freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، شاید برخی هنرمندان به دنبال استفاده از مو برای خلق آثار هنری باشند. اخیراً یک تیم تحقیقاتی از ژاپن و کره‌جنوبی موفق به استفاده از مو در یک حوزه کاملاً متفاوت شده‌اند.

در مقاله‌ای که این گروه در نشریه ACS Sustainable Chemistry & Engineering منتشر کرده اند، آمده است که از مو می‌توان برای تولید نانوذرات کاتالیستی استفاده کرد. این گروه نانوذراتی ساختند که می‌توان از آن در فرآیندهای شیمیایی برای تسریع واکنش استفاده کرد.

نانوذرات همانند بلورها، اغلب نیاز به یک بستر برای رشد دارند. به ویژه اگر بخواهیم از این نانوذرات در تسریع واکنش‌های شیمیایی استفاده کنیم، آنگاه ضرورت دارد که نانوذرات روی بستر ویژه‌ای رشد کنند. از مواد مختلفی نظیر چوب و دیواره سلول باکتری برای سنتز نانوذرات استفاده می‌شود، اما بعضی از این بسترها ایده‌آل نیستند. برخی بسیار گرانقیمت بوده و برخی نیاز به اصلاح شیمیایی با مواد سمی دارند که همه این‌ها مشکل آفرین هستند.

یکی از دلایل انتخاب مو، فراوانی آن است. مو ماده‌ای فراوان، ارزان و زیست‌تخریب‌پذیر است؛ بنابراین استفاده از آن می‌تواند منجر به رسیدن به فناوری «شیمی سبز» شود.

محققان این پروژه برای تولید نانوذرات اقدام به استفاده از موی دست نخورده کردند. «دست نخورده» نه به معنای این که دست انسان به آن نخورده باشد، بلکه موی رنگ نشده و بدون هیچ دستکاری رایج در آرایشگاه‌ها است.

محققان پروتئین موجود در مو را استخراج کرده و آن را به ترکیب حاوی یون‌های طلا یا نقره افزودند. ترکیب «بوروهیدرید سدیم» که یک ماده احیاء کننده است، موجب آغاز فرآیند تولید نانوذرات طلا یا نقره می‌شود که این نانوذرات روی پروتئین مو رشد می‌کنند.

بعد از سنتز نانوذرات، محققان پروتئین را جداسازی کرده و خشک می‌کنند. این گروه نشان دادند نانوذرات تولید شده با این روش، دارای خواص کاتالیستی بوده و می‌تواند برخی فرآیندهای صنعتی را کاتالیز کند.

پژوهشگران معتقدند که کارایی این سیستم به ابعاد و مساحت سطحی نانوذرات بستگی دارد. مهمتر آن که این نانوذرات بعد از انجام فعالیت کاتالیستی، قابل استفاده مجدد هستند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۹:۵۶ دیده شده : ۴۶بار نویسنده : admin

با موی سوخته چه کنیم با موهای سوخته چه کنیم با موهای سوخته با دکلره چه کنیم با موی کوتاه چه کنیم با موی خیس خوابیدن با موی خیس نخوابید با موی فر چه کنیم با موهای فر چه کنیم با موهای فر خود چه کنیم با موهای فر چکار کنیم با موهای فر چه کار کنیم با موی فر چکار کنیم با موی وز چه کنیم با موهای وز چه کنیم با موهای وز چه کنم با موهای خشک و وز چه کنیم با موهای وز خود چه کنیم با موهای وز چیکار کنیم با موهای وز چکار کنیم با موی پریشان شده آنقدر که نازی با موی پریشان شده با موی سفید چه کنیم با موهای سفید چه کنیم با موهای سفید خود چه کنیم با موهای سفید در بارداری چه کنیم با موهای سفید چکار کنیم با موهای سفید در دوران بارداری چه کنیم با سفیدی مو چه کنیم با موهای سفید چیکار کنیم با موی چرب چه کنیم؟ با موهای چرب چه کنیم؟ با موهاي چرب چه كنيم با موهای چرب خود چه کنیم با موهای چرب چکار کنیم با چربی مو چه کنیم با موهای خیلی چرب چه کنیم با موی چرب چکار کنیم با موهای چرب چ کنیم با موی سپید سرخوشم با خواص ترین میوه با خاصیت ترین میوه آشنایی با خواص گزنه آشنایی با خواص گیاه گزنه خواص با بونه خواص گل بابونه خواص بابونه با عسل خواص چای بابونه خواص روغن با بونه خواص عرق با بونه خواص داروی با بونه خواص با قالی خواص باقالی با پوست خواص بادام خواص بادام زمینی خواص بادام هندی خواص بادام درختی خواص بادام تلخ خواص بادام خام خواص بادام شیرین خواص بادام کوهی خواص بادام برزیلی خواص بادام زمینی خام خواص بادمجان خواص بادمجان در بارداری خواص بادمجان سياه خواص بادمجان خام خواص بادمجان سفید خواص بادمجان و کدو خواص بادمجان سفيد خواص بادمجان در دوران بارداری خواص بادمجان سرخ شده خواص بادمجان برای پوست خواص بادام زمینی در دوران بارداری خواص بادام زمینی در بارداری خواص بادام زمینی برای پوست خواص بادام زمینی بو داده خواص بادام زمینی در طب سنتی خواص بادام زمینی برای زنان باردار خواص بادام زمینی برای کودکان خواص بادام زمینی شور خواص با ميه خواص با قلی خواص با قله کاتالیست سنتز متانول کاتالیست سنتز آمونیاک کنید تا فارسی تایپ کنید تایپ کنید پول بگیرید تايپ كنيد پول بگيريد تایپ کنید و پول بگیرید باور کنید تا ببینید باور کنید تا ببینید Pdf باور كنيد تا ببينيد کمکم کنید تا لاغر شوم ورزش کنید تا سالم بمانید کنید که عادت کنید که عادت نکنید فرض کنید که فلوچارتی رسم کنید که مداری طراحی کنید که یاران مدد کنید که طوری زندگی کنید که کاری کنید که بماند ثابت کنید که روبات نیستید دعا کنید که سقا کنید چارمز کنید بعدازواردشدن کنید Herfeha کنید Http //www.montazer.ir کنید و ولم کنید ول کنید اسب مرا فکر کنید و ثروتمند شوید بازی کنید و جایزه بگیرید نیت کنید و اشاره فرمایید بازی کنید و پول بگیرید فكر كنيد و ثروتمند شويد کلیک کنید و پول بگیرید تماشا کنید تماشا کنید Movie سوال کنید سوال کنید Facebook سوال کنید اندروید سوال کنید Facebok سوال کنید لپتاپ سوال کنید دانلود سوال کنید کافه بازار سوال كنيد پیج سوال کنید برنامه سوال کنید حلالم کنید حلالم کنید شاید فردا نباشم حلالم کنید دوستان حلالم کنید اگر حلالم کنید شعر حلالم کنید دارم میرم کربلا حلالم کنید از مسعود فتحی حلالم كنيد حلالم كنيد شايد فردا نباشم مردم حلالم کنید با موی سرتان نانوذرات با خواص کاتالیستی سنتز کنید!

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۶۵
  • تعداد حاضران : ۲۱۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها