freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یکی از سوالاتی که بعد از دیدن بسیاری از فیلم‌های گران‌قیمت اما ضعیف امسال از خودم می‌پرسیدم این بود: «این فیلم دقیقا چرا ساخته شده است»؟ تابستان ۲۰۱۶ حاوی بازسازی‌ها و ریبوت‌ها و دنباله‌های بسیاری بود که یکی از یکی بی‌هدف‌تر بودند. اما اگر قرار باشد جایزه‌ای در این زمینه وجود داشته باشد، آن را باید به «افسانه‌ی تارزان» داد. بزرگ‌ترین مشغولیت ذهنی تماشاگر در طول این فیلم، این است که استودیو و سازندگان دقیقا با خودشان چه فکر کرده بودند؟ چون حداقل دلیل ساخت بسیاری از فیلم‌های شکست‌خورده‌ی امسال مشخص بود. «وارکرفت» به خاطر بازی‌هایش طرفداران چندمیلیونی دارد. «شکارچیان ارواح» قدرت نوستالژیک قوی‌ای دارد. «روز استقلال: بازخیز» دنباله‌ی یکی از موفق‌ترین بلاک‌باسترهای تاریخ سینماست. اما «افسانه‌ی تارزان» چه؟ چرا یکی در سال ۲۰۱۶ باید به فکر ساختن یک فیلم تارزانی بیافتد؟ نه تنها این شخصیت بیش از یک قرن پیش خلق شده است، بلکه بحث‌های نژادی داستان‌های او هم آن‌قدر کهنه شده‌اند که دیگر در دوران تسخیر سینماها توسط ابرقهرمانان کامیک‌بوکی، چیزی برای هیجان‌زده کردن تماشاگران ندارند.

راستش را بخواهید دارم کم‌کم هدف از ساخت این فیلم را متوجه می‌شوم. برنامه‌ی استودیو و دیوید یتس به عنوان کارگردان پروژه این بوده که تارزان را به یک ابرقهرمان مدرن تبدیل کنند. در این فیلم، تارزان مثل بتمن دو هویت دارد (یک سرمایه‌دارِ با اصل و نسب و یک قهرمانِ فروتنِ مردمی)، مثل ابرقهرمانان از فیزیک عضلانی بهره می‌برد و مثل مرد عنکبوتی و آکوآمن با آویزان شدن از طناب‌های جنگلی و صحبت کردن با حیوانات با بی‌عدالتی مبارزه کند. تنها چیزی که کم دارد یک علامت T بزرگ به عنوان لوگو برروی سینه‌اش است. پس، معمایمان حل شد! هدف از ساخت این فیلم، تبدیل کردن تارزان بخت‌برگشته به یک ابرقهرمان مدرن دیگر بوده است. اما سازندگان چقدر در رسیدن به این هدف فاخر موفق بوده‌اند؟ بدون اغراق باید بگویم: هیچی.

بزرگ‌ترین ویژگی داستان‌های تارزان، مفرح‌بودن آنها است. نباید از داستانی که درباره‌ی مردی جنگلی است انتظار چیز پیچیده و معناداری را کشید. اولین و پیش‌پاافتاده‌ترین هدف یک فیلم تارزانی باید خلق یک سرگرمی جذاب باشد. بنابراین من از «افسانه‌ی تارزان» انتظار دیگری غیر از این نداشتم. نکته‌ی شوکه‌کننده‌ی ماجرا این است که دیوید یتس در رسیدن به ساده‌ترین و روشن‌ترین ماموریتش شکست خورده است. «افسانه‌ی تارزان» به‌طرز غیرمنتظره‌ای بی‌روح و بی‌هیجان است. انگار نه انگار که شخصیت اصلی داستان چنین آدم باحالی است. وقتی فیلمی که باید یک سرگرمی باشد، به امتحانی برای بیدار ماندن تماشاگر تبدیل شود، دیگر فاتحه‌ی آن فیلم را باید خواند.

برنامه‌ی استودیو و دیوید یتس به عنوان کارگردان پروژه این بوده که تارزان را به یک ابرقهرمان مدرن تبدیل کنند‌

یکی از چیزهایی که باعث شده چنین بلایی سر فیلم بیاید، به برنامه‌ی سازندگان برای تبدیل کردن تارزان به یک ابرقهرمان مدرن برمی‌گردد. مسئله این است که ما با شروع فیلم در لندن با تارزان روبه‌رو می‌شویم. سال‌ها از بیرون آمدن او و همسرش جین از آفریقا گذشته است. چنین فیلمی باید تمام فکر و ذکرش را به خلق اکشن و هیجان اختصاص بدهد، اما خب، به دلایل نامعلومی ظاهرا دنبال کردن تارزان در لباس اشرافی و در کاخ‌های تاریک و سوت و کورش جذاب‌تر از چیز دیگری است و دوباره به دلایل نامعلومی اگرچه ما برای بندبازی تارزان به تماشای فیلم نشسته‌ایم، اما باید بیش از ۴۵ دقیقه صبر کنیم تا او بالاخره پا در جنگل بگذارد. بماند که ورود تارزان به جنگل هم چیزی را تغییر نمی‌دهد. حقیقتش ساختار داستانگویی فیلم آن‌قدر آشفته و درب‌و‌داغان است که نمی‌دانم باید از کجا شروع کنم.

اولین مسئله‌ای که نمی‌توانم بفهمم این است که چرا تکرار همان داستان قدیمی؟ بیش از ۲۴ رمان درباره‌ی تارزان نوشته شده که سازندگان می‌توانستند آنها را اقتباس کنند، اما آنها باز دوباره سراغ همانی رفته‌اند که دیگر از فرط تکرار، پوسیده شده است. اما می‌دانید بدتر از این چیست؟ فیلم همین کار ساده را هم نمی‌تواند به درستی انجام دهد. حتما انتظار دارید فیلم در پرده‌ی اول با داستان ریشه‌ای تارزان شروع شود، در پرده‌ی دوم پلات اصلی و موانع راه قهرمان را پی‌ریزی کند و در پرده‌ی آخر به نقطه‌ی اوجی عظیم برسد! دم شما گرم که چنین انتظاری دارید، چون فیلم ضعیف‌تر از این است که از این مسیر سرراست پیروی کند. در عوض، ما فیلم را با پرده‌ی دوم آغاز می‌کنیم و داستان ریشه‌ای تارزان به‌طرز ناشیانه‌ای به‌صورت فلش‌بک در طول فیلم تدوین شده‌ است. فلش‌بک‌ها همین‌طوری می‌آیند و می‌روند و تعدادشان آن‌قدر زیاد است که مدام ریتم خط اصلی داستان را قطع می‌کنند. آیا می‌توان در روایت یک داستان سه‌پرده‌ای ساده هم شکست خورد؟ «افسانه‌ی تارزان» ثابت می‌کند که بله، چنین چیزی شدنی است.

بعد از داستان دومین مشکل بزرگ فیلم، تارزان و جین هستند. مخصوصا تارزان که کلا پرت است. باز دوباره تلاش سازندگان برای تبدیل کردن او به ابرقهرمانی مدرن کار را خراب کرده است. ما از تارزان انتظار مرد سرزنده، شاداب و بزله‌گویی را داریم، اما تارزان این فیلم بیشتر شبیه بروس وین «شوالیه‌ی تاریکی برمی‌خیزد» است. یک مرد اخموی کسل‌آور که همه‌اش توی خودش است. فقط اگر در «شوالیه‌‌ی تاریکی برمی‌خیزد» می‌دانستیم بروس وین چرا این‌قدر غمگین است، در اینجا معلوم نیست چرا تارزان باید چنین رفتاری داشته باشد. الکساندر اسکارزگارد در نقش تارزان هم هیچ کمکی به شخصیت‌پردازی ضعیف کاراکترش نکرده است. او بیشتر از آن چیزی که لازم باشد، جدی است و طوری راه می‌رود و صحبت می‌کند که انگار بتمن بعد از نجات گاتهام، سر از گونگو درآورده است!

خب، برای اینکه تارزان انگیزه‌ای برای بازگشتن به دورانِ درخت‌سواری‌اش پیدا کند، باید کاتالیزوی وجود داشته باشد. یکی از معروف‌ترین چیزهایی که همیشه تارزان را مجبور به مبارزه با آدم‌بد‌ها می‌کرده، جین بوده است. جین اگرچه خودش قبول ندارد، اما او همیشه نقش همان دختر گرفتار در بالای قلعه‌ی اژدها را برعهده داشته که باید نجات داده شود. چنین چیزی درباره‌ی «افسانه‌ی تارزان» هم صدق می‌کند. اما مشکل این است که تلاش تارزان برای نجات جین بی‌حس‌و‌حال است. چون عشق آنها غایب است. ما متوجه می‌شویم که جین به تارزان تعلق دارد، اما فیلم هیچ تلاشی برای معنادار کردن این رابطه‌ی احساسی نمی‌کند. هیچ کاری برای ایجاد یک عشق قابل‌باور بین آنها صورت نمی‌گیرد. چیزی وجود ندارد که نشان دهد این دو برای یکدیگر خواهند مُرد. سازندگان با توجه به شهرت عشق تارزان و جین، بی‌خیال پرداختن به این بخش شده‌اند و با خودشان فکر کرده‌اند که تماشاگران با به یاد آوردن فیلم‌های قبلی، این رابطه‌ی ضعیف را قبول می‌کنند. در حالی که مسئله‌ی نجات جین توسط تارزان آن‌قدر در این فیلم نقش مهمی دارد که هرگز نباید سرسری رها می‌شد. تمام هیجان فیلم به این بستگی دارد که آیا تارزان سر موقع به جین می‌رسد یا نه. وقتی عشق آنها متقاعدکننده نباشد، هیجانی هم نخواهد بود.

مشکل بعدی این است که داستان بیش از حد لزوم شلوغ و درهم‌برهم است. جدا از خرده‌پیرنگ رومانتیک فیلم، یک خرده‌پیرنگ دیگر داریم که مربوط به احساس گناه تارزان در خصوص رها کردن وطنش است. این وسط، فیلم پای موضوعات جدی‌ای مثل نژادپرستی، برده‌داری و اتحاد را نیز به میان می‌کشد. نهایتا رابطه‌ی شکرآب تارزان با حیوانات را هم به تمام اینها اضافه کنید تا ببینید فیلمی که باید یک اکشن شسته‌رفته می‌بود، چقدر پرهرج‌و‌مرج است. تمام اینها فیلم را به یک ماجراجویی جنگلی کلیشه‌ای تبدیل کرده‌اند که نه سر دارد و نه ته. معلوم نیست دنباله است یا پیش‌درآمد. می‌خواهد چیز جدیدی باشد یا میراث گذشتگان را تکرار کند. اما باز دوباره باید به بزرگ‌ترین جنایت فیلم برگردم: تارزان نباید خسته‌کننده باشد. ما با کاراکتری سروکار داریم که با درندگان ارتباط نزدیکی دارد و رفیق فابریکِ گوریل‌هاست، اما فیلم آن‌قدر تاریک و جدی است که «بتمن علیه سوپرمن» در مقایسه با آن «فرندز» است!

«افسانه‌ی تارزان» به‌طرز غیرمنتظره‌ای بی‌روح و بی‌هیجان است‌

چنین چیزی درباره‌ی بقیه‌ی کاراکترها هم صدق می‌کند. کریستوفر والتز در نقش فرمانده‌ی نیروهای بلژیکی، همان کریستوفر والتز همیشگی است. کسی که به خاطر شخصیت‌پردازی اوریجینال تارانتینو در «حرامزاده‌های لعنتی» به یک روانی تهدیدبرانگیز اما دوست‌داشتنی تبدیل شد، اما بعد از آن فیلم، این پرسونای والتز بدون خلاقیت فقط تکرار شده است و خودِ والتز هم با قبول نکردن این نقش‌ها، تلاشی برای بیرون آمدن از این پرسونای تکراری نمی‌کند. مارگو رابی تنها ویژگی هیجان‌انگیز فیلم بود که من را مجبور به دیدن آن کرد. اگرچه رابی یکی از جذاب‌ترین بازیگران روز سینماست و اسکورسیزی در «گرگ وال‌استریت» نشان داد که او استعداد فوق‌العاده‌ای هم دارد، اما فیلم هیچ استفاده‌ای از او نمی‌کند. در مقایسه با فاجعه‌ی اسکارزگارد و والتز، رابی در وضعیت بهتری قرار دارد، اما او هم در نهایت به جمع افسوس‌های فیلم می‌پیوندد. افسوس از اینکه این بازیگر با فیلمنامه‌ی بهتری می‌توانست به یکی از برگ برنده‌های فیلم تبدیل شود که نشده.

کارگردانی دیوید یتس آخرین شاهکار به جا مانده از او در این فیلم است و در مقایسه با کارهای قبلی‌‌اش یک عقب‌نشینی تمام‌عیار محسوب می‌شود. فیلم بافت بصری شلخته و کثیفی دارد. «افسانه‌ی تارزان» هویت بصری منحصربه‌فردی ندارد. فیلم باید احساس یک فیلم تارزانی را داشته باشد، اما در عوض هنگام تماشای فیلم احساس می‌کنید در حال دیدن کلیپ‌هایی از فیلم‌های زک اسنایدر، «کینگ کونگ» پیتر جکسون و انیمیشن‌های رابرت زمه‌کیس هستید. «افسانه‌ی تارزان» به‌طرز سنگینی CGI‌محور است، اما طراحی انیمیشن‌ها و مدل‌های حیوانات بعضی‌وقت‌ها آن‌قدر مصنوعی می‌شود یا بعضی‌وقت‌ها پرده‌ی سبز طوری توی ذوق می‌زند که تماشاگر را از فیلم بیرون می‌اندازد. تازه بعد از «افسانه‌ی تارزان» است که متوجه می‌شوید تکنسین‌های «کتاب جنگل» چه کار غیرممکنی در زمینه‌ی خلق یک دنیای تمام کامپیوتری متقاعدکننده انجام داده‌اند. «افسانه‌ی تارزان» به عنوان یک فیلم ابرقهرمانی/تارزانی اکشن کم دارد یا تقریبا اصلا ندارد. چون همان‌ مبارزات اندک هم آن‌قدر بد فیلمبرداری شده‌اند که به‌ خاطر تکان‌های شدید دوربین و کلوزآپ‌های نابه‌جا بیشتر از هیجان‌انگیز بودن، آزاردهنده می‌شوند.

در نبرد نهایی فیلم تمام حیوانات وحشی کونگو به رهبری تارزان به سمت محل گردهمایی نیروهای بلژیکی حمله‌ می‌کنند و چه دقیقه بعد از کنار رفتن گرد و خاک تنها چیزی که باقی می‌ماند خرابی است. این سکانس اگرچه بدست هالیوودی‌ها ساخته شده، اما به‌طرز زیرکانه‌ای حکایت رفتار خود آنهاست. همان‌طور که نیروهای خارجی به سرزمینی دست‌نخورده هجوم می‌آورند، آن را از منابع طبیعی ارزشمندش خالی می‌کنند و جنازه‌ی آن را برای حمله به سرزمینی دیگر پشت سر می‌گذارند، استودیوهای هالیوودی هم یادآور استعمارگران فیلم هستند که برند‌های مشهور را برای پیدا کردن پول کندو کاو می‌کنند و بعد از شکست خوردن، برند دیگری را برای تکرار این کار انتخاب می‌کنند. همیشه قبل از دیدن چنین بلاک‌باسترهای ضعیفی خودم را برای بدترین‌ها آماده می‌کنم. اما می‌دانید بزرگ‌ترین دستاورد «افسانه‌ی تارزان» چیست؟ این فیلم موفق شد به چیزی بدتر از بدترین پیش‌بینی‌هایم تبدیل شود.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۰:۰:۳۴ دیده شده : ۵۸۴بار نویسنده : admin

نقد فیلم فروشنده نقد فیلم فروشنده اصغر فرهادی نقد فیلم فروشنده فراستی نقد فیلم فروشنده فرهادی نقد فیلم فروشنده رائفی پور نقد فیلم نقد فیلم ماهی و گربه نقد فیلم لانتوری نقد فیلم بارکد نقد فیلم ملبورن نقد فیلم کوچه بی نام نقد فیلم من نقد فیلم پنج تا پنج نقد فیلم دختر نقد فیلم ماهی و گربه شهرام مکری نقد فیلم ماهی و گربه سعید عقیقی نقد فیلم ماهی وگربه مجید اسلامی نقد فیلم ماهی و گربه ایمان فانی نقد فيلم ماهی و گربه نقد فیلم ماهی و گربه مسعود فراستی بررسی فیلم ماهی و گربه نقد فیلم سینمایی ماهی و گربه نقد بررسی فیلم ماهی و گربه نقد فیلم لانتوری فراستی نقد فیلم بارکد فراستی نقد فیلم ملبورن فراستی نقد فیلم ملبورن نیما جاویدی نقد فيلم سينمايي ملبورن نقد فیلم سینمایی ملبورن نقد های فیلم ملبورن نقد و بررسی فیلم ملبورن نقد فیلم کوچه بی نام فراستی نقد فيلم كوچه بي نام نقد فیلم من سالوادور نیستم نقد فیلم من سهیل بیرقی نقد فیلم من دیگو مارادونا هستم نقد فیلم من پیش از تو نقد فیلم من همسرش هستم نقد فیلم من مادر هستم نقد فيلم من مادر هستم نقد فیلم من و زیبا نقد فيلم من ديگو مارادونا هستم نقد فیلم پنج تا پنج تارا اوتادی نقد فيلم پنج تا پنج نقد فیلم دختر دانمارکی نقد فیلم دختر رضا میرکریمی نقد فيلم دختر گمشده نقد فیلم دختری با روبان زرد نقد فیلم دختری با خالکوبی اژدها نقد فیلم دختر میلیون دلاری نقد فیلم دختری با گوشواره های مروارید نقد فیلم دختری با کفشهای کتانی نقد فیلم دختر از هم گسیخته The Legend Of Tarzan The Legend Of Tarzan Full Movie The Legend Of Tarzan Review The Legend Of Tarzan Cast The Legend Of Tarzan Trailer The Legend Of Tarzan 2016 The Legend Of Tarzan Imdb The Legend Of Tarzan Watch Online The Legend Of Tarzan Full Movie Download The Legend Of Tarzan 2016 Full Movie The Legend Of Michael Mishra The Legend Of Michael Mishra Songs The Legend Of Michael Mishra Luv Letter The Legend Of Michael Mishra Songs.pk The Legend Of Michael Mishra Review The Legend Of Michael Mishra Trailer The Legend Of Michael Mishra Movie Download The Legend Of Michael Mishra Watch Online The Legend Of Michael Mishra 2016 The Legend Of Michael Mishra Box Office The Legend Of Zelda The Legend Of Zelda Breath Of The Wild The Legend Of Zelda Ocarina Of Time The Legend Of Zelda Twilight Princess The Legend Of Zelda A Link Between Worlds The Legend Of Zelda Skyward Sword The Legend Of Zelda Ocarina Of Time 3d The Legend Of Zelda A Link To The Past The Legend Of Zelda Majora's Mask The Legend Of Zelda Wind Waker The Legend Of Korra The Legend Of Korra Season 5 The Legend Of Korra Season 4 The Legend Of Korra Season 2 The Legend Of Korra Season 1 The Legend Of Korra Season 3 The Legend Of Korra Episodes The Legend Of Korra Characters The Legend Of Korra Comic The Legend Of Korra Game The Legend Of Tarzan Full Movie Online The Legend Of Tarzan Full Movie In Hindi Download Hd The Legend Of Tarzan Full Movie Online Free The Legend Of Tarzan Full Movie In Hindi The Legend Of Tarzan Full Movie 2016 The Legend Of Tarzan Full Movie Watch Online The Legend Of Tarzan Full Movie In Hindi Download The Legend Of Tarzan Full Movie Youtube The Legend Of Tarzan Review Imdb The Legend Of Tarzan Review Ign The Legend Of Tarzan Review Guardian The Legend Of Tarzan Review 2016 The Legend Of Tarzan Review India The Legend Of Tarzan Review Behindwoods The Legend Of Tarzan Review Youtube The Legend Of Tarzan Review Embargo The Legend Of Tarzan Review Indonesia The Legend Of Tarzan Cast And Crew The Legend Of Tarzan Castle Hill The Legend Of Tarzan Cast Jane The Legend Of Tarzan Cast Interview The Legend Of Tarzan Cast Names The Legend Of Tarzan Cast Imdb The Legend Of Tarzan Cast Song The Legend Of Tarzan Cast Of Characters The Legend Of Tarzan Cast Extras The Legend Of Tarzan Trailer 2 The Legend Of Tarzan Trailer In Hindi The Legend Of Tarzan Trailer Music The Legend Of Tarzan Trailer Dailymotion The Legend Of Tarzan Trailer Download The Legend Of Tarzan Trailer 3 The Legend Of Tarzan Trailer 2016 The Legend Of Tarzan Trailer Ita The Legend Of Tarzan Trailer Review The Legend Of Zelda Breath Of The Wild Release Date The Legend Of Zelda Breath Of The Wild Trailer The Legend Of Zelda Breath Of The Wild Wallpaper The Legend Of Zelda Breath Of The Wild Gameplay The Legend Of Zelda Breath Of The Wild Wiki The Legend Of Zelda Breath Of The Wild Pc The Legend Of Zelda Breath Of The Wild Timeline The Legend Of Zelda Breath Of The Wild Demo The Legend Of Zelda Breath Of The Wild Map The Legend Of Tarzan 2016 Full Movie Online The Legend Of Tarzan 2016 Download The Legend Of Tarzan 2016 Full Movie Download The Legend Of Tarzan 2016 Full Movie Online Free The Legend Of Tarzan 2016 Trailer The Legend Of Tarzan 2016 Cast The Legend Of Tarzan 2016 Hindi Dubbed The Legend Of Tarzan 2016 Hd-ts X264-cpg Of Tarzan Tarzan Of The Apes Tarzan Of The Apes 1918 Tarzan Of The Apes Pdf Tarzan Of The Apes Summary Tarzan Of Jane Tarzan Of Greystoke Tarzan Of The Apes Movie Tarzan Of The Apes 1999 Tarzan Of The Jungle Tarzan Of The Apes First Edition Tarzan Of The Apes Series Tarzan Of The Apes Quotes Tarzan Of The Apes Books Tarzan Of The Apes 1918 Download Tarzan Of The Apes 1918 Youtube Tarzan Of The Apes 1918 Watch Online Tarzan Of The Apes 1918 Book Tarzan Of The Apes 1918 Movie Download Tarzan Of The Apes 1918 Dvd Tarzan Of The Apes 1918 Imdb Tarzan Of The Apes 1918 Cast Tarzan Of The Apes 1918 Full Movie Tarzan Of The Apes Free Pdf Tarzan Of The Apes Burroughs Pdf Burne Hogarth Tarzan Of The Apes Pdf Tarzan Of The Apes Burlington Pdf Tarzan Of The Apes Burlington Books Pdf Tarzan Of The Apes Book Summary Tarzan Of The Apes Character Summary Tarzan Of The Apes 1914 Summary Tarzan Of The Apes Chapter 1 Summary Tarzan Of The Apes Short Story Summary Tarzan Of The Apes Chapter 3 Summary Tarzan Of The Apes Chapter 11 Summary Tarzan Of The Apes Chapter 6 Summary Tarzan Of The Apes Chapter 7 Summary Tarzan Of Jane Full Movie Tarzan Of Jane 1995 Tarzan Shame Of Jane Wiki Tarzan Shame Of Jane Imdb Tarzan Shame Of Jane Movie Wiki Tarzan Shame Of Jane Full Movie Online Tarzan Of Greystoke Cast Tarzan Of Greystoke Full Movie Tarzan Of Greystoke Movie Tarzan Of Greystoke Actor Tarzan Lord Of Greystoke Book Tarzan Legend Of Greystoke Trailer Tarzan Legend Of Greystoke Location Tarzan Legend Of Greystoke Dvd Tarzan Prince Of Greystoke Tarzan Of The Apes Movie 2016 Tarzan Of The Apes Movie 1918 Tarzan Of The Apes Movie 1932 Tarzan Of The Apes Movie 1999 Tarzan Of The Apes Movie Johnny Weissmuller Tarzan Of The Apes Movie Online Free Tarzan Of The Apes Movie Online Tarzan Of The Apes Movie Download Tarzan Of The Apes Full Movie Tarzan Of The Apes 1999 Full Movie Tarzan Of The Apes 1999 Film Tarzan Of The Apes 1999 Watch Online Tarzan Of The Apes 1999 Jane Tarzan Of The Apes 1999 Online Watch Tarzan Of The Apes 1999 Tarzan Of The Jungle Full Movie Tarzan Of The Jungle 2016 Tarzan Of The Jungle Movie Tarzan Of The Jungle Song Tarzan Of The Jungle Cartoon Tarzan Of The Jungle Game Tarzan Of The Jungle Yell Tarzan Lord Of The Jungle Tarzan Lord Of The Jungle Cartoon افسانهی دونگی افسانهی دونگی اپارات افسانه ي دونگي فیلم های افسانهی دونگی افسانه ي دونگي اپارات افسانه ي دونگي قسمت 48 فیلم افسانهی دونگی سریال افسانهی دونگی بازیگران افسانهی دونگی عکسهای افسانهی دونگی افسانهی خورشید وماه افسانهی خورشید وماه اپارات افسانه ي خورشيد وماه افسانهی خورشید وماه بدون سانسور افسانهی خورشید وماه چند قسمت است افسانه ي خورشيد وماه اپارات افسانهی خورشید ماه عکس افسانهی خورشید وماه قسمت اخر افسانهی خورشید وماه فیلم افسانهی خورشید وماه افسانه ي خورشيد ماه افسانه ي خورشيد و ماه افسانهی خورشید و ماه سريال افسانه ي خورشيد و ماه فیلم افسانهی ماه وخورشید داستان افسانه ي خورشيد و ماه افسانه ي خورشيد و ماه بدون سانسور افسانهی خورشید و ماه قسمت اخر فیلم افسانهی خورشید ماه افسانهی جمونگ افسانه ي جمونگ عکس افسانهی جمونگ افسانهی دونگ یی افسانه ي دونگ يي فیلم افسانهی دونگ یی دانلود سریال افسانهی دونگ یی عکس های افسانهی دونگ یی افسانهی یوگی افسانه ي يوگي قسمت 9 افسانه ي يوگي کارتون افسانهی یوگی دانلود کارتون افسانهی یوگی دانلود انیمیشن افسانهی یوگی افسانهی شجاعان افسانه ي شجاعان دانلود سریال افسانهی شجاعان سريال افسانه ي شجاعان فیلم افسانهی شجاعان فيلم افسانه ي شجاعان دانلود سريال افسانه ي شجاعان افسانهی ماه وخورشید افسانهی دنگی افسانهی دنگیی افسانه ي دنگي تارزان 2016 Tarzan 2016 تارزان قدیمی سریال تارزان قدیمی کارتون تارزان قدیمی دانلود تارزان قدیمی بازی تارزان قدیمی دانلود فیلم قدیمی تارزان دانلود سریال تارزان قدیمی بازی آنلاین تارزان قدیمی دانلود کارتون تارزان قدیمی فیلمهای قدیمی تارزان تارزان جنگل تارزان جنگلی تارزان در جنگل فیلم تارزان جنگل دانلود فیلم تارزان جنگلی جنگل تارزان پاتایا تارزان سلطان جنگل تارزان پسر جنگل بازی تارزان جنگلی عکس تارزان جنگل تارزان جدید بازی تارزان جدید کارتون تارزان جدید انیمیشن تارزان جدید دانلود بازی تارزان جدید دانلود کارتون تارزان جدید دانلود فیلم تارزان جدید بازی آنلاین تارزان جدید دانلود انیمیشن تارزان جدید دانلود انیمیشن جدید تارزان تارزان دوبله تارزان دوبله فارسی تارزان دوبله ی فارسی تارزان دوبله گلوری دوبله تارزان 2013 انیمیشن تارزان دوبله فارسی سریال تارزان دوبله دانلود تارزان دوبله دانلود تارزان دوبله 2014 کارتون تارزان دوبله تارزان و جین دانلود فیلم تارزان و جین تارزان ۲۰۱۶ تارزان بدون سانسور دانلود فیلم تارزان بدون سانسور دانلود انیمیشن تارزان بدون سانسور دانلود فیلم تارزان بدون سانسور رایگان دانلود فیلم خارجی تارزان بدون سانسور دانلود فیلم سینمایی تارزان بدون سانسور کارتون تارزان بدون سانسور فيلم طرزان بدون سانسور دانلود کارتون تارزان بدون سانسور فیلم سینمایی تارزان بدون سانسور تارزان فیلم تارزان فیلم دانلود دانلود فیلم تارزان 1994 فیلم تارزان بدون سانسور فیلم تارزان قدیمی فیلم تارزان ایکس فیلمهای تارزان فیلم تارزان هندی فیلم تارزان خارجی فیلم تارزان اپارات دانلود تارزان دوبله فارسی 2014 دانلود کارتون تارزان دوبله فارسی دانلود فیلم تارزان دوبله فارسی دانلود انیمیشن تارزان دوبله فارسی 2014 دانلود انیمیشن تارزان دوبله فارسی 2013 دانلود فیلم هندی تارزان دوبله فارسی دانلود رایگان کارتون تارزان دوبله فارسی انیمیشن تارزان 2014 دوبله فارسی نقد فیلم The Legend of Tarzan - افسانه‌ی تارزان

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۹
  • تعداد حاضران : ۲۵۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها