freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


ساختمان‌ها هم مانند نقاشی و مجسمه‌سازی، می‌توانند جزو آثار زیبای هنری تلقی شوند. طی یک نظرسنجی از معماران برجسته‌ خواسته شد تا یکی از بناهایی را که باعث تغییر و تحول در طراحی ساختمان‌ها شده است، یا الهام‌بخش آن‌ها برای معمار شدن بوده است معرفی کنند.

در ادامه به معرفی ۱۶ بنای منتخب این معماران خواهیم پرداخت.

معبد پارتنون در آتن یونان

معبد پارتنون

 تارا ایمانی (Tara Imani) بنیان‌گذار شرکت معماری ایمانی در رابطه با این بنا می‌گوید: پارتنون یک سازه‌ی معماری زیبا و ناب است. ستون‌های کرینتی، استفاده از یک منحنی و کوژی جزیی در ستون‌ها کمک کرده است تا این ستون‌ها از دور باریک دیده نشوند. این بنا بر فراز یک تپه قرار گرفته است و الفبای معماری را به ما می‌آموزند.

کنگره‌ی ملی برزیل در شهر برازیلیا

کنگره‌ی ملی برزیل

"جولیا دونوهو" (Julia Donoho)، رییس و مدیر پروژه در شرکت طراحی و توسعه Equinox می‌گوید: "در سال ۱۹۷۴ پدر دانشمند من، خانواده را برای بازدید به شهر جدید برازیلیا برد. می‌توان به جرات گفت که برازیلیا تخیل جهان را به تصویر می‌کشد. این شهر به شکل یک هواپیما طراحی شده که در دماغه و بدنه‌ی آن، ادارات مرکزی، سفارتخانه‌ها و نهادهای فرهنگی و در بال‌ها، مناطق مسکونی قرار گرفته‌اند. برازیلیا با الهام از سبک معماری مدرن لوکوربوزیه Le Corbusier ساخته شده است."

موزه هنر سائوپائولو، برزیل

موزه هنر سائوپائولو

داماریس هالینگزورث (Damaris Hollingsworth) مدیر پروژه‌ی گروه DLR می‌گوید :" طراحی این بنا واقعا شجاعانه است. این موزه در سال ۱۹۶۸ طراحی و با بتن و شیشه ساخته شده است. بدنه‌ی اصلی آن روی دو تیرچه طوری آویزان است که به سختی و فقط در یک سمت ستون‌ها را لمس می‌کند. برای من جالب و جذاب است که این ساختمان توسط یک زن طراحی شده است."

معبد شهر ممنوعه شهر پکن چین

معبد شهر ممنوعه

روزا شنگ (Rosa Sheng) معمار ارشد شرکت Bohlin Cywinski Jackson می‌گوید: "این بنا، مقیاسی شگفت‌انگیز و طراحی دیرینه‌ای دارد. معبد شهر ممنوعه دارای ساختار پیچیده و در عین حال فرم‌های ساده است. پدربزرگ من می‌گفت که معماری معنایی بیش از طول عمر یک انسان دارد. از این رو معماری بناها، یک مجموعه‌ی فرهنگی غنی و مادام‌العمر، برای تمام تمدن‌ها به حساب می‌آیند."

ساختمان نوآوری، علم و تکنولوژی در دانشگاه پلی‌­تکنیک فلوریدا

دانشگاه پلی‌­تکنیک فلوریدا

ماریکا مک کیل (Marica McKeel) رییس استودیوی MM می‌گوید: "هنگامی که من با سانتیاگو کالاتراوا (Santiago Calatrava)، معمار این بنا کار می‌کردم، بخشی از تیم تدارکات پروژه‌ی پردیس دانشگاه پلی‌تکنیک فلوریدا بودم. من نه تنها عاشق طراحی این ساختمان هستم، بلکه احساس می‌کنم نوعی ارتباط واقعی با این پروژه و جامعه‌ی لیک‌لند دارم. پدر من در لیک‌لند بزرگ شد و هنوز اغلب اوقات به دیدار خانواده در این شهر می‌روم."

خانه‌ی هوبرتوس در آمستردام هلند

خانه‌ی هوبرتوس

رندی دچ (Randy Deutsch) رییس موسسه‌ی Deutsch Insights و استادیار رشته معماری در دانشگاه ایلینوی در رابطه با این بنا می‌گوید: "این موسسه که با اسم خانه مادر هم شناخته می‌شود، در حمایت و پذیرفتن مادران مجرد شکل گرفته است و توسط معمار آلدوفن ایک طراحی شده­ است. آلدوفن ایک این خانه را بین سال‌های ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۸ در هلند شش طبقه ساخته است. این ساختمان از بخش‌های مساوی با محیطی جالب، صمیمی و با رنگ‌های شاد ساخته شده است. خانه هوبرتوس یک پروژه‌ی مدرن و رنگارنگ است که با استفاده از فولاد، شیشه و بتن ساخته شده که توسط اکثر همسایگان قدیمی آنجا مورد احترام است."

 ساختمان امپایر استیت در نیویورک

ساختمان امپایر استیت

ویلیام مارتین (William J. Martin)، بنیان‌گذار شرکت معماری WJM درباره‌ی این ساختمان می‌گوید: "امپایر استیت از زمان شش سالگی من را برای معمار شدن ترغیب کرد. والدینم با ماشین ما را به پایین جاده‌ی ریور و بولوار شرقی (نیوجرسی) می‌بردند و ما از صندلی عقب ماشین دید وسیعی از منهتن داشتیم. آنتن‌های نصب شده بر فراز این ساختمان ارزش آن را به دلیل ارایه‌ی بهتر کیفیت صدا و تصویر بالا برده‌اند."

 کلیسای نور در اوزاکا، ژاپن

کلیسای نور در اوزاکا

فرانک کانها (Frank Cunha)، مدیر عامل پروژه معماری FC3 درباره‌ی این بنا می‌گوید: "تادائو آندو (معمار این کلیسا) این توانایی را دارد تا فضاهای زیبایی را خلق کند. در این فضاها حضور یکپارچه و فرم‌های ساده و پرحجم با نقش خیره‌کننده­‌ای از نور مجسم شده‌اند. در همه‌ی کارهای او، نور عاملی مهم و کنترل‌کننده به شمار می‌آید به طوری که به نظر می‌رسد در طول روز، نور در آثار او می‌رقصد. جا دادن فرم‌ها و اشکال سنگین و فضای باز در کارهای تادائو آندو منجر به خلق یک معماری بسیار منحصربه‌فرد شده است. "

مرکز اینترپرایز در دانشگاه آنجلیای شرقی در نورویچ، انگلستان

مرکز اینترپرایز

بن آدام اسمیت (Ben Adam-Smith)، معمار بریتانیایی و بنیان‌گذار موسسه House Planning Help درباره‌ی ساختمان این مرکز می‌گوید:"اینترپرایز (Enterprise)، ترکیبی از معماری غنی و طراحی پایدار است که در محوطه‌ی دانشگاه واقع شده است. این بنا در بین ساختمان‌هایی قرار دارد که در زمان خود تلاش به از بین بردن مرزها و محدودیت‌ها داشتند."

موزه هنر کیمبل در شهر فورت ورث، تگزاس

موزه هنر کیمبل

 باب بورسون (Bob Borson)، رییس شرکت Malone Maxwell Borson Architects در خصوص ساختمان موزه‌ی هنر کیمبل می‌گوید:" تکمیل بنای این ساختمان در سال ۱۹۷۲ به پایان رسید و نشان داد چگونه می‌توان از روشنایی طبیعی روز برای روشن کردن موزه‌ها و گالری‌های هنری بدون آسیب دیدن آثار، استفاده کرد. این موزه از دید معماران یک شاهکار مدرن به شمار می‌آید."

خانه‌ی آبشار (فالینگ واتر) در میل ران، پنسیلوانیا

خانه‌ی آبشار

بروس ترنر (Bruce Turner) معمار مستقل در نیوجرسی در خصوص خانه‌ی آبشار می‌گوید:"صفحات بتنی محکم و عریض بالکن، اشکال مدرنی هستند که در قلب جنگل قرار گرفته‌اند. اما مطلبی که بیش از همه این ساختمان را در همه‌ی دوره‌ها مورد علاقه‌ی من کرده است، چیزی است که در هیچ عکسی نشان داده نشده است و آن مراحل رسیدن به این بنای زیبا است. شما ابتدا به یک جاده‌ی روستایی باریک می‌رسید، به سمت زمین‌های ملکی می‌پیچید، مسیر مارپیچی را در جنگل طی می‌کنید و سرانجام خانه‌ی آبشار را می‌بینید که به طرز ماهرانه‌ای بر روی صخره‌ی آبشار قرار گرفته است."

موزه بنیاد بارنز (Barnes) در فیلادلفیا، پنسیلوانیا

موزه بنیاد بارنز

لی کالیستی (Lee Calisti) بنیان‌گدار موسسه معماری و طراحی Calisti می‌گوید: "این موزه خیلی مورد تبلیغ قرار گرفته و شاید بتوان گفت که تبلیغات آن در حد پخش مدام یک آهنگ در رادیو بوده است. اما واقعیت این است وقتی به شخصه این موزه را دیدم، واقعا از آن الهام گرفتم."

 عبادتگاه نوتردام دو هو در رونشام، فرانسه

عبادتگاه نوتردام

جاناتان براون (Jonathan R. Brown) همکار و عضو ارشد در پروژه‌های معماری JHP در خصوص این بنا می‌گوید:"این بنا به شکلی جسورانه و نوآورانه بر روی تپه ایستاده و نگاهش به سمت آینده است درحالی که به گذشته هم ادای احترام می‌کند."

کتابخانه سنت ژنویو در پاریس، فرانسه

کتابخانه سنت ژنویو

جرارد بنکز (Jared Banks) معمار شرکت Shoegnome Architects درباره‌ی ساختمان این کتابخانه می‌گوید: "این کتابخانه‌ی بزرگ مانند یک جعبه جواهر جادویی است و یکی از معروف‌ترین و زیباترین کتابخانه‌های جهان به‌شمار می‌آید. نمای بیرونی ساختمان از سنگ‌های خاکستری ساخته شده و مانند غاری است که تالارهای مطالعه را در دل خود جای داده است. سالن‌های مطالعه در واقع، دو تالار مسقف تونلی با طاق‌های ضربی هستند که توسط ردیفی از ستون‌های باریک چدنی روی پایه‌های بتنی از یکدیگر جدا می‌شوند."

اقامتگاه گلداشتاین در لس آنجلس، کالیفرنیا

اقامتگاه گلداشتاین

 ایوان تراکسل (Evan Troxel) یک طراح ارشد پروژه در موسسه‌ی معماران HMC می‌گوید:"خیلی‌ از افراد، این ساختمان را با نام خانه لبوفسکی بزرگ می‌شناسند. این بنا یکی از مکان‌هایی است که شما با دیدن آن بهت زده و متوقف می‌شوید، چرا که این ساختمان از خلاقیت و جسارتی خاص بهره برده است."

فرودگاه جان اف کندی، نیویورک

فرودگاه جان اف کندی

جوزف دیوید (Joseph E David) معمار اهل نیوجرسی می‌گوید: "این بنا قبل از عصر کامپیوتر طراحی شد و از زمان خود یک دهه جلوتر بود. این فرودگاه مدرن با استفاده از بتن و شیشه طراحی شده تا هیجان و شگفتی پروازهای هوایی را نشان دهد. هدف از طراحی این بنا، نمایشی مجلل از پروازهای هوایی آمریکا در آن زمان بود. از هر جهت و زاویه‌ای که به این ساختمان نگاه کنید چیز جدیدی برای تحسین‌کردن، پیدا می‌کنید. با وجود پنجاه سال بعد از گشایش فرودگاه، هم‌چنان این احساس وجود دارد که فرودگاه کندی از آینده به حال آمده است."

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸:۱۶ دیده شده : ۲۹۷بار نویسنده : admin

چاق کننده ترین مواد غذایی سرگرم کننده ترین سایت دنیا سرگرم کننده ترین سایت جهان سرگرم کننده ترین سایت های دنیا سرگرم کننده ترین سایت های جهان ناراحت کننده ترین جملات امیدوارکننده ترین آیه قرآن امیدوارکننده ترین آیه قرآن کریم اميدوار كننده ترين آيه قرآن امیدوارکننده ترین آیه ی قرآن تحریک کننده ترین زن جهان سرگرم کننده ترین سایت ایرانی سرگرم کننده ترین سایت ایران سرگرم کننده ترین بازی های اندروید دانلود سرگرم کننده ترین بازی های اندروید سرگرم کننده ترین برنامه های اندروید دانلود سرگرم کننده ترین برنامه های اندروید سرگرم کننده ترین نرم افزار های اندروید دانلود سرگرم کننده ترین نرم افزار های اندروید سرگرم کننده ترین بازی اندروید سرگرم کننده ترین بازی اندرویدی دانلود سرگرم کننده ترین بازی اندروید سرگرم کننده ترین بازی برای اندروید دانلود سرگرم کننده ترین بازیهای اندروید چاق کننده ترین غذاها چاق کننده ترین ماده غذایی چاق کننده ترین غذای دنیا معماری رایانش ابری معماری رایانش ابری موبایل معماری محاسبات ابری انواع معماری رایانش ابری معماری سرویس گرا در رایانش ابری معماری رایانش ابر مقاله معماری رایانش ابری معماری نمونه رایانش ابری معماری در رایانش ابری بررسی معماری رایانش ابری معماری رازی سبک معماری رازی شیوه معماری رازی معماری دوره رازی معماری دانشگاه رازی معماری اسلامی سبک رازی معماری اسلامی شیوه رازی ویژگی شیوه معماری رازی مرکز آموزش معماری رازیگر انجمن علمی معماری رازی معماری راه پله معماری راه پله سحرآمیز معماری داخلی راه پله ضوابط معماری راه پله معماری راز جاودانگی معماری و راز جاودانگی کتاب معماری راز جاودانگی معماری و راز جاودانگی دانلود دانلود کتاب معماری راز جاودانگی معماری و راز جاودانگی Pdf دانلود معماری راز جاودانگی دانلود رایگان کتاب معماری راز جاودانگی خلاصه معماری و راز جاودانگی معماری راه معماری راهیان ارشد معماری راهی به سوی تعالی معماری راه اهن معماری راهبردی سرمایه انسانی معماری راه آهن تهران راهکارهای معماری پایدار راهنمای معماری مساجد معماری راد معماری رادیس معماری رادیولوژی معماری رادیکال رادیو معماری گروه معماری رادیس شرکت معماری رادیس گروه مهندسی معماری رادیس طراحی معماری رادیولوژی معماری میل رادکان معماری رایانه معماری رایانه چیست مجله رایانه معماری و ساختمان فصلنامه رایانه معماری و ساختمان معمار رایانه رایانه معماری ساختمان معماری ابر رایانه ها جزوه معماری رایانه معماری سیستمهای رایانه ای همراه کتاب معماری رایانه معماری رایت اثر معماری رایت معمار رایت کارهای معماری رایت معماری ارگانیک رایت آثار معماری رایت معماری های رایت اصول معماری رایت عکس معماری رایت معماری فرانک لوید رایت در جهان چند کشور وجود دارد در جهان چند کشور اسلامی وجود دارد در کل جهان چند کشور وجود دارد در کل دنیا چند کشور وجود دارد چند کشور مسلمان در جهان وجود دارد در جهان چند قاره وجود دارد در دنیا چند قاره وجود دارد چند تا قاره در جهان وجود دارد؟ در جهانم همه چیز نیکوست در جهان چند زبان وجود دارد در جهان چند نوع زبان وجود دارد در دنیا چند نوع زبان وجود دارد در جهان چند دین وجود دارد در دنیا چند دین وجود دارد در دنیا چند نوع دین وجود دارد چند نوع دین در جهان وجود دارد جهان درپوست گردو جهان در پوست گردو Pdf دانلود جهان درپوست گردو جهان در پوست گردو Download دانلود کتاب الکترونیکی جهان درپوست گردو دنیا در پوست گردو کتاب جهان درپوست گردو کتاب جهان درپوست گردو+pdf كتاب جهان درپوست گردو دانلود کتاب جهان درپوست گردو جهان در سال 2050 جهان در سال 2050 میلادی فیلم جهان در سال 2050 جمعیت جهان در سال 2050 کتاب جهان در سال 2050 اقتصاد جهان در سال 2050 جهان سال 2050 دانلود کتاب جهان در سال 2050 ابرقدرت های جهان در سال 2050 دانلود مستند جهان در سال 2050 جهانگیر در حریم سلطان جهانگير در حريم سلطان سرنوشت جهانگیر در حریم سلطان بیوگرافی جهانگیر در حریم سلطان مرگ جهانگیر در حریم سلطان عکسهای جهانگیر در حریم سلطان شاهزاده جهانگیر در حریم سلطان عاقبت جهانگیر در حریم سلطان مرگ جهانگير در حريم سلطان سرگذشت جهانگیر در حریم سلطان جهان درپوست گردو Pdf دانلود Pdf جهان درپوست گردو دانلود کتاب جهان درپوست گردو Pdf دانلود کتاب Pdf جهان در پوست گردو نوشته استیون هاوکینگ دانلود فایل Pdf کتاب جهان در پوست گردو جهان در آستانه ظهور جهان در آستانه ظهور تنکابنی جهان در آستانه ظهور امام زمان کتاب جهان در آستانه ظهور تحولات جهان در آستانه ظهور ایا جهان در استانه ظهور است دانلود کتاب جهان در آستانه ظهور دانلود کتاب جهان در آستانه ظهور تنکابنی دنیا در آستانه ظهور جهان در آستانه ی ظهور Hvk 30 Hvk 30 Best Class Setup Hvk 30 Gorod Krovi Hvk 30 Gold Hvk 30 Buff Hvk 30 Png Hvk 30 The Giant Hvk 30 Vs Kn 44 Hvk 30 Review Hvk 30 Vs Icr 1 Hvk Store Hvk Channel Hvk Channel Wwe Hvk Gorod Krovi Hvk Gorod Krovi Location Hvk International Pvt Ltd M/s Hvk International Pvt Ltd Hvk Systems Hvk Tanna College Hvk Tanna College Address Hvk Stevens Hvk Stevens Amsterdam Hvk Stevens Legal B.v Hvk Stan Stevens Stan Stevens Pwc Hk Hvk Stevens Vacature Hvk Stevens Adres Hvk Stevens Notaris Hbk Wwe Hbk Wwe 2k17 Hbk Wwe 2k16 Hbk Wwe Return Hbk Wwe Theme Song Hbk Wwe Meaning Hbk Wwe Debut Hbk Wwe 2k15 Hbk Wwe 2k14 Hbk Wwe 12 جهان در پوست گردو ۱۶ بنایی که خیره‌ کننده‌ ترین معماری را در جهان دارند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۲۶
  • تعداد حاضران : ۱۵۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها