freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،نسرین امیدوار در رابطه با تغذیه کودکان اظهار داشت:‌ کودکان شیوه تغذیه سالم را از سال‌های ابتدای زندگی و از والدین خود فرا می‌گیرند و می‌توان گفت والدین خواهر و برادر نخستین الگوی غذایی و پس از آن مدرسه و مهدکودک دومین الگوی غذایی کودکان را شکل می‌دهند.


وی افزود: برای تشویق کودکان به خوردن انواع سبزیجات و میوه‌ها ابتدا باید این موضوع در میان اعضای خانواده نهادینه شود. والدین نیز می‌توانند برای تشویق و ترغیب فرزندان خود هنگام تماشای تلویزیون به صورت غیرمستقیم با آوردن این مواد و خوردن آن حین تماشای فیلم و سریال آنها را به سمت تغذیه سالم سوق دهند.


این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه والدین باید در بسته‌های خرید خود انواع هله‌هوله‌های حاوی قند و نمک فراوان را برای کودکان حذف کنند، گفت: البته در فاصله‌های طولانی والدین می‌توانند مقدار اندکی چیپس یا پفک را برای کودک خود خریداری کنند ولی در منزل حتماً‌ باید نسبت به قرار گرفتن انواع سبزی و میوه در بسته غذایی کودکان اهتمام داشته باشد.
امیدوار با بیان اینکه تهیه بسته‌های غذایی حامل سبزی و میوه لزوماً برای والدین وقت‌گیر نیست، افزود: تهیه این بسته‌ها با مشارکت بچه‌ها سبب تشویق آنها در خوردن آن می‌شود.


وی با اشاره به اینکه مدارس نیز باید در انتقال الگوهای صحیح غذایی به مسائل حائز اهمیت در این زمینه توجه داشته باشند، افزود: قرار گرفتن غذاهای سالم و تنقلات حاوی میوه و سبزیجات در بوفه‌های مدرسه جهت حفظ سلامت کودکان اهمیت دارد و مصرف این مواد برای دانش‌آموزان توصیه می‌شود.
این متخصص تغذیه تأکید کرد: برخی از شرکت‌ها بسته‌های سبزی و سالاد را به صورت بسته‌بندی و دارای پروانه بهداشتی ارائه می‌دهند که فروش این بسته‌ها در بوفه مدرسه می‌تواند جهت حفظ سلامتی دانش‌آموزان موثر باشد.


امیدوار از عدسی، لوبیا پخته، نان و پنیر و تخم‌مرغ به عنوان اسنک‌های قدیمی و سنتی یاد کرد و گفت: این اسنک‌ها متاسفانه کم کم از چرخه غذایی در حال حذف است در صورتی که مصرف آن برای این قشر از جامعه توصیه می‌شود.


وی از خانواده‌ها خواست که نسبت به برچسب مواد غذایی توجه داشته باشند و غذاهایی که حاوی نمک، چربی و قند هستند را به مقدار بسیار کم برای بچه‌ها تهیه کنند و حتی‌المقدور از ماست، میوه، شیر و دوغ برای حفظ سلامتی فرزندانشان در مدرسه و منزل در میان وعده‌های غذایی استفاده کنند.
به گفته این متخصص تغذیه نوشابه و آبمیوه‌‌های آماده حاوی قند بسیار بوده و برای کودکان مضر است. همچنین والدین باید انواع سبزیجات همچون خیار، هویج، کرفس، گل‌کلم، بروکلی و ... برای فرزندانشان تهیه کنند و به صورت قطعه‌های کوچک به آنها ارائه دهند.


وی بر نوآوری بسته‌بندی اقلام حاوی مواد غذایی سالم توسط بخش صنعت تأکید کرد و گفت: این موضوع خانواده‌ها به ویژه کودکان را تشویق می‌کند که نسبت به استفاده از این مواد غذایی توجه بیشتری داشته باشند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۱:۴۴ دیده شده : ۱۵۱۶۲بار نویسنده : admin

بهترین میان وعده بهترین میان وعده برای لاغری بهترین میان وعده برای کودکان بهترین میان وعده برای بیماران دیابتی بهترین میان وعده صبح بهترین میان وعده های رژیمی بهترین میان وعده برای زنان باردار بهترین میان وعده برای چاق شدن بهترین میان وعده برای بیماران دیابتی چیست؟ بهترین میان وعده برای افراد دیابتی بهترین میان رده های بازار بهترین گوشی های میان رده بازار بهترین تبلت های میان رده بازار بهترین گوشی های میان رده ی بازار بهترین میان وعده ها برای لاغری بهترین میان وعده برای کودک بهترین میان وعده ها برای کودکان بهترین میان وعده کودکان بهترین میان وعده کودک بهترین میان رده بهترین میان رده سامسونگ بهترین میان رده ها بهترین میان رده های سامسونگ بهترین میان رده اچ تی سی بهترین میان رده بازار بهترین میان رده 2016 بهترین میان رده هواوی بهترین میان رده گوشی بهترین گوشی میان رده سامسونگ بهترین گوشی های میان رده سامسونگ بهترین تبلت میان رده سامسونگ بهترین میان رده های هواوی بهترین میان رده های موبایل بهترین میان رده های اچ تی سی بهترین میان رده های 2014 بهترین گوشی های میان رده بهترین گوشی های میان رده 2014 وعده غذایی وعده غذایی برای چاق شدن وعده غذایی مناسب وعده غذایی شام وعده غذایی قبل از تمرین وعده غذایی سالم وعده غذایی صبحانه وعده غذایی برای بدنسازی وعده غذایی سگ وعده غذایی کودک یک ساله وعده های غذایی برای چاق شدن وعده غذایی مناسب برای چاق شدن بهترین وعده غذایی برای چاق شدن وعده ی غذایی برای چاق شدن برنامه وعده غذایی برای چاق شدن وعده های غذایی مناسب برای چاق شدن وعده غذایی مناسب برای صبحانه وعده غذایی مناسب سحری وعده های غذایی مناسب وعده غذای شام غذاهای وعده شام بهترین وعده غذایی شام بهترین وعده غذایی برای شام وعده غذایی بعد از تمرین بدنسازی وعده غذایی بعد از تمرین بهترین وعده غذایی قبل از تمرین بهترین وعده غذایی بعد از تمرین وعده غذایی قبل تمرین وعده غذایی قبل و بعد از تمرین بدنسازی وعده غذایی قبل و بعد از تمرین وعده غذایی بعد تمرین وعده غذایی قبل از تمرین بدنسازی وعده های غذایی سالم میان وعده غذایی سالم میان وعده های غذایی سالم یک وعده غذایی سالم اهمیت وعده غذایی صبحانه بهترین وعده غذایی برای صبحانه غذاهای وعده صبحانه وعده های غذایی برای بدنسازی وعده غذایی بدنسازی وعده های غذایی برای بدنسازان وعده ی غذایی برای بدنسازی وعده غذایی سگها وعده غذایی سگ 5 ماهه وعده غذايي سگ وعده غذای توله سگ وعده غذای سگ وعده های غذایی سگ وعده غذایی توله سگ تعداد وعده غذایی سگ وعده های غذایی سگ خانگی وعده های غذایی کودک یک ساله تعداد وعده های غذایی کودک یک ساله وعده غذای کودک یک ساله برای دانش آموزان کاردستی برای دانش آموزان ابتدایی معما برای دانش آموزان کار برای دانش آموزان لطیفه برای دانش آموزان شعر برای دانش آموزان نکات بهداشتی برای دانش آموزان پیام بهداشتی برای دانش آموزان جملات تشویقی برای دانش آموزان ابتدایی مضرات ماهواره برای دانش آموزان بهترین میان وعده غذایی برای دانش‌آموزان

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۲
  • تعداد حاضران : ۱۴۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها