freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


ربات مفهومی Ventooz با مجهز بودن به سیستم مکش باد، امکان حرکت بر روی سطوح مختلف را فراهم می‌کند.

سال گذشته بود که شرکت دیزنی ریسرچ (Disney Research) با رونمایی از ربات Vertigo، توجه بسیاری از مردم را به خود جلب نمود. حالا یکی از مهندسین توانمند کانادایی و البته خوش‌ذوق با نام Charles Bombardier سعی کرده تا در طرحی مفهومی، عملکرد این ربات که قادر به بالا رفتن از دیوار بود را بهبود بخشد. در واقع ربات مفهومی Ventooz به قدری پیشرفته شده که حتی می‌تواند یک نفر را نیز با خود حمل کند.

با ویژگی‌های بسیار خوبی که ربات پهپاد گونه Ventooz دارد، از آن می‌توان برای انجام کارهایی همچون بازرسی یا تعمیر سدها، استفاده در مناطق و موقعیت‌های خطرناک و یا یک سواری بسیار هیجان‌انگیز در پارک، استفاده نمود. اما این ربات چگونه کار می‌کند؟

4 چرخ ربات مفهومی Ventooz با داشتن سیستم مکش باد، می‌تواند همچون یک اختاپوس به سطوح مختلف بچسبد. همچنین دو توربو فن با ایجاد نیروی رو به پایین، می‌توانند نیروی بیشتری برای چسبیدن به دیواره و سطوح مختلف را فراهم کنند. برای به حرکت در آمدن این ربات، می‌توان از موتوری با سوخت هیدروژن یا موتوری الکتریکی با باتری‌های بزرگ استفاده کرد که در هر دو حالت، نیروی کشش اضافی تولید شده، امکان حرکت ربات به جهتی مشخص را فراهم می‌کند.

برای چرخیدن، راننده یا بهتر است بگوییم خلبان این ربات که در کابینی بند بند قرار می‌گیرد، باید با آزاد کردن یکی از اهرم‌های کناری خود، موقعیت فن‌های ربات را برای حرکت به جلو یا عقب مشخص کند. در همین زمان دو پمپ خلاء تعبیه شده در این ربات نیز می‌توانند از فعالیت مکنده‌های باد جلوگیری کنند تا امکان هدایت ربات برای خلبان وجود داشته باشد.

Charles Bombardier شهرت زیادی در طراحی و ارائه نمونه‌های مفهومی داشته و مواردی که ذکر شد، تنها گوشه‌ای از ایده‌های او برای ربات مفهومی Ventooz است. البته دیگر عملکردهای این ربات تحت تأثیر موتوری که سازندگان استفاده می‌کنند بوده و شاید هنوز موارد بسیار زیادی همچون سطوح مختلفی که Ventooz می‌تواند بر روی آن حرکت کند، مدت زمانی که بر روی آن قرار گیرد، قدرت مانور و … باشند که Bombardier هیچ اشاره‌ای به آنها نکرده است. دلیل این موضوع نیز سیستم موتوری‌ست که سازندگان برای این ربات باید در نظر گرفته باشند.
با این ربات از دیوار راست بالا برویدبا این ربات از دیوار راست بالا بروید

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۳:۳۰ دیده شده : ۹۸بار نویسنده : admin

با این وجود با اين وجود با اين وجود به انگليسي با این وجود در انگلیسی با وجود این که معنی با این وجود به انگلیسی دانلود اهنگ با این وجود میخواستمش فایلی با این آدرس وجود ندارد با این نوناشون با این نوناشون جوک والله با اين نوناشون والا با این نوناشون اپارات با این نوناتون والا با این نوناشون یعنی چی؟ والله با این نوناشون جک با این نوناشون والا با این نوناشون جک قضیه با این نوناشون با اینکه ازم دوری با اینکه ازم دوری اما با اینکه تنهایی علیزاده با اینکه تنهایی علیزاده دانلود با اینکه تنهایی علیزاده متن با اینکه تنهایی محمد علیزاده پیشواز همراه اول با اینکه تنهایی محمد علیزاده متن ترانه متن اهنگ با اینکه تنهایی علیزاده آکورد با اینکه تنهایی محمد علیزاده اهنگ با اینکه تنهایی از علیزاده آکورد آهنگ با اینکه تنهایی محمد علیزاده با این وجود به انگلیسی با این حال به انگلیسی معنی با این حال به انگلیسی با اینکه به انگلیسی با وجود اینکه به انگلیسی با این تفاصیل با اين تفاصيل با همه این تفاصیل با تمام این تفاصیل ربات ازدواج تلگرام ربات ازدواج موقت تلگرام ربات ازدواج موقت ربات از راه دور ربات کنترل از راه دور ساخت ربات کنترل از راه دور آموزش ساخت ربات کنترل از راه دور برد کنترل از راه دور ربات کیت کنترل از راه دور ربات پرنده ربات های کنترل از راه دور کیت ربات کنترل از راه دور مدار ربات کنترل از راه دور کنترل از راه دور برای ربات لهراسبی روبات ربات لهراسبی دانلود دانلود البوم روبات از لهراسبی دانلود اهنگ ربات از لهراسبی آلبوم ربات از علی لهراسبی رباتیک ازاد قزوین رباتیک دانشگاه آزاد قزوین تیم رباتیک دانشگاه آزاد قزوین گروه رباتیک دانشگاه آزاد قزوین سایت رباتیک دانشگاه آزاد قزوین مسابقات رباتیک آزاد قزوین رباتیک دانشگاه ازاد اسلامی قزوین دانلود آلبوم روبات از علی لهراسبی دانلود آلبوم روبات از علی لهراسبی با کیفیت 320 دانلود البوم ربات از علی لهراسبی 320 دانلود آلبوم روبات از علی لهراسبی با لینک مستقیم البوم ربات علی لهراسبی دانلود آهنگ روبات از علی لهراسبی دانلود آلبوم ربات از علی لهراسبی با کیفیت 320 دانلود آلبوم روبات از علی لهراسبی 320 البوم جدید ربات از علی لهراسبی روبات کنترل از راه دور توسط سنسورهای مادون قرمز دیوار کله راسته ربات ازدواج ربات ازدها ربات از لهراسبی با این ربات از دیوار راست بالا بروید

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۷۱
  • تعداد حاضران : ۲۱۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها