freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش خبرنگار مهر، محققان دریافتند کمبود برخی مواد مغذی می تواند علت بروز افسردگی باشد که در ادامه به آنها اشاره می شود.

کمبود آهن: مطالعات نشان می دهند زنان بیش از مردان مستعد ابتلا به افسردگی هستند چراکه مشکل کم خونی در زنان سنین ۲۵ تا ۴۵ سال بسیار متداول است. کمبود آهن هم موجب بروز افسردگی و احساس خستگی می شود.

زینک (روی): در طول چند دهه گذشته نتایج حداقل ۵ مطالعه نشان داده است که میزان زینک در بیماران مبتلا به افسردگی بسیار کم است. همچنین مشاهدات نشان داده است که مکمل های خوراکی زینک بسیار در روند درمان افسردگی موثر بوده است. بعلاوه زینک از سلول های مغز در مقابل آسیب احتمالی ناشی از رادیکال های آزاد حفاظت می کند.

اسید فولیک: پزشکان مشاهده کرده اند میزان اسید فولیک در افراد افسرده در مقایسه با افراد سالم ۲۵ درصد کمتر است. طبق مطالعات اگر قرص ضدافسردگی مصرف می کنید و از کمبود اسیدفولیک هم رنج می برید، نتایج درمان ضعیف خواهد بود. به گفته محققان، مصرف ۵۰۰ mcg اسیدفولیک در کنار داروهای ضدافسردگی موجب افزایش تاثیر روند درمان می شود.

کربوهیدرات ها: رژیم غذایی با میزان پایین کربوهیدرات در طولانی مدت و به منظور کاهش وزن می تواند منجر به افسردگی شود. چراکه تولید مواد شیمیایی سروتونین و تریپتوفان مغز که موجب ایجاد حس شادی می شود، از طریق غذاهای مملو از کربوهیدرات حاصل می شود.

پروتئین: مصرف پروتئین نه تنها برای حفظ تناسب اندام بلکه برای حفظ عملکرد مغز و سلامت روح و روان مهم است. چراکه بسیاری از انتقال دهنده های عصبی موجود در مغز از اسیدآمینه های تشکیل می شوند که در پروتئین ها وجود دارند.

اسیدهای چرب اُمگا۳: مغز یکی از اندام با بالاترین میزان لیپید یا چربی است. در حقیقت ماده خاکستری مغز حاوی ۵۰ درصد اسید چرب است. طبق مطالعات، اسیدهای چرب اُمگا-۳ می توانند به کاهش علائم افسردگی و بهبود خلق و خو کمک کنند.

ویتامین های B کمپلکس: طبق نتایج مطالعات، بیماران مبتلا به افسردگی بعد از درمان کمبود ویتامین B-کمپلکس شاهد بهبود در خلق و خوی خود بودند. این کمپلکس شامل ویتامین های B۱، B۲، B۶، B۱۲ و تیامین است. هم نوجوانان و هم افراد مسن دارای کمبود ویتامین B دچار تغییرات شناختی می شوند که می تواند منجر به افسردگی شود.

منیزیم: طبق یک مطالعه در سال ۲۰۱۲، زمانی که فرد دچار استرس می شود، ماده معدنی ای که به سرعت تمام می شود منیزم است که می تواند منجر به افسردگی و اضطراب شود. تحقیقات نشان داده است افزایش مصرف منیزیم از سلامت مغز حفاظت می کند.

ویتامین D: اگر به اندازه کافی در معرض نور صبحگاهی خورشید نیستید و رژیم غذایی تان فاقد منابع ویتامین D است، در معرض ریسک بالای ناشی از افسردگی قرار دارید. محققان دریافته اند بیماران مبتلا به افسردگی دارای میزان ناکافی ویتامین D هستند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۶:۸ دیده شده : ۴۷بار نویسنده : admin

معرفی مواد مخدر معرفی مواد مخدر صنعتی معرفی مواد مخدر جدید معرفی مواد مخدر شیشه معرفی مواد مخدر با عکس معرفی انواع مواد مخدر معرفی انواع مواد مخدر و عوارض آن معرفي انواع مواد مخدر معرفی کتاب در مورد مواد مخدر معرفی ستاد مبارزه با مواد مخدر معرفی مواد کاشت ناخن معرفی لوازم کاشت ناخن معرفی ابزار و مواد کاشت ناخن معرفی بهترین مواد کاشت ناخن معرفی مواد کراتینه مو معرفی مواد غذایی چربی سوز معرفی مواد پروتئین دار معرفی غذاهای پروتئین دار معرفی مواد گریم صورت معرفی مواد غذایی فیبردار معرفی مواد گریم معرفی ابزار و مواد گریم معرفی انواع مواد مخدر صنعتی معرفی مواد نیروزا تصادف منجر به فوت بدون گواهینامه تصادف منجر به فوت تصادف منجر به فوت در حالت مستی تصادفات منجر به فوت تصادف منجر به مرگ تصادف منجر به مرگ بدون گواهینامه تصادفات منجر به مرگ تصادفات منجر به مرگ در ایران مجازات تصادف منجر به فوت حکم تصادف منجر به فوت شوخی منجر به مرگ شوخي كه منجر به مرگ شد شوخی های منجر به مرگ شوخی که منجر به مرگ شد کلیپ شوخی منجر به مرگ شوخی وحشتناک منجر به مرگ شوخي هاي منجر به مرگ شوخی که منجر به مرگ شد آپارات شوخی خرکی منجر به مرگ اپارات شوخی منجر به مرگ تصادف منجر به جرح تصادف منجر به جرح بدون گواهینامه قوانین تصادف منجر به جرح مجازات تصادف منجر به جرح مراحل تصادف منجر به جرح حکم تصادف منجر به جرح قانون تصادف منجر به جرح جریمه تصادف منجر به جرح جرم تصادف منجر به جرح روند قانونی رسیدگی به تصادف منجر به جرح تصادفات منجر به فوت امروز تصادفات منجر به فوت در ایران تصادف منجر به مرگ بازیگر تصادف منجر به مرگ بازیگر مشهور تصادف منجر به مرگ بازیگر ایرانی تصادف منجر به مرگ بازیگر معروف تصادف منجر به مرگ بدون داشتن گواهینامه تصادف منجر به مرگ در ایران آمار تصادفات منجر به مرگ در ایران قانون تصادفات منجر به مرگ فیلم تصادفات منجر به مرگ مجازات تصادف منجر به مرگ مجازات تصادف منجر به مرگ بدون گواهینامه فیلم تصادف منجر به مرگ حکم تصادف منجر به مرگ بدون گواهینامه دعواهای منجر به مرگ دعواهایی که منجر به مرگ شد تفکر منجر به تعقل تفکر منجر به تعقل می شود چگونه تفکر منجر به تعقل می شود چگونه تفکر ما منجر به تعقل می شود منجر شدن تفکر به تعقل تفکر ما منجر به تعقل تفکر ما منجر به تعقل می شود چگونه تفکر منجر به عقل می شود دعوای منجر به مرگ دعوا منجر به مرگ کلیپ دعوای منجر به مرگ فیلم دعوای منجر به مرگ افسردگی درمان می شود آیا افسردگی درمان می شود؟ افسردگی چگونه درمان میشود ایا افسردگی بدون دارو درمان می شود افسردگی چیست و چگونه درمان می شود معرفی مواد مغذی که کمبودشان می‌تواند منجر به افسردگی شود

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۸
  • تعداد حاضران : ۲۳۹
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها