freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


اولین کشور فضایی جهان با نام ازگاردیا دریافت درخواست اقامت شهروندان آینده خود را برای بررسی‌ آغاز کرده‌ است. رهبران این کشور فضایی که گروهی از دانشمندان علوم و فناوری‌های فضایی هستند،‌ ایده عجیب ایجاد کشوری فضایی را در کنفرانسی خبری در پاریس مطرح کردند.

نخستین کشور فضایی جهان شهروند می‌پذیرد!

براساس گزارش لایو‌ساینیس به نقل از همشهری، نام این پروژه که ازگاردیا نام دارد برگرفته از نام شهر اسطوره‌ای در افسانه های خدایان اسکاندیناوی است. قرار است اولین ماهواره این پروژه در سال ۲۰۱۷ به فضا پرتاب شود و رهبران این کشور فضایی می‌خواهند به تدریج در جایی ایستگاهی فضایی ایجاد کنند تا تعدادی از ۱۵۰ میلیون شهروند نهایی این کشور در آن به کار و زندگی بپردازند.

به گفته ایگور آشوربیلی بنیانگذار این پروژه عجیب، در این کشور دموکراسی حاکم خواهد بود درحالی که تاکید اصلی بر آزادی فردی در راستای توسعه فناوری‌های فضایی است. علاقمندان اکنون می‌توانند از طریق وب‌سایت پروژه،‌asgardia.space برای حضور در ازگاردیا ثبت نام کنند تا شاید به عنوان یکی از ۱۰۰ هزار شهروند اولیه این کشور انتخاب شوند.

براساس گزارش این وب‌سایت، در زمان انتشار خبر پذیرش درخواست شهروندی، تعداد درخواست‌های ثبت شده به بیش از ۸۴ هزار نفر رسید. اگرچه ازگاردیا هنوز رسما یک کشور به حساب نمی‌آید، اما شهروندانش باید از شرایط قانونی ذکر شده در برگه درخواست سازمان ملل ازگاردیا برخوردار باشند،‌ برای مثال باید اهل کشوری باشند که داشتن شهروندی چندین کشور در آن قانونی است. ازگاردیا کشوری در فضا خواهد بود، و در مدار پایینی زمین قرار خواهد گرفت، و به گفته ایده پردازان پروژه،‌ پیش از اینکه درخواست رسمی خود را برای تایید رسمی کشور بودن ازگاردیا تنظیم کنند این کشور باید دست کم ۱۰۰ هزار نفر ساکن داشته باشد.

نخستین کشور فضایی جهان شهروند می‌پذیرد!

با این همه نیازی نیست تا تمامی ازگاردی‌ها در فضا ساکن باشند،‌ درست مانند قوانین زمینی که بر اساس آن شهروند یک کشور می‌تواند خارج از مرزهای آن زندگی کند. به گفته آشوربیلی یک ازگاردی می‌تواند ادعای شهروندی ازگاردیا را داشته باشد، حتی اگر سازمان ملل این کشور را رسما به عنوان یک کشور نپذیرد. آشوربیلی می‌گوید این کشور در راستای خدمت به بشریت و ایجاد صلح در فضا ایجاد خواهد شد، و امیدوار است افرادی که از زمین برای شهروندی در این کشور درخواست می‌دهد از میان دو درصد جمعیت کارامد و خلاق زمین باشند. به گفته وی یکی از نکات کلیدی در انتخاب شهروند، سرمایه‌گذاری افراد در زمینه فناوری‌های فضایی خواهد بود. محققان ازگاردیا را بازتابی از زمین در فضا می‌دانند با این تفاوت که در آن خبری از مرز، قید و بند‌های سنتی و دیگر محدودیت‌های زمینی نخواهد‌بود.

به گفته متخصص حقوقی پروژه ازگاردیا، با داشتن شهروند،‌حکومت و مکانی برای زندگی، ازگاردیا به تدریج از سه شرط از چهار شرط سازمان ملل برای تبدیل شدن به یک کشور برخوردار خواهد شد. چهارمین شرط، به رسمیت شناخته شدن توسط اعضای سازمان ملل است. از دیگر اهداف ایجاد چنین کشوری کمک به محافظت از زمین در برابر خطرات احتمالی از جمله برخورد سیارک‌ها یا فوران‌های خورشیدی و ایجاد دسترسی به فضا برای کشورهای درحال توسعه‌ای که به فضا دسترسی ندارند نام برده شده‌ است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۴:۵۳ دیده شده : ۶۰بار نویسنده : admin

نخستین کشور جهان نخستین کشور جهان چه نام داشت اولین کشور جهان نخستین کشور صادر کننده خرما در جهان نخستین کشور صادر کننده خرما اولین کشور صادرکننده خرما در جهان اولین کشور صادر کننده خرما نخستین کشور ممنوع پلاستیک نخستین کشورهای استعمارگر اولین کشورهای استعمارگر نخستین کشور دنیا اولین کشور دنیا نخستین امپراطوری کشور هندوستان اولین امپراطوری کشور هندوستان نخستین خدیوی که کشور گشود نخستین خدیوی که کشور گشود سر پادشاهان کیومرث بود نخستین هتل بیمارستان کشور نخستین هتل بیمارستان کشور افتتاح شد اولین هتل بیمارستان کشور نخستین بانک خصوصی کشور اولین بانک خصوصی کشور نخستین بانک خصوصی ایران اولین بانک خصوصی ایران اولين بانك خصوصي ايران اولین بانک خصوصی ایران بعد از انقلاب نخستین بانک خصوصی در ایران اولین بانک خصوصی ایران چیست؟ نخستین پایتخت کشور استرالیا باشگاه فضایی جهان اعضای باشگاه فضایی جهان کشورهای فضایی جهان کشورهای فضایی دنیا نقشه فضایی جهان نقشه هوایی جهان نقشه هوايي جهان نقشه هوایی جهان ایران نقشه هوایی جهانی نقشه هوایی جهان گوگل نقشه هوایی جهانشهر کرج قدرتهای فضایی جهان نخستین ماهواره فضایی جهان اولین ماهواره فضایی جهان اخبار فضایی جهان بزرگترین پایگاه فضایی جهان بزرگترین سازمان فضایی جهان رتبه جهانی فضایی ایران نخستین کشور فضایی جهان شهروند می‌پذیرد!

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۱۶۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها