freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا به نقل از قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به ایام عزاداری اباعبدالله الحسین و برگزاری مراسم باشکوه دهه اول محرم در سراسر کشور تصریح کرد: خداوند را شاکریم که توفیق اقامه عزای اباعبدالله الحسین و اولاد و اصحاب ایشان را نصیب ملت عزیز ما، شیعیان جهان و همه محبین اهل بیت فرمود. این مراسم هر سال با شکوه تر از سال قبل برگزار می شود که این خود از الطاف خفیه الهی است.

رئیس قوه قضاییه افزود: جوان‌هایی را در مراسم عزای حسینی می بینیم که شاید واقعاً برخی از احکام واجب خود را هم ندانند اما محب اهل بیت‌اند و قطعاً وجود این محبت در دل افراد راهی به سوی تکامل و جبران کاستی ها خواهد بود.

آملی لاریجانی با بیان اینکه اهل بیت علیهم السلام نزدیک ترین طریق الی الله هستند، مراسم باشکوه عزاداری محرم را ضامن بقای دین در دنیای امروز دانست و خاطرنشان کرد: وقتی غایت، هدف و نقطه ای که ابا عبدالله الحسین به سوی آن حرکت کردند و نحوه ایثار ایشان برای مردم تبیین می شود، آنچه در ضمایر آنان مدفون است بیدار می شود.

 رئیس دستگاه قضایی ادامه داد: شرکت در این قبیل مراسم و توسل به ساحت اهل بیت (ع) موجب می شود که آنچه در سیرت و فطرت سلیم انسانی است زنده شود و انسانها در حد قابلیت و ظرفیت خود به صراط مستقیم الهی بازگردند.

آملی لاریجانی تاکید کرد: اقامه عزای حسینی در بستری که دشمنان شیعیان در تمام دنیا بیشترین تبلیغ را علیه آنان به عمل می آورند و به رغم تهدیدات و جنایات تکفیری ها و سلفی ها در نقاط مختلف جهان، نشانگر محبتی است که در عمق وجود مومنین نسبت به اهل بیت وجود دارد و هیج تهدیدی نمی تواند در دل آنان هراسی ایجاد کند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین موجب همبستگی عمیق میان شیعیان نیز می شود اظهار کرد: به دلیل همین انسجام بخشی و همبستگی است که برخی در مقام تضعیف این رکن برآمده اند و مدام تلاش می کنند که عزای حسینی و حرکت اجتماعی آن را به بعضی حواشی آلوده سازند.

آملی لاریجانی ادامه داد: بر همین مبنا مومنین باید بیدار و متوجه باشند که برخی مصادیق عزاداری بدون مبنای دینی و روایی می تواند موجب اشمئزاز مردم و وهن تشیع شود و به همین دلیل باید از آن پرهیز کرد زیرا رسانه های بیگانه همین حاشیه ها را بزرگ می کنند تا القا کنند که تشیع همراه با خشونت است در حالیکه تشیع لطیفترین و عقلانی ترین مذهب از مذاهب اسلامی است. امیدواریم همه دوستداران اهل بیت بصیرت به خرج دهند تا تشیع که سرشار از لطافت و واجد جلوه های عمیق معنوی است با گروه های سلفی و تکفیری مقایسه نشود.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی انتخابات از سوی مقام معظم رهبری تصریح کرد: انتخابات در کشور ما مقوله بسیار پراهمیتی است که اساس آن بر مردم سالاری دینی استوار شده است. پیوند نظام جمهوری اسلامی با مردم روشن است و بر همین مبنا انتخابات های متعددی از ابتدای پیروزی انقلاب تا امروز برگزار شده است که قطعاً نظام مند شدن آن ضروری است.

آملی لاریجانی افزود: مقوله انتخابات در قانون اساسی مورد تصریح قرار گرفته است ولکن طبیعی است که جزئیات این امر مهم نیاز به قوانینی راهگشا دارد. سیاست های کلی انتخابات نیز با همین هدف ابلاغ شده است که دستگاه های گوناگون به ابعاد مختلف انتخابات خصوصاً در بحث تقنین و نظارت توجه داشته باشند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه یکی از مخاطبان مهم این سیاست ها مجلس شورای اسلامی است که به همراه دولت باید برخی نقیصه های قانونی موجود را جبران کنند، به وظیفه دستگاه قضایی در این زمینه اشاره کرد و گفت: به زودی کمیته ای ویژه به ریاست دادستان کل کشور تشکیل خواهد شد تا لوازم و مقتضیات اجرای این سیاست ها در قوه قضاییه استخراج شود.

آملی لاریجانی افزود: یکی از مهم ترین مباحث مطرح شده در این سیاست ها که مربوط به دستگاه قضایی است، بحث پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی است که البته در قانون انتخابات نیز تاکنون این موضوع وجود داشته و در آنجا هیاتی به ریاست دادستان کل کشور موضوعات را بررسی می کردند تا هم قبل از انتخابات اگر موردی وجود داشت تذکراتی به کاندیداها و هواداران آنها داده شود و هم در صورت وقوع جرایم انتخاباتی پرونده های مطروحه مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس قوه قضاییه ابراز امیدواری کرد که با تشکیل کمیته ویژه و استخراج مقتضیات قضایی سیاست های کلی انتخابات، انتخابات های بعدی با شیوه ها و نظارت های بهتری برگزار شود و دستگاه قضایی نیز در حوزه پیشگیری و رسیدگی به جرایم به وظایف خود به نحو احسن بپردازد.

آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود موضوع سقوط اخلاقی دولتمردان و متولیان برخی نهادهای بین المللی را  پدیده ای قابل بررسی توصیف و تصریح کرد: از مجموع اخباری که از سراسر دنیا می شنویم به این نتیجه می رسیم که دولتمردان غربی و متولیان برخی نهادهای بین المللی دچار سقوط اخلاقی عجیبی شده اند که این موضوع باید مورد پژوهش و تبیین صاحب نظران قرار گیرد.

رئیس قوه قضاییه با ذکر مصادیقی در این زمینه اظهار کرد: چند روز پیش وقتی علت حمایت فرانسه از دولت جنایتکار سعودی که تنها در یک روز بیش از 800 تن را به خاک وخون کشیده است را از نخست وزیر این کشور جویا شده اند. پاسخ این فرد آن بود که مگر عیبی دارد برای اشتغال جوانان خود سلاح بفروشیم؟

آملی لاریجانی با بیان اینکه جان انسانها برای این قبیل افراد هیچ اهمیتی ندارد و مردم تنها ابزار رسیدن آنان به اهداف شخصی شان هستند، خاطر نشان کرد: امروز حقوق بشر تنها ابزاری برای اهداف مادی دولتمردان غربی است. با چنین دیدگاه و تفکری چگونه می توان ادعای اخلاق مداری در نظام های سکولار مغرب زمین را پذیرفت؟

رئیس قوه قضاییه با اشاره به مصداقی دیگر از سقوط اخلاقی دولتمردان غربی، موضوع برجام و عدم ایفای تعهدات آمریکا در این زمینه را مورد توجه قرار داد و گفت: وقتی از وزیر خارجه آمریکا سوال می شود که چرا از تعهدات خود در برجام تخلف می کنید، می گویند که ما به تعهدات خود عمل کرده ایم و حتی فراتر از آن رفته ایم منتها ایرانی ها باید کارهایی انجام دهند از جمله اینکه دست از حمایت خود از تروریست ها بردارند و فعالیت های موشکی خود را متوقف کنند. البته منظور آنها از تروریست، گروه های مقاومت نظیر حزب الله لبنان و حماس در فلسطین است که در مقابل تجاوزها و جنایات رژیم صهیونیستی ایستاده اند.

آملی لاریجانی افزود: از همان زمان که بحث مذاکرات مطرح بود چه در جلسات مسئولان قضایی و چه در جلسات شورای عالی امنیت ملی گفتیم که باید مراقب باشیم دولت آمریکا چه تحریمی را برمی دارد یعنی اینگونه نباشد که بگوید از این حیث تحریم را بر می داریم و از حیث دیگری تحریم همچنان برقرار باشد.

رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: برادرانی که درگیر مذاکرات بودند می گفتند که چنین امری بعید است اما دیدیم همان چیزی که آن را بعید می دانستند اتفاق افتاد و امروز طرف غربی با طرح این ادعا که به تعهدات خود در برجام عمل کرده است، از این تعهدات سر باز می زند. همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند بنا بود تحریم ها یک جا برداشته شود که البته مرحله بندی شد ولی به همین رفع تحریم‌های مرحله‌بندی شده هم عمل نکردند و نتیجه این شد که امروز بانکهای معتبر با اشارتهای دولت آمریکا حاضر نیستند با دلار آمریکا مبادله کنند.

آملی لاریجانی با بیان اینکه ورود آمریکا به اصل برجام با حیله و نیرنگ بود تصریح کرد: وقتی آنچه را که در نامه های خصوصی می نوشتند و در جلسات مطرح می کردند در کنار اظهارات و عملکرد امروز آنان قرار می دهیم می بینیم که در عالم سیاست، به هیچ وجه ارزشهای اخلاقی جایگاهی برای آنان ندارد و جز منافع شخصی چیز دیگری برایشان مطرح نیست.

رئیس دستگاه قضایی ادامه داد: در اظهارات وزیر خارجه آمریکا آمده است که جمهوری اسلامی باید به جامعه جهانی بازگردد. در پاسخ به او باید گفت که ایران از ابتدا در جامعه جهانی حضور داشته و امروز شرکت ها و مسئولان اروپایی وقتی به ایران می آیند تصریح می کنند که می خواهند با جمهوری اسلامی ایران مراودات مالی داشته باشند اما آمریکا اجازه نمی دهد؛ بنابراین ایران از جامعه جهانی جدا نشده بلکه شما می خواهید با زور و فریب کاری به اهداف نامشروع خود دست پیدا کنید.

آملی لاریجانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از ابتدا فرمودند که آمریکا قابل اعتماد نیست، اظهار کرد: همین عدم اجرای تعهدات در مورد برجام و تناقض اظهارات و عملکرد آنان جلوه ای آشکار از سقوط اخلاقی دولتمردان آمریکا است.

رئیس قوه قضاییه همچنین با اشاره به مناظره های اخیر انتخاباتی در آمریکا خاطرنشان کرد: امروز می بینیم دو نفر که نامزد ریاست جمهوری کشوری هستند که بنا به ادعای خودشان قدرت بزرگ جهانی است، در چه سطحی از سخافت اخلاقی افتاده اند و یکدیگر را به انواع تخلفات جنسی، مالی و اجتماعی متهم می کنند. وقتی انسان این صحنه ها را می بیند به این نتیجه می رسد که پایبندی به حقیقت و اخلاق در میان آنان صفر است.

 آملی لاریجانی با اشاره به حملات 11 سپتامبر گفت: در همان زمان می‌خواستند ایران را متهم کنند، اما خودشان فهمیدند که ایران هیچ دخالتی در این موضوع نداشته است. به بهانه آن حملات به افغانستان لشکرکشی کردند و بر سر مردم بیگناه بمب ریختند و هنوز هم در آنجا حضور دارند و نتیجه حضور آنان نیز چند برابر شدن کشت خشخاش و تولید مواد مخدر  و آواره شدن مردم افغانستان بوده است.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: الان مشخص شده که عربستان در حملات 11 سپتامبر دخالت داشته اما همین را حاضر نیستند به طور رسمی منتشر کنند . سخن این است که واقعیت و ارزش های اخلاقی نزد آنها هیچ رنگی ندارد و حتی فراتر از بحث منافع کشورهایشان تنها منافع برخی افراد و گروه ها اهمیت دارد.

آملی لاریجانی با اشاره به سقوط اخلاقی در برخی نهادهای بین المللی تحت سیطره غرب نیز تصریح کرد: در موضوع حقوق بشر فقط ایران است که به استناد نظر خلاف واقع بهاییان، سلطنت طلبان و منافقین مورد انتقاد غیر منصفانه است در حالیکه آقای بان کی مون که ان شاء الله دوران فعالیتش در سازمان ملل نیز به زودی تمام می شود در موضوع حقوق بشر و در گزارش های خودشان اعلام کردند که هزاران کودک در یمن به دست سعودی‌ها کشته شدند، اما خود او اذعان داشت که به خاطر دلارهای سعودی نمی تواند این مطلب را بطور رسمی اعلام کند. حال ببینید که سقوط اخلاقی در چنین نهاد بین المللی که اساس تشکیل آن بر حل مشکلات بین المللی استوار و برای این کار تجهیز شده است، در چه حدی قرار دارد.

رئیس قوه قضاییه در پایان ابراز امیدواری کرد که موضوع سقوط اخلاقی سیاست مداران و دولتمردان غربی به عنوان یک پدیده قابل پژوهش مورد پیگیری و تبیین اهل فکر و نظر در دنیا قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، مسئولان عالی قضایی در جلسه امروز به بحث و بررسی پیرامون ادامه پیش نویس آیین نامه قانون رسیدگی به دارایی مقامات ، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

همچنین در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی دبیر ستاد حقوق بشر نیز گزارشی از سفر هیات حقوقی و قضایی ایران به برزیل و دیدار های انجام شده در آن کشور ارائه داد.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به درخواست مسئولان کشور برزیل از گسترش روابط با ایران به مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور اشاره کرد و گفت: علایق همکاری با جمهوری اسلامی ایران در برزیل بسیار زیاد است.

 انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۹:۳۸ دیده شده : ۵۴بار نویسنده : admin

کمیته امداد ویژه همکاران سایت کمیته امداد ویژه همکاران کمیته امداد مرکز ویژه همکاران کمیته امداد امام خمینی (ره) ویژه همکاران ویژه همکاران کمیته امداد خراسان جنوبی کمیته امداد ویژه کارکنان کمیته امداد ویژه سیاست های کلی خانواده سیاست های کلی نظام سیاست های کلی نظام اداری سیاست های کلی نظام اداری کشور سیاست های کلی نظام سلامت سياست هاي كلي نظام اداري سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران سیاست های کلی نظام سلامت مقام معظم رهبری سیاست های کلی نظام در دوره چشم انداز سياست هاي كلي نظام سلامت سیاست های کلی نظام ابلاغی مقام معظم رهبری سیاست های کلی اصل 44 سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی سياست هاي كلي اصل 44 سياست هاي كلي اصل 44 قانون اساسي سياست هاي کلي اصل 44 قانون اساسي سیاست های کلی اصل 44 قانون سیاست های کلی اصل 44 Pdf ابلاغ سیاست های کلی اصل 44 قانون سياست هاي كلي اصل 44 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی Pdf سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی رهبری سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغ شد سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی چیست سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی Doc سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي سياست هاي کلي اقتصاد مقاومتي سیاست های کلی برنامه ششم توسعه سیاست های کلی برنامه ششم توسعه کشور پیش نویس سیاست های کلی برنامه ششم توسعه ابلاغ سیاست های کلی برنامه ششم توسعه متن سیاستهای کلی برنامه ششم توسعه سیاستهای کلی نظام اداری سیاستهای کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری سیاستهای کلی نظام اداری ابلاغی سیاستهای کلی نظام اداری کشور سیاستهای کلی نظام اداری رهبری سیاستهای کلی نظام اداری ابلاغی مقام رهبری سیاستهای کلی نظام اداری مقام معظم رهبری سیاستهای کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری اردیبهشت 89 سياستهاي كلي نظام اداري سياستهاي كلي نظام اداري كشور سیاستهای کلی سلامت سیاستهای کلی سلامت مقام معظم رهبری سیاستهای کلی سلامت رهبر سیاستهای کلی نظام سلامت ابلاغ سیاستهای کلی سلامت ابلاغ سیاستهای کلی نظام سلامت سیاستهای کلی حوزه سلامت ابلاغ سیاستهای کلی سلامت توسط رهبری سیاستهای کلی نظام در حوزه سلامت سیاستهای کلی جمعیت سیاستهای کلی جمعیت مقام معظم رهبری سیاستهای کلی جمعیتی سیاستهای کلی جمعیت رهبری ابلاغ سیاستهای کلی جمعیت سیاستهای کلی افزایش جمعیت سیاستهای کلی نظام جمعیت ابلاغ سیاستهای کلی جمعیت توسط رهبر سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی متن کامل سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی قانون اجراي سياستهاي كلي اصل 44 قانون اساسي قانون سیاستهای کلی اصل 44قانون اساسی قانون اجراي سياستهاي کلي اصل 44 قانون اساسي قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44قانون اساسی متن قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی ماده 5 سياستهاي كلي اصل 44 قانون اساسي انتخابات در امریکا انتخابات در امريكا انتخابات در امريکا قانون انتخابات در امریکا روش انتخابات در امریکا روند انتخابات در امریکا انتخابات مجلس در امریکا انتخابات امریکا انتخابات امریکا چه زمانی است؟ انتخابات امریکا 2016 انتخابات در ایران انتخابات ایران در سال 92 انواع انتخابات در ایران اولین انتخابات در ایران انتخابات مجلس در ایران تاریخ انتخابات در ایران انتخابات افغانستان در ایران نحوه انتخابات در ایران انتخابات عراق در ایران تعداد انتخابات در ایران انتخابات در استرالیا انتخابات در استراليا نتیجه انتخابات در استرالیا انتخابات استرالیا 2013 انتخابات استراليا اليوم انتخابات استراليا انتخابات استراليا 2013 انتخابات استراليا ٢٠١٣ انتخابات در افغانستان انتخابات در افغانستان 2014 انتخابات افغانستان ایران انتخابات افغانستان در سال 2014 تاریخ انتخابات در افغانستان نتایج انتخابات در افغانستان انتخابات 93 در افغانستان قانون انتخابات در افغانستان انواع انتخابات در افغانستان انتخابات در ترکیه انتخابات شهرداری در ترکیه انتخابات در تركيه نتایج انتخابات در ترکیه نحوه انتخابات در ترکیه نتیجه انتخابات در ترکیه انتخابات پارلمانی در ترکیه قانون انتخابات در ترکیه انتخابات ترکیه انتخابات ترکیه 2015 انتخابات در سوریه انتخابات سوریه صدای آمریکا انتخابات سوریه در تهران انتخابات در سوريه نتیجه انتخابات در سوریه نتایج انتخابات در سوریه زمان انتخابات در سوریه انتخابات سوریه انتخابات سوریه نتیجه انتخابات سوریه ویکی انتخابات در اسلام انتخابات در جمهوری اسلامی ایران انتخابات در جمهوری اسلامی انتخابات اسلام اباد غرب جایگاه انتخابات در اسلام مشروعیت انتخابات در اسلام انتخابات در دین اسلام انتخابات در عراق انتخابات عراقيي الخارج انتخابات در کردستان عراق انتخابات پارلمانی در عراق انتخابات عراق انتخابات عراق ٢٠١٤ انتخابات عراق 2014 انتخابات عراقية انتخابات عراق نتایج انتخابات در عربستان انتخابات عربستان آخرین انتخابات در عربستان دستگاه قضایی دستگاه قضایی ایران دستگاه قضایی الکترونیکی دستگاه قضایی کشور دستگاه قضاییه دستگاه قضایی آمریکا دستگاه قضایی چیست دستگاه قضایی افغانستان دستگاه قضایی ایتالیا تاریخچه دستگاه قضایی ایران قوه قضاییه الکترونیکی دستگاه الکترونیک قضایی قوه قضاییه کشور قوه قضاییه کشور فرانسه دستگاه قوه قضاییه قوه قضاییه آمریکا قوه قضاییه چیست قوه قضاییه افغانستان قوه قضاییه ایتالیا تاریخچه قوه قضاییه ایران تاریخچه قوه قضائیه در ایران تاریخ قوه قضائیه در ایران تاریخچه قوه قضائیه ایران تاریخ قوه قضاییه در ایران ابرچگونه تشکیل میشود مرواریدچگونه تشکیل میشود سایه چگونه تشکیل می شود سايه چگونه تشكيل مي شود سايه چگونه تشكيل مي شود و بر چند نوع است؟ سایه چگونه ایجاد می شود نیم سایه چگونه تشکیل می شود باران چگونه تشکیل می شود باران چگونه تشكيل مي شود باران چگونه ایجاد میشود باران مصنوعی چگونه تشکیل می شود باران اسیدی چگونه تشکیل می شود باران مصنوعی چگونه ایجاد می شود؟ باران چگونه ساخته می شود باران و برف چگونه تشکیل می شود باران های مصنوعی چگونه تشکیل می شود تحقیق در مورد باران چگونه تشکیل می شود مه چگونه تشکیل می شود مه چگونه تشكيل مي شود مه چگونه ایجاد می شود مه چیست و چگونه تشکیل می شود جنین چگونه تشکیل می شود قلب جنین چگونه تشکیل می شود چگونه جنین دوقلو تشکیل می شود نفت چگونه تشکیل می شود نفت چگونه تشکیل می شود ویکی پدیا نفت چگونه ساخته می شود نفت خام چگونه تشکیل می شود نفت و گاز چگونه تشکیل می شود باد چگونه تشکیل می شود باد چگونه ایجاد می شود برف چگونه تشکیل می شود تگرگ چگونه تشکیل می شود برف چگونه ایجاد می شود برف چگونه ساخته می شود خاک چگونه تشکیل می شود خاك چگونه تشكيل مي شود گیاه خاک چگونه تشکیل می شود؟ خاک چیست و چگونه تشکیل می شود کمیته ویژه سیاست‌های کلی انتخابات در دستگاه قضایی تشکیل می‌شود

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۳
  • تعداد حاضران : ۱۴۴
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها