freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، افسردگی یک اختلال روانی یا عصبی است که در بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افراد جامعه شیوع دارد و افراد سطوح مختلفی از شدت آن را تجربه می کنند.

متاسفانه بسیاری از افراد مبتلا به این مشکل به داروهای موجود برای این عارضه پاسخ نمی دهند و این امر شناسایی مسیرهایی جدیدی که بتواند این بیماری را هدف قرار دهد ضروری می سازد.

دکتر بروکر و همکارانش در Northwestern به مطالعه ای جدید با هدف درک بهتر این مطلب که چگونه داروهای ضد افسردگی جدید در مغز عمل می کنند پرداختند.

هدف نهایی آنها شناسایی داروهای جدیدی بود که بتواند به بیمارانی که داروهای موجود در مورد آنها کارایی نداشت کمک کند. آنها در این مطالعه برای اولین بار دریافتند که داروهای ضد افسردگی مانند Prozac و tricyclic مسیر پیام رسانی BMP‌ را در هیپوکامپ هدف قرار می دهند.

آنها نشان دادند که Prozac و tricyclic این مسیر را مهار می کنند و موجب این می شوند که سلول های بنیادی موجود در مغز نورون های بیشتری را تولید کنند.

این نورون های خاص در تشکیل حافظه و روحیه (mood) فرد دخالت دارند. اما این تنها اثر داروی Prozac نبود زیرا این دارو روی مکانیسم های متعددی در مغز اثر می گذارد. بعد از اثبات اهمیت مسیر BMP‌ در افسردگی، محققان پروتئین Noggin مغزی را روی موش های افسرده تست کردند.

پروتئین Noggin، مسیر BMP را بلوک کرده و موجب رشد نورون های جدید یا نورون زایی می شود. آنها دریافتند که Noggin مسیر BMP را به صورت مسیر دقیق تر و موثرتر از Prozac و tricyclic بلوک می کنند و در نتیجه اثر ضد افسردگی شدیدی روی موش می گذارد.

محققان Noggin را به موش تزریق کردند و اثر آن را روی رفتارهای هیجانی و افسردگی و اضطراب آن کنترل کردند.

نتایج نشان داد موش هایی که تحت درمان با Noggin قرار گرفته بودند در مقایسه با موش های کنترل رفتار اضطرابی و افسردگی کمتری نشان دادند و مطالعات مربوط به کشف maze (راهروهای پیچ در پیچ و تو در تو) نیز در مقایسه با موش های کنترل موفق تر بودند.

این مطالعه نه تنها به درک دلایل افسردگی کمک کرد بلکه اهداف بیوشیمیایی جدیدی را برای تکوین درمان های موثرتر معرفی کرد. این مسیر، هدف جدید و امیدوار کننده ای را برای طراحی دارو برای بیمارانی که به داروهای ضد افسردگی موجود پاسخ نمی دهند، ارائه می دهد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۶:۵ دیده شده : ۴۹بار نویسنده : admin

یافتن مسیر در تهران یافتن بهترین مسیر در تهران یافتن کوتاهترین مسیر در تهران یافتن مسیر تهران یافتن مسیر ترکیه در ماهواره یافتن مسیر یاه ست یافتن مسیر بین دو شهر یافتن مسیر در جنگل یافتن مسیر بهینه یافتن مسیر هاتبرد یافتن مسیر در دریا یافتن مسیر در وسط دریا یافتن مسیر زندگی جدید درمان ایدز روش جدید درمان ایدز درمان جديد ايدز داروی جدید درمان ایدز جدیدترین درمان ایدز روشهای جدید درمان ایدز اخبار جدید درمان ایدز داروهای جدید درمان ایدز راههای جدید درمان ایدز خبر جدید درمان ایدز چهار مغز برای کودکان خواص چهار مغز برای کودکان نوار مغز برای چیست نوار مغزی برای چیست نوار مغز چیست نوار مغز برای تشخیص چیست تقویت مغز برای درس خواندن مغز گردو برای کودکان مغز گردو برای کودک فواید مغز گردو برای کودکان چهار مغز برای چاقی صورت ورزش برای مغز ورزش برای سکته مغزی بهترین ورزش برای مغز ورزش برای تقویت مغز فواید ورزش برای مغز ورزش هایی برای مغز ورزش مغزی ورزش مغز چیست ورزش مغز گاج ورزش برای بیماران سکته مغزی مفید برای مغز مفید برای مغز استخوان غذاهای مفید برای مغز غذای مفید برای مغز خوراکیهای مفید برای مغز ویتامین مفید برای مغز گیاهان مفید برای مغز نوشیدنی مفید برای مغز ویتامینهای مفید برای مغز تغذیه مفید برای مغز ویتامین برای مغز بهترین ویتامین برای مغز ویتامین برای سلامت مغز ویتامین مغز بادام ویتامین مغز ويتامين مغز بادام ويتامين مغز ویتامین مغز گردو ویتامین های مفید برای مغز تمرین برای مغز تمرین مغز تمرین مغزی تمریناتی برای تقویت مغز تمرین هایی برای مغز خوراکی برای مغز بهترین خوراکی برای مغز خوراکی های مفید برای مغز خوراکی های مضر برای مغز خوراکی هایی که برای مغز مفیدند بهترین خوراکی برای تقویت مغز خوراکی مفید برای مغز خوراکی برای تقویت مغز خوراکی مغز خوراکی هایی برای تقویت مغز کاهش افسردگی کاهش افسردگی دستیابی به شادی کاهش افسردگی ودستیابی به شادی کاهش افسردگی قاعدگی کاهش افسردگی با ورزش کاهش افسردگی در دانش آموزان کاهش افسردگی و رسیدن به شادی کاهش افسردگی و شادی کاهش افسردگی بعد از زایمان کاهش افسردگی بعد زایمان كاهش افسردگي ودستيابي به شادي راههای کاهش افسردگی ودستیابی به شادی شیوه های کاهش افسردگی ودستیابی به شادی روش های کاهش افسردگی و دستیابی به شادی برای کاهش افسردگی و دستیابی به شادی راه هایی برای کاهش افسردگی و دستیابی به شادی روش هایی برای کاهش افسردگی و دستیابی به شادی تحقیق در مورد کاهش افسردگی و دستیابی به شادی راه کاهش افسردگی ودستیابی به شادی شیوه هایی برای کاهش افسردگی ودستیابی به شادی راه هایی برای کاهش افسردگی ودستیابی به شادی برای کاهش افسردگی ودستیابی به شادی چه کنیم برای کاهش افسردگی ودستیابی به شادی چه باید کرد شیوه کاهش افسردگی ودستیابی به شادی کاهش اضطراب و افسردگی با ورزش راههای کاهش افسردگی در دانش آموزان کاهش افسردگی و افزایش شادی راههای کاهش افسردگی پس از زایمان یافتن مسیر جدیدی در مغز برای کاهش افسردگی

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۱۳
  • تعداد حاضران : ۱۹۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها