freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۰۶۱۳۶

۳۰  بازدید

خبرگزاری آنا - ندا اظهری: محققان اسکلتی را متعلق به عصر برنز در نزدیکی قصر «نستور» در یونان کشف کرده‌اند که بررسی‌ها نشان می‌دهد متعلق به جنگجوی عصر برنز (3500 سال پیش)، مردی زیبا چهره با موهای سیاه بلند بوده است.

به گزارش ancient-origins، دانشمندان بعد از کشف این اسکلت قدیمی عصر برنز، ظاهر آن را براساس تجزیه و تحلیل‌های جمجمه بازسازی کردند. دانشمندان نام این فرد را «جنگجوی گریفین» گذاشته‌اند.

بازسازی چهره جنگجوی یونان باستان از روی جمجمه

بازسازی صورت این اسکلت یکی از موضوعاتی است که به تازگی در مطالعات کلاسیک مدرسه آمریکایی آتن، یونان ارائه شده است. دانشمندان بازسازی‌های صورت گرفته را بر مبنای جمجمه این مرد و مهری قرار دادند که کنار بقایای به‌دست آمده از بدن او یافتند.

مهر کشف‌شده در این مقبره الهام از موی سیاه بلند این مرد بود و به نظر می‌رسید مرد زیبا چهره‌ای باشد. این مهر یکی از صنایع دستی به دست‌آمده از این مقبره است و گروه محققان سال آینده آن را در معرض دید عموم قرار خواهند داد.

باستان‌شناسان دانشگاه «سینسیناتی» این مقبره این جنگجو 30 تا 35 ساله را در سال 2015 و در حفاری‌های صورت گرفته در قصر Nestor از زیر خاک بیرون آوردند. این مرد در قبری استوانه‌‌ای به عمق 1/5 متر، 1/2 متر عرض و 2/4 متر طول دفن شده بود.


بازسازی چهره جنگجوی یونان باستان از روی جمجمه
برخی از جواهرات به دست‌آمده از قبر


قبر این جنگجو دست‌نخورده باقی مانده بود و فقط سنگ یک تنی به تابوت چوبی حاوی بقایای بدن این مرد بود، برخورد کرده بود. در این مقبره صنایع دستی فراوانی به دست آمده است. جدای از ابزارآلات جنگی، یک قبضه شمشیر برنزی به همراه دسته طلایی و ساخته‌شده از عاج و یک خنجر با دسته طلایی نیز در این قبر پیدا شد.

بازسازی چهره جنگجوی یونان باستان از روی جمجمه
سنگ بزرگی داخل قبر «گریفین جنگجو» سقوط کرده است


باستان‌شناسان همچنین یک حلقه طلا، یک رشته ‌مروارید، 50 سنگ مهر متعلق به عصر مفرغ با تصاویر خدایان حک شده روی آن، ظروف نقره، فنجان‌های طلا، یک آینه برنز، شانه‌های ساخته‌شده از عاج، پلاکی از جنس عاج که روی آن یک شیردال حکاکی شده است، جواهر طلا به سبک عصر مفرغ که با شمایل خدایان، حیوانات و نقوش گلدار تزئین شده‌اند.

بازسازی چهره جنگجوی یونان باستان از روی جمجمه
صنایع دستی کشف‌شده داخل قبر

چهار حلقه طلایی که در این قبر پیدا شده بود، با چند ورقه طلا و با مهارت فردی هنرمند و ماهر ساخته شد که قرار بود پیکرنگاره‌ای از عصر مفرغ را با جزئیات روی صنایع دستی کوچکی خلق کند.

بعضی مطالعات این حلقه‌ها و برخی دیگر از صنایع دستی که عصر مفرغ را به تصویر می‌کشد حاصل غارت جزیره «کرت» بوده است. برخی افراد تصور می‌کرده‌اند که این اکتشافاتی که از این مقبره به دست آمده، گنجینه‌هایی شبیه گنجینه‌های Blackbeard هستند که در قالب قاچاق در کنار مرده دفن شده بود.

تصور بر این است که از قبل هم در این دوران، مردم این سرزمین پیکرنگاره‌های مذهبی را روی حلقه‌های خود حک می‌کردند و اگر هم این صنایع دستی حاصل غارت بوده‌اند، حلقه‌هایی به غارت رفته‌اند که پیام‌های قابل درک برای آنها را منتقل کنند.

بازسازی چهره جنگجوی یونان باستان از روی جمجمه
روی یکی از چهار حلقه طلای کشف شده در مقبره «گریفین جنگجو» یک گاو در حال دویدن حکاکی شده است


محققان معتقدند که این امر تصادفی نیست که «گریفین جنگجو» به همراه کلاهخودی برنزی با طرح گاوی با شاخ برجسته یافت شد که نمادی از قدرت و نفوذ او بوده است.
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۱:۵۲ دیده شده : ۵۱بار نویسنده : admin

بازسازی چهره زلیخا بازسازی چهره بازسازی چهره بانو زلیخا بازسازی چهره رامسس دوم بازسازی چهره ایرانیان باستان بازسازی چهره از روی جمجمه بازسازی چهره مسیح بازسازی چهره اسکلت بازسازی چهره زن ایرانی بازسازی چهره فرعون بازسازی چهره ایرانیان باستان از طریق جمجمه دانش بازسازی چهره از روی جمجمه بازسازی چهره زن 5 هزار ساله ایرانی چهره بازسازی شده فرعون جنگجوی یونانی جنگجویان یونان باستان بزرگترین جنگجوی یونان باستان شناسی ازبکستان از خدایان باستان از خدایان باستان در جدول از خدایان باستان دوحرفی اسامی خدایان باستان نام خدایان باستان نام خدایان باستان ایران نام خدايان باستان اسامي خدايان باستان نام خدایان باستانی از خدایان مصر باستان ازدواج باستان ازدواج باستانی ازدواج ایران باستان ازدواج در ایران باستان ازدواج ایرانیان باستان ازدواج در باستان ازدواج مصر باستان ازدواج در ايران باستان ازدواج در مصر باستان ازدواج در یونان باستان از اساطیر یونان باستان از اساطير يونان باستان از پهلوانان اساطيري يونان باستان پادشاه آرگوس و از اساطیر یونان باستان از اساطیر روم باستان خدایان باستان از منظری نو کتاب خدایان باستان از منظری نو دانلود کتاب خدایان باستان از منظری نو خرید کتاب خدایان باستان از منظری نو باستان شناسی پیش از تاریخ ایران باستان شناسی پیش از تاریخ باستان شناسی پیش از تاریخ بین النهرین باستان شناسی پیش از تاریخ منطقه بختیاری باستان شناسی گرایش پیش از تاریخ مقاله باستان شناسی پیش از تاریخ دروس کارشناسی ارشد باستان شناسی پیش از تاریخ تاریخ ایران باستان از ابتدا برآمدگی روی جمجمه برجستگی روی جمجمه برآمدگی در جمجمه برجستگی استخوانی روی جمجمه غده روی جمجمه غده در جمجمه درد روی جمجمه بازسازی چهره جنگجوی یونان باستان از روی جمجمه

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۰۱۸
  • تعداد حاضران : ۱۶۹
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها