freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


جهان قابل مشاهده برای انسان تا به امروز به صورت غیر قابل درکی بزرگ بود اما اکنون به نظر می‌رسد که جهان بسیار بزرگتر از چیزی است که تا به امروز تصور می‌شده است. ستاره شناسان اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که تعداد کهکشان‌ها 10 برابر بیشتر از تصورات تا پیش از این بوده و تعداد کهکشان‌ها به 1 تا 2 تریلیون می‌رسد. به گفته این محققان انسان تنها فناوری ( یا مجاورت فیزیکی) مورد نیاز برای شناسایی این کهکشان‌ها را ندارد.

این نتیجه گیری جدید زمانی ارایه شده است که محققان تصاویر Hubble Deep Field را به تصاویر سه بعدی تبدیل کردند تا تعداد کهکشان‌ها را در نقطه‌ای خاص از تاریخ جهان مورد مطالعه قرار دهند و از الگو‌های محاسباتی برای پی بردن به وجود احتمالی کهکشان‌هایی که تا به امروز کشف نشده بودند، استفاده کردند. به عبارت ساده‌تر حجم کهکشان‌ها مشاهده شده در گذر زمان منطقی نیست مگر اینکه کهکشان‌های زیادی وجود داشته باشند که ما از وجود آنها بی خبر باشیم.

اما چرا نمی‌توانیم این کهکشان‌ها را ببینیم؟ اول اینکه فناوری بشر هنوز آن چنان که باید پیشرفت نکرده و محدود است و دلیل دوم هم اینکه جهان به خودی خود متحول شده است. این داده‌های جدید به یکی از کلیدی‌ترین معماهای موجود پاسخ می‌دهند. تعداد رو به کاهش کهکشان‌ها از این نظریه پشتیبانی می‌کند که ادغام‌های کهکشانی در حال شکل دهی به جهان هستند و به این ترتیب هرچه کهکشان‌ها بیشتر با یکدیگر برخورد داشته باشند، تعداد آنها در حالت کلی کاهش پیدا می‌کند.

هنوز مدت‌ها زمان نیاز است تا بتوان این محاسبات را به صورت مستقیم انجام داد برای مثال فناوری ساخت تلسکوپ‌ها به یک تحول عظیم نیاز دارد. و باید به یاد داشته باشیم که حتی دو تریلیون کهکشان نیز نماینده کل جهان نیستند. ماهیت نور توانایی ما را برای مشاهده کل هستی محدود می‌کند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۵:۱۰ دیده شده : ۵۸بار نویسنده : admin

تعداد کهکشان های شناخته شده تعداد کهکشانهای جهان تعداد كهكشانهاي جهان تعداد کهکشانهای جهان هستی تعداد کهکشانهای دنیا تعداد کهکشانها در جهان تعداد کهکشانهای موجود در جهان تعداد کهکشانهای کشف شده تعداد كهكشانهاي كشف شده تعداد کهکشانهای عالم تعداد کهکشانها در عالم تعداد کهکشانهای هستی تعداد کهکشانهای موجود تعداد کهکشانهای شناخته شده تعداد کهکشانهای جهان در 100 سال آينده دنیا در 100 سال آینده کتاب جهان در 100 سال آينده کتاب جهان در 100 سال آینده پیش بینی دنیا در 100 سال آینده جهان در 100سال آینده جهان در 100 سال بعد استقلال 101 جهان جهان زیرنویس The 100 جهان تربیت منطقه 10 مدرسه راهنمایی دخترانه جهان تربیت منطقه 10 دبیرستان جهان تربیت منطقه 10 مدرسه دخترانه جهان تربیت منطقه 10 سایت مدرسه جهان تربیت منطقه 10 جهان 10 بعدی 10شگفتی جهان 10 نابغه جهان 10 نابغه برتر جهان 10 نابغه اول جهان 10 نابغه ی برتر جهان جهان رو 100 تا بهار دلنشین تا بهار دلنشین متن تا بهار دلنشین دانلود تا بهار دلنشین دنگ شو تا بهار دلنشین با تار تا بهار دلنشین دنگ شو متن تا بهار دلنشین بنان تا بهار دلنشین شعر تا بهار دلنشین دانلود Mp3 تا بهار دلنشین آمده تا به تا تا به تا چت تا به تا بودن سينه ها تا به تا چت روم سریال تا به تا دوقلوهای تا به تا چشم تا به تا دانلود تا به تا کفش های تا به تا دانلود سریال تا به تا تا به کی باید رفت تا به کی باید رفت از دیاری تا به کی باید رفت از شعر تا به کی باید رفت تا بهار دلنشين متن متن آهنگ تا بهار دلنشین آمده سوی چمن متن تصنیف تا بهار دلنشین متن شعر تا بهار دلنشين متن ترانه تا بهار دلنشين متن آهنگ تا بهار دلنشين متن آهنگ تا بهار دلنشین دنگ شو متن کامل شعر تا بهار دلنشین متن ترانه ی تا بهار دلنشین تا بهار زندگی تا بهار زندگی آمده سوی چمن تا بهار زندگي تا بهار زندگي آمده سوي چمن تا بهار دلنشين تا به سحر بپایمش تا بهار دلنشين+دانلود آهنگ تا بهار دلنشین دانلود تا بهار دلنشین دنگ شو دانلود تا بهار دلنشین سالار عقیلی دانلود تا بهار دلنشین آمده سوی چمن دانلود دانلود تا بهار دلنشین گروه دنگ شو دانلود آهنگ تا بهار دلنشین علیرضا قربانی دانلود آهنگ تا بهار دلنشين تا به کجا کشد مرا تا به جفایت خوشم تا به جفايت خوشم تا به جفایت خوشم ترک جفا کردهای تا به جفایت خوشم ترک احمد ظاهر تا به جفایت خوشم تا به تو افتدم نظر تا به تو افتدم نظر شجریان تا به تو افتدم نظر چهره به چهره شعر تا به تو افتدم نظر دانلود آهنگ تا به تو افتدم نظر تصنیف تا به تو افتدم نظر آهنگ تا به تو افتدم نظر جهان در 100 سال آینده 10نابغه جهان تعداد کهکشان‌های جهان 10 برابرآنچه که تا به حال تصور می‌شد است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۴۹
  • تعداد حاضران : ۲۶۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها