freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


برای شروع مطالعه‌ی فیزیک اولین و مهم‌ترین کار، مطالعه‌ی جزوه‌ی دبیر (که دانش‌آموز با آن احساس نزدیکی می‌کند) و کتاب درسی است. این مطالعه باید در چند مرحله انجام شود.

مرحله‌ی اول: مطالعه‌ی سریع یا اصطلاحاً همان مطالعه‌ی روزنامه‌ای از روی جزوه‌ی دبیر و بعد کتاب درسی

مرحله‌ی دوم: بعد از مطالعه‌ی روزنامه‌ای که مدت‌زمان زیادی لازم ندارد (معمولاً ۵ تا ۱۵ دقیقه)، مطالعه‌ی عمقی مطالب آغاز می‌شود. در این قسمت باید مثال‌های حل‌شده در جزوه‌ی دبیر و کتاب درسی به طور کامل بررسی شده و سپس مجدداً حل شوند.

اثبات فرمول‌ها به درک بهتر و تجزیه و تحلیل راحت‌تر مسائل کمک می‌کند (یکاها و تبدیل واحدها اصل غیر قابل انکار در این مرحله است).

مرحله‌ی سوم: حالا باید یک بار دیگر متن و کتاب و جزوه‌ مطالعه شود و زیر نکات مهم خط کشیده شود و خلاصه‌نویسی انجام شود (برخی به‌اشتباه همان دفعه‌ی اول اقدام به خط کشیدن و… می‌کنند که به این دسته از دوستان باید بگویم شما که هنوز به مطلب تسلط ندارید از کجا می‌دانید این قسمت مهم است یا نه؟)

در این مرحله توجه به تضادها و تشابه‌ها، دسته‌‌بندی موضوعی، رسم شکل و نمودار، درخت دانش و... درک مطلب را کامل و ماندگاری آن را بیش‌تر می‌کند.

مرحله‌ی چهارم: دانش‌آموزان کنکوری باید به سراغ تست‌های کنکور ۱۰ سال اخیر و دانش‌آموزان دبیرستانی به سراغ سؤال‌های امتحانی سال‌های قبل بروند (با این کار تسلط روی مطالب بیش‌تر می‌شود). در مرحله‌ی حل تست بهتر است همه‌ی تست‌های یک موضوع را یک‌جا حل نکنید و این کار را در دو یا چند مرحله انجام دهید.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۴۱:۴۲ دیده شده : ۱۰۲بار نویسنده : admin

چگونه فیزیک بخوانیم چگونه فیزیک بخوانیم برای کنکور چگونه فيزيك بخوانيم چگونه ریاضی و فیزیک بخوانیم چگونه برای المپیاد فیزیک بخوانیم چگونه فیزیک را بهتر بخوانیم چگونه فیزیک 2 را بخوانیم چگونه فیزیک کنکور را بخوانیم چگونه فیزیک را برای کنکور بخوانیم؟ چگونه درس فیزیک را بخوانیم چگونه درس فیزیک را برای کنکور بخوانیم چگونه فیزیک برای کنکور بخوانیم چگونه ریاضی و فیزیک را برای کنکور بخوانیم چگونه فیزیک را کنکوری بخوانیم چگونه فیزیک کنکور بخوانیم چگونه فیزیک را یاد بگیریم چگونه فیزیک را بهتر یاد بگیریم چگونه درس فیزیک را یاد بگیریم چگونه فیزیک را خوب یاد بگیریم چگونه فیزیک یاد بگیریم چگونه فیزیک 2 را یاد بگیریم چگونه فیزیک اول دبیرستان را یاد بگیریم چگونه فیزیک را 100 بزنیم چگونه فیزیک را 100 درصد بزنیم چگونه فیزیک کنکور را 100 بزنیم چگونه فیزیک 100 بزنیم چگونه فیزیک را در کنکور 100 بزنیم چگونه فیزیک تجربی را 100 بزنیم چگونه بخوانیم چگونه بخوانیم تا فراموش نکنیم چگونه درس بخوانیم چگونه نماز بخوانیم چگونه ریاضی بخوانیم چگونه درس بخوانیم برای کنکور چگونه زیست بخوانیم چگونه کتاب بخوانیم چگونه شیمی بخوانیم چگونه بخوانیم؟ چگونه فیزیک بخوانیم؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۹۳
  • تعداد حاضران : ۱۴۴
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها