freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


رصدگران و عکاسان آسمان برای شکار ابرماه (supermoon) آماده می‌شوند، شما نیز می‌توانید امشب (یکشنبه 25 مهر ماه 95) شاهد این پدیده زیبا باشید.

گجت نیوز، رصدگران و عکاسان آسمان برای شکار ابرماه (supermoon) آماده می‌شوند. شما نیز می‌توانید امشب (یکشنبه 25 مهر ماه 95) شاهد این پدیده زیبا باشید.

در واقع صبح امروز یکشنبه، 25 مهر، ماه به حالت کامل خود رسید و این یعنی که امشب نیز ماه بسیار بزرگ دیده خواهد شد و به اوج خود می رسد.

مدار ماه به دور زمین به جای آنکه یک دایره کامل باشد، بیضوی است. و این یعنی که گاهی ماه به نزدیک‌ترین فاصله خود از زمین می‌رسد که به آن حضیض مداری می‌گویند. گاهی نیز به بیشترین فاصله رسیده که به آن اوج مداری می‌گویند.

حضیض مداری ماه، همیشه به هنگام ماه کامل اتفاق نمی‌افتد و غیر ازین چون مدار ماه همیشه در حال تغییرات اندکی است، فاصله حضیض مداری آن نیز ثابت نیست. اما هنگامی که ماه به صورت کامل دیده می‌شود و در حضیض خود نیز قرار دارد، ما شاهد پدیده ابرماه خواهیم بود.

در این ماه قمری، حضیض ماه در ساعت 3:30 صبح سه شنبه اتفاق می‌افتد، در زمانی که ماه تنها 357861 از زمین فاصله دارد، در حالیکه متوسط فاصله آن حدودا 384000 کیلومتر است.

ابرماه روز یکشنبه

اما بزرگی ابرماهی که شاهد آن خواهیم بود، چقدر است؟ ماه کامل امشب 16% بزرگتر از میانگین اندازه ماه‌های امسال و 30% بزرگتر از کوچکترین ماه دیده خواهد شد. برای دیدن این پدیده به چیزی بیشتر از چشمان برهنه نیاز نیست. اما تنها در صورتی می‌توانید تفاوت در اندازه و روشنایی این ماه با سایر ماه‌ها را تشخیص دهید که از رصدگران پیگیر قرص کامل ماه باشید. 

امشب ماه غول پیکر می‌شود

 
ابرماه - supermoon

بهترین زمان برای دیدن این ابرماه درست بعد از غروب خورشید است. کافیست نگاهتان به شرق باشد تا بالاآمدن قرص نقره‌ای ماه را شاهد باشید. اما اگر این فرصت را از دست دادید، دوبار دیگر، در نیمه ماه‍های قمری صفر و ربیع‌الاول ماه کامل بزرگتر از ماه‌های دیگر خواهد بود. بخصوص ماه کامل صفر جذاب‌ترین مورد است، چرا که بزرگترین ابرماه دیده‌شده در قرن میلادی حاضر است.

با وجود شایعات بسیاری که در مورد ارتباط ابرماه با وقایع شوم زمینی وجود دارد، خوب است بدانید که هیچ‌کدام ازینها تایید نشده‌اند و تنها تاثیر چنین ماه‌هایی کمی جذر و مد قوی‌تر در اقیانوس‌ها است. پس با آرامش به تماشای یگانه قمر زمین بپردازید.

امشب ماه غول پیکر می‌شود

اگر دوربین عکاسی خوبی دارید آن را فراموش نکنید وحتما آن را همراه خود داشته باشید، تا بتوانید منظره زمینی زیبایی را با این ابرماه در یک قاب ثبت کنید.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۴:۱۶ دیده شده : ۱۴۵۶۵بار نویسنده : admin

امشب ماه عسل امشب ماه عسل پخش میشود امشب ماه عسل 93 امشب ماه عسل 94 امشب ماه عسل داره؟ امشب ماه عسل پاشایی برنامه امشب ماه عسل مهمان امشب ماه عسل موضوع امشب ماه عسل داستان امشب ماه عسل امشب ماه عمود بر کعبه امشب ماه عمود بر کعبه میشه ایا امشب ماه عسل پخش میشود ایا امشب برنامه ماه عسل پخش میشود برنامه ماه عسل امشب پخش میشود امشب ماه کامل است ماه امشب کامل است و آسمان گیسوی او رمان امشب ماه کامل است گفتی ببین امشب ماه کامل است امشب ماه گرفتگی است امشب ماه گرفتگیه امشب ماه گرفتگی امشب ماه گرفتگی هست امشب ماه کامله امشب ماه مربع کامله امشب ماه گرفتگی بوده امشب ماه و مریخ غول پیکرترین مار جهان غول پیکرترین مار جهان چه نام دارد غول پیکرترین مار دنیا تصویر غول پیکرترین مار جهان نام غول پیکرترین مار جهان اسم غول پیکرترین مار جهان غول پیکرترین بدنساز جهان غول پیکرترین بدنسازان جهان غول پیکر غول پیکرترین هواپیمای جهان غول پیکرترین بدنسازان غول پیکر ترین زنان دنیا غول پیکرترین کامیون های دنیا غول پیکر ترین مار دنیا غول پیکرترین هواپیما غول پیکرها غول پيكرترين هواپيماي جهان غول پیکرترین هواپیمای جهان در فرودگاه امام غول پیکرترین هواپیمای دنیا غول پیکرترین هواپیمای مسافربری جهان غول پیکرترین هواپیمای مسافربری جهان در راه ایران غول پیکرترین هواپیماهای جهان غول پیکرترین هواپیمای جهان در ایران غول پیکرترین هواپیمای مسافربری دنیا عکس غول پیکرترین هواپیمای مسافربری جهان غول پیکرترین بدنساز غول پیکر ترین زن دنیا غول پیکر ترین زنان جهان غول پیکر ترین زن جهان غول پیکر ترین مارهای دنیا غول پیکر ترین مار جهان چه نام دارد غول پیکر ترین مارهای جهان نام غول پیکر ترین مار جهان غول پیکرترین هواپیمای مسافربری غول پیکرترین هواپیماها غول پیکرترین هواپیماهای مسافربری غول پیکرهای جهان می شود به انگلیسی گواهی می شود به انگلیسی بدینوسیله گواهی می شود به انگلیسی می شود یا میشود می شود انقدر تلخ نباشی می شود گاهی گاهی میشود گاهی نمیشود دیر می شود گاهی پیر می شود گاهی دلم تنگ میشود گاهی چه گرم می شود گاهی ساده هوای خانه دلگیر میشود گاهی چه زود دیر میشود گاهی ما را چه می شود گاهی می شود اندوه شب را می شود اندوه شب را از نگاه صبح فهمید امشب ماه غول پیکر می‌شود

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۰۵
  • تعداد حاضران : ۲۵۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها