freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران از شکسته شدن انحصار شرکت‌های بزرگ در توزیع و فروش آهن‌آلات خبر داد و آن را به دلیل تصمیم اتخاذ شده در زمینه فروش آهن به فروشندگان خرد از بورس کالا دانست.

محمد آزاد با اشاره به اینکه باید قیمت آهن آلات بر اساس قیمت‌ها در بورس کالا تعیین شود، اظهار کرد: پیش از این، فروشندگان خرد مجوز خرید آهن از بورس را نداشتند که خوشبختانه این مساله برطرف شد تا انحصار فروش آهن از برخی شرکت‌های بزرگ گرفته و علاوه بر این، دست برخی دلالان و واسطه‌گران نیز کوتاه شود.

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که طی چند سال اخیر با آن روبه‌رو‌ بودیم بحث مالیات بر ارزش افزوده بود. متاسفانه سازمان امور مالیاتی مجددا از توزیع‌کنندگان آهن (فروشندگان خرد) مالیات اخذ می‌کرد و دلیل این امر نیز عدم ارائه فاکتور خرید بود به همین منظور تعداد زیادی از واحدهای صنفی تعطیل شدند، چراکه برای آنها ادامه فعالیت مقدور نبود، آنها در حالی‌که سود ارزش آهن کمتر از یک درصد است باید ۹ درصد از این سود را به مالیات اختصاص می‌دادند.رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران با اشاره به اینکه توسط شرکت‌های بزرگ و نیز عوامل و واسطه‌گرانی که به فروشندگان خرد آهن آلات ارائه می‌کنند، فاکتور خرید ارائه نمی‌شود، بیان کرد: به همین دلیل تقاضا کردیم که به فروشندگان خرد نیز مجوز خرید آهن از بورس کالا داده شود تا بتوانند فاکتور تهیه کنند و بر این اساس، تنها یک بار مالیات بر ارزش افزوده بپردازند، چرا‌که پیش از این دو بار مالیات بر ارزش افزوده برای آنها اعمال می‌شد.

وی با بیان اینکه سازمان بورس با این مساله موافقت کرده و فروشندگان خرد آهن نیز می‌توانند از بورس کالا آهن خریداری کنند، خاطرنشان کرد: فروشندگانی که دارای پروانه کسب بوده و از اتحادیه آهن و فولاد معرفی‌ نامه کتبی دارند می‌توانند در کارگزاری‌های بورس ثبت‌نام کرده و نسبت به خرید آهن اقدام کنند. در این راستا بخشنامه‌های لازم به همه کارگزاری‌ها ارائه شده تا پذیرش‌های لازم را در دستور کار قرار دهند.

منبعدنیای اقتصاد

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲:۷ دیده شده : ۷۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۰۱۸
  • تعداد حاضران : ۱۶۹
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها