freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر شاهین خزعلی عضو کمیسیون علمی کنگره بین‌المللی اندومتریوز و جراحی کم‌تهاجمی زنان در نشست خبری امروز با تاکید بر اینکه درمان جراحی اندومتریوز یکی از معضلات امروز دنیای پزشکی است، افزود: چرا که این بیماری علاوه بر رحم و تخمدان‌ها، روده‌ها، کلیه‌ها و سایر اعضای بدن را درگیر می‌کند. از این رو درمان جراحی این بیماری نیاز به یک تیم متخصص جراح دارد.

وی با بیان اینکه بر این اساس بسیاری از کشورها به سمت ایجاد مراکز پزشکی چندتخصصی برای این بیماری حرکت کرده‌اند، ادامه داد: در تحقیقاتی که در سال 1990 بر روی زنان مبتلا به سرطان تخمدان انجام شد، نشان داد که اگر بیماران در مراکز تخصصی آنکولوژی زنان مورد درمان قرار گیرند، درمان‌ها اثربخش‌تر خواهد بود. از این رو برخی از کشورها مانند انگلستان از 10 سال قبل به این سمت حرکت کردند.

خزعلی با بیان اینکه در این کشورها اقدام به راه‌اندازی کلینیک‌های چندتخصصی برای درمان اندومتریوز نیز شده است، خاطرنشان کرد: در این مراکز اطلاعات کامل بیماران در بانک داده‌ها ذخیره می‌شود و با بررسی این بانک داده‌ها آخرین یافته‌های خود در این زمینه در مجامع بین‌المللی علمی را منتشر می‌کنند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در کلینیک اندومتریوز پژوهشگاه ابن‌سینا گفت: از سه سال قبل من با این مرکز همکاری دارم چرا که این مرکز در سال 2016 از لحاظ تعداد بیماران، رتبه اول را کسب کرده است.

این محقق ایرانی دانشگاه آکسفورد با تاکید بر اینکه جراحی‌های اندومتریوز جراحی‌های پرعارضه هستند، یادآور شد: بیماری اندومتریوز موجب آسیب  به اندام‌هایی چون روده، مثانه و لوله‌های حالب شده زیرا اندومتریوز باعث چسبندگی در این اندام‌ها می‌شود.

خزعلی با تاکید بر اینکه از سه سال قبل تاکنون در ایران، 244 بیمار مبتلا به اندومتریوز تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند، اضافه کرد: در طول این سه سال یک مورد که دچار عارضه غیرشناخته شده و تشخیص داده نشده بوده، شناسایی نشده است چراکه عوارض عمل در این مرکز با دقت بالا مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی همچنین به علائم بیماری اندومتریوز اشاره کرد و گفت: مهمترین علامت این بیماری درد شدید در دوران قاعدگی و همچنین در زمان اجابت مزاج است.

عضو کمیته علمی کنگره بین‌المللی اندومتریوز ناباروری را از دیگر عوارض مهم این بیماری نام برد و خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات این بیماری تشخیص آن است به‌گونه‌ای که در کشور انگلستان هفت‌ونیم سال طول می‌کشد تا این بیماری تشخیص داده شود.

خزعلی با بیان اینکه در حال حاضر اطلاعات کافی در زمینه روش‌های درمانی این بیماری وجود ندارد، اضافه کرد: در حال حاضر داروهایی که موجب از بین بردن بافت اندومتریوز شود در اختیار نداریم و داروهای تجویز شده بیشتر برای پیشگیری از پیشرفت بیماری است.

وی با تاکید بر اینکه تئوری‌های مختلفی در زمینه علل بروز این بیماری عرضه شده است، افزود: مطالعات زیادی در این زمینه صورت گرفته ولی جامعه علمی اندومتریوز جهانی آن را تایید نکرده است.

به گفته وی، عواملی متعددی چون ژنتیکی و بیماری‌های ویروسی در مورد اندومتریوز مطرح است ضمن آنکه اخیراً عوامل و آلودگی‌های محیطی در بروز این بیماری مطرح شده ولی هنوز به اثبات نرسیده است.

خزعلی همچنین با اشاره به تلاش‌های کلینیک اندومتریوز مرکز ناباروری ابن‌سینا در زمینه درمان‌های کم‌تهاجمی اندومتریوز گفت: در این راستا گام‌هایی در جهت جراحی‌های لاپارسکوپی این بیماری برداشته شده که در حال حاضر 91 درصد از بیماران با استفاده از این روش تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۵:۲۰ دیده شده : ۸۵بار نویسنده : admin

درصد مبتلایان به ایدز در ایران درصد مبتلایان به ایدز میزان مبتلایان به ایدز درصد مبتلایان به دیابت درصد مبتلایان به سرطان میزان بقای مبتلایان به سرطان سن ابتلا به اندومتریوز لاپارسکوپی چیست لاپاراسكوپي چیست عمل لاپاراسکوپی چیست جراحی لاپارسکوپی چیست لاپاراسکوپی چیست لاپارسکوپی رحم لاپاراسكوپي رحم لاپاراسکوپی رحم و تخمدان لاپاراسکوپی رحم دوشاخ لاپاراسکوپی رحم در مشهد لاپارسکوپی کیسه صفرا لاپاراسکوپی کیسه صفرا لاپاراسكوپي كيسه صفرا لاپاراسکوپی کیسه صفرا چیست لاپاراسکوپی كيسه صفرا لاپاراسکوپي کيسه صفرا لاپاراسکوپی کیسه صفرا فیلم عمل لاپاراسكوپي كيسه صفرا عوارض لاپاراسکوپی کیسه صفرا هزینه لاپاراسکوپی کیسه صفرا لاپارسکوپی تخمدان لاپاراسکوپی تخمدان پلی کیستیک لاپاراسكوپي تخمدان لاپاراسکوپی تخمدان چیست لاپاراسکوپی کیست تخمدان لاپاراسکوپی تخمدان Pco لاپاراسکوپی تخمدان های پلی کیستیک لاپارسکوپی زنان لاپاراسكوپي زنان لاپاراسکوپی زنان لاپاراسکوپی زنان چیست لاپارسکوپی چیه لاپاراسکوپی چیه لاپارسکوپی سنگ صفرا لاپاراسکوپی سنگ صفرا لاپاراسکوپی سنگ کیسه صفرا لاپاراسكوپي سنگ كيسه صفرا عمل لاپاراسکوپی سنگ صفرا جراحی لاپاراسکوپی سنگ صفرا لاپارسکوپی واریکوسل لاپاراسکوپی واریکوسل لاپارسکوپی شکم لاپاراسکوپی شکم لاپاراسکوپی شکمی لاپارسکوپی بیضه لاپاراسکوپی بیضه لاپاراسکوپی بیضه نزول نکرده درمان 90 درصد مبتلایان به اندومتریوز با جراحی‌های لاپارسکوپی

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۶
  • تعداد حاضران : ۲۱۶
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها