freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری آنلاین، با خوردن این 10 ماده غذایی می‌توانید آهن موردنیاز بدنتان را تأمین کنید:

گوشت

اگر شما از دوستداران خوردن گوشت هستید، مصرف آن راهی فوق‌العاده برای دریافت مقداری آهن است. با مصرف ۱۷۰ گرم گوشت استیک راسته در یک وعده غذایی تا حداکثر ۳.۲ میلی‌گرم از این ماده معدنی مهم را دریافت کنید.

شما چه میزان آهن در روز نیاز دارید؟ این موضوع به سن و جنسیت شما بستگی دارد. مردان روزانه به ۸ میلی‌گرم آهن نیاز دارند. زنان روزانه تا ۱۸ میلی‌گرم تا سن ۵۰ سالگی باید آهن دریافت کنند. اگر شما باردار هستید شما به روزانه ۲۷ میلی‌گرم آهن نیاز دارید.

ماکیان

اگر گوشت قرمز نمی‌خورید، چه باید کرد؟ نگران نباشید. گوشت ماکیان نیز منبع خوبی از آهن هستند. گوشت بوقلمون، مرغ یا اردک را امتحان کنید. یک وعده ۸۵ گرمی گوشت اردک ۲.۳ میلی‌گرم آهن دارد. مقدار مشابهی گوشت مرغ و بوقلمون حدود یک میلی‌گرم آهن دارد.

سبزی‌های برگ‌دار تیره

اگر به دنبال یک غذای فرعی خوشمزه هستید، اسفناج، کلم پیچ و انواع خانواده کلم با برگ‌های صاف افزایش‌دهنده میزان آهن بدن شما هستند. راه‌های زیادی برای آماده‌سازی آن‌ها وجود دارد. آن‌ها را بخارپز کرده، تف داده یا ریز کرده و در سالاد بریزید. شما حتی می‌توانید آن‌ها را در یک اسموتی (یک نوشیدنی مخلوط شده از میوه‌های تازه) مخلوط کنید.

ماهی

غذایی غنی از پروتئین و با چربی کم که آهن را به رژیم غذایی شما اضافه می‌کند و اهمیتی ندارد که پرورشی یا آزاد باشد. ماهی تون، ساردین، ماهی ماکرو یا گور ماهی و ماهی روغن خالدار منابع خوبی برای معدنی هستند.

میگو و صدف‌های خوراکی

آیا شما برای خوردن یک کاسه سوپ بامیه احساس ضعف دارید؟ شما می‌توانید احساس گرسنگی‌تان را با دریافت مقداری آهن رفع کنید. میگو و صدف‌های خوراکی سرشار از این ماده معدنی هستند. آن‌ها را با کمی برنج قهوه‌ای یا غنی‌شده مخلوط کنید. درنتیجه غذایی غنی از آهن خواهید داشت.

گیاه

اگر شما گوشت نمی‌خورید هنوز نیز قادر به دریافت آهن هستید. توفو (غذایی که از بستن و دلمه شدن شیر سویا به دست می‌آید) انتخاب مناسبی است. لوبیا قرمز، گاربنزو (نوعی حبوبات گرد و بزرگ آسیایی) یا لوبیا سفید را امتحان کنید.

غذاهای گیاهی واجد آهن بدون هِم (Heme) هستند، بدین معنی که بدن به‌خوبی گروه هِمی که در گوشت وجود دارد، قادر به جذب آن نیست. سبزی‌ها خود را با یک نوشیدنی که واجد ویتامین C است بخورید. این کار به شما در جذب بهتر آهن کمک می‌کند.

غلات

صبحانه زمان فوق‌العاده‌ای برای دریافت آهن است. کِرِم گندم یا سبوس گندم یا جو دوسر، همگی راه‌های مناسبی برای این کار هستند. همچنین با اضافه کردن برش‌های توت‌فرنگی به آن خودتان را بیشتر تقویت کنید.

تخم‌مرغ‌

با خاگینه، آب پز یا نیمرو کردن یا هر روشی که به‌وسیله آن تخم‌مرغ را آماده می‌کنید، مقادیر مناسبی از آهن را دریافت خواهید کرد.

یک نان سفید غنی‌شده یا نان گندم می‌تواند آهن بیشتری به شما اضافه کند بنابراین می‌توانید برشی نان تست را کنار آن قرار دهید؛ اما اگر شما همراه با آن قهوه یا چای داغ می‌نوشید، ممکن است مقداری از خواص آهن را از دست بدهید، چون آن‌ها مانع می‌شوند که آهن به‌خوبی جذب شود.

شربت شگفت‌انگیز

شما آهن را در برخی مکان‌های غیرمنتظره پیدا خواهید کرد. شما می‌توانید با ریختن مقداری شربت افرا بر روی پنکیک‌هایتان، کمکی اضافی به خودتان انجام دهید. شما همچنین می‌توانید آهن بیشتری از شربت چغندر یا ذرت دریافت کنید.

مغزهای خوراکی و میوه‌های خشک‌شده

خودتان مخلوطی از اسنک‌های غنی از آهن درست کنید. با بادام‌هندی و پسته شروع کنید. میوه‌های خشک نظیر کشمش، آلو خشک، خرما یا برگه هلو را نیز به آن اضافه کنید.

میوه تازه

هندوانه چیزی بیشتر از یک میوه تابستانی نیروبخش و تازه کننده است. برش کوچکی از آن واجد ۳ میلی‌گرم آهن است. ۵ عدد انجیر متوسط نیز مقادیر مشابهی آهن دارند. همچنین یک موز حدود یک میلی‌گرم و یک سیب نیم میلی‌گرم آهن دارد.

شکلات

یک ماده غذایی دیگر که شاید انتظارش را نداشته باشید و حاوی آهن است، شکلات است. یک تکه شکلات ۸۵ گرمی حدود ۷ میلی‌گرم آهن برای شما فراهم می‌آورد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۶:۵۵ دیده شده : ۴۶بار نویسنده : admin

رژیم غذایی ۱۰ روزه رژیم غذایی 10 روزه رژیم غذایی 10 روزه برای لاغری رژیم غذای 10 روزه رژیم غذایی لاغری 10 روزه برنامه رژیم غذایی ۱۰ روزه آهنگی که دوست داشتی آهنگی که دوست داشتی حمید عسکری آهنگی که دوست داشتی از حمید عسگری آهنگی که دوست داشتی رو تکرار آهنگی که دوست داشتی عسگری اهنگی که دوست داشتی عسکری آهنگی که دوست داشتی متن آهنگی که دوست داشتی دانلود اهنگی که دوست داشتی ازحمیدعسکری آهنگی که دوست داشتی حمید عسکری 320 آهنی که زنگ نمی زند اهني كه زنگ نمي زند آهنی که زنگ نمی زند چیست نام آهنی که زنگ نمی زند درمورد اهنی که زنگ نمی زند تحقیق درباره آهنی که زنگ نمی زند تحقیق درباره ی اهنی که زنگ نمی زند مقاله در مورد آهنی که زنگ نمی زند تحقیق درمورد اهنی که زنگ نمی زند درباره ی اهنی که زنگ نمی زند آهنگی که کوزی خوند اهنگ ترکی که کوزی خوند دانلود آهنگی که کوزی خوند متن اهنگی که کوزی خوند اسم اهنگی که کوزی خوند ترجمه آهنگی که کوزی خوند معنی آهنگی که کوزی خوند دانلود آهنگ که کوزی خوند آهنگی که کوزی برای جمره خوند آهنگی که کوزی تو تولدش خوند آهنگی که یشیم خوند دانلود آهنگی که یشیم خوند ترجمه اهنگی که یشیم خوند اهنگی که یشیم برای چنار خوند اهنگی که یشیم تو بار خوند آهنگی که یشیم موقع خودکشی خوند دانلود اهنگی که یشیم برای چنار خوند دانلود آهنگی که یشیم تو بار خوند دانلود آهنگی که یشیم موقع خودکشی خوند دانلود اهنگی که یشیم تو رستوران خوند آهنگی که دوست داشتی از حمید عسکری آهنگي كه دوست داشتي حميد عسکری آهنگی که باعث خودکشی شد دانلود آهنگ ترکی که باعث خودکشی شد دانلود آهنگی که باعث خودکشی شد اهنگ هایی که باعث خودکشی شدند با آهنگی که دوست داشتی دانلود دانلود آهنگی که دوست داشتی حمید عسکری با کیفیت 320 دانلود آهنگي كه دوست داشتي حميد عسگري دانلود آهنگی که دوست داشتی عسکری دانلود آهنگ آهنگی که دوست داشتی دانلوداهنگ اهنگی که دوست داشتی ازحمیدعسگری دانلودآهنگ آهنگی که دوست داشتی حمیدعسگری دانلود آهنگي كه دوست داشتي دانلود آهنگی که دوست داشتی 320 غذاهایی که آهن دارند غذاهايي كه آهن دارند غذاهای که آهن دارند غذاهایی که آهن دارد غذاهايي كه اهن دارد غذاهای که اهن دارد غذاهایی که آهن فراوان دارند غذاهایی که آهن زیاد دارند غذاهایی که آهن زیادی دارند موادی غذایی که آهن دارند مواد غذایی که آهن فراوان دارند مواد غذایی که آهن زیاد دارند مواد غذایی که آهن زیادی دارند دانلود اهنگی که یشیم خونده دانلود اهنگی که یشیم موقع تصادف خوند دانلود اهنگی که موقع تصادف یشیم خونده شد دانلود آهنگی که یشیم در رستوران خوند دانلود آهنگی که یشیم در قسمت 113 خوند بدن شما می کنند به انگلیسی تقدیم میکند به انگلیسی چه فرقی می کند به انگلیسی ۱۰ غذا که آهن بدن شما را تأمین می‌کنند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۲۲۴
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها