freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


در آینده‌ای نزدیک، هر یک از اشیایی که با ما تعامل دارند، می‌توانند دنیای پیرامون خود را مشاهده کنند. دیدن دنیای اطراف باعث خواهد شد سبک زندگی متفاوت شود و سطحی از آسایش و رفاه برای ما به ارمغان آید. اما برای اینکه اشیا از موهبت دیدن برخوردار باشند، به حسگرهای بصری و دوربین‌های خاصی نیاز دارند که همانند دستیاری، به آن‌ها کمک کند.

در حالی که در این میان نقدها و صحبت‌های فراوانی درباره حریم خصوصی وجود دارد، اما کارشناسان بر این باور هستند که ده‌ها عدد از دوربین‌های کوچک و حتی دوربین‌هایی در مقیاس نانو در آینده‌ای بسیار نزدیک برای اشیا ساخته خواهند شد. دوربین‌هایی که به اشیا این توانایی را خواهند داد تا از هر زاویه‌ای و بلافاصله به مشاهده محیط اطراف خود بپردازند. سرگئی بلونجی، استاد بینایی کامپیوتری در کرنل‌تچ گفته است: «ممکن است موانع قابل توجهی به لحاظ اجتماعی در این قضیه وجود داشته باشد؛ به دلیل اینکه این دوربین‌ها در هر مکانی حضور دارند و به‌طور پیوسته به مشاهده محیط پیرامون خود می‌پردازند. افراد ممکن است سؤال کنند، این دوربین‌ها به چه مکانی اشاره می‌کنند؟ این نگاه کردن چه ارزشی دارد؟ چرا باید به دوربینی نیاز داشته باشم که در تمام مدت شبانه‌روز به من اشاره می‌کند، در حالی که به درستی نمی‌دانم نقطه عطف این پذیرش همگان چه زمانی خواهد بود. اما اگر تحقیق گسترده‌ای درباره انواع مختلفی از فناوری‌های بصری و دوربین‌های هوشمندی که در مکان‌هایی همچون محل کار یا خانه نصب شده است، صورت پذیرد، نشان خواهد داد که این فناوری تا چه اندازه مفید خواهد بود. دستاوردهایی در زمینه بهبود سلامت، کمک به حافظه و پیدا کردن راه‌های جدیدی که به ما توانایی می‌دهد تا از عزیزان خود به بهترین شکل مراقبت کنیم، از مزایای این فناوری است.»

پیش از اینکه از پیشرفت‌های فناوری خشنود شوید یا برعکس، از ترس، یخچال و فریزر خانه خود را به بیرون پرتاب کنید، ضروری است به واکاوی این دو پرسش بپردازیم که در ابتدا چگونه به این نقطه از پیشرفت دست یافته‌ایم و سرانجام این پیشرفت چه دستاورد و معنایی را برای انسان‌ها به ارمغان می‌آورد.

آنچه به معنای واقعی کلمه دیدن است

این موضوع فرصت و چشم‌اندازی مغتنم برای بازار است؛ فرصتی که به نام اینترنت چشم‌ها (Internet of eyes) از آن یاد می‌شود. این فناوری فرصت بی‌نظیری را به وجود خواهد آورد که در آن اشیای گوناگون و بی‌جان به تقویت و بهبود ارتباط میان خود بپردازند. از تعامل لباس‌ها با آینه‌ها تا یخچال و فریزرها با ساختمان‌ها و حتی رنگی که روی دیوار خانه است، همگی به لطف اینترنت چشم‌ها، حرف‌های تازه‌ای برای گفتن خواهند داشت. 
شبیه به اینترنت اشیا، اینترنت چشم‌ها شبکه‌ای از دوربین‌ها و حسگرهای بصری است که از طریق اینترنت به یکدیگر متصل شده‌اند و به جمع‌آوری و تبادل اطلاعات بصری در مقیاسی تصورناپذیر و بسیار گسترده‌‌تر از قبل می‌پردازند.
با کمک این فناوری اشیا توانایی دیدن پیدا می‌کنند که این موضوع تأثیر کاملاً محسوسی بر کسب‌وکارها و در نهایت بر زندگی انسان‌ها خواهد گذاشت. در مقیاسی وسیع‌تر و از چشم‌انداز یک بازار تجاری، این فناوری‌های بصری توانایی ضبط کردن، ذخیره کردن و در نهایت تجزیه‌وتحلیل کسب درآمد را خواهند داشت.

هدیه فناوری به اشیا ، اینترنت چشم‌ها از راه رسید

هر سه عامل یادشده از جنبه‌ها و خصیصه‌های بصری و ذاتی این فناوری به شمار می‌روند. جالب‌تر اینکه این سه عامل بر مبنای دریافتی‌های بصری از مصرف‌کنندگان عمل می‌کنند. همین موضوع سطح انتظارات از اینترنت چشم‌ها را بیشتر کرده و کارشناسان را متقاعد ساخته است که اینترنت چشم‌ها این ظرفیت را دارد که تأثیری افقی در تمامی بخش‌های کسب‌وکار و همچنین زندگی انسان‌ها از خود بر جای بگذارد. جان اریک سولم که شرکت تحت سرپرستی او در زمینه تصاویر مربوط به ازدحام جمعیت در خیابان‌ها فعالیت دارد، بر این باور است که اینترنت چشم‌ها تأثیر مثبتی بر جامعه خواهد گذاشت. او در این خصوص گفته است: «در Mapillary، هدف ما درک مکان‌ها و تغییراتی است که بر اثر گذشت زمان در این مکان‌ها رخ می‌دهد. برای این منظور از تصاویر، دوربین‌ها و حسگرهای بصری در ترکیب و تعاملی با بینایی ماشینی استفاده می‌کنیم. 
این نوع فرایند خودکار در نهایت باعث بهبود درک ما از اشیا و اوضاع پیرامون خواهد شد و در نهایت بر روند طراحی ماشین‌های خودران، طراحی ایمن‌تر شهرها‌ی هوشمند و درک مکان‌های دوردست تأثیرگذار خواهد بود. من برای اینترنت چشم‌ها کاملاً هیجان‌زده هستم، به دلیل اینکه اطمینان دارم این فناوری در آینده تبدیل به یکی از مؤلفه‌های کلیدی جوامع بشری خواهد شد.»
این بازار بدون شک به کاتالیزوری تبدیل خواهد شد که انقلاب تکنولوژیک بزرگی را رقم خواهد زد. اهمیت به وجود آمدن یک بازار پرسود جهانی و تأثیرگذاری بی‌بدیل این فناوری بر زندگی انسان‌ها، موضوع محوری و کلیدی اجلاس LDV Vision Summit بود، اجلاسی که در آن متخصصان برجسته صنعت ضمن پرداختن به این موضوع و الهام‌بخشی که این فناوری در صنایع دیگر به وجود خواهد آورد، نحوه کارکرد بصری اینترنت چشم‌ها را بررسی کردند.

تجزیه‌وتحلیل احساسات از طریق بینایی ماشینی


ترکیب انواع مختلف داده‌های بصری به‌دست‌آمده از عکاسی، تصاویر حرارتی، MRI ،CT، اشعه ایکس، سونوگرافی و نور سفید با بینایی ماشینی، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی که همگی آن‌ها سیگنال‌هایی با کیفیت بالا ارائه می‌کنند، حجم عظیم و تصورنشدنی از داده‌ها را در اختیار ما قرار می‌دهند. داده‌های بسیار ارزشمندی که هیچ‌گاه به این شکل در اختیار ما قرار نداشته‌اند. کافی است چشمان خود را ببندید و کار روزانه ساده‌ای را تصور کنید. آن‌گاه با خود بیندیشید که در بدن شما چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. یک نمای بصری فوری که از نحوه مسواک زدن دندان‌ها ارائه می‌شود، نه تنها یک سیگنال تولید می‌کند، بلکه میلیون‌ها لایه سیگنالی را تولید می‌کند که شامل تحلیل ضربان قلب، فشار خون، ساختار DNA، درجه حرارت بدن و حالات عاطفی شما خواهد بود. آینه‌های داخل حمام توانایی ضبط چند نوع داده بصری را دارند که در هر زمان به لحاظ سلامتی نمره‌ای را نشان می‌دهند. زمانی که در حال نگاه کردن به آن‌ها هستیم، حسگرها میزان الکلی را که در خون وجود دارد یا آثار دخانیاتی که در بدن انسان باقی مانده‌اند، اندازه‌گیری می‌کنند. به احتمال زیاد این داده‌ها در پروژه‌ای که به طول عمر بیشتر منجر می‌شود، استفاده خواهند شد. 

تجزیه‌وتحلیل احساسات از طریق بینایی ماشینی، می‌تواند سریعاً به ما اعلام کند که در یک لحظه آیا مضطرب‌تر، پراسترس‌تر یا شاد‌تر هستیم یا خیر. عمل کردن بر مبنای تمرینات تناسب اندام به‌طور روزانه، نمره‌ای را به ما اختصاص می‌دهد و کمک می‌کند به مرور زمان درک درست‌تری از سلامت خود داشته باشیم. به همین دلیل، اپل دو شرکت Affectiva و Emotient را به‌تازگی خریده است. هر دوی این شرکت‌ها در زمینه تجزیه‌وتحلیل احساسات از طریق بینایی ماشینی فعالیت می‌کنند. این عملیات ساده به تریلیون‌ها فریم اطلاعاتی که به‌طور بالقوه باید ترجمه شوند، نیاز دارند. ارزش این اطلاعات فقط محدود به مشاهده اتفاقاتی که در هر ثانیه رخ می‌دهد، نیست، بلکه به کامپیوترها کمک می‌کنند به تجزیه‌وتحلیل این داده‌ها بپردازند. حسگرهایی که در ساختمان شما قرار دارند، می‌توانند هزینه‌های مربوط به انرژی را با مشاهده مردم و مکانی در ساختمان که آن‌ها به آنجا می‌روند و یادگیری الگوهایی از فعالیتی که مردم انجام می‌دهند، به شکل بهینه‌تری مدیریت کند. شرکت منحصربه‌فردی به نام Enlighted، این چنین تجزیه‌وتحلیل‌هایی را از طریق شبکه‌های متراکم که شامل ترکیبی از حسگرهایی است که داده‌های حرارتی را تولید می‌کنند، انجام می‌دهد. 
جو کاستلو، مدیرعامل Enlighted در این باره گفته است: «از مراقبت‌های بهداشتی تا خرده‌فروشی‌ها و محیط‌های اداری، حسگرهای هوشمند به مدیران ساختمان‌ها و اپراتورها کمک می‌کنند تا تصمیمات استراتژیکی را که همگی ریشه در داده‌هایی دارند که تا پیش از این هیچ‌گاه در اختیار مدیران قرار نداشته است، اتخاذ کنند. یک چنین الگوهای کارآمد و منحصربه‌فردی، واقعاً راه‌گشا هستند. اهرمی که به واسطه این داده‌ها به وجود می‌آید، کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا عملیات خود را با محیط زیست سازگار کنند و امید به زندگی را بهبود بخشند.»

هدیه فناوری به اشیا ، اینترنت چشم‌ها از راه رسید

شرکت دیگری که از داده‌های بصری به عنوان اهرمی برای پیگیری فعالیت‌های مردم در خرده‌فروشی‌ها، املاک و مستغلات استفاده می‌کند، Placemeter است. آلکس وینتر، مدیرعامل و بنیان‌گذار Placemeter در این راستا گفته است: «این شرکت چشمانی را به شهر شما اهدا کرده است که به کمک آن شهرتان درک می‌کند مردم چگونه در اطرافش حرکت می‌کنند. برای این منظور، این شرکت از امکانات و سرویس‌های شهر به‌منظور بهینه‌سازی منابع و زیرساخت‌ها با هدف ساخت شهری کارآمدتر، ایمن‌تر و هوشمند‌تر استفاده می‌کند. فناوری اینترنت چشم‌ها قصد دارد داده‌های مفیدی را بی‌آنکه حریم خصوصی افراد را در معرض تهدید قرار دهد، ارائه کند. امیدوارم این فناوری به رونق کسب‌وکار و بهبود وضعیت اقتصادی ما منجر شود.» به همین شکل، شرکت‌هایی همچون Canary و Camio به‌تدریج در حال وارد کردن بینایی ماشینی و سیگنال‌های مختلف به درون منازل هستند. این کار با هدف مدیریت بهتر، افزایش سطح کیفی محیط و بهبود امنیت در حال شکل‌گیری است. کلیدهایی که امروزه برای باز کردن در خانه‌ها، ماشین‌ها و دفاتر استفاده می‌شوند، تقریباً بدون تغییر بوده‌اند. این فناوری که در سال 1861 اختراع شد، به‌زودی به تاریخ خواهد پیوست و جای خود را به فناوری‌های بیومتریک همچون اسکن صورت، چشم‌ها و دیگر ویژگی‌های انسانی خواهد داد. 

چرا این فناوری تا این اندازه مهم است؟

اینترنت چشم‌ها به شکلی دقیق‌تر در تعامل با امنیت و مکانیزم‌های احراز هویت به ما کمک خواهد کرد و اعلام می‌کند که به مشخصات فیزیکی خود بیش‌ازپیش اعتماد کنیم. از همه مهم‌تر، سیگنال‌های تولیدشده توسط دستگاه‌های اینترنت چشم‌ها، می‌توانند با سیگنال‌های دیگری ترکیب شوند و درک بهتری به وجود آورند.
EyeClock ،EyeVerify و شرکت‌های دیگر، از مدت‌ها قبل کار روی بیومتریک‌ها را آغاز کرده‌اند تا جای خالی این خلأ را پر کنند. پشتیبانی یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین مزایای فناوری بیومتریک و حسگرها است. ممانعت از هدایت ماشین‌ها توسط رانندگانی که در وضعیت مناسب قرار ندارند و اطمینان پیدا کردن از اینکه فرزندان سالم به خانه باز می‌گردند، تنها گوشه‌ای از دستاوردهای این فناوری به شمار می‌رود. بدون شک، روزی فراخواهد رسید که خانه شما احساس کند بعد از یک روز طولانی کاری به خانه بازگشته‌اید.

در نتیجه به‌طور خودکار نور چراغی را که در نزدیکی شما قرار دارد زیاد می‌کند و به روبات پیش‌خدمت شما یاد می‌دهد نوشیدنی مورد علاقه‌تان را در حالی که روی کاناپه در حال استراحت کردن هستید، برایتان بیاورد.

اینترنت چشم‌ها؛ فناوری حال و آینده

مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم، تنها چند مثال سطحی از اینترنت چشم‌ها بود که نشان می‌داد چگونه این فناوری می‌تواند کسب‌وکار و زندگی ما را تحت تأثیر خود قرار دهد. از جمله بخش‌های دیگری که می‌توانند از مزایای اینترنت چشم‌ها بهره‌مند شوند، می‌توان به این موارد اشاره کرد: واقعیت مجازی، تولید، تجارت الکترونیک، واقعیت افزوده، دنیای مد و لباس، چاپ و نشر، تشخیص حرکت، تصویربرداری روباتیک، وارادات و صادرات و بازارهای مالی. فرصت‌های کسب‌وکار بیشتر و همچنین بهبود شرایط زندگی که ما هنوز از درک آن‌ها عاجز هستیم، از دیگر دستاوردهای این فناوری است. 
دوربین‌ها دیگر تنها برای ضبط خاطرات استفاده نمی‌شوند، بلکه این ظرفیت را خواهند داشت تا برای بهبود وضعیت زندگی ما استفاده شوند. این بهبود وضعیت می‌تواند هم در زندگی شخصی و هم در زندگی حرفه‌ای رخ دهد. مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم تنها بخش کوچکی از سرفصل‌هایی بودند که در اجلاس LDV  Vision Summit که چندی پیش در NYC برگزار شد، بررسی شدند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۸:۳۰ دیده شده : ۳۶بار نویسنده : admin

به آشیانه عقاب چی میگن اشیا به انگلیسی اشیاء به انگلیسی اشيا به انگليسي نام اشیا به انگلیسی اسامی اشیا به انگلیسی آموزش اشیا به انگلیسی معنی اشیا به انگلیسی ترجمه اشیا به انگلیسی اسامی اشیاء به انگلیسی اشیاء به زبان انگلیسی اشیا به شکل گل عکس اشیاء به شکل گل اشیایی به شکل گل نقاشی اشیا به شکل گل اسامی اشیا به زبان انگلیسی نام اشیا به زبان انگلیسی انواع اشیا به زبان انگلیسی اشیا به زبان انگلیسی اسم اشیاء به زبان انگلیسی اسم اشیا به زبان انگلیسی لیست اشیا به زبان انگلیسی نام اشیاء به انگلیسی اشیا به ترتیب حروف الفبا جانبخشی به اشیا جان بخشی به اشیاء جانبخشی به اشیا یعنی چه انشا در مورد جانبخشی به اشیا انشا درباره جانبخشی به اشیا انشا جانبخشی به اشیا انشای جانبخشی به اشیا نقاشی جانبخشی به اشیا داستان جانبخشی به اشیا هنر جانبخشی به اشیا جان بخشی به اشیاء چیست جان بخشی به اشیاء در نقاشی جان بخشي به اشياء جان بخشی به اشیا جان بخشی به اشیا در ادبیات جان بخشی به اشیا در شعر جان بخشي به اشيا جان بخشی به اشیا یعنی چه جان بخشی به اشیا انشا دلبستگی به اشیا جان بخشی به اشیا در ادبیات فارسی اینترنت بانک ملت اینترنت بانک ملت موبایل اینترنت بانک ملتا اینترنت بانک ملت پاسارگاد اینترنت بانک ملت پ اینترنت بانک ملت اعلام موجودی اینترنت بانک ملت پرداخت اقساط اینترنت بانک ملت خرید شارژ اینترنت بانک ملت صورتحساب اینترنت بانک ملت نرم افزار اینترنت همراه اول اینترنت همراه اول تنظیمات اینترنت همراه اول فعالسازی اینترنت همراه اول یا ایرانسل اینترنت همراه اول نامحدود اینترنت همراه اول 4g اینترنت همراه اول در ترکیه اینترنت مخابرات اینترنت مخابرات اصفهان اینترنت مخابرات خوزستان اینترنت مخابرات خراسان رضوی اینترنت مخابرات مشهد اینترنت مخابرات کرمانشاه اینترنت مخابرات قم اینترنت مخابرات گیلان اینترنت مخابرات یزد اینترنت مخابرات تبریز اینترنت ایرانسل اینترنت ایرانسل 4g اینترنت ایرانسل در ترکیه اینترنت ایرانسل تنظیمات اینترنت ایرانسل فعال سازی اینترنت ایرانسل برای منزل اینترنت ایرانسل در استانبول اینترنت ایرانسل اندروید اینترنت ایرانسل رایگان اینترنت ایرانسل وایمکس اینترنت بانک سپه اینترنت بانک سپهر اینترنت بانک سپه اندروید اینترنت بانک سپه کارت به کارت اینترنت بانک سپهه اینترنت بانک سپه برای اندروید اينترنت بانك سپهر دانلود اینترنت بانک سپه درگاه اینترنت بانک سپه خدمات اينترنت بانك سپه اینترنت دانلود منیجر اینترنت دانلود منیجر اندروید اینترنت دانلود منیجر برای اندروید اینترنت دانلود منیجر کرک شده اینترنت دانلود منیجر برای مک اینترنت دانلود منیجر بدون سریال اینترنت دانلود منیجر پرتابل اینترنت دانلود منیجر رایگان اینترنت دانلود منیجر با کرک دائمی اینترنت بانک ملی اینترنت بانک ملی اعلام موجودی اینترنت بانک ملی ایران اینترنت بانک ملی انتقال وجه اینترنت بانک ملی بام اینترنت بانک ملی صورتحساب اینترنت بانک ملی سبا اینترنت بانک ملی سیبا اینترنت بانک ملی کارت به کارت اینترنت بانک ملی انتقال وجه شتابی اینترنت شاتل اینترنت شاتل کرمانشاه اینترنت شاتل تبریز اینترنت شاتل زنجان اينترنت شاتل شيراز اينترنت شاتل مشهد اینترنت شاتل همدان اينترنت شاتل اصفهان اینترنت شاتل در کرج اینترنت شاتل بندرعباس اینترنت بانک تجارت اینترنت بانک تجارت انتقال وجه اینترنت بانک تجارت جدید اینترنت بانک تجارت موجودی حساب اينترنت بانک تجارت اینترنت بانک تجارت الکترونیک اینترنت بانک تجارت کارت به کارت اینترنت بانک تجارت پرداخت قبوض اینترنت بانک تجارت ایران اینترنت بانک تجارت موجودی اینترنت بانک انصار اینترنت بانک انصار انتقال وجه اينترنت بانک انصار اینترنت بانک انصار ورود اینترنت بانک انصار دانلود خدمات اینترنت بانک انصار خدمات اينترنت بانك انصار سامانه اینترنت بانک انصار اینترنت بانک همراه انصار سامانه اينترنت بانك انصار چشم ها از هیبت چشمم چشم ها از هیبت چشمم به پیچ و تاب بود چشمها از محمود کریمی دانلود چشمها از محمود کریمی چشمها بیشتر از حنجره ها میفهمند مراقبت از چشمها راههای مراقبت از چشمها مرا از چشمها انداخت مرا از چشمها انداخت خوبیهای بی حدم زیباترین چشمها از نظر مردان دانلود نوحه چشمها محمود کریمی آن چشمها از شاهین نجفی آن چشمها شاهین نجفی آن چشمها شاهین نجفی دانلود متن آهنگ آن چشمها از شاهین نجفی دانلود آن چشمها از شاهین نجفی کتاب چشمها از پرویز قاضی سعید دانلود کتاب چشمها از پرویز قاضی سعید دانلود کتاب چشمها پرویز قاضی سعید محافظت از چشمها راه رسیدن به خدا راه رسيدن به خدا راه رسیدن به خدا چیست راه رسیدن به خداوند راه رسیدن به خدا شیشه فروش راه رسیدن به خداشناسی راه های رسیدن به خدا بهترین راه رسیدن به خدا نزدیکترین راه رسیدن به خدا راه های رسیدن به خداوند راه رسیدن به آرزوها راه رسيدن به آرزوها راه رسیدن به آرزوهای بزرگ راه رسیدن به آرزو راه سریع رسیدن به آرزوها راه رسیدن به هدف و آرزوها سریعترین راه رسیدن به ارزوها راه هاي رسيدن به ارزوها تنها راه رسیدن به ارزوها راه های رسیدن به آرزو راه رسیدن به هدف راه رسيدن به هدف راه رسیدن به هدف چیست راه رسیدن به هدف مطلوب راه رسیدن به اهداف راه های رسیدن به هدف راه هاي رسيدن به هدف بهترین راه رسیدن به هدف راه های رسیدن به هدف در زندگی راه رسیدن به معشوق راه رسيدن به معشوق راه رسیدن به معشوقه راه های رسیدن به معشوق بهترین راه رسیدن به معشوق راه هاي رسيدن به معشوق راه های رسیدن به معشوقه راه های رسیدن به معشوق خود راه هاى رسيدن به معشوق راه حل رسیدن به معشوق راه رسیدن به آرامش راه رسيدن به آرامش راه رسیدن به آرامش روحی راه رسیدن به آرامش درون راه رسیدن به آرامش درونی راه رسیدن به آرامش فکری راه رسیدن به آرامش بعد از طلاق راه رسیدن به آرامش اعصاب راه رسیدن به آرامش چیست راه هاي رسيدن به آرامش راه رسیدن به موفقیت راه رسیدن به موفقیت چیست راه رسیدن به موفقیت در زندگی راه رسیدن به موفقیت مالی راه رسیدن به موفقیت تحصیلی راه رسیدن به موفقیت در کنکور راه رسيدن به موفقيت راه های رسیدن به موفقیت در زندگی راه های رسیدن به موفقیت چیست راه های رسیدن به موفقیت درسی راه رسیدن به بهشت راه رسیدن به بهشت فردوس راه رسيدن به بهشت راه رسیدن به بهشت چیست راه رسیدن به بهشت در قران راه های رسیدن به بهشت راه هاي رسيدن به بهشت تحقیق در مورد راه های رسیدن به بهشت مقاله راه رسیدن به بهشت کوتاهترین راه رسیدن به بهشت راه رسیدن به عشق راه رسیدن به عشقت راه رسیدن به عشقم راه رسیدن به عشق الهی راه رسیدن به عشق یک طرفه راه رسیدن به عشق خدا راه رسیدن به عشق واقعی راه رسيدن به عشق راه رسیدن به عشق حقیقی راه رسیدن به عشق خداوند راه رسیدن به خوشبختی راه رسیدن به خوشبختی چیست راه رسیدن به خوشبختی انشا راه رسيدن به خوشبختي راه های رسیدن به خوشبختی بهترین راه رسیدن به خوشبختی راه های رسیدن به خوشبختی چیست راه های رسیدن به خوشبختی و سعادت راه های رسیدن به خوشبختی در زندگی مشترک راه هاي رسيدن به خوشبختي راه رسیدن به کمال راه رسیدن به کمال چیست راه رسیدن به کمال انسانی راه رسیدن به کمالات راه رسیدن به کمال الهی راه رسیدن به کمال از نظر اسلام راه های رسیدن به کمال راه های رسیدن به کمال انسانی دعا راه رسیدن به کمال بهترین راه رسیدن به کمال به اشیانه عقاب چی میگن هدیه فناوری به اشیا ، اینترنت چشم‌ها از راه رسید

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۲۷
  • تعداد حاضران : ۲۰۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها