freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا به نقل از تایمز آو ایندیا، این راکتور که بخشی از بودجه آن از سوی ارتش آزادی بخش خلق چین تامین می‌شود برای تامین الکتریسته مناطق مسکونی جدید و نمک زدایی از آب دریا برای آشامیدن استفاده خواهد شد.

بسیاری از این جزیره‌ها مانند اسپراتلی (Spratly) به اندازه یک صخره در دریا کوچک هستند اما تعدادی از کشورهای منطقه به این دلیل که این جزیره‌ها برای کنترل مناطق ارزشمند ماهیگیری و حق استخراج معادن احتمالی مهم هستند، ادعای مالکیت آن را مطرح می کنند.

این راکتور براساس طرح استفاده شده در زیر دریایی‌های شوروی در دهه 1970 ساخته شده که یک کارشناس بریتانیایی آن را "از پایه غیر ایمن" توصیف کرد.

روزنامه مورنینگ پست جنوب چین گزارش داد که این راکتور جدید که اعتقاد بر این است که کوچکترین راکتوری باشد که تاکنون برای استفاده غیر نظامی ساخته شده است، از سوی محققان در موسسه تکنولوژی ایمنی انرژی هسته‌ای آکادمی علوم چین توسعه یافته بود.

این محققان به روزنامه مورنینگ پست گفتند که امیدوارند نخستین راکتور را در پنج سال آینده به دریای جنوب چین ارسال کنند و همچنین این راکتور می‌تواند به کشورهایی در آسیا، اروپا، آفریقا و خاورمیانه فروخته شود.

پروفسور هوانگ کوینینگ گفت: بخشی از بودجه ما از ارتش تامین می‌شود اما ما امیدواریم که این تکنولوژی در نهایت به نفع مصرف کنندگان غیر نظامی باشد.

این محققان اعلام کردند، این تکنولوژی مورد استفاده مشابه راکتورهای گرمایی بود که با سرب خنک می‌شود و توسط زیر دریایی‌های شوروی مورد استفاده قرار می‌گرفت. دولت بریتانیا علاقه خود را به استفاده از راکتورهای هسته‌ای مودولار نشان داده است که می‌تواند برای جوامع محلی گرما و نیز الکتریسیته تولید کند.

با این حال جان لارج، یک مشاور مستقل انگلیسی که پس از غرق شدن زیر دریایی هسته‌ای کورسک (kursk) در سال 2000 به دولت روسیه مشاوره می‌داد، این پیشنهاد را که ممکن است این راکتورهای چینی یک انتخاب مناسب باشند رد کرد.

وی اضافه کرد: به عقیده من این راکتور سرب – بیسموت تا یک نقطه ایمن قابل پذیرش توسعه پذیر نیست زیرا این راکتور اساسا ناامن است.

لارج گفت: با اینکه زیردریایی‌های شوروی که توسط این راکتورها انرژی می‌گرفتند خیلی سریع به سرعت بالغ بر 45 گره می‌رسیدند اما آنها به دلیل کشتن خدمه به وسیله تشعشعات نیز شناخته شده هستند.

همچنین یک محقق محیط زیست دریایی در دانشگاه اوشن چین نیز در گفت‌وگو با مورنینگ پست جنوب چین نگرانی‌های خود را نسبت به این راکتورها ابراز کرد.

وی گفت: بسیاری از ماهی‌ها و موجودات دریایی قادر نخواهند بود که با تغییرات چشمگیر محیط زیست ناشی از نمک‌زدایی گسترد و افزایش‌ دمای دریا توسط یک راکتور هسته‌ای کنار بیایند.

وی که خواست نامش فاش نشود اضافه کرد: اگر یک فاجعه هسته‌ای در دریای جنوب چین رخ دهد، به این دلیل که این راکتورها در فاصله دوری قرار دارند، ممکن نیست تاثیری آنی بر مردم وارد آورد.

این محقق محیط زیست دریایی در پایان گفت: اما پسماند رادیو اکتیو وارد بدنهای ماهی‌ها و دیگر موجودات دریایی خواهد شد و احتمالا به میزهای شام مردم خواهد رسید. همچنین این پسماندها به سواحل دورتر خواهند رسید.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۲:۳۵ دیده شده : ۹۰بار نویسنده : admin

از سوی دیگر به انگلیسی ترجمه از سوی دیگر به انگلیسی از سوی دیگر عکس های جدید از سوی دیگر از دو سوی آمو از دو سوي آمو از باشگاههای سوییس در جدول از باشگاههای سوییس از باشگاههای سوئیس از باشگاهی سوییس از باشگاهای سوئیس از باشگاهای سوئیس در جدول از باشگاههای سوئیس در جدول از باشگاههای سوئیسی نام باشگاههای سوئیس استفاده از سویا استفاده از سویا به جای گوشت استفاده از سویا سس استفاده از سویا در ماکارونی استفاده از سویا در کباب کوبیده استفاده از سویا سس در غذا استفاده از سویا در غذاها استفاده از سویا بجای گوشت طرز استفاده از سویا موارد استفاده از سویا سس طلاق از سوی مرد طلاق از طرف مرد طلاق از طرف مرد باشد طلاق از طرف مرد چقدر طول میکشد درخواست طلاق از سوی مرد شرایط طلاق از سوی مرد دادخواست طلاق از سوی مرد طلاق یک طرفه از سوی مرد تقاضای طلاق از سوی مرد مراحل طلاق از سوی مرد چگونه از سویا استفاده کنیم پیامی از سوی خدا پیامی از سوی خدا به بنده های دل شکسته پیامی از سوی خدا به بنده دل شکسته پیامی از سوی خداوند کنترل دریایی قشم مرکز کنترل دریایی قشم کنترل زیردریایی کنترل ترافیک دریایی برج کنترل دریایی مرکز کنترل دریای قشم زیردریایی کنترل از راه دور سیستم کنترل ترافیک دریایی جنوب چین کنترل دریایی توسعه کوچکترین راکتور جهان از سوی پکن برای کنترل دریای جنوب چین

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۲۵۷
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها