freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا به نقل از سای‌تک، این گیاه که "گاستوردیا کوروشیمنسیس" (Gastrodia kuroshimensis) نام دارد، در جزیره نیمه گرمسیری کوروشیما در جنوب ژاپن شناسایی شده است.

این گیاه یک گونه جدید میکوریزا موسوم بهmycoheterotrophic است که نیازی به فتوسنتز برای تغذیه نداشته و در عوض بر انگل میزبان خود تکیه دارد. این گیاه همچنین کلیستوگاموس(بسته‌زام) است؛ بدان معنی که گل‌های آن هیچ گاه شکوفه نمی‌کنند.

گیاهان mycoheterotrophic از مدت‌ها پیش توجه محققان را به خود جلب کرده بودند اما اطلاعات کمی در مورد آن‌ها وجود داشت زیرا بسیار کوچک و نادر هستند و مشاهده آن‌ها بسیار سخت است و همچنین بیشتر در فضای تاریک زیر درختان جنگل ‌ها می‌رویند. اندام‌های بالایی این گیاهان نیز تنها در دوره‌های میوه‌دهی و گلدهی ظاهر می‌شوند.

گیاه جدید گاستوردیا کوروشیمنسیس به این خاطر که بسته زام است، توجه محققان را به خود جلب کرده است. بسته زام به گونه‌های گیاهی گفته می‌شود که از گلهای با قابلیت خود لقاحی برخوردارند. اما جوانه‌های این گلها بسته هستند.

جزئیات این کشف در مجله Phytotaxa منتشر شده است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۱:۱۸ دیده شده : ۶۳بار نویسنده : admin

گیاهی که گربه دوست دارد گیاهی که برای ساخت رنگ گیاهی که برای ساخت رنگ استفاده می شود گیاهی که برای ساختن رنگ استفاده می شود گیاهانی که برای ساخت رنگ استفاده می شود گیاهی که برای ساختن رنگ از آن استفاده می شود گیاهانی که برای ساخت رنگ استفاده می شوند گیاهی که ازان برای ساختن رنگ استفاده می شود گیاهانی که برای ساختن رنگ استفاده می شود گیاهانی که برای ساختن رنگ استفاده می شوند گیاهانی که برای ساختن رنگ از آنها استفاده می شود گیاهی که باعث لاغری میشود گیاهانی که باعث لاغری میشود گیاهانی که باعث لاغری می شوند گياهاني كه باعث لاغري ميشوند گیاهان که باعث لاغری میشوند داروهای گیاهی که باعث لاغری میشود گیاهی که باعث لاغری سریع میشود داروهای گیاهی که باعث لاغری میشوند داروی گیاهی که باعث لاغری میشود عرقیات گیاهی که باعث لاغری میشود گیاهی که دشمن یبوست است گیاهی که برای رنگرزی استفاده میشود گیاهانی که برای رنگرزی استفاده می شود گیاهانی که برای رنگرزی استفاده می شوند گیاهی که در رنگرزی استفاده می شود یکی از گیاهانی که برای رنگرزی استفاده می شود گیاهی که برای تقویت مو و رنگرزی استفاده می شود گياهي كه در رنگرزي استفاده ميشود گیاهانی که در رنگرزی استفاده می شوند گياهاني كه براي رنگرزي استفاده ميشوند گیاهی که برای تقویت موی سر و رنگرزی استفاده میشود گیاهی که فتوسنتز نمی‌کند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۵
  • تعداد حاضران : ۱۹۱
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها