freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محسنی‌بندپی در بزرگداشت روز جهانی ایمنی عصای سفید؛

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: با انجام غربالگری آمبولی چشم حدود 65هزار تن با عارضه اختلالات بیماری‌های چشمی مواجه هستند.

65هزار تن عارضه اختلالات چشمی دارند
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کل کشور در مراسم بزرگداشت روز جهانی ایمنی عصای سفید که امروز (یکشنبه) در مرکز خزانه بهزیستی استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: ما نباید از تعداد کمیت آمارها بترسیم و واهمه داشته باشیم بلکه باید یک برنامه‌ریزی ملی و استاندارد و مجهزی برای پیشگیری و مقابله با بیماری‌های ژنتیکی داشته باشیم.

وی افزود: استراتژی دولت تدبیر و امید در سه محور پیشگیری از شیوع معلولیت‌ها وبیماری‌های ژنتیکی، ارائه خدمات استاندارد و تخصصی و تجهیز مراکز متخلف و استفاده از ظرفیت‌های نابینا و کم‌بینا است تا بتوانیم شرایطی را ایجاد کنیم تا افرادی که دارای معلولیت (نابینا، نا شنوا، جسمی و حرکتی) هستند، بتوانند زندگی مستقلی را داشته باشند، همچنین بتوانند با برخورداری از وسایل توان‌بخشی در جهت کسب علم و حرفه نیز گام بردارند. 

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد یکی از عوامل مهم شیوع بیمار‌ی‌های ژنتیکی بحث اختلالات مادرزادی است و خوشبختانه با توجه به پیشرفت علم چشم‌پزشکی در زمینه عفونت بیماری‌های چشمی اقدامات ویژه‌ای را توانستیم انجام دهیم.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه 352هزار نفر اختلالات ژنتیک نابینایی دارند، تصریح کرد: در رابطه با اختلالات ژنتیکی توانسته‌ایم با انجام غربالگری آمبولی چشم اقدامات خوبی را در جهت پیشگیری از شیوع بیمار‌ی‌های چشمی برداریم که در این راستا حدود 65هزار نفر با اختلالات و بیمار‌ی‌های چشمی مواجه هستند و حدود 16هزار نفر در تشخیص آمبولی چشم قرار گرفتند.

در حال تکمیل/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۹:۵۵ دیده شده : ۷۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۹۹
  • تعداد حاضران : ۲۰۰
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها