freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


حافظی بعد از انتخاب مجدد به عنوان رئیس کمیسیون سلامت:

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تآکید کرد: تمامی دستگاه های دولتی و عمومی کشور اعم از سازمان بهزیستی و شهرداری ها به وظایف قانونی شان در خصوص مناسب سازی معابر و اماکن شهری و حمل و نقل عمومی برای جامعه معلولان عمل نکرده اند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، رحمت الهی حافظی صبح امروز در اولین کنگره بین المللی توانبخشی بیماری های مغز و اعصاب با بیان اینکه معابر شهر تهران برای ترد معلولان و کسانی که مشکلات حرکتی جدی دارند، مناسب نیست، تاکید کرد: سوال اصلی این است که آیا معلولان به راحتی و آزادانه می توانند در سطح شهر تردد کنند و آیا الزامات قانونی مناسب سازی معابر شهری و حمل و نقل عمومی برای این افراد اجرایی شده است؟

وی با اشاره به گزارس سازمان جهانی بهداشت (WHO)، گفت: در دنیا 700 میلیون نفر یعنی 10 درصد از کل جمعیت معلول هستند که 80 درصد از این جمعیت در کشورهای جهان سوم و در حال توسعه زندگی می کنند. بر اساس سرشماری سال 1390، در ایران حدود یک میلیون نفر معلول وجود دارد که 133 هزار نفر آن در استان تهران ساکن هستند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، تصریح کرد: در تعریف مناسب سازی، اینگونه آمده است، اصلاح محیط و تدارک وسایل حمل و نقل به طوری که افراد معلول قادر باشند آزادانه و بدون خطر در محیط پیرامون خود اعم از اماکن عمومی، معابر شهری و بین شهری و ساختمان های عمومی حرکت کنند و از تسهیلات محیطی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی با حفظ استقلال فردی و رعایت شان و منزلت انسانی بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه این تعریف زمانی زیبا است که محقق شود، ادامه داد: مشکل اصلی معلولان مناسب نبودن خیابان ها، معابر و حمل و نقل عمومی شهری است. در این خصوص اقداماتی از سوی مدیریت شهری و سایر نهادها انجام شده است اما به دلیل نبودن درایت، همچنان فضا برای تردد معلولان در سطح شهر مناسب نیست. اگرچه معتقدم عدم مناسب سازی محیط شهری برای تردد آزادانه معلولان به دلیل از هم گسیختگی مدیریت شهری و نبود مدیریت یکپارچه شهری است.

حافظی با اشاره به اصول 28 و 29 قانون اساسی اعلام کرد: در این اصول به وظایف دولت در خصوص تمامی افراد جامعه اشاره شده است به طوری که دولت موظف است برای تمامی افراد جامعه اشتغال به کار و شرایط مساوی ایجاد کند که این موضوع، مشمول جامعه معلولین نیز می شود، همچنین در قانون جامع معلولان که در سال 83 به تصویب رسید دولت موظف شده زمینه های لازم را برای تامین حقوق معلولین فراهم و حمایت های لازم از آنها به عمل آورد. 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به تبصره های این قانون اشاره کرد و گفت: در تبصره های این قانون با صراحت، تمامی دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی را موظف کرده است که ساختمان ها و اماکن عمومی و معابر را به گونه ای طراحی کنند که امکان استفاده و بهره مندی از آن برای معلولین همانند افراد عادی فراهم شود این تکلیف صریح و شفاف مجلس برای دولت و تمامی دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با اشاره به اینکه متولیان درکی از شرایط معلولان ندارد، تاکید کرد: وفق مصوبه مجلس، تمامی دستگاه ها هر ساله باید بودجه هایی برای مناسب سازی معابر عمومی پیش بینی کرده و اختصاص دهند، همچنین شهرداری ها موظف هستند از صدور پروانه پایان کار برای آن دسته از ساختمان های دولتی و عمومی که استانداردهای لازم را برای معلولان فراهم نکرده اند، خودداری کنند.

حافظی همچنین اظهار کرد: سازمان بهزیستی کل کشور به وظیفه نظارتی خود در ایجاد فضای مناسب برای تردد معلولان در ساختمان ها و اماکن عمومی و حمل و نقل عمومی عمل نکرده است. این سازمان موظف است از تمامی دستگاه ها گزارش اقدامات به عمل آمده برای تردد آزادانه معلولان را مطالبه کند اما خروجی کار نشان دهنده این است که این امر محقق نشده است.

وی ابراز امیدواری کرد که در کشور گوش شنوایی پیدا شود که دستگاه های اجرایی و مدیریت شهری را به مناسب سازی معابر برای تردد معلولان در سطح شهر حساس کند زیرا قانون و مصوبه برای ایجاد فضای مناسب برای تردد این افراد در سطح شهر و ساختمان های عمومی وجود دارد و راهکارهای مناسب برای تحقق این موضوع نیز پیش بینی شده است.

*حافظی همچنان رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر ماند

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در سال چهارم دور چهارم شورای شهر تهران ابقا شد.

در جلسه کمیسیون سلامت درباره ترکیب اعضا در سال چهارم رای گیری شد که اعضای کمیسیون، مشابه سه سال گذشته در مسئولیت شان ابقا شدند.

به این ترتیب رحمت اله حافظی به عنوان رئیس، محمدحقانی به عنوان نایب رئیس و معصومه آباد نیز به عنوان مخبر کمیسیون هر کدام به اتفاق آرا انتخاب شدند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲:۵۴ دیده شده : ۶۲بار نویسنده : admin

عوارض سطح شهر محاسبه عوارض سطح شهر عوارض سطح شهری عوارض سطح شهر چیست قانون عوارض سطح شهر عوارض سطح شهر شهرداری نحوه محاسبه عوارض سطح شهر تعریف عوارض سطح شهر نحوه وصول عوارض سطح شهر دوربین سطح شهر تهران دوربین های سطح شهر تهران دوربین زنده سطح شهر تهران دوربین های زنده سطح شهر تهران دوربین سطح شهر دوربين سطح شهر دوربین سطح شهر تبریز مشاهده دوربین های سطح شهر دوربین های سطح شهر مشهد دوربین زنده سطح شهر دیدن دوربین های سطح شهر سطح دانشگاه شهرکرد رتبه دانشگاه شهرکرد رتبه دانشگاه شهرکرد در ایران رتبه دانشگاه شهرکرد در کشور رتبه دانشگاه شهرکرد در جهان سطح علمی دانشگاه شهرکرد تعیین سطح شهروند دیجیتال آزمون تعیین سطح شهروند دیجیتال آزمون تعیین سطح شهروند دیجیتال (28) سوالات آزمون تعیین سطح شهروند دیجیتال پاسخ آزمون تعیین سطح شهروند دیجیتال نمونه سوالات آزمون تعیین سطح شهروند دیجیتال بیلبوردهای سطح شهر مشهد طرح تردد تهران طرح ترافیک تهران طرح ترافیک تهران پنجشنبه طرح ترافیک تهران در ایام نوروز طرح ترافیک تهران ساعت طرح ترافيک تهران طرح ترافیک تهران در نوروز 93 طرح ترافیک تهران چیست طرح ترافیک تهران در ایام نوروز 93 طرح ترافیک تهران در ماه رمضان برگه تردد تهران پردازش تردد تهران طراحان تردد تهران شرکت طراحان تردد تهران کارت تردد تهران داشته باشند داشته باشند به انگلیسی چگونه دوستمان داشته باشند دوستمان داشته باشند میخواهم دوستم داشته باشند دیگران دوستمان داشته باشند چرازنان درنمازبایدحجاب داشته باشند چرازنان بایدحجاب داشته باشند چگونه همه دوستمان داشته باشند چگونه دیگران دوستمان داشته باشند چگونه مردم دوستمان داشته باشند چگونه باشیم تا دوستمان داشته باشند چگونه باشیم تا همه دوستمان داشته باشند چگونه کاری کنیم که دیگران دوستمان داشته باشند چگونه کاری کنیم که دوستمان داشته باشند چگونه باشیم تا دیگران دوستمان داشته باشند چگونه رفتار کنیم تا دیگران دوستمان داشته باشند چه کنیم دوستمان داشته باشند چکار کنیم دیگران دوستمان داشته باشند چکار کنیم همه دوستمان داشته باشند چه کنیم همه دوستمان داشته باشند چه کنیم دیگران دوستمان داشته باشند میخواهم شوهرم دوستم داشته باشد میخواهم دوستم داشته باشد چه کنیم تا دیگران دوستمان داشته باشند چه کار کنیم دیگران دوستمان داشته باشند چکار کنیم که دیگران دوستمان داشته باشند چکار کنیم تا دیگران دوستمان داشته باشند چه کنیم که دیگران دوستمان داشته باشند؟ معلولان نمی‌تواند آزادانه در سطح شهر تهران تردد داشته باشند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۸۷
  • تعداد حاضران : ۱۹۰
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها