freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

اندیشکده گلوبال ریسرچ؛
ترکیه نگران حمایت آمریکا از کُردها است
سرویس جهان – در مقاله گلوبال ریسرچ اشاره شده که اعلام حمایت دولت کنونی آمریکا و نامزد دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری از کردهای عراق و سوریه، ترکیه را به شدت نگران کرده بنابر این ممکن است این کشور از ناتو بیرون رفته و با روسیه که مخالف آمریکاست، متحد شود.

به گزارش کردپرس، دولت کنونی آمریکا در اقدامی بی سابقه در سال جاری مبلغ 415 میلیون دلار برای تجهیز نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان اختصاص داده است و از طرفی از کردهای سوریه هم حمایت نظامی کرده است. البته آمریکا اعلام کرده است این کمک ها در راستای مقابله با داعش صورت گرفته است.

اندیشکده گلوبال ریسرچ در گزارشی با اشاره به اعلام حمایت اخیر هیلاری کلینتون، نامزد دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا از کردهای عراق و سوریه و تاکید بر مسلح کردن نیروهای کُرد نوشت: ترکیه از این اقدام واهمه دارد بخصوص احتمال دارد نامزد دموکراتها برنده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود و ادامه دهنده سیاست های دولت کنونی این کشور باشد؛ سیاستی که ترکیه با توجه به عدم استرداد فتح الله گولن از سوی دولت کنونی واشنگتن از آن نگران است. ترکیه این فرد را به طراحی کودتای ماه جولای متهم کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است: رهبران ترکیه از جمله رئیس جمهور این کشور، نگرانی و خشم خود را از ابراز حمایت هیلاری کلینتون از نیروهای کرد عراق و سوریه اعلام کرده اند زیرا از این بیم دارند قدرت گرفتن کردها در عراق و سوریه بر موقعیت و تمایلات کردهای ترکیه هم تاثیر بگذارد و آنها هم خواهان جدا شدن از ترکیه شوند.

بر اساس این گزارش رهبران ترکیه بیم دارند با ورود هیلاری کلینتون به کاخ سفید، حمایت وی از کردها به واقعیت تبدیل شود که این امر به ضرر ترکیه تمام می شود. به همین دلیل ممکن است ترکیه به نشانه اعتراض از جمع کشورهای عضو ناتو خارج شود و با روسیه که میانه خوشی با آمریکا ندارد متحد شود.

 

لینک ورود به کانال رسمی تلگرام کردپرس؛

کد مطلب: 116162  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۷/۲۵  |  ساعت: ۱۴ : ۴۹

منبع : کردپرس ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۰:۱۴ دیده شده : ۲۲۱۴بار نویسنده : admin

حمایت آمریکا از کردهای سوریه حمایت آمریکا از داعش حمايت امريكا از داعش اسناد حمایت آمریکا از داعش دلیل حمایت آمریکا از داعش علت حمایت آمریکا از داعش حمایت آمریکا از اسرائیل علت حمایت امریکا از اسرائیل دلیل حمایت آمریکا از اسرائیل دلایل حمایت امریکا از اسرائیل چرا امریکا از اسرائیل حمایت می کند چرا آمریکا از اسرائیل حمایت می کند حمایت آمریکا از جنبش سبز حمایت آمریکا از منافقین حمایت آمریکا از ایران حمایت مردم آمریکا از ایران حمایت امریکا از عراق در جنگ با ایران حمایت آمریکا از طالبان حمایت آمریکا از عراق دلیل حمایت امریکا از اسراییل است یا هست است اثيكا مستشفى است اثيكا است و هست تفاوت است و هست کاربرد است و هست فرق بین است و هست فرق بين است و هست تفاوت فعل است و هست فرق بين است و هست چيست است هستم است المراة است المراة يوتيوب است المراة فيديو معنى است المراة ماهو است المراة شكل است المراة است يمنيه است يمنيه تويتر اجمل است يمنيه احلى است يمنيه است مره اكبر است مره اجمل است مره است معنى معنى است في اللغه العربيه معنى است باللغه العربيه ما معنى است معنى است بالجنوبي معنى است بالانجليزي معنى است بالفارسية معنى است كبش معنى است في المعجم ترکیه نگران حمایت آمریکا از کُردها است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۵۷
  • تعداد حاضران : ۲۲۶
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها