freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمدمهدی گویا با بیان اینکه گروه های پرخطر و حساس باید واکسن آنفلوانزا را تزریق کنند افزود:‌ این گروه ها شامل افرادی است که اگر به این بیماری مبتلا شوند، ممکن است که در بیمارستان بستری شوند و یا به مرگ آنها منتهی شود.

وی گفت: تزریق واکسن آنفلوانزا برای افراد بالای ۶۵ سال، افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی مزمن، دیابت کنترل نشده و یا افراد مبتلا به سرطان که شیمی درمانی و یا رادیوتراپی دارند، اهمیت بسیاری دارد.

گویا افزود: همچنین خانم های باردار و کودکان جزء گروه های پرخطر محسوب می شوند و باید در ابتدای فصل سرما واکسن آنفلوانزا را تزریق کنند.

وی با بیان اینکه بهتر است تزریق این واکسن با تجویز پزشک باشد، گفت: واکسن آنفلوانزا در داروخانه های به میزان کافی توزیع شده است.

گویا افزود: بهترین دوره تزریق این واکسن اواخر شهریور و اوایل مهر است و هرچه که به فصل سرما نزدیکتر می شویم اهمیت تزریق این واکسن نیز بیشتر می شود.

وی گفت: به افرادی که در معرض خطر هستند توصیه می کنیم تا هوا سرد نشده و ویروس این بیماری شایع نشده است، واکسن آنفلوانزا را دریافت کنند.

گویا افزود: تزریق این واکسن برای افراد عادی و یا جوانان ضرورتی ندارد.

وی گفت: ویروس آنفلوانزا، ویروسی غیرقابل پیش بینی است و نمی توان پیش بینی کرد که هر سال چه اتفاقی خواهد افتاد و معمولاً هر چند سال یکبار انواع شدید آن ظاهر می شود، اما اینکه در کجا و یا در کدام منطقه مبتلا می شوند، غیرقابل پیش بینی است.

گویا افزود: در یک فصل آنفلوانزایی ۱۵ تا ۲۰ درصد جامعه به این بیماری مبتلا می شوند که البته به صورت موج است که در موج اول بیشتر و در موج های بعدی تعداد مبتلایان کمتر می شود.

وی گفت: ما هر ساله آمادگی مقابله با این بیماری را داریم و بیمارستان ها نیز آماده هستند.

گویا افزود: تاکنون شیوع آنفلوانزا از هیچ کشوری گزارش نشده است که نوع آن مشخص شود، البته این بیماری از کشوری به کشوری دیگر و یا از منطقه به منطقه ای دیگر متفاوت است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۶:۶ دیده شده : ۶۱بار نویسنده : admin

واکسن آنفلوانزا برای کودکان واکسن آنفلوانزا برای کودکان زیر 2 سال دوز واکسن آنفلوانزا برای کودکان واکسن آنفلوآنزا کودکان تزریق واکسن آنفولانزا برای کودکان واکسن آنفولانزا کودکان واکسن آنفولانزا در کودکان واکسن آنفولانزا برای کودک واکسن آنفولانزا برای کودک یک ساله عوارض واکسن آنفولانزا برای کودکان واکسن آنفلوانزا واکسن آنفلوانزای فصلی واکسن آنفولانزا در بارداری واکسن آنفولانزا Influvac واکسن آنفلوانزا برای زنان باردار واکسن آنفلوانزای طیور واکسن آنفلوانزا هلندی واکسن آنفلوآنزا برای نوزادان عوارض واکسن آنفلوانزای فصلی واکسن انفولانزای فصلی تزریق واکسن آنفولانزا در بارداری عوارض واکسن آنفولانزا در بارداری زدن واکسن آنفولانزا در بارداری واکسن آنفولانزا بارداری واکسن آنفولانزا و بارداری واکسن آنفولانزا در زمان بارداری زمان تزریق واکسن آنفولانزا در بارداری واکسن آنفولانزا در زنان باردار واکسن آنفولانزا در سه ماه اول بارداری واکسن آنفولانزا برای زنان باردار تزریق واکسن آنفولانزا برای زنان باردار ایا واکسن انفولانزا برای زن باردار مضر است واکسن آنفولانزای طیور واکسن آنفلوآنزا هلندی واکسن آنفولانزا هلندی واکسن آنفولانزا هلندی یا فرانسوی واکسن آنفولانزا هلند قیمت واکسن آنفولانزا هلندی عوارض واکسن آنفولانزا در کودکان واکسن آنفولانزا جهت کودکان واکسن آنفولانزای کودکان تزریق واکسن آنفولانزا در کودکان دوز واکسن آنفولانزا در کودکان نحوه تزریق واکسن آنفولانزا در کودکان واکسن انفولانزا برا کودکان واکسن آنفلوانزا برای نوزادان واکسن آنفلوآنزا نوزادان واکسن آنفولانزا برای نوزاد گروه‌های پرخطر واکسن آنفلوانزا بزنند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۳۷۹
  • تعداد حاضران : ۲۰۸
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها