freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


مدیر انجمن نجوم اهواز گفت: از امشب تا حدود یک ماه آینده می توان ۳ سیاره زهره، زحل و مریخ را در آسمان و بعد از غروب خورشید با چشم غیر مسلح رصد کرد.

به گزارش مهر، خسرو جعفری زاده در خصوص این رویداد نجومی اظهار داشت: از امشب می توان کمی پس از غروب خورشید با ابزارهای رصدی و یا چشم غیر مسلح سه سیاره زهره، زحل و مریخ را رصد کرد.

از امشب، ۳سیاره را باچشم غیرمسلح رصدکنید

وی افزود: اولین سیاره ای که در افق نظر را جلب خواهد کرد سیاره زهره است؛ این سیاره در زمان غروب خورشید، با ارتفاع ۱۵ درجه با چشم غیر مسلح به مانند ستاره ای نورانی در بالای افق دیده می شود.

به گفته وی، سیاره زهره، پرنورترین سیاره های آسمان شب با قدر منفی ۴.۴ است. البته می توان قرص سیاره زهره را با تلسکوپ به مانند ماه تثلیث یا ۲.۳ مشاهده کرد.

جعفری زاده خاطر نشان کرد: چون سیاره زهره جزء سیارات داخلی است و بین مدار زمین و مرکز منظومه شمسی، خورشید قرار دارد به صورت اهله ای مانند ماه است؛ البته که سیاره عطارد و زهره دو سیاره داخلی و بقیه بیرونی هستند.

از امشب، ۳سیاره را باچشم غیرمسلح رصدکنیداهله سیاره زهره

به گفته مدیر انجمن نجوم اهواز، سیاره بعدی در آسمان شب زحل است که به صورت ستاره سفید رنگ دیده می شود و به راحتی در افق بعد از سیاره زهره دیده می شود. در همین حال، سیاره زحل  در حال نزدیک تر شدن به خورشید است.

این کارشناس نجوم اظهار داشت: اگر نگاهی دقیق تر با تلسکوپ به زحل داشته باشیم، می توانیم یک حلقه زیبا را در کنار زحل ببینیم که شکافی هایی در آن با نام «کاسینی» دیده می شود.

وی افزود: در سال ۱۶۷۵ میلادی (۱۰۵۴ خورشیدی) جووانی دومنیکو کاسینی، اخترشناس ایتالیایی، کشف کرد که حلقه زحل از دو حلقه تشکیل یافته‌است و میان آن دو جدایی وجود دارد. این جدایی شکاف کاسینی نامیده می‌شود و در اثر کشش گرانشی قمر غول پیکر تیتان بوجود آمده‌است. قطر حلقه نورانی بیرونی به ۱۴۰۰۰۰ کیلومتر می‌رسد. شکاف کاسینی ۴۷۰۰ کیلومتر پهنا دارد.

نقشه راهنمای رصد ۳ سیاره در اسمان

از امشب، ۳سیاره را باچشم غیرمسلح رصدکنید


جعفری زاده خاطر نشان کرد: بعد از سیاره زحل در نزدیکی افق نوبت به مریخ می رسد که به شکل یک ستاره قرمز رنگ با قدر ( درخشندگی ) صفر دیده می شود. البته رصد این سیاره در خارج از شهر به همراه نوار زیبای راه شیری خالی از لطف نیست.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵:۲۰ دیده شده : ۷۶بار نویسنده : admin

امشب از نوید راستی امشب از نوید راستین دانلود آهنگ امشب از نوید راستی امشب از نويد راستي امشب نوید راستین دانلود اهنگ امشب از نوید راستین دانلود ترانه امشب از نوید راستی متن آهنگ امشب از نوید راستی کد آهنگ امشب از نوید راستی برای وبلاگ دانلود اهنگ امشب از نوید راستی 320 امشب از خواب خوش گریزانم امشب از باده خرابم کن امشب از باده خرابم کن و بگذار بگریم امشب از باده خرابم کن وبگذار بمیرم امشب از باده خرابم کن بگذار بمیرم امشب از باده خرابم کن و بگذار بميرم امشب از باده خرابم کن و امشب از باده خرابم کن و بگزار بمیرم امشب از باده خرابم كن امشب از باده خرابم كن و بگذار بميرم امشب از باده خرابم كن بگذار بميرم امشب از آسمان دیده تو امشب از آسمان ديده تو روي شعرم ستاره میبارد امشب از آسمان ديده تو روي شعرم ستاره ميبارد امشب از آسمان دیده ی تو امشب از اسمان ديده ي تو امشب از آسمان دیده ی تو روی شعرم ستاره میبارد شعر امشب از اسمان دیده تو امشب از شبهای تنهایی است امشب از شبهاي تنهايي است رحمي كن بيا امشب از اون شباست که من امشب از اون شباست که تورو کم دارم امشب از اون شباست که من دوباره دیوونه میشم امشب از اون شباست که من دوباره دیوونه بشم امشب از اون شباست امشب از اون شباست كه من امشب از اون شباست که من دانلود امشب از اون شباست معین امشب از اون شباست که اهورا ایمان امشب از اون شباس امشب از بوی اقاقی سرخوشم امشب از بوی اقاقی سرخوشم از شراب چشم ساقی سرخوشم امشب از دولت می دفع ملالی کردیم امشب از دولت می دفع امشب از دولت می رفع ملالی کردیم امشب از دولت می دفع ملالی کردیم شهریار از دولت می امشب حال دگری دارم امشب از دولت می دفع ملالی کردم امشب از اشک غریب تو امشب از اشک غریب تو وقتی که چشمای من تره امشب از اشک غریب تو نیما علامه اهنگ امشب از اشک غریب تو دانلود آهنگ امشب از اشک غریب تو دانلود اهنگ امشب از اشک غریب تو نیما علامه آهنگ نیما علامه امشب از اشک غریب تو دانلود نیما علامه امشب از اشک غریب تو دانلود اهنگ نیما علامه بنام امشب از اشک غریب تو امشب از حمید طالب زاده متن امشب از حمید طالب زاده دانلود امشب از حمید طالب زاده آهنك امشب از حميد طالب زاده دانلود امشب از حميد طالب زاده امشب حمید طالب زاده متن امشب حميد طالب زاده امشب حمید طالب زاده Mp3 متن آهنگ امشب از حمید طالب زاده بهم رسیدیم امشب از حمید طالب زاده امشب از دولت می از امشب، ۳سیاره را باچشم غیرمسلح رصدکنید

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۹۵
  • تعداد حاضران : ۱۷۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها