freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


اشتباهات بخشی طبیعی و معمول از زندگی هستند، اما چرا اکثریت ما یک اشتباه را چندین و چندبار تکرار می کنیم؟ این در حالیست که از کودکی به دفعات به ما گفته شده که باید از اشتباهات خود درس بگیریم و آنها را تکرار نکنیم.

در تحقیقی که اخیرا انجام شده دلیل علمی که باعث تکرار اشتباهات می شود مورد بحث قرار گرفته است.در شرایط ایده آل، اشتباهات به رشد و بلوغ افراد منجر می شوند و عدم تکرار یک اشتباه مشابه را به دنبال دارند. اما همانطور که همه ما تجربه کرده ایم، در دنیای واقعی چنین اتفاقی رخ نمی دهد.تصور کنید که تصمیم گرفته اید برای منظوری خاص مثلا خرید اتومبیل یا خانه پول پس انداز کنید، اما هر شب شام را بیرون از خانه صرف می کنید. می دانید که باید بیشتر پس انداز کنید و سعی کنید شام را در منزل تهیه کنید، اما همچنان به خرج های بی منطق خود ادامه می دهید و همین امر باعث می شود بیشتر از پیش احساس گناه کنید.در حالیکه بعضی اشتباهات فقط تاثیر کمی در روند معمول زندگی ما دارند، تکرار اشتباه گاه می تواند هزینه سنگینی برای ما به همراه داشته باشد. بعنوان مثال، تکرار اشتباهات پزشکی سومین دلیل مرگ در آمریکا را به خود اختصاص می دهند و بعضی اشتباهات تکراری نخستین علت شکایات علیه وکلا هستند. خب، پس اگر از اشتباه خود آگاهیم چرا نمی توانیم مانع آنها بشویم؟

علم نشان داده است که ما آنطور که تصور می کنیم از اشتباهات خود درس نمی گیریم. در عوض، وقتی به گذشته و اشتباهات خود نگاه می کنیم احساس بدی به ما دست می دهد که در واقع به اشتباهات بیشتر در آینده منجر می شود.
در رویارویی با اشتباهات، مغز ما به تحلیل علت اشتباه می پردازد و باعث می شود که به جای راه حل و گریز از تکرار اشتباه بر روی اشتباه تمرکز کنیم.سپس این رفتار اشتباه به روان ما راه می یابد. اما اگر اشتباهات گذشته را کنار بگذاریم و فقط به رفع مشکلات حال حاضر بپردازیم، با این اوضاع به هم ریخته ذهنی که ما را در وضعیتی مستعد اشتباه نگاه می دارد روبرو نمی شویم.
به عبارت دیگر، باید به جای حس اضطراب و گناه در خصوص صرف شام خارج از منزل، تمرکز خود را بر روی آشپزی بگذاریم.بنابراین از این پس به جای اینکه سعی کنیم از اشتباهات خود درس بگیریم بهتر است به آنچه می تواند آینده را برای ما بهتر کند بیاندیشیم.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۶:۱۹ دیده شده : ۶۰بار نویسنده : admin

توضیح علم جفر توضیح علم نانو توضیح علمی بختک توضیح علمی عشق توضیح علمی پریود توضیح علم توضيح علم الميراث توضیح علمی معراج توضیح علمی رنگین کمان توضیح علمی سرطان علم توضيح توضيح علم المنطق علم المناعة نظرة توضيحية توضیح علم شیمی اشتباهات خود بخشش اشتباهات خود چگونه اشتباهات خود را جبران کنیم چگونه اشتباهات خود را ببخشیم چگونه اشتباهات خود را بپذیریم اشتباه خودپرداز اشتباه خودم بود چگونه اشتباهات خود را تکرار نکنیم از اشتباهات خود درس بگیریم چگونه اشتباه خود را جبران کنیم چگونه اشتباه خود را جبران کنم چگونه اشتباه خود را ببخشیم اشتباه از خودم بود چگونه از اشتباهات خود درس بگیریم دخترم تاریخ را تکرار کرد اشتباهات من را تکرار نکنید این جمله را تکرار کن این جمله ها رو تکرار کن احساس تکرار را دوست دارد گهواره تکرار را ترک گفتم عقل تکرار را نمی پسندد اهنگ قلبم تکراره مرتضی پاشایی آهنگ قلبم رو تکراره مرتضی پاشایی اهنگ قلبم رو تکراره از پاشایی آهنگ قلبم رو تکراره مرتضی پاشایی اپارات اهنگ قلبم رو تکراره مرتضی آهنگ قلبم رو تکراره اپارات آهنگ قلبم رو تکراره همیشه دوست داره اهنگ قلبم رو تکراره مرتضي پاشايي اهنگ قلبم رو تکراره از مرتضی اهنگ قلبم رو تکراره انلاین چرا اشتباهاتمان را تکرار میکنیم آهنگ قلبم را تکراره علم توضیح می‌دهد: چرا اشتباهات خود را تکرار می‌کنیم؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۱۳
  • تعداد حاضران : ۱۲۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها