freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


محقق و پژوهشگر گیاهان دارویی با اشاره به خواص و فواید درمانی گیاه سنبل الطیب، گفت: این گیاه در کاهش سردردهای میگرنی موثر بوده و آن را تسکین می دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ؛ روزبه فرهودی با اشاره به اینکه گیاه دارویی سنبل الطیب دارای خواص آرام بخش قوی است، گفت: این گیاه در التیام زخم ها نیز موثر است.

وی افزود: این گیاه همچنین دارای خواص ضد صرع، ضد تشنج، معرق، ادرارآور، اشتها آور، مقوی قلب است و اختلالات زمان یائسگی، سکسکه های مداوم، بی خوابی، خستگی و بیماری های عصبی را تسکین می دهد.

این محقق به برخی از روش های استفاده از سنبل الطیب اشاره کرد و گفت: برای تهیه دمنوش با کاربرد آرام بخش، ریشه خشک شده سنبل الطیب را شسته و مقداری معین آب جوش به آن اضافه شود و حدود 15 الی 20 دقیقه دم بکشد تا ترکیبات شیمیایی آرام بخش این گیاه آزاد شود.

فرهودی با اشاره به اینکه در صورت تمایل می توان از 15 گرم سنبل الطیب و 15 گرم گل گاوزبان به همراه یک عدد لیمو عمانی برای تهیه دمنوش آرام بخش استفاده کرد، اظهار کرد: نوشیدن این دمنوش حداقل نیم ساعت قبل از خواب بسیار مفید و آرام بخش است.

وی افزود: مخلوط 10 گرم پودر ریشه خشک این گیاه به همراه 30 گرم گل خشک بابونه در درمان و التیام زخم های موضعی نافع است.

محقق و پژوهشگر گیاهان دارویی اضافه کرد: همچنین مصرف روزانه مخلوط پنج گرم پودرخشک ریشه سنبل الطیب و پنج گرم بذر آسیاب شده رازیانه به همراه کمی نبات ساییده شده در درمان نفخ، بهبود عملکرد کبد و معده و رفع سردرد مزمن موثر است.

به گفته وی، این گیاه برای افرادی که دارای نارسایی کلیه هستند مضر است و ازاین افراد خواست پیش از مصرف این گیاه با پزشک معالج خود مشورت کنند.

وی افزود: مصرف این گیاه به همراه داروهای شیمیایی آرامش بخش برای نارسایی کلیه می تواند تداخل دارویی ایجاد کند و این موضوع بایستی با مجوز پزشک معالج صورت گیرد.

فرهودی تاکید کرد: مصرف بی رویه این گیاه عوارض جانبی دارد و مصرف بیش از حد آن توصیه نمی شود و حداکثر میزان استفاده از دمنوش این گیاه چهار شب در هفته و به همراه گل گاوزبان است.

محقق و پژوهشگر گیاهان دارویی گفت: این گیاه دور از آفتاب و در جای خنک نگهداری شود و با توجه به اینکه ریشه این گیاه برای درمان زخم و تهیه دمنوش استفاده می شود قبل از مصرف کاملا شسته شود.

سلامت نیوز: سنبل الطیب مسکن سردردهای میگرنی

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱:۵۰ دیده شده : ۷۶بار نویسنده : admin

سنبل الطیب سنبل الطیب گربه سنبل الطیب و فشار خون سنبل الطیب و گل گاوزبان سنبل الطیب خواص سنبل الطیب چیست سنبل الطیب در بارداری سنبل الطیب برای سفیدی مو سنبل الطیب با گل گاوزبان سنبل الطیب عوارض سنبل الطيب گربه سنبل الطیب برای گربه سنبل الطيب براي گربه سنبل الطيب علف گربه سنبل الطيب و گربه سنبل الطیب (علف گربه) اثر سنبل الطیب روی گربه گیاه سنبل الطیب برای گربه تاثیر سنبل الطیب بر گربه سنبل طیب و گل گاوزبان ترکیب سنبل الطیب و گل گاوزبان سنبل الطیب گل گاوزبان گل گاوزبان و سنبل طیب مخلوط سنبل الطیب و گل گاوزبان گل گاوزبان و سنبل الطیب و لیمو عمانی گل گاوزبان و سنبل الطیب در بارداری خواص سنبل الطیب و گل گاوزبان خواص سنبل الطیب برای مو خواص سنبل الطیب و اسطوخودوس خواص سنبل الطیب برای گربه سنبل الطيب و خواص آن خواص سنبل الطیب چیست نام دیگر گیاه سنبل الطیب چیست؟ سنبل الطيب در بارداري مصرف سنبل الطیب در بارداری سنبل الطیب در دوران بارداری خوردن سنبل الطیب در بارداری عرق سنبل الطیب در بارداری اثر سنبل الطیب در بارداری خواص سنبل الطیب در بارداری تاثیر سنبل الطیب در بارداری سنبل الطیب بارداری سنبل الطیب سفیدی مو سنبل الطیب و سفیدی مو مسکن سردردهای میگرنی بهترین مسکن برای سردردهای میگرنی مسکن برای سردردهای میگرنی مسکن همه سردردهایم میگرنی ها چه بخورند میگرنی ها میگرن های عصبی میگرن های شدید تغذیه میگرنی ها سردرد های میگرنی رژیم غذایی میگرنی ها سردرد هاي ميگرني سردرد های میگرنی چیست درد های میگرنی سردرد میگرنی سردرد میگرنی و درمان سردرد میگرنی روزانه سردرد میگرنی چیست سردرد میگرنی عصبی سردرد میگرنی در کودکان سردرد میگرنی در دوران بارداری سردرد میگرنی درمان سردرد میگرنی و روزه علائم سردرد میگرنی اورای میگرنی اورای میگرنی چیست اوراي ميگرني درمان اورای میگرنی سرگیجه میگرنی سرگيجه ميگرني درمان سرگیجه میگرنی سرگیجه های میگرنی علایم سرگیجه میگرنی دردهای میگرنی دردهاي ميگرني سردردهای میگرنی درمان دردهای میگرنی علائم دردهای میگرنی کاهش دردهای میگرنی تسکین دردهای میگرنی درمان سر دردهای میگرنی انواع سردردهای میگرنی انواع دردهای میگرنی داروهای میگرنی داروهای سردرد میگرنی داروی میگرنی عوارض داروهای میگرنی داروهای سردردهای میگرنی داروهای گیاهی میگرنی نام داروهای میگرنی سنبل الطیب مسکن سردردهای میگرنی

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۳۰
  • تعداد حاضران : ۲۵۷
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها