی با پدر و مادر روزه و بداخلاقی تهمت از دیدگاه قرآن تهمت زدن از دیدگاه قرآن تهمت و افترا از دیدگاه قرآن تهمت از نظر قرآن تهمت از نظر اسلام تهمت زدن از نظر اسلام تهمت از دیدگاه روانشناسی تهمت از نظر روانشناسی تهمت از دیدگاه اسلام تهمت زدن از دیدگاه اسلام تهمت از نظر قران تهمت زدن از نظر قران تهمت از دیدگاه نهج البلاغه تهمت از نگاه اسلام تهمت از نظر حقوقی تهمت زدن از نظر حقوقی تهمت از دیدگاه امام علی تهمت از منظر قرآن G Trim G Trim Price G Trim Side Effects G Trim Sinhala G Trim With Lime And Lemon G Trim Reviews G Trim Results G Trim Turbine Wheel Size G Trim Green Tea Side Effects G Trim Custom Interiors G Trial Deck 9 G Trial Deck 10 G Trial Deck 10 Ritual Of Dragon Sorcery G Trial Deck 10 Ritual Of The Dragon Mage G Triad G Triad Guitar G Triad Chord G Triad Guitar Chord G Triad Piano G Triad Inversions Triad G Cloud Triads G Major Scale Triadafilopoulos G Triads G Minor G Tribe G Tribe Watchout Dab G Tribe Watchout Dab Lirik G Tribe Jogja G Tribe Magazine G Tribez G Tribe Youtube G Tribe Mp3 G Tribe Watchout Dab Mp3 G-tribe Jogo Parkiran.mp3 G Trial Deck G Trial Deck 8 G Trial Deck 6 G Trial Deck 2 G Trial Deck 09 G Trial Deck 5 G Trial Deck 1 G Trial Deck 7 G String G String Wax G String Vs Thong G String Guitar G String Meaning G String Online G String For Man G String Violin G String Shapewear G String Ukulele G Trips Zero G Trips P G Trips G Line Trips G Land Trips Moto G Tips And Tricks G&t Trips G Travel Trips G Line Day Trips G Line Coach Trips G Trim Price In Australia G Trim Tea Price In Sri Lanka G Trim Green Tea Price پویا اسلامی پویا اسلامی هرندی علیرضا اسلامی پویا پویا اسلامپور دکتر پویا اسلامپور پویایی اسلام پویایی دین اسلام پویایی فرهنگ وتمدن اسلام وایران پویایی فرهنگ وتمدن اسلامی اجتهاد و تقلید اجتهاد و تقلید در فلسفه اجتهاد و تقلید در جهان معاصر اجتهاد و تقلید در اندیشه عالمان شیعه درس خارج اجتهاد و تقلید مقاله اجتهاد و تقلید رساله اجتهاد و تقلید تاریخ اجتهاد و تقلید کتاب اجتهاد و تقلید کتاب اجتهاد و تقلید امام خمینی ادله اجتهادی و فقاهتی تفاوت مرجعیت و اجتهاد تفسیر عقلی و اجتهادی الاجتهاد والتقليد الاجتهاد والتقليد السنة الثالثة اعدادي الاجتهاد والتقليد التربية الاسلامية الاجتهاد والتقليد Pdf الاجتهاد والتقليد الثالثة اعدادي الاجتهاد والتقليد في الاسلام الاجتهاد والتقليد في الفقه الاجتهاد والتقليد السيد صباح شبر الاجتهاد والتقليد في رحاب التربية الاسلامية الاجتهاد والتقليد منار التربية الاسلامية ورع واجتهاد ورع واجتهاد وعفة وسداد ورع اجتهاد اجتهاد و نوآوری فکری کتاب اجتهاد و نوآوری فکری اجتهاد و مذاهب اسلامی اجتهاد والتقليد بداخلاقی و تهمت از دل فقه پویای اسلام و اجتهاد شیعی بیرون نمی‌آید

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۷۱
  • تعداد حاضران : ۲۲۹
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها